Avukat Arkadaslara Sorusu Olanlar Buraya Yazabilir

arkadaşlar annem babamın üzerinden maaşa bağlanabilir mi diye araştırıyoruz da...şöyle cevap gelmiş bakanlıktan açıklar mısınız...çok teşekkürler şimdiden..

SAYIN ...... .............NİN DOSYASINDA YAPILAN İNCELEMEDE 386 PRİM GÜN SAYISININ OLDUĞU ANLAŞILMIŞTIR. BORÇLANMALARLA BİRLİKTE 900 PRİM GÜN SAYISININ OLMASI HALİNDE HAK SAHİPLERİNİN ÖLÜM AYLIĞI TALEBİ DEĞERLENDİRİLECEKTİR. BİLGİLERİNİZE RİCA OLUNUR

bir kiracı aidat parasını ödemeyip..(uzun bir süre)kaçtıktan sonra bu biriken aidatı ev sahibi mi ödemek zorundamı?

merhaba,
kuruma verdiğiniz dilekçeden bir sonuç alabildiniz mi acaba ?gelişmeleri merak ettim

Bu soruma acil cvp alabilirsem çok sevinirim..
Biz lojmanda oturuyoruz...
2 hafta önce lojman önünde ki su borularında tadilat yapılmış..
Eşim bina yöneticisi eşimle beraber binada hiç kimsenin haberi yok..
Yan blokta oturan bi bey üzeri vazife değilken bu görevi üstlenmiş ve biz bi sabah kalktık sular kesik.
Sanırım bi açık kalan musluktan dolayı evimi su bastı...
1 yıllık evliyim ve tüm yeni eşyalarım 15 cm kadar suyun içinde kaldı..
Bizde o beyefendiyi çağırıp evimizin halini göstermek istedik...
Adam özür dileyeceğine bizim binada muhatap olunacak kimse olmadığından bu işi üstlenip yaptırdığını söyledi
eşimde karakola gidip şikayetçi olucam senden dedi ben bina yöneticisiyim benim haberim olmadan yaptıramazsın dedi.
Gitti şikayetçi oldu. Hasar tespiti için gelen memurlar tutanak tuttular..
Daha sonra bu şahısta gidip benden şikayetçi olmuş ki güya ben kendisine hakaret etmişim..
Bu gibi bi durumda ne yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim..
Akşam karakola gidip ifade vereceğim..
şimdiden çok tşk ederim..

meraba arkadaşlar ben iki yıllık evliyim. eşimle evliliğimizin ilk zamanlarından itibaren anlaşamıyoruz.en son bir ay önce beni dövüp aileme gönderdi.bende darp raporu alıp şikayetçi oldum.şimdi boşanmak istiyorum ama ne isteyebilirim (tazminat.nafaka.ziynetlerim.)bilmiyorum davanın beni çok süründürmemesi açısından ne yapabilirim.eşimin üstüne malı yok ama sigortalı bi işte çalışıyo ...

lütfen bu zor günlerimde bana yardımcı olun acil cvp bekliyorum

forma şöyle bir göz attım da " boşanacağım,kocamdan ne koparabilirim" durumunda sanki kadınlar.ben de eşimden ayrıldım,oğlumu yalnız büyüttüm.onurumu
hiç bir şey için ezdirmedim:
ASIL SORUM: bir buçuk yıl önce evlendiğim eşimin eski eşi de koparma derdi olanlardan.ailesi ile birlikte küçük bir kasabada yaşıyor,işten atılana kadar iş bulup çalışıyor.bir oğlu var 9yaşında annesinde kalıyor..boşanma gerçekleştiğinde büyük şehirde yaşıyor ve kira ödüyor.eşim iştirak nafakası 500 tl ödüyor.arada ihtiyacı oldukça da ekleme yapıyor.bu arada eşim devlet memuru.1400 aylık geliri var.sonra ailesinin yanına yerleşip işe başlıyor,eşim ağır geldiğini artık 300 ödeyeceğini söylüyor telefonda tamam diyor.2 yıldır 300 ve arada istedikçe para gönderiyor.para icraya değil banka hesabına yapılıyor.dün elimize icra kağıdı geldi...aylık 200 tl farklarını faizini toplam 5000 tl istiyor.avukatlar bize yol gösterebilir mi? eşim ona para yetiştirebilmek için 1 yılda 2 kere biri benim adıma kredi çekti,artık ödeyecek durum da kalmadı.icraya itiraz edilir mi?velayet davası da açıp oğlunu yanımıza almak mümkün mü? saygılar...

arkadaşım mrb ..
çok benzer yanlarımız var...
bende ilk eşimden herhangi bişey talep etmedim..
2. eşimin ilk eşi ha bire para diyo 2 oğlu var sürekli masraf şimdi de kiraya çıkmış
kira veriyorum eşya alıyorum diye ha bire rahatsızlık verip para istiyo..
bi de nafaka yükseltmek için mahkeme açıcam diyo..
zaten eşim 600 tl ödüyo bi de artı masrafları okul masrafları falan derken maaşının yarısı gidiyo zaten..
umarım sizde bu tatsız olaydan haklı olarak sıyrılıp huzura erersizniz...

