Popüler Konu Ateş ölçme yöntemi

selam kizlar ben 14 aralikla 18 aralik arasinda ovulasyon testi yapmistim positifdi hep..o arada iliskiye girdik zaten 18 aralik yumurtlama donemimdi...bugun ovulasyon testi yaptim negatif cikti yani bu ay hamile degilmiyim ???

merhabalar,

eger ovulasyon kiti ve gebelik testi ile ilgili sorulariniz olursa bu site cok iyi bakabilirsiniz

peeonastick.com

Hatta ikisinin karsilastirmasi bile var.

selam kizlar ben 14 aralikla 18 aralik arasinda ovulasyon testi yapmistim positifdi hep..o arada iliskiye girdik zaten 18 aralik yumurtlama donemimdi...bugun ovulasyon testi yaptim negatif cikti yani bu ay hamile degilmiyim ???

Ovulasyon testinin negatif cikmasi veya poztifi cikmasi gebe olup olmadigini gostermez. Onun icin gebelik testi almani oneririm.
Iki testinin de amaci ve hormon olcumu farkli.LH ve HCG birbirinin benzeri hormonlar ama ayni degiller, ve iki test icin de hormonlarin duyarliligi farkli, Gebelik testi ovulasyon testine gore hem daha duyarli hem de HCG direk gebelige bagli oldugu icin daha guvenli sonuc verir.
Ondan adet gununde gebelik testi alman daha dogru sonuc verir.

Bu siteden ogrenebilirsin(ingilizce): peeonastick.com

Sabırsız'a katılıyorum vereliniortak ov. testi negatif olup da hamile olduğunu öğrenen de var. Sadece BAZEN ov. testi BAZI kimselerde hamileliği de tespit ediyor. Gebelik testi yap sen canım.

:nazar: off kızlar canım sıkkın. Bu ay çok önemsemiyordum. Eşim gelemiyordu zamanında, preseed ısmarlamıştım gelmemişti, ateşimi ölçemiyordum. Dedim ki böylesi hayırlı. Ama dün preseed geldi, bugün de eşim geldi. 13. günüm. 14-16 arası yumurtluyorum. Ama çift çizgiyi göremedim bugün. Üstüne bir de eşim yol yorgunu haklı olarak, bir de kendimi baskı altında hissediyorum dedi. O arada ben preseedi koymuştum :kedi: ve de 15dk içinde kullanılmazsa işe yaramıyormuş zaten. Kullanamadık biz de. Ben de biraz surat astım, o da üzüldü falan. Dedim ki daha başındayız, belki 12-16 ay belki daha fazla böyle devam etmek zorunda kalabiliriz. O da haklı tabii. Üff şu preseede o kadar para vermese miydim acaba? Bak 3 gramı boşa gitti. Amaaan. Bi de taksam nolucam kimbilir :pPP

Sabırsız'a katılıyorum vereliniortak ov. testi negatif olup da hamile olduğunu öğrenen de var. Sadece BAZEN ov. testi BAZI kimselerde hamileliği de tespit ediyor. Gebelik testi yap sen canım.

:nazar: off kızlar canım sıkkın. Bu ay çok önemsemiyordum. Eşim gelemiyordu zamanında, preseed ısmarlamıştım gelmemişti, ateşimi ölçemiyordum. Dedim ki böylesi hayırlı. Ama dün preseed geldi, bugün de eşim geldi. 13. günüm. 14-16 arası yumurtluyorum. Ama çift çizgiyi göremedim bugün. Üstüne bir de eşim yol yorgunu haklı olarak, bir de kendimi baskı altında hissediyorum dedi. O arada ben preseedi koymuştum :kedi: ve de 15dk içinde kullanılmazsa işe yaramıyormuş zaten. Kullanamadık biz de. Ben de biraz surat astım, o da üzüldü falan. Dedim ki daha başındayız, belki 12-16 ay belki daha fazla böyle devam etmek zorunda kalabiliriz. O da haklı tabii. Üff şu preseede o kadar para vermese miydim acaba? Bak 3 gramı boşa gitti. Amaaan. Bi de taksam nolucam kimbilir :pPP

Bence iyi yapmissin ismarlamakla, maalesef cok pahali ama cok effort harcamadan ise yariyorlar ne yapalim, beklemek istemiyorsan. Bir de belki yarin gorursun cift cizgiyi, bazen gunde 2 defa bile yapmayi tavsiye ediyorlar testi, kisiden kisye degisiyormus LH in degeri.
Bu arada amazon tr e gonderebiliyorsav(her sey gonderilmiyor ama), yine deolursa, clearbule digital ovulasyon 20 tanesi 43 dolar, tr de ne kadar bilmiyorum ama buraya gore bayagi iyi buldum, al istersen. 20 tane oldugu icin kacirma ihtimalin yok LH i.
Uzme kendini, bu isler hic belli olmuyor.

