Aile hekimliğini bırakmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kızlar selam çok yakın bir dostum bu gece bizde kalacak kendisinin üyeliği yök o yüzden ben açmak istedim şu an yanımda kendisi yorumlarınızı okuyacak yardımcı olanlara çok teşekkür ediyoruz

Arkadaşım Melis 27 yaşında aile hekimliği yapıyor. Kendisi 165 boyunda 48 kilo gerçekten zayıf ve kilo alamıyor. Ayrıca Demir’i düşük düşük sürekli halsiz yorgun saçı dökülüyor. Demir hapı kullandığı zaman inanılmaz ishal oluyor günde 8 defa wc ye çıkıyor o yüzden Demir hapı kullanmadan bu şekilde idame ettiriyor, damardan da vermiyorlar hap kullanman gerek diyorlar
Aile hekimliği yaptığı İçin her gün yaklaşık 80 hastanın boğazına bakıyor maskeyle de olsa sürekli hastalık kapıyor. Şu an yanımda yine hasta halsiz öksürüyor ateşi var antibiyotik içiyor, ayda 2 kere bu oluyomuş kışın daha çok ve artık çok bezmiş yaşama sevinci kalmamış kendimi çok yaşlı hissediyorum diyor
Aile hekimliğini bırakıp tus sınavına girip hasta görmeyen bölüme mi geçmeli ne yapmalı sizce önerisi olan var mıdır?
Demirle ilgili şeyleri neden serumla,iğneyle veremiyorlarmış? O kısmı anlamadım. Benimde kan ve demir aşırı düşüktü hemen etki etsin diye iğne ve demir serumları verdiler. Arkadaşınıza neden illa ilaç demişler acaba?

Bu arada kimse de dememis ki sevmedigin isi yapiyorsan yorgun, mutsuz, tembel hissetmen ve hatta ishal / kabiz olman, agrilar cekmen cok normal.

Psikosomatik sorunlar yasiyor olabilirsin doktor kizim, bi hasta tavsiyesi psikiyatriye gorunsen iyi olabilir.

Bu arada kimse de dememis ki sevmedigin isi yapiyorsan yorgun, mutsuz, tembel hissetmen ve hatta ishal / kabiz olman, agrilar cekmen cok normal.

Psikosomatik sorunlar yasiyor olabilirsin doktor kizim, bi hasta tavsiyesi psikiyatriye gorunsen iyi olabilir.
Mesleği severek yapıyor yazmış yanlış mı okudum 🤔

Kolonoskopi yaptırdı bir şey çıkmadı demişsiniz ancak bazen doktorların yanılma payı oluyor. Bir yakınımda yapılan ilk kolonoskopide sorun çıkmamıştı ancak şikayetleri devam edince başka bir doktorda yaptığında teşhis konuldu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X