Avukat Arkadaslara Sorusu Olanlar Buraya Yazabilir

El anomalisi olan bebeğim

aah an neresinden başlamalıyım bilemiyorum avukat arkadaşların bana yardımcı olacağını düşünüyorum bu sayfayı yeni gördüm ve vakit kaybetmeden yazıyorum

2011 ekiminde özel bir hastanede doğum yaptım ve bebeğimizin durumuyla ilgili öncesinde bilgilendirilmediğimiz için doğumda şok olduk çünkü her ultrason kontrolünde doktorumun bize çok iyi çok sağlıklı mükemmel dediği bebeğimiz el anomalili doğdu. Her iki elindede 3 parmaklı doğdu ve sağ kolunda ulna kemiği yok, her iki elinde baş parmak işaret ve orta parmağı var , yüzük ve serçe parmağı yok. o an şoktan tepkisiz kaldım- kaldık sonrada zaten sürekli üniversite hastanesine gidip geldik bebeğim sarılık oldu falan zaman geçti. doktor da açıkçası başından savdı bizi ilgilenmedi bile zaten doğumada son anda geldi ve numaramızı aldı ama 5 ay olmasına rağmen 1 kez olsun aramadı. ultrason fotolarım videolarım ve yapılan tahlillerim elimde tüm avukat arkadaşlara soruyorum ''doktorun ihmali ve özen eksikliği, bizi doğumdan önce bilgilendirmediği nedeniyle'' maddi manevi dava açsak doktora kazanma oranımız yüzde kaç?
BU ARADA DOKTORUN OLAYLI DOĞUMU ÇOKMUŞ VE GALİBA BENİM DOĞUMUMDAN SONRADA İSTANBULA GİTMİŞ AMA NE ŞEKİLDE GİTTİ BİLMİYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.:KK16::KK16::KK16:

taahhüdü ihlal suçundan aldıysa cezayı 3 aydır. tc kimlik numarasından size bilgi vermezler şayet hangi mahkeme olduğunu oğrenirseniz kaleme gidip sorduğunuzda yardımcı olacaklardır

bir kaç tane taahhüdü olsa da 3 ay mı yer yoksa taahhüt başına 2 ay mı anlayamadım cevaplarsan sevinirim.

bir kaç tane taahhüdü olsa da 3 ay mı yer yoksa taahhüt başına 2 ay mı anlayamadım cevaplarsan sevinirim.

bu taahhütler aynı dosyadansa sadece 1 kez ceza alır her ay için ayrı ceza verilmez. fakat başka bir icra dosyasındada taahhüdü ihlal hapis kararı çıkmışsa dosya başına 3 ay cezası vardır

El anomalisi olan bebeğim

aah an neresinden başlamalıyım bilemiyorum avukat arkadaşların bana yardımcı olacağını düşünüyorum bu sayfayı yeni gördüm ve vakit kaybetmeden yazıyorum

2011 ekiminde özel bir hastanede doğum yaptım ve bebeğimizin durumuyla ilgili öncesinde bilgilendirilmediğimiz için doğumda şok olduk çünkü her ultrason kontrolünde doktorumun bize çok iyi çok sağlıklı mükemmel dediği bebeğimiz el anomalili doğdu. Her iki elindede 3 parmaklı doğdu ve sağ kolunda ulna kemiği yok, her iki elinde baş parmak işaret ve orta parmağı var , yüzük ve serçe parmağı yok. o an şoktan tepkisiz kaldım- kaldık sonrada zaten sürekli üniversite hastanesine gidip geldik bebeğim sarılık oldu falan zaman geçti. doktor da açıkçası başından savdı bizi ilgilenmedi bile zaten doğumada son anda geldi ve numaramızı aldı ama 5 ay olmasına rağmen 1 kez olsun aramadı. ultrason fotolarım videolarım ve yapılan tahlillerim elimde tüm avukat arkadaşlara soruyorum ''doktorun ihmali ve özen eksikliği, bizi doğumdan önce bilgilendirmediği nedeniyle'' maddi manevi dava açsak doktora kazanma oranımız yüzde kaç?
BU ARADA DOKTORUN OLAYLI DOĞUMU ÇOKMUŞ VE GALİBA BENİM DOĞUMUMDAN SONRADA İSTANBULA GİTMİŞ AMA NE ŞEKİLDE GİTTİ BİLMİYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.:KK16::KK16::KK16:

