Popüler Konu Ateş ölçme yöntemi

iyi akşamlar kızlarrr benim daha çatlamadı yumurtam yafff acaba karışımdan dolayımı kafam karıştı geçen ay 29.gün adet olmuştım

Elcincim bende gecen ay bal tarcın cörekotu kullandım 2-12 de ayın 18inde çatladım.
hemde ayın 14 ünde tam yumurtlama oldu gibi ateşim düşüp yükselmişti.
O günlerde çalıştık ama esas 18 inde çatladı hemde gümbür gümbür:)
resmen hissettim çatladığımı.
zaten şöyle okumuştum, b+t+ç yumurtayı kaliteli yapıyor ama gec catlatıyor. aklında bulunsun canım belki sende 1-2gune çatlarsın.(ben 9 - 12 arası günlerde de birer bardak adacayı içmiştim)

çiçeğim benim ovülasyon testi dünden dah silik ne düşünmem gerek

canım yaa bende ovulasyon testi yaptığımda ikinci çizgiyi hiç koyu yakalamadım silik oldu burdan bi arkadaşım var TİFF o bana önermişti bu testleri oda kullandığında ikinci çizgi silik bulmuştu ve ona göre çalışmıştı yani bana demişti ikisi aynı koyulukta yakalamadım endişelenme demişti ve TİFF o ay hamiş kaldı maşallahh yani silik çıktığındada yumurtlama olmuş olabilir tatlım testlere pek güven olmuyor çünkü bence sen 12. gün yumurtladın tatlım yani çatladı yumurtan ama yinede her ihtimale karşın fikfiklere devam edin şekercim nolur nolmazzz bence canını sıkmaa tatlımmm

Lovelicim doktor iğneyi yaptıya yumurta 36 saat sonra çatlıyor, bence bu akşam da ilişki olsun, spermler hazır bekliyor olur çatladığında.... Aşılama olduğunda da spermler çatlatma iğnesinden tam 36 saat sonra rahime bırakılıyor. Bu akşam olmasa bile sabah mutlaka birlikte olun, şansınız artar canım. eşinde sperm sorunu yoksa hergün olmasında bir sakınca yok nasılsa

canım çiçeğemmmmm mujukaaa bekleyelim bakalım biraz daha hehehehkaydirigubbakcemile3 zaten sabit gidiyi ateş galiba hamileyim puhahahahahah:roflol::roflol::roflol:

hadi bakalım canım yaa inşallah benimkide gümbürder bende hissederim hehehehehkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

saol canimda adete yakin istikrarli olsa daha iyi olmazmiydi,,,cunku benim yumurtlama donemim adetin hemen bitimine denk gelio yani suan 8 kasima kadar yumurtlama donemimdeyim hesaplamalara gore 8 kasimdan sonra yukselmesse dedigin dusunulebilir ama ben olcememki ordan uyku sersemi iceri fln kacarrdaa :roflol: :roflol: :roflol: saol canim bilgilendirdiign icin,,,gelecek ay zati doktor kontrolum var bakalim nolucak,,,iyi uykular tatlim,,,

evet saol cicekcikcim iste beni rahatlatan tek sey adetten hemen sonra yumurtlama donemimin baslamasi ondan boyle dusuk seyrediyo diye dusunuyorum,,,8 kasimda yumurtlama donemim bitiyo hesaplamalara gore 8 kasimdan sonra yukselmmesse ozaaman bi tuhaflik var diye dusunebiliriz yinede cok saol cicekcikcim ilgilenip cvp yazdigin icin,,,,

cok cok cok tebrik ederim tatliiimmm,,,cok sevindim,,,rabbim saglikli huzurlu ve hayirli evlat kucagina almak nasip etsin ins ins ins....

nevetna canım ben bugün ovü testi yaptım dünkünden daha silik ya ben hiç bişey anlamadım bu işten

Çiçeğe katılıyorum sen 12sinde çatladın bence de. Ama devam et çalışmaya garanti olsun. Ben de bu ay iki gün gördüm, ilki epey silikti, ikincisi eh işteydi. Hiç kopkoyu olmadı.

Aaaa sen deneyimlisin canımcım. İnşallah yakında çatlar ve sen de ''tüp bebek yapacağımız ay hamile kaldım'' diyenlerden olursun :CüvCüv:

Merhaba Cansu. Hoşgeldin.18. gün sanki olmuş. Başka belirtin var mıydı o gün? Akıntı falan veya test kullanıyor muydun? İnşallah hamilesindir, yarınki ateşin de 36.4 civarında çıksın da tam olsun :))

Tebriklerrrr!!!