merhaba,
kuruma verdiğiniz dilekçeden bir sonuç alabildiniz mi acaba ?gelişmeleri merak ettim
Aslında nasıl anlatsam bilemiyorum.Çünkü utanıyorum..!Ama yardıma ihtiyacım var.
2 Gün önce abim bir kuyummcuya girip bir bilezik alıp kaçmış ve kuyumcu tarafından yakalanarak polise teslim edilmiş.Kuyumcu haliyle şikayetçi oldu.Ertesi gün savcıya ve oradanda mahkemeye sevk edildi.Mahkeme esnasında Şikayetçi olan kuyumcuyla beraber mahkemeye katıldık ve hem yazılı hemde sözlü olarak şikayetinden vazgeçtiğini belirtti.olayda maddi manevi bir zarar yok.Ancak olay kamu davasına girdi ve abim tutuklanarak Cezaevine gönderildi.Şimdi ilk mahkemenin gününü bekliyoruz.Abimin böyle birşey yapması tamamen bunalım kaynaklı ve kendisi zaten çok pişman.Ben şok sebebiyle baro avukatına bile sormadım bişey sadece giidişini izledim.Sizlere sormak istediğim konu şu ;
Bu durumda ben ne yapabilirim;
Abim Ceza alacakmıdır?
Yada Dava nasıl ilerler ve sonuçlanır?
1,5 yaşında kızı var ve hergun baba diye sayıklıyor.Birşeyler yapmam lasım ama neyapabilirim?

Yardımcı olursanız çok sevinirim...

tazminatta isteyebilirsin nafakada. yalnız eşin tazminat odemeye yanaşmayacağından dava uzayacaktır. boşver uzasın boşanma davasını ayrı aç tazminat davassını ayrı açki bir an önce boşanma gerçekleşsin eğer istiyorsan

merhaba avukat hanım bana yardımcı olursanız çok sevinirim....eşimle devamlı annesi yüzünden tartışıyoruz...ancak annesi artık bizimle deil kızında ama.. uzakta olduğu halde halen hayatımızın içinde bi şekilde bişey diyo ve eşim benden soğuyo devamlı kavga ve huzursuzlık içerisindeyim......evliliğimin ilk yılların da bu kadın hep benim özğürlüğümü kısıtladı her hoşuna gitmeyen durumda kavga çıkardı hakaret ve küfürler etti ve ediyor bana.....çocuğum var 1.5 yaşında kız bebek yok efen dim kız bebek babaya verilirmiş diye eşim beni tehdit ediyo ya bi erkek daha 1.5 yaşındaki bir bebeğe nasıl bakar ayrıca annesine baktırırsa ki ben o kadına asla güvenmiyorum .....bide ben boşanırsak hani çocuğu günlerce asla vermek istemiyorum sadece bir kaç saat olabilirmi .....................bizimle oturduğu sırada çocuğum olmasın diye yapmadığı kalmıyodu ....bi kere beni evden kovdu bende ya hamileysem dedim sen de çocuğunda geberin ölün işallah diye bağırdı bana......eşim hepsine şahit ve o kadına asla güvenmem.........şimdide oğluyla telefonda görüşürken duygu sömürüsü yapıyo torunumu al gel diyor ...ben bu kadına ve kızına kesinlikle güvenmiyorum zaten bizim çocuğumuz çok zor oldu....eşimde götürcem diye diretiyo tam 3 gündür kavga ediyoruz................ve ben boşanmaya karar verdim.....................çocuğumu bana verirlermi ve ne kadar nafaka alabilirim..........davayı sen açarsan birşey hak edemezsin diyolar doğrumu çocuğunuda alamazsın diyolar...davayı ben açarsam herhangi bi kaybım olurmu............bu şekildeki boşanma davası ne kadar sürer acaba...................................................................................ve ben bu kadına çocuğumu asla göndermekte istemiyorum zorla götürürse ne yapabilirim ne olur yardım edin....................................evin tapusuda 3:2 si benim.............ayrıyeten eşimim annesi ilk evlendiğimizde yıllarda namusuma kadar dil uzattı....ve bu hakaret ve küfürleri onada tazminat davası açabilirmiyim..............teşşk ederim

1,5 yaşındaki bebeğin velayeti tabiki size verilir. verilmemesi için çokzor şartlar altında yaşamanız, ahlaksız davranışlar içerisinde olmanız , psikolojik rahatsızlıklarınızın vs olması gerekir. Nafaka şu kadar alırsınız diyemem ama hakimler genelde 200-400 arası birşey takdir ediyolar nafakaları. tarafların ekonomik durumlarını araştırdıktan sonra tabi ki. Tazminat davası açabilirsiniz sözkonusu olaylardan dolayı yıprandığınızı vs ispat etmeniz gerekir

mahkeme kararıyla verilen nafaka bedeli icraya konulmuş, itiraz edemezsiniz. eşiniz farkları ödemek zorunda yoksa maaşina haciz gönderilir. Velayeti eğer çocuk yanınıza gelmek istemiyorsa dava açsanız da alamazsınız. Eşinizin eski eşi asgari ücretten daha yüksek bir maaş alıyorsa dava açarak nafakanın indirilmesni talep edebilirsiniz.