evet maddi manevi tazminat davası açabilirsniz. ama kimse kazanmanız yuzdesini veremez zannedersem.
bu arada ben olsam uğraşırdım kesinlikle.sonuçta doktor sizi bilgilendirmemiş ihmali var burda. yalnız bu davalar biraz uzun sürüyo bilginiz olsun

eğer çoçuk için olsaydı bu nafaka istediğiniz zaman talep edebilirdiniz. ancak yoksulluk nafakası eğer ilamda hakkı saklı tutulmuyorsa 1 sene içerisinde açılması gerekir. Gene de şansınızı deneyin derim Yargıtay a gderek bozulabilirde karar. kesinleşme tarihine dikkat edin mutlaka Mahkemeden öğrenin

Sevgili Sibelim biz bugün avukatla görüştük ama nafaka davasını açmayı kabul etmedi. Neden olarak da; bir yılı bir gün bile geçince hakim davayı reddeder dedi. Sence başka bi avukatla görüşmeli miyiz yoksa vazmı geçmeliyiz?

merhabalar...
ben 5 aylık bebeğimi kaybettim, ilk gebeliğimdi.rahim ağzı yetmezliği teşhisi kondu.ancak 4,5 ay boyunca gittiğim doktor bunu farketmedi,oysa farkedilseydi en geç 3.ayda yapılan bir operasyonla belki bebeğim şuan yaşıyor olabilirdi.Bununla ilgili doktoruma dava açsam kazanabilir miyim? nasıl bir yol izlmeme gerekiyor lütfen yardım istiyorum.

Beimde avukat arkadaşlara bir sorum var.
Dayım 25 yıllık evli.3 çocuğu var.Geçen sene eşiyle kavgası sırasında ev yengemizin babasına ait olduğu için yengem dayımı evden kovmuş.Büyük kızlarıda annesine arka çıktı.Sonra dayım dönmek istediğini söylediğinde gelme dediler.Dayım akrabalarda kalıyordu baktı sorun oluyor derme çatma bir ev tuttu.Geçen aylarda mahkemeye vermişler.Eve bakmadığını , evi terk ettiğini beyan etmişler.Ve 4.000 tl tedbir nafakası ve 400 tl nafaka bağlanmış.Boşanma gerçekleşmemiş.Dayımın maaşı 800 tl.Bu nafakaya ve tazminata itiraz hakkı var mı? Eve almayan kendileri , dayımın şuan evine gitmeye hakkı var mı?Boşanma olursa ayrıca bir tazminat öder mi? Kavgalarının ilk zamanları Annemle dayımın kızı telefonda konuşmuştu.Anneme artık onu istemiyoruz demişti.Annemin şahitliği kabul edilir miydi? teşekkürler..

Dayınız mahkemeye bir beyan dilekçesi versin. Evi terk etmediğini, eşi ve kızı tarafından eve alınmadığını beyan etsin. Oturdukları yer aile konutu olduğundan dayınız evden kovulduğunu ispatlarsa tazminat ödemek durumunda kalmaz. Anladığım kadarıyla boşanma sebebi terk olarak yansıtılmış. Öncelikle bu iddianın ortadan kaldırılması gerekir.ayrıca annenizde tanıklık yapabilir. Komşulardan olaya tanık olan varsa gösterilebilir.

Son düzenleme:
Dayınız mahkemeye bir beyan dilekçesi versin. Evi terk etmediğini, eşi ve kızı tarafından eve alınmadığını beyan etsin. Oturdukları yer aile konutu olduğundan dayınız evden kovulduğunu ispatlarsa tazminat ödemek durumunda kalmaz. Anladığım kadarıyla boşanma sebebi terk olarak yansıtılmış. Öncelikle bu iddianın ortadan kaldırılması gerekir.ayrıca annenizde tanıklık yapabilir. Komşulardan olaya tanık olan varsa gösterilebilir.

