Avukat Arkadaslara Sorusu Olanlar Buraya Yazabilir

şirket yetkilisini taraf olarak göstermişsiniz, şirketi belirtmemişsiniz anladığım kadarıyla. şirket yetkilisi de gelip husumet itirazında bulunmuş. yani dava ona değil şirkete karşı açılmalıydı. davanız husumetten reddedilebilir. ticari sicilin istenme sebebi de tüzel kişiliği olan bir şirket var mı yoksa şahıs şirketi mi ona bakacaklar, eğer tüzel kişiliği olan bir şirketse mesela "bilmem ne ltd.şti ya da bilmem ne a.ş." gibi o zaman patrona karşı açtığınız dava reddedilir.

Merhaba,

Benim sorum kardeşler arası mal paylaşımı hakkında. Annem kendine ait mal varlığını 3 çocuğu arasında paylaştırmak istiyor. Çünkü kardeşler arasında ve abimlerle annem arasında sorunlar var. Bu paylaşımı nasıl yapabilir. Tabii abimlere de bildirmek istemiyor. Abimlerin niyeti ileride izale-i şuyu davası açarak sattırmak. Bu durumda nasıl bir yol izlememiz gerekiyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

karar bozulmuş malesef arkadaşım. ama karar eline gelmeden neyi bozdu Yargıtay nereyi yanlış buldu bilemezsin.sakin ol bakalım once bi bozulma kararı gelsin sana duruşma günü gelecek

sibelim cvp için tşkler canım gece sabahı zor ettim sabahta yargıtaya gittim hemen kararı okuyabildim meger onun temyizi bozulmus yargıtay kabul etmemiş birde birlikteyken birikmiş para vardı dava acınca ben cekmıstım parayı ama durmadan tlfda parayı vereceksin diyip durdu burnumdan getirdi elden verdim 34 bindi mahkemede sırf tazmınat vermemek için direndi artı 34 binin de yarısını daha benden istedi hakim buna bir karar vermedi mahkeme sonunda, yargıtay kararında bu parayla ilgili olarak ortak oldugu için hakkı oldugu yazılmıs ve hakim dikkatsızlık yaptıgı için asliye hukuk bölümüne gitmiş bu konu, 2009 temmuz ayında parayı vericegime dair yazdıgım msjlar vardı bunları turkcelden cıkartabilirmiyim mahkeme kararı ile, birde o temyiz edince bende etmiştim 120 lira harç parası yatırmıstım ve o zamana kadar yapılan bütün masrafları ona yüklemiştik diğer masrafları yargıtay onamıs lakın benım temyız harcımı bana yüklemiş benim temyizimi onadıgı için, yalnız yargıtay kararında bu harcın 73.90 oldugu yazıyor avukat fazlamı almıs oluyor bu durumda benden önce sizlere danısmak istiyorumkı avukatımla ona göre bi görüşme yapıcam, diğer tüm maddeler onanmıstır dediğine göre tazmınat ve nafaka hakımın karar verdigi gibi olarak algıladım ben cunku kagıtta onlarla ılgılı bir sey yazmıyordu karısık anlattım belkı biraz kusuruma bakmayın

annenizin üç çocuğumu varsa ve tüm çocuklarına eşit olark malı paylaştırmak istiyorsa noterden vasiyetname yapabilir. eğer hemen malları üstlerine yapmak istiyorsa rızası olmayanın üstüne mal yapamaz ki. biraz detaylı anlatırsanız yardımcı olmaya çalışırım..

Doğrudur. 3 kardeşiz ve mallarını üzerimize vermektense, sonra sorun çıkmaması ve kesinkez kimin ne alacağını belirlemek istiyor. ama nasıl yapılacağına dair bilgimiz yok.Annem 71 yaşında. Şu an kardeşler arasında uyuşmazlık var ve annem çıkmazda kaldı. Çünkü abimlerin bu konuda gerçekten gözünü kırpmadan zarar verebilecek insanlar olduğunu gördük.

anneniz tam teşekküllü devlet hastanesinden rapor alıp noterden vasiyetname yapmalı, bu şekilde ölümden sonra geçerli olmak üzere malları paylaştırabilir. ancak paylaştırılan mallar birbirine denk olmalı yoksa vasiyetname bozulur. yani birine 5 liralık birine 1 liralık birine 3 liralık verirse, dava açan kazanır ve vasiyetname iptal olur.