siz olayı basit hırsızlık gibi anlatmışsınız eğer ki öyleyse cezası 1-3yıl arası hapis, 2 yıldan az ceza alırsa ve kosulları varsa cezası ertelenebilir. ancak bana olay yağma suçu gibi geldi, cebir veya tehdit kullanarak mı almış acab,a eğer öyleyse yağma sucuna girer ve 10-15 yıl hapis cezası vardır.

nişanlım şuanda cezaevınde. sebep ise mahkemeye gitmemek. bır davadan daha yargılandığını söyledi avukat fakat yargılandığı suçun tutuklaması yokmuş. bu 1.5 yldan beri mahkemelere gitmediği için kaçıyor görünümü veriyormuş. tutuklaması olmayan suç ne olabilir? avukat bana söylemiyoru,nişanlın kendi söylecekmiş dedi?

aklıma bin turlu hal geliyor..lutfen yardım edin.

kızlar bizim problemimiz site yönetimiyle ilgili
şöyle ki;

zaten her ay düzenli olarak 150lira aidat bayiliyoruz bu yetmezmiş gibi manasız icraatlar, harcamalar çıkararak sürekli site sakinlerinden para topluyorlar
yok kafeye şu yapildi yok havuza bu takildi yok otoparka iliştirildi...
artık fenalık gelmeye başladı
1 yönetici 1 müdür 3 de bunların şakşakçısı kendi kafalarından toplanıyo kararlar aliyo sonrasında da duyuru panosuna "kat mülkiyet kanunu" kapsamında şeklinde bi ifade düşerek aba altindan sopa göstermek suretiyle yoluyolar bizi...
şikayetçiyim
yok mu bizim de site sakini olarak yapabileceklerimiz?
bunlar her istediğinde para yontabiliyolar mi bizden böyle?
evvela şu yapilacak maliyeti bu, kabul ediyo musunuz şeklinde onay almaları gerekmez mi?

eşimle 2 senelik evliyiz 6 aylık bir oğlum var oğlum için eşimden boşanmak istemiyorum aynızamanda onu çok seviyorum eşim annesinin yüzünden beni annemin evine getirdi çocuğumla birlikte benim aileme karşıda fikirlerimiz uyuşmuyo diyip çekip gitti 3aydır annemlerdeyim beni aradıve boşanma davasını açtığını söyledi mahkeme bizi boşarmı yardımlarınıza ihtiyacım var artık napıcağımı bilemiyorum şimdiden vericeğiniz cvp için çok teşekürederim

avukat hanım yardımlarınızdan dolayı tskler davamız bugun bıttı çok şükür ögretmen davadan çekilmek ıstedıgını belırten yazı yazmış ve bu şekılde davayı bız kazandık

eşimle 2 senelik evliyiz 6 aylık bir oğlum var oğlum için eşimden boşanmak istemiyorum aynızamanda onu çok seviyorum eşim annesinin yüzünden beni annemin evine getirdi çocuğumla birlikte benim aileme karşıda fikirlerimiz uyuşmuyo diyip çekip gitti 3aydır annemlerdeyim beni aradıve boşanma davasını açtığını söyledi mahkeme bizi boşarmı yardımlarınıza ihtiyacım var artık napıcağımı bilemiyorum şimdiden vericeğiniz cvp için çok teşekürederim

Son düzenleme:
merhaba

1. merhaba,nasıl anlatacağımı bilemiyorum ama kısaca anlatayım ders olsun en azından.eşim bugün kapıya gelen satıcılardan maalesef eşya almış,kesinlikle karşı pşmasına rağmen.ben duyunca aradım istemiyoruz dedim ama adam hakaretler etti,ben de söyledim tabiki,hatta beni şikayet edip memuriyetten attırırmış.çok kızdım ve çok üzüldüm.sanmıyorum ama yapacak birşey varsa yardımcı olursanız sevinirim.bu arada eşim senette imzalamışarkadaşlar lütfen uyanık olalım.
2. avukat16 kullanıcısından alıntı
kapıdan satışlarda hiçbir neden göstermeksizin 7 gün içinde cayma hakkınızı kullanabilirsiniz. sizden aldıkları senetleri ve verdikleri ürünleri gelip geri alıyorlar. cayma hakkınızı kullandığınıza dair bir ihtarname yazıp iadeli-taahhütlü posta ile göndermeniz yeterli olacaktır. sakın 7 günü geçirmeyin.
cevabınız için teşekkür ederim.alo 175 ten de öyle dediler ama bu senedi kime ve nasıl göndermem gerek açıklar mısınız?faks dediler ama firmaya değil başka bir numara verdiler.beynim durdu artık.ayrıca malı 13. de aldık taksit kartına 17 si yazmış.hemde başka mal bıraktılar yenini getiririz demişler ama almıyoruz diyince gelmedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…