:roflol::roflol::roflol: Ayy dur koltuktan düştüm kız, içeri kaçırırım demiş oy oy oy. Al benden de o kadar. Ovulasyondan sonra da istikrarlı olarak yükselsin inşalllllah.

Çiçek ya herkesi yorumluyosun bi beni yorumlamıyosuun mafoldumben artık yarın bi yorum istiyorum ya. Şaka bi yana sen ateşinin bu aralar oynak olduğunu söylemiştin. Yumurtlama tespit edebildin mi? İnşallah gelecek aya düzene girer.

:roflol::roflol::roflol: Ayy dur koltuktan düştüm kız, içeri kaçırırım demiş oy oy oy. Al benden de o kadar. Ovulasyondan sonra da istikrarlı olarak yükselsin inşalllllah.

aman dikkat kisss biyerini acitma :roflol: :roflol: :roflol: ne bilim oyle rahim fln deyince aklima geldi bacim,,,uyku sersemi olcim derken uyuya fln kalirimda mazallah,,,bide doktora gidermisim iceri sey kaacti cikartirmisiniz diye :roflol: :roflol: :roflol:

bakin size bi fikra anlatimda gulun accik aksam aksam,,,
bi kari koca varmis rahim ile rahime diye bunlarin cocuklari olmuyomus doktora gitmisler doktor bakmis kontrolleri yapmis ve kadina bi ilac ve bi fitil vermis ilaci agizdan alicaksin fitilide hergun rahim agzina koyucaksin demis,,,bizim rahime akilliya tamam demis,,gitmisler eve az gecmis uz gecmis bunlarin cocugu olmamis tekrar doktora gitmisler demisler doktor bey bizim cocugumuz haala olmadi doktor demis ilaci yuttun fitili rahim agzina koydunmu demis rahimede hee doktorum ilaci yuttum fitilide hergun kocamin(kocasinin adi rahim ya) agzina koydum ama yinede cocugumuz olmaayiii demis :roflol: :roflol: :roflol: onun hesap doktorda bana demesin sen olcecegin yeri karistirmissin uyku sersemi agzina sokcagina baska yerine kacirmissin diye,,,rezil olmak var bide oralarda :roflol: :roflol: :roflol:

ayyy canım yaaaa maşallahhhhhhhhhhh allahım sağlıcaklan kucağına almayı nasip etsin inşallahhhhhh darısı bizlerin başınaaa kuşummmmmm süperr bi haber vallaaaa :dance: :dance: :dance:

canim benimmmmm çoook tesekkur ederimmmm Allah razi olsun bidenemm insaLLAHH en kisa zzamanda sizede ikiser ikiserrrrrrrr:CüvCüv:hihoyyyt:asigim:a.s.

kizlar hepinize çooook tesekkur ederimmm Allah hepinizden razi olsun Rabbim olmayana da versin tez zamanlarda insAllah sevhilerimleeeee

inşallahh canımcımmm saolll mujukaaaaaaaaaaaaasositosositosositososito

Bugün işe erken gidiyorum, koyayım dedim tablomu. Keşke biraz daha artsa da umutlansam ama işte bu benim reglden bi gün önceki derecem 36.5. Kısmet bakalım.

1-16 Ekim 36.5
2-17 Ekim 36.3
3-18 Ekim 36.2
4 - 19 Ekim 36.2
5 - 20 Ekim 36.2
6 - 21 Ekim 36.1
7-22 Ekim 36.2
8-23 Ekim 35.9 Negatif test kaydirigubbakcemile
9-24 Ekim 36.2
10-25 Ekim 36.1 Negatif test
11-26 Ekim 36.3 Negatif test
12-27 Ekim 36.1 Negatif test
13-28 Ekim 35.9 Negatif test
14-29 Ekim 36.2 Çok silik ikinci çizgi
15-30 Ekim 36.1 ıkinci çizgi daha koyu kaydirigubbakcemile
16-31 Ekim 35.9 Hafif kanlı yumurtamsı akıntı kaydirigubbakcemile
17-1 Kasım 36.2 kaydirigubbakcemile
18-2 Kasım 36.1
19-3 Kasım 36.5
20-4 Kasım 36.6 (biraz erken ölçtüm)
21-5 Kasım 36.4
22-6 Kasım 36.5
23-7 Kasım
24-8 Kasım
25-9 Kasım
26-10 Kasım
27-11 Kasım
28-12 Kasım
29-13 Kasım inşşaaalllah gelmesinler kırmızı cadılar

Hişşt kızlar kaçıııııın :1shok: delikafadulden Hamilelik Belirtileri kısmında erkek var!!!! Basıldık!!!! Amanın!!! Adamcağız eşinin bchg değerini soruyor. Çok yüksek, 30binlerde, 6 haftalık ama kese görünmemiş. Yazık ya biri bi yanıt yazsın, ikiz mi diye soruyo. Sonra kovarız PPPP

günaydın arkadaşlar..

bugünkü ateş tablom..

