Avukat Arkadaslara Sorusu Olanlar Buraya Yazabilir

Benim sorum çok farklı olacak avukat arkadaşlara..
Başlıkmı açsaydım bilmiyorum..Kızım bu sene üniversite sınavına girdi çok istediğ hukuk fakültesini kazanamadı...Öğretmnlrinin ısrarıyla psikolojiyi de yazmşdı tercihlernde..ve nitekim öyle oldu..yeditepe ünvstsi psikoloji çıktı..
Gitmek istemiyor..bir hftadır üzgün bizide üzdü..hiç dersane takviyesi almadı kızım..bu sene hazırlanıp hatda buseneyide geçin kazanana dek vazgeçmyceğini söylüyor..Bulgaristanda sofia ünv sınavsız alıyormuş.orayı taktı kafaya..ama nasıldır neolur hiç bir bilgimz yok..kız çocuğu sonuçta..çok karmakarışık bir durumdayız...bu konudaki görüşlrinizi çok acele bekliyorum..kayıt için vakit azalıyo...bu sene için dondurabilrmyiz dersaneyemi gitse..yoksa psikolojiye hazrlık snfını okusa,sene sonu hukuk için tekrar girse üstesinden gelebilirmi? zormu hazırlık sınıfı...ne olur aydınlatın beni..Allah razı olsun

dondurabilirsiniz tabikide ama ben konuya şu açıdan bakmanızı isteyeceğim. Psikoloji mezunlarının kpsspp ile atanma puanları çok düşük yani kolayca atanabilir. tabi 4 yıl sonrada gidişat bu şekilde olursa. Hukuk fakültesi mezunu yeni avukatlar içinse bence durum daha zor. Büro açmadıktan sonra aldığı maaşlar ortada ayrıca oyle oturduğu yerden dilekçe yazmayla para kazanacakları bir iş değil gerçekten insanı çok yoruyo yıpratıyo. Savcı ve hakimlik ise gerçekten zor çünkü yazılı sınav yeterli değil bilmem anlatabildim mi. Hakkınızda hayırlısı

merhaba bır sorum var ben mart 2009da evlendım aslında tayın için nıkah kıyıldı 2010 hazıranda düğün yaptık eşimin 8-9 yıl önce aldığı dükkanı yenı aldıgı evle benle nıkahlıyken takas yapmış şimdi arada bir şaka oldugunda bu evle senın hakkın yok dıyor şaka arasında bende bır avukata sorayım dedım şimdi benım hakkım var mı yok mu?

Merhabalar ben 8,5 aylık hamileyim ve eşimin beni aldattığını öğrendim. telefon dökümanında birçok mesaj yazdığını gördüm. Kendisi de itiraf etti. Hatta yüzyüze görüşmeleri falan da olmuş konunun detayı burda http://www.kadinlarkulubu.com/esi-esinin-ailesi/466420-hamileyim-aldatildim.html benim şuan da isteğim bu mesajların içeriğini bulabilmek bu da ancak mahkeme kararıyla olurmuş nasıl bir dava açmam gerekir bunun için illa boşanma davası mı olması gerekiyor? şimdiden teşekkürler.