Sağol Sabırsız. Saçma işte insan planlayabileceğini sanıp yanılıyor. Ev ov. testi istilası altında canımcım :))) Amerika'daki generic LH testleri var ya amazonda satılan, onları satıyor biri burada gittigidiyorda. Ben buraya dönerken Amerikadan almıştım onların aynısı, sağol ama fikir için. ıki aydır çıkıyor çift çizgi, belki yarın çıkar, belki de çok çay içtim bugün. Ahhh bazen bunların hiçbirini bilmiyor olsaydım, öğrenmemiş olsaydım diyorum. Hani ilk ayında hamile kalıp KK'ye girip adetim 10 gün geçti hamile olabilir miyim diyen şanslı insanlar var ya, off ne ballı olduklarını bilmelerini isterdim.

dogru diyorsun nevetna. ben ilk defa bu ay deniyorum.. ya 3 aydir bu isi deniyoruz ama simdiden o kadar cok sey ogrendim ki dedigin gibi cok cay icme, sunu yapma, bu saatte yap, bu cizgi ne anlama gelir. cok bilmem pek iyi degil, bildikce kafan karisiyor.
Bu ay dua ediyorum olsun da ben de daha fazla kurcalamayayim, bu ay nedense umitliyim, gerci daha baslamadik ama umut iyi birsey ya.
Gercekten bilmeden hamile kalmak guzel olsa gerek, planlamadan kalmak..sanirim ikimizde universite oldugumuz icin cok okuyoruz cok planliyoruz. bir daha ki aya planlamak yok, en azindan basarabilirsem:)

anne olmak isteyen arkadaslar bu baslık altından gün gün yaptıgımız ölçümleri yazalım.belki işe yarar da bizler de hamiş oluruz.:emir_bebek:

Selam bende bir haftayi askindir ates ölcme yöntemine basvurdum. Bunun yanisira Ovalasyon testleride aldim, atesim yükseldiginde emin olmak icin ayrica o testi yapacagim. Iste bunlarda benim sonuclarim:

1. Gün: 36,90
2. Gün: 36,60
3. Gün: 36,80
4. Gün: 36,50
5. Gün: 36,50
6. Gün: 36,80
7. Gün: 36,30
8. Gün: 36,50

ya benim adetime bir hafta var ama arkadaslar bir kac gundur lavaboya gittimde keskin koku aliyorum cisimden kafamçokkarıştı bu ne anlama geliyor bilen varmi

Hayir canim bu dogru degil. Atesimiz yükseldigi an ovalasyon oldugumuz an DEGIL, Ovalasyona cok az kaldigi zaman oluyor.

merhaba chocolate,
senle gunlerimiz ayni gibi ben de senin dedigin gibi hem ates olcme hem de ovulasyon testu yapiyorum.

Atesin yukseldigi zaman yumurtan catlamis oluyor, o yuzden atesin yukselmesinden onceki gunler onemli.

fertilityfriend.com (ingilizce) a gir istersen, orda hem chart yaparsin hem de cok ogretici.

Şekerkız nerelerdesin valla bakındım dereceni merak ettimmm ... Hadi daha fazla merakta bırakma benii... Benden bu ayda umut yooook 3. ayda boş kaydirigubbakcemile3
Ateşim 2 gündür düştü... Olsun ama umursamıyorummmmmmmm... :eek:

şekerkız nerelerdesin valla bakındım dereceni merak ettimmm ... Hadi daha fazla merakta bırakma benii... Benden bu ayda umut yooook 3. Ayda boş kaydirigubbakcemile3
ateşim 2 gündür düştü... Olsun ama umursamıyorummmmmmmm... Kaydirigubbakcemile4