Son düzenleme:
arkadaşım ve eşi yaklaşık 1 yıldır evliliklerinde problem yaşıyorlar...
1.eşi arkadaşımı aldatıyor ve eve 1 yıldır gelmiyor
2.şiddet var fakat herhangi bir rapor alınmamış ( belkide erkek herhangi bir tırnak darbesiinde gidip almıştır gayet çakal bir insan)
3.eşi arkadaşım için avukattan çocuğa çok bağırıyor diye yazı getirmiş biara (çocuğun valayetini almada sıkıntı çıkarmı?)
4. arkadaşımın üstüne iş yeri açtı ve herhangi bir söz söyleme hakkı vermiyor arkadaşıma ayriyetten mertesini aynı iş yerinde çalıştırıyor (arkadaşımın iş yerinde olan bitenden haberi yok)
5.elimizdeki tek delil metresi ile çekilmiş birkaç resim ve facebookda paylaşımları var 1 tanede kendilerine çekmiş oldukları video (eşi ve sevgilisinin)
6.böyle bir durumda arkadaşım boşanma davasını açtıktan sonra ailesinin yanına gelebilirmi gelse dava sürecinde sıkıntı yaşarmı çünkü şiddetten olayı korku var baskı olabilir (çünkü yaşadığı yerde akrabası hiç yok)
son olarak çocuk 4 yaşında velayet kime kalır?? lütfen en kısa zamanda cvp bekliyoruz çünkü çok zor durumdayızzzz

merhaba arkadaslar! yemeksepeti.com üzerinden little caesars firmasından pizza siparişi verdim. sürekli sipariş verdiğim için kart ile ödeme yaptım. kurye kartımı denedi pos cihazıyla olmadı dedi motordan diğer pos cihazını getireyim dedi orda denedik ödemeyi yaptım. 2 gün sonra atm den tesadüf para çekicem bi baktım hesabım boşaltılmış 2700tl çekilmiş. savcılığa suç duyurusunda bulundum. bunlar bir şebekeymiş suçlular yakalandı. tv ve gazetelere de çıktı. pizza dolandırıcılığı diye. lc la konuşuyorum ama bana paramı vereceklerini sanmıyorum. oyalama taktiği kullanıyorlar. sizce ben bu parayı little caesar dan alabilir miyim? elimde faturası var. lc sorumluluğu nedir? bilgisi olan arkadaşlar lütfen bana yardım eder misiniz?

arkadaşım ve eşi yaklaşık 1 yıldır evliliklerinde problem yaşıyorlar...
1.eşi arkadaşımı aldatıyor ve eve 1 yıldır gelmiyor
2.şiddet var fakat herhangi bir rapor alınmamış ( belkide erkek herhangi bir tırnak darbesiinde gidip almıştır gayet çakal bir insan)
3.eşi arkadaşım için avukattan çocuğa çok bağırıyor diye yazı getirmiş biara (çocuğun valayetini almada sıkıntı çıkarmı?)
4. arkadaşımın üstüne iş yeri açtı ve herhangi bir söz söyleme hakkı vermiyor arkadaşıma ayriyetten mertesini aynı iş yerinde çalıştırıyor (arkadaşımın iş yerinde olan bitenden haberi yok)
5.elimizdeki tek delil metresi ile çekilmiş birkaç resim ve facebookda paylaşımları var 1 tanede kendilerine çekmiş oldukları video (eşi ve sevgilisinin)
6.böyle bir durumda arkadaşım boşanma davasını açtıktan sonra ailesinin yanına gelebilirmi gelse dava sürecinde sıkıntı yaşarmı çünkü şiddetten olayı korku var baskı olabilir (çünkü yaşadığı yerde akrabası hiç yok)
son olarak çocuk 4 yaşında velayet kime kalır?? lütfen en kısa zamanda cvp bekliyoruz çünkü çok zor durumdayızzzz