mahkeme kararına göre eşim çocuğunu belirli günlerde alması gerekiyor ama eski eşi çocuğu göstermiyor telefonlara cevap vermiyor sonuçta elimzde mahkeme kararı var bu karara uymamak suç değil mi bunun için dava açılabılır mı mahkeme kararına uymadıgı çocugunu babasına göstermediği gerekcesıyle yardımcı olursanız sevınırım

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

üzülme. iş mahkemeleri genelde 1-1,5 yıl sürüyo faizi ile birlikte alırsın.
tebrik ederim hakkını aradıgın için genelde aman ugrasamam diyo insanlar

hakkımızda hayırlısı hepimiz için inşaallah.evet baya sürüyor ama bu yıla girdim hakkımı arıyorum Rabbim utandırmaz inş.paradan geçtim onur meselem oldu hakkım yendı cok halende tazmınat hakkımı bile bile üstüne yatıyorlar yedirmicem o firmaya ister 1 ister 10 yıl sürsün sabırla bklıcem yenıldıklerını görmek için

şirketin ismini eklemek için acaba bir ek dilekçe sunabilirmiyim

şirket ltd.şti şirket ortagı kendı payı büyük kardeşi ortagı kendi şirketleri baska yok sayın avukat

olakı red olundu offff yenıden acabılme hakkım vardır dimi?

ayrıca dosya masrafı onun avukat parasıda benmı ödücem

husebet bile olsaneden iş mahkemesine basvuruyum tazmınat için basvurdum onuda yaptım hata dilekçemde şirket adı yazmayıp şirket yetkilisi ismi inş düzeltme ile ilgili birşey olur benim davam şubatta ama ek bir dilekçe yada baska bır durum varsa önceden vermek istiyorum tşkler ayrıca iyi çalışmalar

husumet dediği şey, davayı yanlış kişiye yöneltmişsin benimle alakası yok demektir. yani halk arasında kullandığımız husumet, aralarında çekişme var kavga var, kötü niyetle açtı davayı gibi bir şey değil.

davalı husumet yönünden davanın reddi istiyor, çünkü davanın onunla alakası yok. %99 hissesi de olsa %1 hissesi de olsa o ortağın, dava husumetten reddedilir. yeniden dava açmanız gerekir. evet onun avukatına 1100 TL siz ödeyeceksiniz. icraya koyarsa 1350-1400 TL civarı ödersiniz. çünkü yanlış kişiye dava açmışsınız.

teşekkürler peki davama var daha dava gününümü beklemem lazım öncesindemi yapıcam cok üzgünüm bir dilekçeyle şirket ismini düzeltme şansım olsaydı keşke

merhaba arkadaşlar avukat arkadaşlardan anlatıcağım konuda akıl almam gerekiyor bayram dönüşü mola verdiğimiz yerde arabadan çantam çalındı ben arabayı uzaktan kilitlerken diğer yandan arabanın kapısını iki kadın konuşur gibi yaparak açıyolar ve kapı kilitlenmiyor olay kamerada da belli.bayram dönüşü valizimizi akşamdan topladığım için el çantamın içinde yok yoktu. telefonum fotoğraf makinam nakit para hatta bebeğimin ilaçları bile...neyse jandarma bölgesi olduğu için jandarma geldi tutanak tuttuk vs vs.. işlemler buraya kadar diilde burdan sonrası korkutuyor beni resmi bir yere vermek için dilekçem vardı orda ev telefonumu adresimiz yazıyordu ayrıca arabanın yedek anahtarlarıda vardı...şimdi bu hırsızlar evi arayıp (onlar olduklarına eminim...) bize bi otelden arıyoruz deyip anket yaptılar...ertesi günde çekişile size çıktı dediler ve bizi öğretmenevinde cumartesi 7 de kokteyl var oraya gelin diye çaırdılar biz askeri lojmanda kaldığımı için buraya giremiyorlar.bizi oraya getirtip arabayı çalıcaklar bu kez...öğretmenevini aradık kokteyl falan yok dediler.oteli aradık cevap veren yok bunlar kesin bizim hırsızlar daha büyük iş peşindeler bu kez.şimdi önümde sadece 1 günüm var savcılığamı gitmeliyim polisemi savcılık o gün o saatte orda bişeyler yapabilirmi yakalamak için birde hangi savcıya gitmeliyim kısacası ben napmalıyım.şimdiden teşekkürler cevaplarınız için sabırsızlıkla bekliyorum.

teşekkürler peki davama var daha dava gününümü beklemem lazım öncesindemi yapıcam cok üzgünüm bir dilekçeyle şirket ismini düzeltme şansım olsaydı keşke

şirket ismini yanlış yazmamışsınız ki şirket ortağını yazmışsınız, yani küçük bir hata değil harf hatası kelime hatası gibi değil. yeni bir dava açıp birleştirilmesini isteyebilirsiniz. ancak avukat tutun en iyisi, boşu boşuna böyle hak kayıplarına uğramayın..