[ı]kırmızıları gormedıkce umut var cnm benım .bu arada ben bugun nıyetlıyım 3buçukta olçtum 36.5 ti benım gece daha dusuk oluyo herzaman sabahta gec kalmışımıse olçemedım yanı[/ı]

[ı]kırmızıları gormedıkce umut var cnm benım .bu arada ben bugun nıyetlıyım 3buçukta olçtum 36.5 ti benım gece daha dusuk oluyo herzaman sabahta gec kalmışımıse olçemedım yanı[/ı]

Allah kabul etsin cnm benim. kaçıncı günün bugün? kaç günün kaldı. :1hug:

[ı]saol bıtanem 3 gunum kaldı hayırlısıyla bakalım[/ı]

benimde 3 günüm var. Ben regl olucam ama yaaa, hatta sabah kalktım kasıklarım nasıl ağrıyor. Feci akıntım var. Hatta ben oldum sandım baktım bişey yok. Günümde hiç sekmez bakalım. Pazartesiye bekliyorum ben 27 günde bir oluyorum.

ay benı sor bıde gunler gectıkce ogune odaklanıyorum stres yapmaıyorum ama bu sefer cunku cok stress yapıodum normalde busefer cok rahat gecıo ama heyecan basladı ıste:)kaydirigubbakcemile3

normel canım ya bende geçen sene bu ay hamile kalmıştım şimdiye kadar stres yapmadım şimdi yapıyorum ama hayırlısı artık bence sen hamilesin şekerim

a.s.aabeyaz melek, sekerkiz67 regl tarihlerimiz birbirine yakın sanırım... Birbirimize güç verelimmmmm zemuszemus
Çok merak ediyorumm çatlayacağım artık bayanlar yaa siz ne alemdesiniz?

bende stresliyim canım ya naisp allahım ol dedigse olmuştur inşallah güzel haberler veririz yılbaşına girmeden

Ohh bi şenlenmiş ortalık. Şeker, aabeyazmelek, papatse hadi inşallah 3 nüz birden güzel haberler verin bize.

Çıkmaz canım, sık dişini.

inşallah nevetna inşallah:Saruboceq:

benimde 3 günüm var. Ben regl olucam ama yaaa, hatta sabah kalktım kasıklarım nasıl ağrıyor. Feci akıntım var. Hatta ben oldum sandım baktım bişey yok. Günümde hiç sekmez bakalım. Pazartesiye bekliyorum ben 27 günde bir oluyorum.

dur hemen belki yerleşme düşüşüdür akıntında varmış bende akıntı yok bende dogumdan sonra aynıtyım maşşallah en azından adetim düzenli şükür

r.1 gün 30 kasım:ölçmedim
r.2 gün 1 aralık:36,1
r.3 gün 2 aralık:36,0
r.4 gün 3 aralık:36,3(4.30 uyandım lavaboya kalktım)
r.5 gün 4 aralık:36,1 regl bitti
6 gün 5 aralık:36,1
7 gün 6 aralık:36,2 :hulya: (2 yattım 7buçukta ölçtüm)
8 gün 7 aralık:36,1[/QUOTE]
9 gün 8 aralık:36,2
10gün 9 aralık:36,2:hulya:
11gün 10aralık:36,0:hulya:
12gün 11aralık:36,0
13gün 12aralık:35,9 :hulya: (3de yattım 6 ölçtüm)
14gün 13aralık:36,2[/QUOTE]
15gün 14aralık:36,3 :hulya:[/QUOTE]
16gün 15aralık:36,3
17gün 16aralık:36,5:hulya:
18gün 17aralık:36,5:hulya:
19gün 18aralık:36,4
20gün 19aralık:36,5
21gün 20aralık:36,7
22gün 21aralık:36,6
23gün 22aralık:36,6
24gün 23aralık:36,6
25gün 24aralık:36,6
26gün 25aralık:36,6
27gün 26aralık:
28gün 27aralık:
29gün 28aralık:kötükedihüsoCADIARZU

kızlar acil yardım iki gündür adet oluyorum gibi kahverengi ve çok az leke gibi kırmızı olmadı daha 3 gün öncede test yaptım negatifti şimdi ben bu günleri adet olmuyomuş gibimi saycam üfffffff kafam karışıyo ya hiç kırmızı olmazsa hep kahverengi olursa o zaman ilaca ne zaman başlıcamki mafoldumben

X