Popüler Konu Ateş ölçme yöntemi

valla canım bide sen beni görsen ne eltisi ne görümcesi ne arkadaşı.çevremdeki herkesin ya çocuğu var ya hamile.benden çok sonra evlenen arkadaşlarım bile 2. çocuğu yaptılar.artık onları görerek ağlamaktan gözümde yaş kalmadı.artık Allah olmayanlara versin lafı bile beni deli ediyo düşün artık.Sana da hep dua ediyorum diyenlere sinirleniyorum.neler yaşadığımı ne acılar çektiğimi bi Allah bide ben biliyorum.Artık dayanacak gücüm kalmadı.bir sürü arkadaşım doğurdu bebek görmeye gitmem lazım ayaklarım gitmiyo.nefesim kesiliyo artık acıdan.

belki olur allah ol dedimi olur sen üzülme allah sabır versin sanada cnm

yaşın kaç???

yaşım 30 oldu.o kadar güzel hayallerim vardıki 25 yaşlarında anne olacaktım 30 yaşlarında ikinciyi doğuracaktım.aynı zamanda çalışacak kariyer yapacaktım.herşey bu çocuk yüzünden kaldı.hep tedaviler yüzünden çalışamadım.halbuki evliliğimin ilk zamanları çalışıyordum ve gayet mutluydum taki bu çocuk sorunu çıkıncaya kadar.şimdiyse evde boş boş oturup çocuk için kendimi paralıyorum.hiçbir amacım yok.bu kadar acıyı hakedecek naptım diye düşünüyorum.her gün namaz kılıp dua ediyorum beni affet allahım diye.Ama sanırım daha ödenecek cezam var.hayatta herşey için geç kaldım.en güzel yıllarım acıyla geçti.kendimi heba ederek yıpratarak geçti.

ama sana dua edenlere niye sinir oluyosun ne güzel dua almak inş o dualarla beraber sende anne olursun bence stres yapma eşinde sorun yok sende de çok ciddi değil
allah olmayanlara evet versin hemde tez zamanda bence canım sen dualar oku biraz maneviyata dön nacizane teklfim hem rahatlayacaksın hemde inan mutlu olacaksın bebek görmeye dayanamamk çok zor ama buun üstüne üstüne gidersen inankı daha rahatladığını göreceksin evdesin bol bol oku dua et ne güzell yaşını bilmiyorum 2 kere sordum cevap alamadım belki de daha zamanı gelmemiştir kendini bu kadar yıpratma olmuyorsa onda da hayır vardır ama inş olucaktırda rabbim çok büyük isyan etmeden bence herşey olacaktır

aaa bak ne güzl namaz kılıyosun maşallah üzülme cnm bu kadar inan
bunlarıda söyleme lütfen böyle
maneviyatın var işte ne güzel yaşında çok çok geç değil belki bu sene olucak nerden biliyosun
her şerde bi hayır vardırr üzülme kendinide heba etme çok zor çok anlıyorum ben bile 7 aydır yeniyim her ay regl ilk günü ağlıyor son günü tekrar umutlanıyorum 5 yıl az değill allahım inş sizin gibi çok bekleyenlere bizden önce bir an önce versinnn inşşş

canım benim ya aynı kaderi paylaşıyoruz senle al bendende o kadar sinirlerim bozuk gerçekten bilmiyorum ne olacak sonumuz inş. güzel olur ne diyeyim tüpbebek deneyin bu ay olmazsa artık tüpbebek yolunu tutucam dayanamıyorum hergün Allahım ne olur bana dayanma gücü ver sabır ver diyorum eltilerimi bile görmek istemiyorum hamile olanları görünce çok sinirleniyorum Allahım dayanma gücü ver bana diyorum ama ne yapayım bu bziim elimizde olan bişey değil Allaha dua etmekten başka yaptığım bişey yok denemediğim ilaç kür aşılama hiç bişey kalmadı en son tüpbebek olucak eğer oda olmazsa artık kökten ümidimi kesicem artık evde oturmak istiyorum tek başıma kalmaka istiyorum diyorum ama evdede kafayı yiyiyorum üniversiye sınavlarına çalışıcam kafamı dağıtıcam kazanırsam okuyup çalışıcam artık bişeylerle uğraşmak istiyorum unutmak isitiyorum eşimide üzüyorum ben üzülünce oda haliyele üzülüyor beni görünce