4 yaşındaki bir çoçuğun velayeti çok nadir haller dışında zaten anneye verilir. dvayı açıp aileisnin yanına geçebilir yani dava sahfasında ayrı yaşayabilirler. ayrı yaşadıklarını belirtip ilk celsede hemen nafaka talep edebilir. aldatma olduğu için tazminatda talep edebilir eşinden.

merhabalar. ben de eşimden boşanıcam. şu an kredisini ödediğimiz bi ev var. bu evin akıbeti ne olur onu öğrenmek istiyorum. evin peşinatını annemler verdi. taksitleri de hep ben ödedim. eşim hem benden daha az kazanıyo hemde kazandığını ailesine yediriyo.

mrb,bişey sormak istiyorum.cevaplarsanız çok sevincemm...karşı tarafın temyize yolladığı davayı dün sorguladığımda onandı,postalandı yazıyo.1)postanın gelme süresi,yani boşanmanın resmileşme süresi ne kadar olur? 2) karşı tarafın temyizden gelen davayı tekrar temyiz etme gibi bir durum olabilirmi?(2003ten beri süren dava,
2006 da reddedildi.2009 da 3 yıl fiili ayrılığa dayalı dava açıldı,o dava da 2011 martta sonuçlandı ,boşanma gerçekleşti ama karşı taraf temyize yolladı ve sonunda dün temyiz sonuçlandıı..........okuması bile ne kadar sıkıcı değil mi??????????)

Hukukçu arkadaşlardan yardım istiyorum.

17 Nisan 2012 tarihinde işyerime şu ihtarnameyi gönderdim:

........ tarihinde işyerinizde işe başladım ve 2 ay çalıştım. 2 ay sonra herhangi bir kusurum olmadığı halde işten çıkarıldım. İşten çıkarılma sebebim olarak işlerin iyi gitmediğini gösterdiniz. Bu 2 ay zarfında tarafıma aylık .... TL + ... TL yol parası ve yapılan satışa göre primlerimi ödemediniz. Sadece ... TL avans verdiniz. Bu duruma göre toplam alacaklarım olan .... TL + primlerimi ödemenizi, ödemediğiniz takdirde Bölge Çalışma Müdürlüğü'ne ve gerekirse hukuki yollara başvuracağımı tarafınıza ihtaren bildiririm.

koyu ile yazdığım yerlerle ilgili sorum olucaktı. İlki, bu ihtarnamede alacaklarımı ( ... iş günü içerisinde) gibi bir ifadeye yer vermedi Noter Bey (kendisi yazdırmıştı). 8 gün beklememi söylemişti ve ben bekledim. Şu ana kadar bana bir cevap gelmedi. Hala beklemeli miyim?

eğer beklemem de artık bir önem yoksa, bölge çalışma müdürlüğüne mi gitmeliyim?

İkinci olarak, az bir süre (2 ay) çalışmış olmam işçi olarak bana ne hak sağlar?

ve alacaklarımı rakamsal olarak yanlış yazdırmış olabilirim, o an ki halet-i ruhiye ile tam hatırlayamıyorum. Bu durumdan zarar görür müyüm?

Ayrıca;

Sözleşme imzalamadım, dolayısıyla deneme süresini sözlü ifade ile belirtmişlerdi ve 2 haftaydı.
Müdürümüz maaş vermiyorsanız 6 kişi işten çıkıyoruz, demiş. Patron da haber göndermiş, 'fesh edildi,tamam çıksınlar.' diye.
Ortada imzalanan bir belge yok. Olay anlattığım gibi gelişti. Vakit kaybetmek istemiyorum, çünkü psikolojik olarak yıprandım.

Ne yapabilirim?

