Popüler Konu Ateş ölçme yöntemi

anladım canım bizde 3 aydır istiyoruz işte geçenlerde genel bi kontörele gittim. regl bitincede gel dedi. şimdi 4. aya giriyoruz :eek:
Hadi senden güzel haberleri bekliyoruzzzz.... kaydirigubbakcemile2

inşallah cnm benımamin rabbım hepımızın yuzunu guldursun

kızlar selam nabersiniz bakalım?
ben yeni aya geçtim. bugün 14. günüm.
yumuram çatladı sanıyorum. dünden beri yapışkan akıntım var.
geçen ay günüm 6 gün geçmişti.
bu ay kaçında olurum bilemiyorum artık.
sizde ne var ne yok? güzel haberler varmı?

nevetna cım yine yakınız senle değilmi?
nasıl gidiyor bakalım?

Kızlar bu yazıyı Hürriyet'te Pınar Reyhan yazmış. Kısmet olunca oluyor gördüğünüz gibi. Darısı bizim başımıza.

''Veee yine hamileyim!

Nasıl oldu bilmiyoruz...

Düşünüyoruz, bulamıyoruz...
Doğumdan iki ay sonra kontrolde bir şey yoktu, emzirme sonrası buluşalım diye konuştuk doktorumla... O zaman simir testini de yapacaktık, korunma için ciddi bir uygulama da... Geçen cumartesi, ayın 20’sinde...
Hem alışveriş yapmak hem de uzun süredir soluyamadığım Nişantaşı havası için attım kendimi sokaklara. Bir kuş gibi hafiftim. En sevdiğim kırtasiyeden sarı kurşun kalemlerimi aldım, oğlumun bayıldığı renkli kağıtları ve Banu’cuğumun bir süredir beni bekleyen doğum hediyesini de çantama attım.
Kuaföre girdim, saçlarımı boyattım. Muji’den ofisteki masama minicik bir ahşap çam ağacı da aldım. Karnım çok acıkmıştı, doktor sonrası Kırıntı’ya girerim, bir etli mantarlı dürüm yerim dedim. Amerikan Hastanesi’nin karşı köşesindeki o minik büfe vardır ya, onun üstünde benim doktorumun ofisi. Girerken içeri canım döner de çekti. şimdi buradan da yesem olur dedim. Sonra iç çekerek kapıdan içeri girdim...
Prof. Dr. Rıza Madazlı’ya gittim...
Buluştuk odada. Espriler yapıyoruz, gülüyoruz. Simir testi yapılıyor, ben “Hocam, Bora bana sabah ‘şimdi gidermişsin ve Rıza Abi sana kızım hamilesin, ne bu dermiş’ dedi” diye anlatıyorum sabah yaşadıklarımı. Sonra şaka gerçek oluyor.
Doktorum “Kızım bebek burada” diyor, ben “yok” diyorum. O “Yavrum burada işte” diyor, ben “Yoook ya, yeme beni” diyorum. “Kızım niye dalga geçeyim, baksana oynuyor, olmuş bu” diyor, ben “Hadeee, o benden önceki hastanın videosudur, siz eğleniyorsunuz benimle” diyorum. Artık adam dayanamıyor, “Pınar seni kurcalıyoruz kızım, baksana burada” diyor ve ben kendimi kaybediyorum...
Gördüm!
ıçimde bir bebek vardı, dans ediyordu, dönüyordu. Asıl burası şok: Hem de 13 hafta 1 günlük gözüküyordu...
ışin özü...
şu anda bebeğim 14 haftalık, yani tam 3,5 aylık!
Hiçbir yan etki olmadan, hiçbir şey hissetmeden, hiç anlaşılmadan, migrenim azdı diye ne ağrı kesiciler içtim. Hasta oldum ne antibiyotikler yuttum, sistit oldum küveti kaynar sular ile doldurup içine uzun uzun oturdum. Minik bebişim Kaila Sim için merdivenlerden üçer dörder çıkarak koştum, Emo’cuğumu kucağıma, sırtıma aldım taşıdım, spor yaptım, dev topuklularla gezdim...
Bana mısın demedi bebeğim!
Varlığını hiç çaktırmadı, sinsice bekledi benim yeni miniğim!
şaka gibi ama...
Üçüncü kez anne oluyorum ben aslında...
Tüm bu olay sonrası sakinleşince Rıza Hocam şöyle dedi: “ışte Pınar, örnek olsun bu herkese... ışte böyle bir olay hamilelik, ne yapsan bazı şeylere engel olamıyorsun...”
O gün o kapıdan bir kuş gibi koşarak girmiştim, çıkarken ağırlaşmış, devleşmiştim. Yavaş yürüyordum, ağır taşımıyordum ve çark ettim. Yemin ederim her şey aslında psikolojikmiş, artık bunu bilir bunu söylerim...
Pınar ben...
Çoook şaşkın ama 6 aylık kısa dönem hamilelik yüzünden de sevinçli, 7,5 yaşındaki Emre Berent’in, 5 ay 26 günlük Kaila Sim’in ve göbüşteki 14 haftalık minişin annesi!''