öyle demiyorlar işte kafam çok karışık canım ya kimi iyi kimi kötü diyorlar eşime denemediğim kür kalmadı olmuyo düzelmiyo 3 yıldır

aynen kendi acım yetiyo bide eşim için ayrı üzülüyorum.onu acı çekerken görmeye dayanamıyorum.onuda yıpratıyorum kendimide.tüp bebeği bana açık ameliyattan hemen sonra yaptılar tutmadı.o yüzden benim ondanda ümidim yok.bitek aşılama yaptırmadım onuda bayramdan sonra eşim çok istediği için yaptırıcam eğer oda olmazsa artık hayatıma bi yön vermek zorundayım ve kendimi çocuksuzluğa alıştırıcam ve bu şekilde yaşıycam herkesede söyliycem benim çocuğum olmuyo birdaha sormayın diye.çocuğunu doğurup çöplüğe atanlar bile anneliği hakediyoda benmi haketmiyorum diyorum hep kendi kendime.inan artık hayattan hiç zevk almıyorum sanki günlerimi doldurmak için yaşıyorum.keşke diyorum kimsenin olmadığı bi yere gitsem kimseyi tanımasam kimsede beni tanımasa ve hayatımı orda tamamlasam.insanların sözleri artık canımı acıtmaktan öteye geçti ruhumu sıkıştırıyorlar sanki.

araştırdım gülüm yok yok doktorlar bile ilcı yok bunun diyorlar tüpbebk çaresi ya oda olmasa

bunları bende kendime defalarca söyledim canım dua ediyorum devamlı ediyorum.ama keşke senin gibi 7 aylık olsam.sen daha 7 ayda ağlıyosun bide beni düşün koskoca 5 sene.hergünü acı hergünü ızdırap.insan bu kadar fazla acı çekince inan bunlardan çok daha fazlasınıda söylüyo.

ya kızlar hilal bio lütfen yıpratmayın kendinizi ne olurrr inş umut olur hayatınızdaa inşş

haklısında ama bu kadar yıpratma verende allah alanda allah inş bide kötüsünü düşün
bi çocuğun olsaydı ölseydi
yada bi çocuğun olsaydı hayatını zindan etseydi böyle böyle düşün
allah ne acılar veriyo insanlara sınavdayızz sabır deniyo bence olucak seninde bebeğin bak bi gerçek hayattan biri yazmış onu buraya ekliyim okuyun umut dunyasında yaşıyoruz ne olur üzülme inan sizin için çok üzülüyorum ne olur

eşelrimiz bize destek olmasa zaten biz gerçekten bitmişiz onların sayesinde ayaktayız valla öyle deme canım ya isyankar olamayız hakkımız değil dua edelim Ramazanda bütün dualar kabul olur derler dua edelim başka çaremzi yok Allahım o çöpe atanları versede evlatdeniyor öbür dünyalarını kirlettiler onlardan olamayız biz

bebekecem17 kullanıcısından alıntı
size hayat hikayemi gönderiyorum.