merhaba
kısaca özetlersem nişanlım hekim ve ben fen edeb mezunuyum,ailesi beni bu nedenle hiç istemedi ve hep ayırma çalışıp huzurumuzu bozdular.fakat sonra kabul edip nişan yapıldı.bu arada annesi ve babasının bir evi ve arabası var eskiden çok fakir olup mal varlığı olmayan insanlar.neyse salonlar tutuldu,kaporalar verildi ve ev döşendi.düğüne 2 ay kala önemli bir sorun yokken nişanlımla kavga edip beni istemedikleri belirtmişler ve ona ailesiye konuşmuyordu bu sırada kaynanam benim aileme gelerek laf taşıyıp dedikodu yapıp oğlunu soğutmaya çalıştı.en sonunda ben onun ablalarıyla barışması için ikna ettim.nişanlımla daha önceden evlilik sözleşmesi yapma kararı almıştık fakat o ablasına biz gelince sözleşme imzalayacağımızı ve bizim için hazırlamasını söylemiş.yolda giderken annesi nişanlıma sözleşme imzalamaya gittiğimizi söyleme demiş.nişanlımın ablası ve eşi avukat ve onlar sözleşme hazırlamışlar ben odaya girince önüme koyup çabuk oku değştireceğin ekleyeceğin varsa söyle noter kapanacak yarım saatin var dediler.hayatımda gördüğüm en saçma ve insan haklarına uymayan sözleşemeyi istemediğimi söylediğim resmi kısımlarının dışındaki gayri resmi kısımların saçma gereksiz olduğunu belirtmeme rağmen bunu kardeşimiz istiyor onun istekleri dediler ve nişanlım sesini çıkarmadı ve ben o sinirle kendimi koruyacak 2 madde ekletebildim. apar topar bu 2 avukatla notere gittik fakat noter böyle bir sözleşmeyi imzalamayacağını yarısına kadar geldiği halde haksızlıklarla dolu olduğunu söyledi.daha sonra başka noterde bulamayınca beni bürolarına götürdüler ve ben sinir krizi geçirip ağlamaya başladı nişanlım benle başka odaya geldi bunlar benim isteklerim kabul ettiğin şeyler zaten imzalamassan evlenememize izin vermezler dedi ve odaya ablası kağıtlar ve kalemle peşimden geldi ve bana imzalattılar. ardından da bana 30 yıllık 3 yıl geçirliliği olan tam hatırlamıyorum ama 10 küsür senet imzalattılar 250.000 tl lik nişanlıma onu terketmem veya nafaka istemem karşılığıymış. Ardından ben onurum gururumu ayaklar altına aldıktan sonra düğün tarihini de 1 yıl ileri atmak için kavga ettiler vs.
sonuç nişanlıma güvenmiyorum sonradan pişman oldu özür diledi yaptıkları için,nişanı atmayı düşünüyorum fakat onu çok seviyorum.bende bu şekilde sözleşme veya senet yaparsam ancak affedebilirm onu.bu arda sözleşem tarihi şimdi aldığımız tarih yani evlenmezsek geçerli olmayacak ve senete de nişanlımın soyadı ekleterek imzalattılar.
Kendileri avukat olan tek istekleri kardeşlerinin mutluluğu olduğunu benim söz söyleme veye bişey isteme hakkım olmadığını söyleyen bu insanlara ne yapabilirim kendi hakkımı nasıl savunabilirim?
evlilik sözleşmesi ve bana imzalattırdıkları senet hakkında hukuk ne diyor
teşekkürler

Merhabalar ben 8,5 aylık hamileyim ve eşimin beni aldattığını öğrendim. telefon dökümanında birçok mesaj yazdığını gördüm. Kendisi de itiraf etti. Hatta yüzyüze görüşmeleri falan da olmuş konunun detayı burda http://www.kadinlarkulubu.com/esi-esinin-ailesi/466420-hamileyim-aldatildim.html benim şuan da isteğim bu mesajların içeriğini bulabilmek bu da ancak mahkeme kararıyla olurmuş nasıl bir dava açmam gerekir bunun için illa boşanma davası mı olması gerekiyor? şimdiden teşekkürler.

evet boşanma davası sahfasında aldatıldığınızı ispatlamak için bu dökümanların kaydını talep edeceksiniz. Yanlız bildiğim kadarıyla mesajların içeriği çıkmıyo. sadece saatleri vs çıkıyo. Birkaç davamızda boyle bi talebimiz oldu ama bunun imkansız olduğuna dair cevap geldi iletişim firmasından

dondurabilirsiniz tabikide ama ben konuya şu açıdan bakmanızı isteyeceğim. Psikoloji mezunlarının kpsspp ile atanma puanları çok düşük yani kolayca atanabilir. tabi 4 yıl sonrada gidişat bu şekilde olursa. Hukuk fakültesi mezunu yeni avukatlar içinse bence durum daha zor. Büro açmadıktan sonra aldığı maaşlar ortada ayrıca oyle oturduğu yerden dilekçe yazmayla para kazanacakları bir iş değil gerçekten insanı çok yoruyo yıpratıyo. Savcı ve hakimlik ise gerçekten zor çünkü yazılı sınav yeterli değil bilmem anlatabildim mi. Hakkınızda hayırlısı