Ne guzel degil mi? Boyle ogrenmek, umarim bizlerede kismet olur boyle ogrenmek tabi bu kadar supriz olmaz da o ayri :)

kıslar kesemizi gördük çok şükü rçok sevinçliyiiiimmmm

gözün aydın canım allahım saglıkla kucagına almayı nasıp etsin..

kızlar selam nabersiniz bakalım?
ben yeni aya geçtim. bugün 14. günüm.
yumuram çatladı sanıyorum. dünden beri yapışkan akıntım var.
geçen ay günüm 6 gün geçmişti.
bu ay kaçında olurum bilemiyorum artık.
sizde ne var ne yok? güzel haberler varmı?

nevetna cım yine yakınız senle değilmi?
nasıl gidiyor bakalım?

iyiyiz sen nasılsın iyi çalışmalar canım inşallah bu ay olur..

sekerkız ateşin süper gidiyor güzel haber gelecek inşallah..
bende yanıyordun kaç gündür dün akşam pembe lekem geldi bugunde az az ben yarın adet olucam sanırım hayırlısı olsun ne diyeyim..
eşimde hastalıgın bitince gideriz diyor doktora

r.1 gün 30kasım:ölçmedim
r.2 gün 1 aralık:36,1
r.3 gün 2 aralık:36,0
r.4 gün 3 aralık:36,3(4.30 uyandım lavaboya kalktım)
r.5 gün 4 aralık:36,1 regl bitti
6 gün 5 aralık:36,1
7 gün 6 aralık:36,2 :hulya: (2 yattım 7buçukta ölçtüm)
8 gün 7 aralık:36,1[/QUOTE]
9 gün 8 aralık:36,2
10gün 9 aralık:36,2:hulya:
11gün 10aralık:36,0:hulya:
12gün 11aralık:36,0
13gün 12aralık:35,9 :hulya: (3de yattım 6 ölçtüm)
14gün 13aralık:36,2[/QUOTE]
15gün 14aralık:36,3 :hulya:[/QUOTE]
16gün 15aralık:36,3
17gün 16aralık:36,5:hulya:
18gün 17aralık:36,5:hulya:
19gün 18aralık:36,4
20gün 19aralık:36,5
21gün 20aralık:36,7
22gün 21aralık:36,6
23gün 22aralık:36,6
24gün 23aralık:36,6
25gün 24aralık:36,7
26gün 25aralık:36,6
27gün 26aralık:36,5
28gün 27aralık:36,3
29gün 28aralık:kötükedihüso

geliyor laelaelaelaelae:lepi:

selam kızlar
adetıme ıkı gun var ıdrar testı yaptım negatıf cıktı:KK43::KK43: galıba bu ayda geçti:KK43: keyfım kaçtı bıldıgınız gııbı degıll.bu ay ıyı calısmıstık.ovulasyon testı,keçıboynuzu,corek otu karısımı,klomen yapmadıgımız kalmadı...ovulasyondan uc gun once uc gun sonra ve o gunde calıstık...adetten sonra ıkı gunde bır ılıskıde oldu.ben bu ay kesın olcak gıbı beklıyordum:KK43: ama olmadı ustune bırde kıllandım asırı derecede klomenden herhalde... adetımı beklıcem sonra da rahım fılmı cekılcek..

Merhaba kızlar.

Papatse, aabeyazmelek hadi bakalım yeni aya yeni umutla giriyoruz. ınşallah doktordan da güzel haberler alırsınız.

Maviyeşil, canım keşke çalışmakla doğru orantılı olsaydı. Ne yazık ki kısmet işi. Bazen çalışmıyor insanlar, adetten 3 gün sonraki tek çalışmalarından veya yumurtlamanın olduğunu düşündükleri tarihten sonraki ilişkiden hamile kalıyorlar. Klomene niye ihtiyaç duyuldu? YUmurta takibi yaptırıyor musun? ınşallah daha uğraşmadan gelir bebişin.