MERHABALAR

1 HAFTALIK EVLEYDİK. BİR GÜN İŞTEN EVE GELDİĞİMİZ ZAMAN KAPIMIZDA BİR KAĞIT VARDI .BİZİ SAĞLIK OCAĞINA ÇAĞIRIYORLARDI. ERTESİ GÜN GİTTİK ÇÜNKÜ ÇOK MERAK ETMİŞTİK. BİR BAYAN DR. YANINA ALDILAR BİZİ VE AİLE PLANLAMASI İÇİN BİZE BİLGİLER VERECEĞİNİ SÖYLEDİLER. BAYAN DR. BANA VE EŞİME BAKTI ÇOK GENÇ EVLENMİŞSİNİZ DEDİ VE DEVAM ETTİ HİÇ DURMADAN HER YÖNTEMİ ANLATTI. BEN VE EŞİM ÖYLECE DİNLEDİK .
EN SONUNDA AKLINA GELDİ YAŞLARIMIZI SORMAK . BEN 28 ,EŞİN İSE 31 DEDİ DR BAĞIRMAYA BAŞLADI NEDEN SÖYLEMİYORSUNUZ O KADAR ANLATTIM DEDİ. KESİNLİKLE KORUNMAYIN DEDİ YOKSA İLERİDE BEBEK SAHİBİ OLAMAZSINIZ .

BİZDE HİÇ KORUNMADIK ARADAN 2 YIL GEÇTİ VE HALA BEBEĞİMİZ OLMUYORDU. DR GİTMEYE KARAR VERDİK . EŞİME TEST YAPILDI .SONUÇ AZOSPERM DEDİLER .NORMAL YOLLA HAMİLE KALAMAZSIN DEDİ DR. SAĞOLSUN UMUTLARIMI YIKMIŞTI. ANCAK TÜP BEBEK OLUR .ÇOK PAHALI DEDİ.

BİZ EŞİMLE BİRLİKTE 6 AYDA BİR TEST YAPTIRMAYA BAŞLADIK BAZEN SONUŞ SIFIR OLUYOR BAZEN DE AZ DA OLSA DEĞERLER YÜKSELİYORDU .NELER YAPTIK NELER NE DUYDUYSAK YEDİK

TABİ BU ARADA İNTERNETTE ARAŞTIRMAYA BAŞLADIK. VE ( BU GÜZELİM SİTE İLE TANIŞTIK) WWW.COCUKİSTİYORUM.COM. BURADA ÇOK AMA ÇOK GÜZEL ARKADAŞLIKLAR YAŞADIM VE HALADA YAŞIYORUM. BURADAN KOPAMAM. YILLAR GEÇSEDE BURADA AĞLADIM BURADA GÜLDÜM. BENİ ANLAYAN BENİMLE AYNI KADERİ PAYLAŞAN ARKADAŞLARIM VARDI BURDA DUALAR ETTİK BİRBİRİMİZE

ÇANAKKALEYE GELDİLER BİZLERİ AYDINLATTILAR O GÜNDEN SONRA UMUTLARIMIZ YEŞERDİ. BİZİM GİBİ OLAN AİLELERİ HEP BİLGİLENDİRDİK.NE OLURSA OLSUN UMUTLARINI YİTİEMEMELERİNİ SÖYLÜYORDUK.

SÖYLÜYORDUK AMA BİR TARAFTANDA ARTIK BENDE ANNE OLAMIYACAĞIMA İNANMAYA BAŞLAMIŞTIM. EŞİM ÜZÜLMESİN DİYE ONA BİRŞEY SÖYLEMİYORDUM.

MADDİ OLANAKSIZLIKLAR TÜP BEBEĞE HEP ENGEL OLDU BİZİM İÇİN ARTIK UMUTLAR TÜKENİYORDU. TAM 7 YIL OLMUŞTU EVLENELİ YAŞLAR İLERLİYORDU. BORÇLARIMIZ BİTMİŞTİ ARTIK PARA BİRİKTİRMEYE BAŞLAMIŞTIK.

ALLAHIN İZNİYLE HAZİRAN AYINDA BEBEŞİM BİZE SÜPRİZ YAPTI VE HAMİLEYDİM ŞU ANDA 15 HAFTALIK HAMİLEYİM HALA İNANAMIYORUM.

LÜTFEN ARKADAŞLARIM UMUTLARINIZI VE HAYALLERİNİZİ YİTİRMEYİN . ALLAHIN İZNİYLE SİZLERDE BİR GÜN BİZİM GİBİ BEBEK SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ.