çok teşekkür ederim bu kadar kısa sürede cvp verdğiniz için..
Kızım zaten masabaşı bir iş istemdiği için psikolojiyi istemiyo..dobra bir kız nasıl olurda oturur masa başında insanlra yol gösterir bnde şüpheliyim..kalkıp hastayı dövmezse iyi...
birde şunu sormak istiyorum izniniz olursa..pdr farklı bir alanmı?.bizim psikoloji bölümü yazıyor..mezunlar psikolog ünvanını alıyor değilmi?

o konuda bilgim yok malesef ben sadece uzun yıllardır hukuk bürosunda çalıştığım için bilgim olan şeyden bahsettim. birde yakın arkadaşlarım psikoloji okuduğu için atanma şanslarını vs biliyorum. ayrıca evet psikolog olarak atanıyorlar

merhaba
kısaca özetlersem nişanlım hekim ve ben fen edeb mezunuyum,ailesi beni bu nedenle hiç istemedi ve hep ayırma çalışıp huzurumuzu bozdular.fakat sonra kabul edip nişan yapıldı.bu arada annesi ve babasının bir evi ve arabası var eskiden çok fakir olup mal varlığı olmayan insanlar.neyse salonlar tutuldu,kaporalar verildi ve ev döşendi.düğüne 2 ay kala önemli bir sorun yokken nişanlımla kavga edip beni istemedikleri belirtmişler ve ona ailesiye konuşmuyordu bu sırada kaynanam benim aileme gelerek laf taşıyıp dedikodu yapıp oğlunu soğutmaya çalıştı.en sonunda ben onun ablalarıyla barışması için ikna ettim.nişanlımla daha önceden evlilik sözleşmesi yapma kararı almıştık fakat o ablasına biz gelince sözleşme imzalayacağımızı ve bizim için hazırlamasını söylemiş.yolda giderken annesi nişanlıma sözleşme imzalamaya gittiğimizi söyleme demiş.nişanlımın ablası ve eşi avukat ve onlar sözleşme hazırlamışlar ben odaya girince önüme koyup çabuk oku değştireceğin ekleyeceğin varsa söyle noter kapanacak yarım saatin var dediler.hayatımda gördüğüm en saçma ve insan haklarına uymayan sözleşemeyi istemediğimi söylediğim resmi kısımlarının dışındaki gayri resmi kısımların saçma gereksiz olduğunu belirtmeme rağmen bunu kardeşimiz istiyor onun istekleri dediler ve nişanlım sesini çıkarmadı ve ben o sinirle kendimi koruyacak 2 madde ekletebildim. apar topar bu 2 avukatla notere gittik fakat noter böyle bir sözleşmeyi imzalamayacağını yarısına kadar geldiği halde haksızlıklarla dolu olduğunu söyledi.daha sonra başka noterde bulamayınca beni bürolarına götürdüler ve ben sinir krizi geçirip ağlamaya başladı nişanlım benle başka odaya geldi bunlar benim isteklerim kabul ettiğin şeyler zaten imzalamassan evlenememize izin vermezler dedi ve odaya ablası kağıtlar ve kalemle peşimden geldi ve bana imzalattılar. ardından da bana 30 yıllık 3 yıl geçirliliği olan tam hatırlamıyorum ama 10 küsür senet imzalattılar 250.000 tl lik nişanlıma onu terketmem veya nafaka istemem karşılığıymış. Ardından ben onurum gururumu ayaklar altına aldıktan sonra düğün tarihini de 1 yıl ileri atmak için kavga ettiler vs.
sonuç nişanlıma güvenmiyorum sonradan pişman oldu özür diledi yaptıkları için,nişanı atmayı düşünüyorum fakat onu çok seviyorum.bende bu şekilde sözleşme veya senet yaparsam ancak affedebilirm onu.bu arda sözleşem tarihi şimdi aldığımız tarih yani evlenmezsek geçerli olmayacak ve senete de nişanlımın soyadı ekleterek imzalattılar.
Kendileri avukat olan tek istekleri kardeşlerinin mutluluğu olduğunu benim söz söyleme veye bişey isteme hakkım olmadığını söyleyen bu insanlara ne yapabilirim kendi hakkımı nasıl savunabilirim?
teşekkürler

