Popüler Konu Ateş ölçme yöntemi

slm kızlar ben bısı sorcam ben 25 gunde regl oluyorum ve yumurtam 18. gunde catlıyor.bu hamıle kalmama engel olurmu.lutfen cvp beklıyorum

canım olur tabi
bu durumda luteal fazın kısa olur
bunu doktora söyledinmi bence söyle
eğer gebelik olursa bebek rahime tutunamaz
normalde luteal faz en az 12 en fazla 16 olur
belki daha erken yumurtluyosundur

ronyacım bır ay yumurta takıbı yaptrmıstım 12. gunde gıttım 17mm bugun yarın catlar demıstı.ama ben ısı takıbı yapmıstım yukselmedı.18. gune kadar.18. gun dr. a gıttım.ama benım dr. yoktu.baska dr. baktı ultrasonda.ya dun ya bugun catlamıs .folıkul yok ama hala sıvı var demıstı.bısı demedı bu konuda.benım kafama sımdı bısıler dank ettıde sormaya basladım.evıme doneyım dr. a gıdıcem tekrardan.doktorsitesıne sordum.bu hamıle kalmanı engellemez demıs.zaten esımdede sorun var.ben hıc hamıle kalamıycam galıbamafoldumben

bunun tedavısı varmı.illa klomen ve catlatmöa ıgnesımi gereklı

ama canım luteal faz demıssınde adtten bıkac gun once hamıle kalan var.onlarda nasıl tutunuyor.sımdıde o aklıma geldı

tedavisi var canım hemde çok basit
luteal faz yetmezliği deniyor bu durumu
tabi sende bu durum varmı yinede doktora sor
eğer gerçekten varsa
sanırım progesteron takviyesi veriliyor
sıkma canını önemli bir problem değil
canım belkide hamile kalamamanın nedeni bu kadar
basit birşey olabilir

ama canım luteal faz demıssınde adtten bıkac gun once hamıle kalan var.onlarda nasıl tutunuyor.sımdıde o aklıma geldı

canım adetten bir kaç önce hamile kalan geç yumurtlamış oluyor
ve adette olmuyor kanama oluyorsada yerleşme kanaması oluyor
yani halk arasında üsütne görme dedikleri şey

hazecim canım sendde hepimizde hamile oluncaz Allahın izniyle
ama bence kesinlikle iyi bir doktor bul ve durumu anlat
bakalım ne dicek

ronya ama hormon testlerım (fsh-lh-testesteron-tsh-)normal cıktı.buna ragmen dedıgın gıbı olabılırmı
pekı progesteron eksıklıgı varsa onu kullanırken korunmam gerekırmı
tamam gıdıcem dr.a kesın.ramazan gecsın de

ronyacım ya tedavısı var degılmı.ılk defa duydum boyle bısı.off canım sıkıldı sımdı.rahım fılmım normal cıktı hormon testlerıde.adetım duzenlı.bırtek progestan testı yaptrmadım.ama suan soktayım.smear testı de yaptrmıstım.kıstım de yok.nedenı ne olabılırkı .basıt bısı mıdır yaaeyvahedigeldismile

canım progesteron başka bir şey
adetin 21-23 günü bakılıyor
hatta ateşin 14 gün boyunca yüksek kalmasını sağlayan hormon
rahimi gebeliğe hazırlıyor
eğer gebelik yoksa bu oran düşüyor ve kanama oluyor
yani en az 12 gün rahim bu hormonun etkisinde olmalı
canım bu linkten okuyabilirsin
Luteal Faz Yetmezlii

canım dur bakalım
hemen stres yapma
bakalım sende böyle birşey varmı
biz doktor değiliz
sen durumunu doktoruna anlat

ronya kafanı sısrdım ama progesteron baska bısı derken luteal fazla alakası varmı yokmu anlayamadım.suan gercekten şoktayım.ayyyy olaya bak yaa.pekı dr. bu eksıklıgı nasıl anlıycak.yumurta takıbı mı yapması gerekır.folıkul gelısıp catlıyor bende o zaman sadce progesteron desetgı mı verılmelı.oyle yazıyor ınternette:''Eğer folikül gelişimi normal ise, luteal fazda porogesteron desteği verilir. Eğer folikül gelişimi yetersiz ise, yumurtalıkları uyarıcı ilaçlar vermek gerekebilir. Bu sayede folikül gelişimi sağlanmakta ve daha kaliteli yumurta oluşabilmektedir.''

ayy allah razı olsun canım yaa belkıde bu yuzden hamıle kalamıyorum.pekı ne kadar surede etkısını gosterır ılac

canım aynen öyle progesteron takviyesi veriliyor
bak ben yaklaşık iki aydır adet olmuyorum
2 hafta önce doktora gittim
bana duphaston diye bir ilaç verdi
progesteron içeriyor (hatta luteal faz yetmezliğiindede kullanılıyormuş)
bu ilacı iç dedi
eğer gebelik varsa bebeğin tutunmasını sağlıcak dedi
ama eğer gebelik yoksa ilaç bitince adet olucaksın dedi
ilacı 10 gün içtim cuma günü bitti ve ben adet olmayı bekliyorum
yani luteal faz defektindede progesteron kullanılyor
ve bu hormon sayesinde rahim döllenmiş yumurtanın tutunmasını sağlıyor
canım dediğiğn gibi bu kadar ufak bir sebepten dolayı hamile olmuyor olabilirsin

hazel doktora söylersen ben yumurtladıktan 7 gün sonra adet oluyorum diye
hemen tahlil ister progesterona bakar

slm kızlar ben bısı sorcam ben 25 gunde regl oluyorum ve yumurtam 18. gunde catlıyor.bu hamıle kalmama engel olurmu.lutfen cvp beklıyorum

eğer garanti biliyorsan çatladığını bu da luteal faz eksikliği demektir bu da hamileliğe engeldir canım doktorunla paylaş bunu ilaç verecektir

özloşum gittimi misafirler
ben yemeği yaptım parmağımıda feci kestim
soğan doğrarken :çok üzgünüm:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…