Son düzenleme:
İsveren sigorta girisinizi yaptiysa herhangi bir is sozlesmesine ihtiyaciniz yok. İhtarname icin teblig edildikten sonra 7 gun beklemeni ve sonra hemen bolge calisma mudurlugune sikayet etmen gerekir. 2 ay gibi kisa bir sure calistiginiz is guvencesi ve kidem tazminati talebinde bulunamazsiniz yani ise iade davasi acmaniz mumkun degil. Ancak kotu niyet tazminati talep edebilir ve odenmeyen ucretleriniz ile odenmeyen fazla mesai ve hafta tatili (varsa tabi) ucretleri izi dava acarak ya da dogrudan icra takibi ile talep edebilirsiniz. Ancakdava asamasi oldukca masrafli ve uzun suruyor... Umarim yardimci olabildim. İyi gunler

İsveren sigorta girisinizi yaptiysa herhangi bir is sozlesmesine ihtiyaciniz yok. İhtarname icin teblig edildikten sonra 7 gun beklemeni ve sonra hemen bolge calisma mudurlugune sikayet etmen gerekir. 2 ay gibi kisa bir sure calistiginiz is guvencesi ve kidem tazminati talebinde bulunamazsiniz yani ise iade davasi acmaniz mumkun degil. Ancak kotu niyet tazminati talep edebilir ve odenmeyen ucretleriniz ile odenmeyen fazla mesai ve hafta tatili (varsa tabi) ucretleri izi dava acarak ya da dogrudan icra takibi ile talep edebilirsiniz. Ancakdava asamasi oldukca masrafli ve uzun suruyor... Umarim yardimci olabildim. İyi gunler

İlginize çok teşekkür ederim. İhtarnamade 'gerekirse hukuki yollara başvuracağımı ve bununla ilgili doğacak masrafları, karşı tarafın ödemek zorunda kalacağı'nı belirtmiştim.
İlk aşamada masrafları ben öderim, sonra iade mi olur?

Bir Mağazanın kabinde unutulmuş kapalı bir telefon buldum ve çalışmadığını düşünerek aldım. Daha sonra bir kere deneme amaçlı hattımı taktım çalıştığını görünce 2hafta sonrada görütüp sattım. Cep telefonu sahibi savcılığa "telefonumu kabinde unuttum" şeklinde başvurmuş. Dün karakola gittim durumu olduğu gibi anlattım. İşlemler yapıldı ve çokta bilgi verilmeden evime döndüm. Bundan sonraki süreçte neolacak. Sicilim bozulacakmı. Polislerden biri arkadaşım "Mahkemeye gitme ihtimalin var" gibi bir şey söyledi. Böyle bir ihtimal varsa karşı tarafla anlaşma sağlanabili mi? Sağlanırsa eğer Sicil kaydım olacak mı devlet memuru olmak istiyorum.

Yardımcı olurmusunuz lütfen

Avukat arkadaşlara benim de bir sorum var.
sorun kapıcı ile ilgili.Babam apartman yöneticisi.kapıcımız aslında başka bir apartmanda sigortalı olarak kapıcılık yapıyor.
bizim apartmanlara da adam bakıyor gözüküyor belgelerinden dolayı.ama işi yapan karısı.
yapılacak işler su alımı çöp toplama.kışın doğalgaz yakımı.yazın çim biçme.arada bir de apartman yıkama.tabi bunları ne kadar yaptığı ortada.karısı ile ilgili devamlı şikayet gelip duruyor(apartman yıkarken milletin kapısındaki ayakkabıları ıslatıyor,her yer çamur oluyor.yarım yamalak temizlik ellemese daha iyi.çöp toplama saati akşam 9 normalde ama kendisi 6 da topluyor.doğal olarak kimsenin çöpü olmuyor kapıda.millet işten yeni geldiği için.su alma günleri ona bağlı o ne derse ona göre oluyor.cumaları su almazmış.haftasonu zaten tatil.kapı aralarında yapılan dedikodular laf taşıma.bunlar gelen şikayetler ama babama değil bize.çalıştığı için).kapıcı babamı gördüğünde iş yapıyormuş gibi yaptığı için biz ne kadar bunları söylesek boş.nasıl söyleyeceğim diyor.resmen kapıcıdan korkuyor.ayıp olurmuş.sonuçta o bir çalışan.ayrıca kapıcı olarak görünen kocası işi yapan karısı.kadının kapıcılık belgesi yok.benim sormak istediğim şu bu durumda nereye şikayette bulunabiliriz.nasıl bir yol izlememiz gerekir.şimdiden teşekkür ederim

X