Avukat Arkadaslara Sorusu Olanlar Buraya Yazabilir

cok tsk ederım ablamda okudu bunu ve hemen basvurmayı dusunuyo msela arkadaslarının yanında hakaret ettı kac kere onlarla ıspatlayabılırmı acaba yada tel kaydetse olurmu

telefona kaydederse olmaz, tanık dinletirse olur. rica ederim, umarım yardımcı olabilmişimdir.

[SUP][/SUP] merhaba bana yardımcı olursanız sevinirim ...ben 2 yılldır özel bi sektörde çalışıyorumm..yanlız iş sözleşmesnde işe giriş tarihimi ve sözleşmemii 6 ay öncesine göstermişler benn buu şirkti mahkemey versem kazanırmymm ...sskdan bakmadım girdi çıktı yaptılarmı blmyrmm..ama sözleşmede böleee yazıoooo umarmm anlatablmşmdrr derdmii...

[SUP][/SUP] merhaba bana yardımcı olursanız sevinirim ...ben 2 yılldır özel bi sektörde çalışıyorumm..yanlız iş sözleşmesnde işe giriş tarihimi ve sözleşmemii 6 ay öncesine göstermişler benn buu şirkti mahkemey versem kazanırmymm ...sskdan bakmadım girdi çıktı yaptılarmı blmyrmm..ama sözleşmede böleee yazıoooo umarmm anlatablmşmdrr derdmii...

ben iş sözleşmenizi eski tarihli mi göstermişler, yoksa bugünden 6 ay öncesinde mi göstermişler anlayamadım..

kızınızın soyismini değiştiremezsiniz, ancak babasının aslında eski eşiniz olmadığına dair bir dava ile bu mümkün olabilir. onda da eski eşiniz ve kızınız için dna testi yapılır. ancak eski eşiniz kızınızın babası çıkmazsa kızınızın soyismi değişir.

ister misiniz bilmiyorum ama benim vekil olduğum şöyle bir dava olmuştu. hanım bir kızı ile eşinden boşanmış, sonra barışmışlar ve kadın hamile kalmış. bu arada tekrar ayrılmışlar ve barıştıkları zaman nikah yapmadıkları için kadın oğluna kendi soyadını vermiş. babayla da asla görüşmüyorlar. kadın aynı sizin gibi kızının soyisminin değişmesini istedi, özellikle oğlu okula başlayacağı için oğlu ile aynı olmasını istedi. (babalık davası açmak istemedi, oğlunun eski kocasının soyismini alması için,belki de çocuk başkasındandı. bilmiyorum günahını almıyım.) kadının soyadı sever'di. biz dava açarak kızının ismine bu ismin eklenmesini talep ettik.

kendi soyadını değiştirmek mümkün değil, ancak anlattığım gibi dilerseniz ve uygun bir soyisimse kızınızın ismine ikinci isim olarak ekletebilirsiniz.

ben kızımın soyisminin tamamen kalkmasını istiyorum öz babasının soyismini taşımak istemiyor evlendiğim kişinin yani üvey babasının soyismini kullanmak istiyor. acaba kızımın isteğiyle değişmezmi ya da eşim evlat edinezmi bunun için öz babasının onayı gereklimi.

ben kızımın soyisminin tamamen kalkmasını istiyorum öz babasının soyismini taşımak istemiyor evlendiğim kişinin yani üvey babasının soyismini kullanmak istiyor. acaba kızımın isteğiyle değişmezmi ya da eşim evlat edinezmi bunun için öz babasının onayı gereklimi.

kendi isteğiyle değişmez. öz babası onay verirse evlatlık olabilir, o da tabi mahkeme kararıyla..

Merhaba,

Ben nisan ayinda kayseride olcam alla'hin izniyle. Esimden bosanmak istiyorum. Kayseri'de deneyimli ve basarili bosanma avukati ariyorum. Bayan olursa daha iyi olur benim için beni daha iyi anlayacagini dusunuyorum.