Aman Allahım bu ne ya...Avukat arkadaşın cevabını dört gözle bekliyorum...İnşallah altından seni zor durumda bırakacak biirşey çıkmaz:KK53::KK53::KK53:

çok acil yardım istiyorum lütfen

ablam boşanalı 1yıl oldu.2çoçuk kendisinde.eşi boşanma karşılığında ablama 1 ev verdi.tabunun üstünde sadece ablamon adı var.ama şimdi eniştem ablamı tehdit edio;çoçukları bana verirsen velayet davasıyla veya başka biriyle evlenirsen ev otomatik olarak benim olacak diyor.ben sana kağıt imzalattırdım diyor.sizce böyle bişey varmıdır.
ablam avukatını parasız tuttu.nasıl denir devlet verdi o avukatı yani.avukat tutacak büççesi olmadığı için.sizce ablamın avukatı ablamı kandırmış ve kağıt imzalatmış olabilirmi.çok acil yardım edin nolur

merhaba
teşekkürler

canım sen hala bu koşullarda o kişiyle evlenebılecegını düşünüyor musun gercekten... belli ki ailesinin sözunden cıkmıyor ve onlar da elinden geleni ardına koymayacaklar... ayrılırsan tazmınat ödeyecegıne daır sozleşme ımzalatıp sonra da senı ayırmak ıcın ellerınden gelenı yapacaklar gibi görunuyor. kim böyle bır sey yapar kı nişanlısına. bence iyi düşün. O sacma senetlerı de gerı alıp yırtmaya bak. Hukuka, insan haklarına aykırı bir sozleşmeyse gecersiz olacaktır o aykırı olan kısımlar. Eger gecerliyse sana zorla ımzalattırdıklarını da ispat etmen gerekir, ama yüksek meblaglı bir sozlesme olunca, bunu yazılı bir delille ıspatlaman gerekir, tanık dinlenmez.

çok acil yardım istiyorum lütfen

ablam boşanalı 1yıl oldu.2çoçuk kendisinde.eşi boşanma karşılığında ablama 1 ev verdi.tabunun üstünde sadece ablamon adı var.ama şimdi eniştem ablamı tehdit edio;çoçukları bana verirsen velayet davasıyla veya başka biriyle evlenirsen ev otomatik olarak benim olacak diyor.ben sana kağıt imzalattırdım diyor.sizce böyle bişey varmıdır.
ablam avukatını parasız tuttu.nasıl denir devlet verdi o avukatı yani.avukat tutacak büççesi olmadığı için.sizce ablamın avukatı ablamı kandırmış ve kağıt imzalatmış olabilirmi.çok acil yardım edin nolur

ben buna ıhtımal vermıyorum canım... gözünü korkutmak ıcın soyleyebılır. madem oyle gostersın o senedi o zaman eskı enişten... ya da tapuya gidip bakın taşınmaz üzerinde herhangı bır şerh var mı dıye...

kızlar benim kayınbabamın 2 evi varmış 7 yıl önce tek erkek çocuk diye kızlarında rızasıyla eşime vermiş evi karşlıgındada diger evden hiç bi hak istemeyecek yanlız bu konuda herhanigi bi belge yok sadece söz olarak ve şimdi kaynanam istedikleri vakit kızların dava acarak tekrar geri alabilecegini söylüyor bu konuda beni bilgilendirirmisiniz şimdiden çok teşekkür ederim yardımınıza ihtiyacımvar lütfen cevap verirseniz sevinirim

başıl açtım ama cevap alamadım..buraya da yazayım..