1- 36.2(bu ölçümü sabah almıştım adetim başlamamıştı. adetim akşam başladı)
2- 35.7
3- 35.4
4- 35.2
5- 35.5
6- 35.9
7- 34.8(regl in son günü)(ovülasyon testinde 2. çizgi çok silik)
8- 36 (ovülasyon testinde 2. çizgi dahada silik )
9- 35.9(ovülasyon testinde 2. çizgi dünkünden silik)
10- 35.4(ovülasyon testinde 2. çizgi çok az koyulaştı)
11- 35.9(ovülasyon testinde 2 çizgi hala silik ( sanırım koyu çizgi olmayacak )
12- 34.4(ovülasyon testinde 2 çizgi çok silik )
13- 34.8(ovülasyon testinde 2 çizgi çok az koyulaşmış)
14- 34.8(ovülasyon testinde 2 çizgi biraz daha koyulaşmış)
15- 34.9(ovülasyon testinde 2. çizgi 1. çizgiyle aynı koyulukta)
16- 35.8(ovülasyon testinde 2. çizgi biraz silikleşti)
17- 35.8(ovülasyon testinde 2. çizgi biraz silikleşti)
18-36.1
19-35.8
20-35.9
21-35.7
22-36.1
23-36.1
24-35.9
25-36.1
26-
27-
28-
29- (beklenmeyen adet günüm)

noluyo benim ateşime bi düşüyo bi çıkıyo (

Güzelim o tek seferlik iniş çıkışlar önemli değilmiş, önemli olan genel trendmiş. Sen 34.9la yumurtladığın için 35.8-36.1 aralığı çok normal şu anda. Bak benim ki de 36.4-36.6 aralığında. Yani şu anda bu ateş durumundan birşey anlamamız mümkün değil. Zaten projesteron salgılandıkça ateşimiz yüksek seyredecek hamile olsak da olmasak da. Ama inşallah hamişizdir de hiç düşmez o ateş.

Bu arada bi bilgi:

Triphasic pattern
A triphasic chart shows three levels of temperatures: pre-ovulation, post-ovulation, and then a second rise after ovulation. Triphasic charts are occasionally an indication of pregnancy when the second rise occurs when you would expect implantation. Triphasic charts often do not end up showing pregnancy. You can be pregnant without a triphasic pattern and you can have a triphasic pattern without being pregnant.

Üç aşamalı ateş tablosu:

Üç aşamalı ateş tablosu, üç farklı ateş düzeyi gösterir: yumurtlama öncesi, yumurtlama sonrası ve yumurtlamadan sonra gelen ikinci bir artış. ıkinci artış yerleşmenin olduğu dönemde görüldüğünde üç aşamalı ateş tablosu hamilelik belirtisi olabilir. Ancak üç aşamalı tablo kesin hamilelik belirtisi de değildir. Böyle tabloya sahip kadınlar hamile olmadıkları gibi, böyle tabloyasu olmayanlar da hamile olduklarını öğrenebilirler.

Fertilityfriend sitesinden alıntıdır.

Kötü bir çeviri oldu ama idare edin. Bu site bilimsel olmasa da bi çalışma yapmış. Sitede ateşini takip eden kadınlar arasında hamile kalanlardan yüzde 12si o ay böyle bir tabloya sahipken, hamile kalmayanların sadece yüzde 4ünde böyle bir durum varmış. Yani aklınızda bulunsun, yumurtlamadan bir hafta veya 9 gün sonra ikinci bir ateş artışı olursa hamilelik belirtisi olabilir bu.

günaydın herkese nevetna bugün ateşim normal seyrine düştü ya 36,2 sanki burda sabitlendik

1.gün 29 ekim 36.4 R
2.gün 30 ekim 36.7R
3.gün 31 ekim ölçemedım ( adetim bıttı gıbı bışıy hıc boyle kısa surmesdı)
4.gün 01 kasım ölçmedim (damla damla bıttı)
5.gün 02 kasım 37.1 bu neya nıye boyle normalde bıle boyle cıkmamıştı
6.gün 03kasım 36.8
07.gün 04 kasım 36.2
08.gün 05 kasım ölçmedim
09.gün 06 kasım 36.0 şeffaf akıntı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…