Tubiloşcuum canım bugün 16. günüm ama ben kaydım. Kaç gündür disiplin falan kalmadı ateş ölçemiyorum. Ov. testi dersen 14. gün çift çizgi çıktı 15. gün erken saatlerde de çıktı. Ama ateşim hala düşük. Eşimle de fazla çalışamadık bu ay. Zaten bu ay olsun istemiyorum çok fazla. Yani olursa tabii çok güzel ama olmazsa da olmasın napalım. Allah hayırlısını versin. Ben hep şöyle dua ediyorum: Allahım dış gebelik, düşük gibi durumlarla beni imtihan etme, hayırlısıyla doğacaksa hamile kalayım. Bu sebeple de çok ısrarcı değilim. Herşeyin vakti saatini Allah biliyor. ınşallah sen hamişsindir bu ay.

Dmt tebrikler canım. Kalp atışını da duyun inş. en kısa zamanda.

yumruta takıbı yaptırmadım kendım ovulasyonla yaptım.bı kaç aydır denıyorum
klomenı doktor verdı bı ay dene olmazsa dedı rahım fılmı cekılcek dedı

YENİ AY YENİ UMUT HAYIRLISIYLA

1.gün 29 kasım 36.2 regl
2.gün 30 kasım 36.1 regl
3.gün 01 aralık ölçmedım regl
4.gün 02 aralık ölçmedim regl
5.gün 03 aralık 36.2 regl (bitti gibibişiy)
6.gün 04 aralık 36.3 regl bıttı
7.gün 05 aralık ölçmedım ****
8.gün 06 aralık ölçmedim
9.gün 07aralık 36.2 *****
10.gün 08 aralık 36.3 OVULASYON TESTI SİLİK ÇİZGİ
11gün 09 aralık 36.0 **** OVULASYON TESTI SİLİK ÇİZGİ (DÜNKÜNDEN BIRAS BELIRGIN)
12.gün 10 aralık 36.1 OVULASYON TESTI silikmilik bişey yok ozaman gectımı benımgunum
13.gün 11 aralık 35.7 yarım saat erken olçtum
14.gün 12 aralık olçmedım 15mm yumurtam varmış doktor sıkılışkı dedı
15.gün 13aralık olçmedım
16.gün 14 aralık 36.1 cok usumus olarak uyandım
17.gün 15 aralık ölçmedim
18.gün 16 aralık ölçmedim
19.gün 17 aralık 36.3
20.gün 18 aralık 36.4
21.gün 19 aralık 36.6
22.gün 20aralık 36.4
23.gün 21 aralık 36.4
24.gün 22 aralık 36.4
25.gün 23aralık 36.6 15 dak gec olçtum
26.gün 24 aralık 36.7 20dak erken olçtum
27.gün 25 aralık 36.5 3 saat once herzamankı saatten
28.gün 26 aralık 36.8 herzamankı saatten 1saat once 36.6
29.gün 27 aralık ölçmedim
30.gün 28 aralık 36.4 kayın valıdemlerde kaldık usumus olarak uyandım ama vucudum yıne sıcak hayırlısı ya çok akıntım var 2 gundur ınsalalh bebeışımbenımledır

hadi şeker sen de güzel haber ver bizee
ben ateşimi ölçmüyorum bu ay sıkıldım valla ya

YENİ AY YENİ UMUT HAYIRLISIYLA

1.gün 29 kasım 36.2 regl
2.gün 30 kasım 36.1 regl
3.gün 01 aralık ölçmedım regl
4.gün 02 aralık ölçmedim regl
5.gün 03 aralık 36.2 regl (bitti gibibişiy)
6.gün 04 aralık 36.3 regl bıttı
7.gün 05 aralık ölçmedım ****
8.gün 06 aralık ölçmedim
9.gün 07aralık 36.2 *****
10.gün 08 aralık 36.3 OVULASYON TESTI SİLİK ÇİZGİ
11gün 09 aralık 36.0 **** OVULASYON TESTI SİLİK ÇİZGİ (DÜNKÜNDEN BIRAS BELIRGIN)
12.gün 10 aralık 36.1 OVULASYON TESTI silikmilik bişey yok ozaman gectımı benımgunum
13.gün 11 aralık 35.7 yarım saat erken olçtum
14.gün 12 aralık olçmedım 15mm yumurtam varmış doktor sıkılışkı dedı
15.gün 13aralık olçmedım
16.gün 14 aralık 36.1 cok usumus olarak uyandım
17.gün 15 aralık ölçmedim
18.gün 16 aralık ölçmedim
19.gün 17 aralık 36.3
20.gün 18 aralık 36.4
21.gün 19 aralık 36.6
22.gün 20aralık 36.4
23.gün 21 aralık 36.4
24.gün 22 aralık 36.4
25.gün 23aralık 36.6 15 dak gec olçtum
26.gün 24 aralık 36.7 20dak erken olçtum
27.gün 25 aralık 36.5 3 saat once herzamankı saatten
28.gün 26 aralık 36.8 herzamankı saatten 1saat once 36.6
29.gün 27 aralık ölçmedim
30.gün 28 aralık 36.4 kayın valıdemlerde kaldık usumus olarak uyandım ama vucudum yıne sıcak hayırlısı ya çok akıntım var 2 gundur ınsalalh bebeışımbenımledır