Nette çok şey okuduk ve kafamız karıştı..Bir arkadaşım 28 yaşında , ölen annesinden dolayı emekli sandığından yetim aylığı maaşı alıyormuş..
Ssk lı olarak işe başladı 1 ay önce asgari ücretten yatırıyorlarmış ssksını....şimdi bu durumda yeni kanunlara göre maaşı kesilecek mi ? kesilme şartları neler ?
ve kesilmesi gerekiyorsa işe başladığını maaşının kesilmesi gerektiğini nasıl bildiricek internet üzerinden olabiliyor mu ? yardımcı olabilirseniz seviniriz..
(rahmetli annesi memur emeklisiymiş bilmiyorum buna göre değişiyor mu )

nette şöyle bir şeye rastladık eğer emekli sandığından alıyorsa yetim aylığını (yani vefat eden kişi memur emeklisi ise ) , çalışsa da kesilmiyor maaşı..ancak evlenince ya da memur olarak işe başlarsa kesilecekmiş..yani ssklı olarak çalışırsa kesilmeyecek..

bu doğru mu , bunu doğru mu anladık acaba ?

ben buna ıhtımal vermıyorum canım... gözünü korkutmak ıcın soyleyebılır. madem oyle gostersın o senedi o zaman eskı enişten... ya da tapuya gidip bakın taşınmaz üzerinde herhangı bır şerh var mı dıye...

karşı taraftan herşey beklenir cnm.çok kurnazlar.bugün avukata gidicez bakalım ne dicek

bir arkadaşım cezaevinde. suçu uyuşturucu. daha önceden ertelenmiş cezası vardı son yakalanmasıyla cezaevine konuldu. arkadaşımı ziyaret etmek istiyorum bunun için savcılığa gittim "yakını değilseniz göremezsiniz" dedi. savcıya aziz yıldırımın durumunu sordum adamı ziyaret eden edeneydi ve üstelik yakını da değildi dedim. bana aynı cevabı verdi.

şimdi size sorum şu: ben arkadaşımı ziyaret etmeyi çok istiyorum. bana bir yol önerecek olan var mı?

konu teyzem 50 yaşında ve eşinden ayrılıcak eşi boşanma davası açtı ama bu zamana edinilmiş evlerin vs bazı şeylerin paylaşımını kendisi yapıyor şunları,şunları sana veriyim bunlarda bana kalsın ayrılalım diyor 3 tane evleri var 2 si izmitte 1 ankarada izmittekiler senin olsun ankaradakide benim diyor ankaradakinin değeri daha yüksek ayrıca araba ve iş yeride var,yani lafın kısası teyzemi az bişey verip başından atmak istiyor.bazı tartışmalarında teyzem senin hayatında başkasıda vardır dediğinde var diyormuş yani aldattığındanda şüpheleniyor aldattığını mahkemede söylerse bütün mal varlığını alabilirmi teyzem, teyzemin kendisi emekli ama eniştem emekli değil 2 tane iş yeri var,boşanma davası açmadan satarsa eşi bazı şeyleri teyzemin ne yapması gerekir,ayrıca teyzemin telefonundan kendi telefonuna hakaret mesajları atmış mahkemede göstericem o mesajlarıda diyormuş onlardan bişey olurmu teyzem ben yazmadım kendisi yazmış atmış diyor,şuan ayrılar eniştem evde kalmıyor
lütfen acil yardım ne yapmalıyız

ben şimdi bir dershanede çalışıyorum. sadece cumartesi pazar için sigortamı yatırcklar. haftaiçide başka bir yerde çalışacam. orasıda haftaiçi için yataıracak. farklı yerlerden sigortamın yatması sorun olurmu

merhaba ben bir tanıdığımla ilgili birşey soracaktım.Eşi evden kovmuş şu an annesinin yanında kalıyor kızını okula verebilmek için ikametini annesinin yanına alması gerekiyor.ortada şu an boşanma davası yok ama en kısa zamanda açmayı düşünüyor kendisinin ve çocuğun ikametini annesinin oturduğu yere alırsa bu davada problem yaratırmı?yardımcı olursanız sevinirim çok acil..

X