Tesekkurler

daha önceden bu sayfayı görmeden konu açtım ama cevap alamadığım için buraya da yazmak istiyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

merhaba benim bir akrabam var uzun zamandır bir araştırma yapıyo bende bu kadınlar kulübü forumunu bildiğimi ve burada yardımcı olabileceğinizi söyledim ve ondan onay aldım. şiddetli geçimsizlikten dolayı 2 senedir eşinden ayrı yaşıyo sadece arasıra çocuklarını görmeye gidiyo fakat kadın boşanmak istemiyo ve huzursuzluk çıkartıyo diye gitmiyo son . buaralar da boşanma davası açmayı planlıyo ve büyük ihtimallede bu ay içinde dava açılacak belli bir miktarda mal varlığı var şimdi boşanma davası açtığı zaman dava ne kadar sürer kadın mal varlığnın %de kaçını alır evlenmeden önce yapılanlar ve evlendikten sonra alınanlar hep paylaşılıyo mu çocukları kime verirler 2 tane kız çocuğu var biri 6 diğeri 3 yaşında yardımcı olursanız çok seviniriz

selam ben 17 yasındayım ve evlilik dışı 3 aylık bir bebeğm var.. babasıda 17 yasında fakat benden 8 ay küçük yani ben şubat o ekim doğumlu.. çocuga soyismini vermek istemiyo ne yapmam lazım cocuk bende kalcak fakat babasının soyadını almasını istiyorum ne yapmam lazım yaşımızdan dolayı sorun olur mu benden 8 ay kücük olması sorun ckartırmı onun cocuğu kütüğüne almama gibi bi durumu söz konusu mu lütfen cevap verin babalık davası acsam istegim gerceklesir m

selam ben 17 yasındayım ve evlilik dışı 3 aylık bir bebeğm var.. babasıda 17 yasında fakat benden 8 ay küçük yani ben şubat o ekim doğumlu.. çocuga soyismini vermek istemiyo ne yapmam lazım cocuk bende kalcak fakat babasının soyadını almasını istiyorum ne yapmam lazım yaşımızdan dolayı sorun olur mu benden 8 ay kücük olması sorun ckartırmı onun cocuğu kütüğüne almama gibi bi durumu söz konusu mu lütfen cevap verin babalık davası acsam istegim gerceklesir m

İkamet ettiginiz yer asliye hukuk mahkemesinde babalık davası açmalısın. Hayır yasınız sorun olmaz ikinizinde. Hangi ilde yasıyorsan o ilin barosuna başvurup sana ücretsiz avukat vermelerini isteyebilirsin, verecekleri avukat mahkeme ve DNA testi masraflarının da devlet tarafından karşılanmasını sağlayabilir.

mrblar bende sizlerden bir konuda yardım istıycem.2009 yılında ısyerımızde bır kısı tarafından dukkandan telefonumuz calındı .cıhazın malıyetı 1.000.tl cıvarıydı .ıcerısınde hattım vardı .dqaha sonra savcılıga dılekce verdım.benı karakoldan aradılarsabıka kaydındakı resımlerı gösterdıler bır sahısı tespıt ettım bırebır onun oldugundan emındım olay ustunde bır hafta gectıgı ıcın gayet emın bır sekılde tespıt ettım .daha sonra mahkememız göruldu.ılk durusmaya sanık gelmedı daha sonrakılerde gelmedı kendısıne ıftıra atıldıgını suclamaları kabul etmedıgını söyledı.hakımde sabıkası oldugundan dolayı bıraz ustune yurudu.bende hakım beyden ımeı numarasından tespıt edılmesını ıstedım cıhazın.3 mahkemede telefona hattın takan 9 kısı tespıt edıldı.ılk sınyal ömerlıden alınmıs daha sonra mardın mıdyat van cıvarından sınyaller aılınmıs kısılerın ıfadelerı ıstenmıstı.4 durusmamızda kısılerden bazılarının ıfadelerı alınmıs hepsı havada cevapşar vermıs sarım bıtmıstı arkadasımın telıne taktım cogunun ıfadesı alınamamıstı.hakım beyde dıger belgelerın toplanması ıcın davayı uzattı .sımdı 2012 ye sarktı olay bn cok sıkıldım bu olaydan hırsızda ıddaarı reddedıyor.bende artık bıktım davadan vazgecmek ıstıyorum neler yapmalıyım.vazgecersem benı bekleyen durumlar ne olur yardımcı olurmusunuz saygılar:):KK34:

mrblar bende sizlerden bir konuda yardım istıycem.2009 yılında ısyerımızde bır kısı tarafından dukkandan telefonumuz calındı .cıhazın malıyetı 1.000.tl cıvarıydı .ıcerısınde hattım vardı .dqaha sonra savcılıga dılekce verdım.benı karakoldan aradılarsabıka kaydındakı resımlerı gösterdıler bır sahısı tespıt ettım bırebır onun oldugundan emındım olay ustunde bır hafta gectıgı ıcın gayet emın bır sekılde tespıt ettım .daha sonra mahkememız göruldu.ılk durusmaya sanık gelmedı daha sonrakılerde gelmedı kendısıne ıftıra atıldıgını suclamaları kabul etmedıgını söyledı.hakımde sabıkası oldugundan dolayı bıraz ustune yurudu.bende hakım beyden ımeı numarasından tespıt edılmesını ıstedım cıhazın.3 mahkemede telefona hattın takan 9 kısı tespıt edıldı.ılk sınyal ömerlıden alınmıs daha sonra mardın mıdyat van cıvarından sınyaller aılınmıs kısılerın ıfadelerı ıstenmıstı.4 durusmamızda kısılerden bazılarının ıfadelerı alınmıs hepsı havada cevapşar vermıs sarım bıtmıstı arkadasımın telıne taktım cogunun ıfadesı alınamamıstı.hakım beyde dıger belgelerın toplanması ıcın davayı uzattı .sımdı 2012 ye sarktı olay bn cok sıkıldım bu olaydan hırsızda ıddaarı reddedıyor.bende artık bıktım davadan vazgecmek ıstıyorum neler yapmalıyım.vazgecersem benı bekleyen durumlar ne olur yardımcı olurmusunuz saygılar:):KK34:

Bu kadar uğraşmış insanlar neden vazgeçmek istiyorsunuz anlamadım. Siz gitmeseniz de dava devam eder, gitmek zorunda değilsiniz. Vazgeçerseniz, sanık iftira sucundan savcılık da yalan beyandan hakkınızda dava açabilir.

Avukat arkadaşlara benim de bir sorum olacak, 1 yıllık evli olan kaynım boşanıyor.Evlendiği kadın biraz dengesizdi.Evden kaçtı gitti, ailesine beni kovdular demiş.Daha bir sürü iftira.Aslında kaynanam da çok iyi bir kaynana değil.Ama kendini haklıyken haksız duruma düşürdü.Şimdi boşanıyolar çocuk yok.20000 tl maddi, 20000 tl manrvi tazminat davası açtılar.Ayrıca aylık 300 tl nafaka istiyolar.Sizce bu istediklerini alabilirler mi

Merhabalar benimde bi sorum olucak benim kirada bulunan bi evim var 3 yıl önce günısı takıldı günısıcı yanlışlıkla su borusunu alt komşuya bağlamış ve 3 yıldırda builirmi bundan bilgimiz yoktu. 3 yılda 4 kiracı değişti alt komşu sinirle öfkeyle üzerime yürüdü seni mahkemeye vericem 3 yıldır suyumu harcadın 4 milyar dava açıcam dedi. Bende daha evvel bilmediğimi tamamen tamircinin hatası olduğunu kendisine söylememe rağmen siniri geçmiyo dedim 4 milyar çok bi rakam sonuçta hamam olarak kullanılmadı ev dedim neyse faturalardaki fark üç aşağı ödeyeyim dedim sonuçta ben kullanmadım kiracılar kullandı dedim. Mahkemeye verecekmiş aklım karıştı.ne yapmalıyım mahkemeye verse ne olur sonuçta bilinçli yapılan bişey yok kazanabilirmi.ne yapmam gerekiyo benimde bi yardımcı olursanız sevinirim.sonuçta ben ödemem demedim hak yemeyi asla sevmem . Ama kadın laf anlamıyo. Ne yapayım lütfen bana bi yol gösterin mahkeme açsa kazanma şansı olurmu.

İyi günler.
Benim bir sorum olacaktı. Bir borcumdan dolayı alacakli kişi ile icralık olduk. BAGKUR emeklisiyim Vakıfbankası'ndaki emekli maaşıma BURSA 1. İCRA DAİRESİ tarafından tedbir konulduğunu öğrendim. Hesabımda para duruyor ama hiçbir şekilde kullanamıyorum. Acaba bu durum kanuna uygun bir durum mu? Yoksa aykırı mı?
Teşekkürler.