ŞİMDİ TEK DİLEYİM BEBEĞİMİ SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE KUÇAĞIMA ALMAK VE SİZLERE DUA ETMEK .

7 yıl sonra bebeği olmuşş kızlar

ya kızlar hilal bio lütfen yıpratmayın kendinizi ne olurrr inş umut olur hayatınızdaa inşş

zaten diyorum bir oğlum olursa isimini umut koyucam diye inş. Rabbim nasip eder herkese 1 umut
bulamadım adını yaa neyse hayırlısı allahtan kızlar

ben araştırayım canım belki bulurum yinede çok teşekkür ederim

HZ. ZEKERİYA'NIN DUALARI

Hani o, Rabbine gizlice seslendiği zaman; Demişti ki: “Rabbim, şüphesiz benim kemiklerim gevşedi ve baş, yaşlılık aleviyle tutuştu; ben sana dua etmekle mutsuz olmadım. Doğrusu ben, arkamdan gelecek yakınlarım adına korkuya kapıldım, benim karım da bir kısır (kadın)dır. Artık bana Kendi Katından bir yardımcı armağan et. Bana mirasçı olsun. Yakup oğullarına da mirasçı olsun. Rabbim, onu razı olunan kıl.” (Meryem Suresi, 3-6)

Orada Zekeriya Rabbine dua etti: “Rabbim, bana Katından tertemiz bir soy armağan et. Doğrusu Sen, duaları işitensin” dedi. (Al-i İmran Suresi, 38)

Zekeriya da; hani Rabbine çağrıda bulunmuştu: “Rabbim, beni yalnız başıma bırakma, Sen mirasçıların en hayırlısısın.” (Enbiya Suresi, 89)

Ayette Hz. Zekeriya'nın Allah'a gizlice seslendiği bildirilmektedir. Bu, samimiyetin en büyük göstergelerinden biridir. Nitekim Allah, Kendisine bu tür bir samimiyet içinde çağrıda bulunan Hz. Zekeriya'nın duasını kabul etmiştir:

Onun duasına icabet ettik, kendisine Yahya’yı armağan ettik, eşini de doğurmaya elverişli kıldık. Gerçekten onlar hayırlarda yarışırlardı, umarak ve korkarak Bize dua ederlerdi. Bize derin saygı gösterirlerdi. (Enbiya Suresi, 90)

(Allah buyurdu:) “Ey Zekeriya, şüphesiz Biz seni, adı Yahya olan bir çocukla müjdelemekteyiz; Biz bundan önce ona hiçbir adaşkılmamışız.” (Meryem Suresi, 7)

O mihrapta namaz kılarken, melekler ona seslendi: “Allah, sana Yahya’yı müjdeler. O, Allah’tan olan bir kelimeyi (İsa’yı) doğrulayan, efendi, iffetli ve salihlerden bir peygamberdir.” (Al-i İmran Suresi, 39)

Ayetlerin devamında bildirildiğine göre, Hz. Zekeriya Allah'ın duasına karşılık ileri yaşına rağmen kendisine bir erkek evlat bağışlamasına şaşırır. Kendisine müjdeyi ileten melek ise O'na Allah'ın kudretini hatırlatır:

Dedi ki: "Rabbim, karım kısır (bir kadın) iken, benim nasıl oğlum olabilir? Ben de yaşlılığın son basamağındayım." (Ona gelen melek:) "İşte böyle" dedi. "Rabbin dedi ki: - Bu Benim için kolaydır, daha önce sen hiçbir şey değil iken, seni yaratmıştım." (Meryem Suresi, 8-9)

Bende her dua edişimde YASİN okuyuşumda Rabbim bana bir evlat verdiğinde adını veyada göbek adını YASİN koyacağım diye dua ettim...YASİN adı erkek adı ama olsun...Adını öyle koymak isterim aslında eğer bebeğin erkek olursa ama bir yandanda çekiniyorum çünkü hayat ve insanlarımızın ağızları çok pis...Hep küfürlü konuşuyorlar...Herhalde ya iki isimli olacak yada göbek adı olacak...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…