canım günaydın hep hamilesin gibi hissediyorum allahım inşallah öyledir. neden test yaptırmıyorsun ki?sositososito

selamlar kızlarrr nasılsınız bakalımmmm yazamadım kaç gündür gelemiyorum eşim grip ti onunla uğraşıyorumm
derken benim 20 sinde adet olmam gerekirken olmadımmmmmmbekliyorum bakalım ne olcak sat 20 kasım heheheheh

dmtumt canım gözünüz aydın kalp atışlarınıda duyarsın inşallahhhh

selam kızlar
adetıme ıkı gun var ıdrar testı yaptım negatıf cıktı:KK43::KK43: galıba bu ayda geçti:KK43: keyfım kaçtı bıldıgınız gııbı degıll.bu ay ıyı calısmıstık.ovulasyon testı,keçıboynuzu,corek otu karısımı,klomen yapmadıgımız kalmadı...ovulasyondan uc gun once uc gun sonra ve o gunde calıstık...adetten sonra ıkı gunde bır ılıskıde oldu.ben bu ay kesın olcak gıbı beklıyordum:KK43: ama olmadı ustune bırde kıllandım asırı derecede klomenden herhalde... adetımı beklıcem sonra da rahım fılmı cekılcek..

canım beyinde bitiyor iş bunları yaparken takmamakta lazım ama olmuyor malesef
hayırlısını düşün böyle hayırlıymış demek lazım yumurtanı çatlatmak içinmi verdi yanında igne vermedimi..

Merhaba kızlar.

Papatse, aabeyazmelek hadi bakalım yeni aya yeni umutla giriyoruz. İnşallah doktordan da güzel haberler alırsınız.

Maviyeşil, canım keşke çalışmakla doğru orantılı olsaydı. Ne yazık ki kısmet işi. Bazen çalışmıyor insanlar, adetten 3 gün sonraki tek çalışmalarından veya yumurtlamanın olduğunu düşündükleri tarihten sonraki ilişkiden hamile kalıyorlar. Klomene niye ihtiyaç duyuldu? YUmurta takibi yaptırıyor musun? İnşallah daha uğraşmadan gelir bebişin.

Tubiloşcuum canım bugün 16. günüm ama ben kaydım. Kaç gündür disiplin falan kalmadı ateş ölçemiyorum. Ov. testi dersen 14. gün çift çizgi çıktı 15. gün erken saatlerde de çıktı. Ama ateşim hala düşük. Eşimle de fazla çalışamadık bu ay. Zaten bu ay olsun istemiyorum çok fazla. Yani olursa tabii çok güzel ama olmazsa da olmasın napalım. Allah hayırlısını versin. Ben hep şöyle dua ediyorum: Allahım dış gebelik, düşük gibi durumlarla beni imtihan etme, hayırlısıyla doğacaksa hamile kalayım. Bu sebeple de çok ısrarcı değilim. Herşeyin vakti saatini Allah biliyor. İnşallah sen hamişsindir bu ay.

Dmt tebrikler canım. Kalp atışını da duyun inş. en kısa zamanda.

gidelim bi bakalım ben doktora pek taraftar degilim açıkcası stres yapıyorum daha fazla ama eşim istedigi için gidicem demekki 2010 gelmek istedi bizim sıpalar hayırlısı olsun dedigin gibi bebegimi kaybedince bende aynı şeyleri düşünmeden geçmiyorum saglıkla gelsin beklerim allahım büyük oyüzden hasta olunca üzülmüyorum en azından hasta olucamı ateşimden anlyorum süper yani...

[ı]amin cnm amin yarın yapıcam bna kalsa bugun yapıcaktım ama esım yarın yaparsın dedı okadar yoruldukkı tekcızgı gormekten[/ı]

yarın testini yaparsın inşallah güzel haberler vericeksin bize inşallah..

selamlar kızlarrr nasılsınız bakalımmmm yazamadım kaç gündür gelemiyorum eşim grip ti onunla uğraşıyorumm
derken benim 20 sinde adet olmam gerekirken olmadımmmmmmbekliyorum bakalım ne olcak sat 20 kasım heheheheh

dmtumt canım gözünüz aydın kalp atışlarınıda duyarsın inşallahhhh

amin canım teşekkürler darısı başınıza inşallah benim de sat 20 kasımdı canım. test yapmadın mı gamyoncuiremsu

X