İyi günler.
Benim bir sorum olacaktı. Bir borcumdan dolayı alacakli kişi ile icralık olduk. BAGKUR emeklisiyim Vakıfbankası'ndaki emekli maaşıma BURSA 1. İCRA DAİRESİ tarafından tedbir konulduğunu öğrendim. Hesabımda para duruyor ama hiçbir şekilde kullanamıyorum. Acaba bu durum kanuna uygun bir durum mu? Yoksa aykırı mı?
Teşekkürler.
emekli maaşına icra getirilemez bu bizim sınav sorumuzdu gecen avukat olan hocamızda tekrarladı.

İyi günler.
Teşekkürler.

emekli maaşına icra getirilemez bursa adliyesi icra tetkik merciine şikayette bulunursanız icra kalkar

merhabalar benimde bi sorum olucak benim kirada bulunan bi evim var 3 yıl önce günısı takıldı günısıcı yanlışlıkla su borusunu alt komşuya bağlamış ve 3 yıldırda builirmi bundan bilgimiz yoktu. 3 yılda 4 kiracı değişti alt komşu sinirle öfkeyle üzerime yürüdü seni mahkemeye vericem 3 yıldır suyumu harcadın 4 milyar dava açıcam dedi. Bende daha evvel bilmediğimi tamamen tamircinin hatası olduğunu kendisine söylememe rağmen siniri geçmiyo dedim 4 milyar çok bi rakam sonuçta hamam olarak kullanılmadı ev dedim neyse faturalardaki fark üç aşağı ödeyeyim dedim sonuçta ben kullanmadım kiracılar kullandı dedim. Mahkemeye verecekmiş aklım karıştı.ne yapmalıyım mahkemeye verse ne olur sonuçta bilinçli yapılan bişey yok kazanabilirmi.ne yapmam gerekiyo benimde bi yardımcı olursanız sevinirim.sonuçta ben ödemem demedim hak yemeyi asla sevmem . Ama kadın laf anlamıyo. Ne yapayım lütfen bana bi yol gösterin mahkeme açsa kazanma şansı olurmu.

soruma cevap verirmisiniz rica etsem zor durumda kaldım lüften

soruma cevap verirmisiniz rica etsem zor durumda kaldım lüften

Evet dava acarsa kazanır, dediğiniz gibi aradığı farkı, mahkeme masraflarını ve avukatlık ücretini size ödetir. Aylık 50 tl fark olsa yılda 600 tl 3 yılda 1800 tl yapar. Ancak dava acarsa masraflar katlanır, bir orta yol bulmaya çalışsanız iyi olur..

arkadaslar günaydın.benim de bir sorum var.zor durumdayım.1 yıl önce türk telekomdan 2 yıl sözleşmeli internet baglattım.ancak bu sene evlendiğim için ist'e yerleştim.evde neti kullanan kimse kalmadıgı için borcu bana kalmasın diye kapattırmaya gittim 200 küsür lira sözleşmeden dolayı para istediler.o zaman param yoktu yanımda onun için donduralım 3 aylıgına dediler onayladım.bu 3 ay da kesinlikle fatura cıkmıycagını borcun olmıycagını söylemişlerdi ama fatura cıkmış.faturadan benim haberim de olmadı maile gelmiş ama görmedim bakmadıgım için.gecen bayram zamanında yani kasım 6-10 arasında aradılar net hattını dondurmuşunuz ancak acıldıgında kapatmak istediğiniz zaman yine 200 küsür lira borcu ödersiniz benim size önerim xx tarifesi.böyle yaparsak 1 sene daha acık kalır kullanılmadıgı zamanlar fatura cıkmaz 1 sene sonra 200 lira ödemeden kapattırırsınız dediler. (bi tarife söyledi ancak hatırlamıyorum adını, kullanmadıgım zaman fatura gelmiycek kullanırsam ona oranla fatura cıkıcaktı.bende bu yüzden kimse yanlıslıkla bile acamasın diye evdeki modemi söktüm yanımda getirdim aklım orda kalmasın diye) ama maile bi baktım ki dün faturalar cıkıyor.117,25 lik ,41 lik , ve telefon hattını da marta kadar dondurmuslardı ancak ona da 2-3 fatura cıkmıs 28 lik.dün aksam ögrendim gece uyuyamadım.eşim düğünün borclarını ödüyor zaten ben de calısmıyordum bunları da ona yüklemek istemiyorum.eşim bu borcları ödetirler 200 lük sözleşme parasını da alırlar 200 olur sana 400 diyor.faturalara itiraz dilekçesi yaz dedi bugün gidicem telekoma NE YAPMAM GEREKİYOR ?? yardım ederseniz cok sevinirim. :KK43:

X