Merhaba kızlar ,
Konu benimle ilgili değil en yakın arkadaşımla ilgili..
Şöyle ki ;
Arkadaşımın işyerinde işyeri müdürü (patronu)-müdürün eşi ( o da çalışan ) ve teknik servis elemanları var..
Arkadaşım iş yerinden memnun değil . Memnuniyetsizlik sebebi müdür ve eşinden gördüğü tutarsız davranışlar.. Hakaretler vs vs..
Çalışma saatleri sabah 9 akşam kimi zamanlar (sıklıkla) 9 u buluyor cumarteside dahil.. Öğle yemeği gibi 1 saatlik bir hakları yok.. ve gerçekten çok yoğunlar..Devamlı ziyaret ettiğim için görebiliyorum..Maaşlarını vaktinde alamazlar..
Müdürü sadece arkadaşımın msn kullanımını yasaklamış. Kendisi,eşi ve diğer teknik eleman çalışanlarının ki açık. Bunun sebebini sorduğunda şöyle bir cvp alıyor ;

"XX Hanım,
Şirkette mesai saatlerinizi boşa harcadığınızdan dolayı msn kullanımınızı yasaklamış bulunmaktayım.
Farklı yöntemler ile MSN'e girmeye çalışmanız veya mesai saatleri içinde farklı sohbet programlarını kullanmanız
kesinlikle yasak olup tespiti halinde, tazminatsız iş akdinin fesih sebebi olacağını bildirir, msn e girmek için
harcadığınız özveriyi lütfen işinizi yapmak için gösterin."

İşle ilgili kişiler msn inde ekli ve bana söylediği senin dışında konuştuğum sadece işle ilgili kişiler var.. Özel kimseyle konuşmuyorum diyor.. Bundan rahatsızlarsa iş msn i al diyebilirlerdi diyor..

Benim hukukçu arkadaşlarımıza sorum ise ;
1-Bir işyerinde kişiye özel bir yasak uygulanması mümkünmüdür?
2-Ortada bir sözleşme yok. Msn kullanımı tespiti halinde tazminatsız fesh söz konusu olabilir mi?
3-Arkadaşımın arayacağı hak (var ise) ne şekilde olmalı ?

tekrar merhaba. dün yazdığım dilekçeme baktım. isim olarak şirket yetkilisine dava açmışım doğru ama açıklama kısmında x şahsın çalıştırdığı şirketten bahsediyorum. burada isim yanlış yazmasıda yok. hiç isim yazmamışım. bunu hakim maddi hata olarak kabul edebilirmi. sonuçta açıklama kısmında şirketten hak talep ettiğim belli. ama şirket ismi yok. bu konuda aydınlatırsanız sevinirim. sağolun. birde avukat tutsam dava birleşirse eğer karşı tarafında masrafını ben mi ödeyeceğim. ve tahminen bana ne kadara mal olur. çok teşekkürler ilginiz için

Son düzenleme:

siz avukat tutun, kendi avukatınızın sizden para isteyeceğini sanmam. hakim maddi hata olarak kabul edebilir mi? dilekçeyi görmeden bir şey söyleyemem, avukat dosyanızı inceleyip sizi aydınlatır. dava birleşirse dediğim gibi reddeilen davalı için avukatlık ücretini ödeyeceksiniz, kazandığınız davalı avukatı için ücret ödemeyeceksiniz, o sizin avukatınızın ücretini ödeyecek..

merhabalar benim kayınvalidem boşnadı ama kayınbabam temyize göndermiş ancak aralarında anlaşma yaparak tüm haklarından nafakadan falan vazgeçmek suretiyle kayınvalidem anlaşma teklif etti onlarda kabul etti tek bi şartla evin yarısını istiyorlar evde kayınvaldemin babasından geldi biz şimdi evi vermemek için evin üzerine ipotek koydurabilirmiyiz

ilginiz için çok teşekkürler.yarın avukatla görüşeceğim hayırlısı olsun.iyi çalışmalar dilerim.

İyi günler,

Yaklaşık 1 yıldır evliyim. Evlenirken farklı şehirden nikah işlemleri yürütüldügünden dolayı aklımızdan çıktıgı için çift soyisim kullanamadım.

Şimdi kızlık soyismimi de kullanmak istiyorum, nasıl bir prosedür izlemem gerekiyor?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…