Atanan kişiler yurtta kalabiliyor mu?

Ne kadar puan alırsam İstanbul'u da hep yazmam gerekecek. Çünkü İstanbul diğer illere göre düşük kapatıyor. Ama işte İstanbul'da ayrı eve çıkmak falan çok zor hatta imkansız. Harabeler beş binden başlıyor. Yurtlar ile konuştım. Birkaç özel yurt İstanbul'da olabilir dedi ama o da dokuz ay için kırk bin yani.

Birikim de şöyle, şu an çalışmıyorum ama sınav biter bitmez işe gireceğim. Özel hastaneler pek bir şey vermiyor ama işte hiç olmamasından iyidir.

Bazı kurumların bekar personel için lojmanı falan oluyor, onlara bakarsın, lojman olursa yanında kimseyi götüremezsin zaten çünkü aynı dairede bir kaç kişi kalınıyor o zaman. Sen bi çık oradan da gerekirse apartta yurtta kalıyorum der ama eve çıkarsın, o zaman kimse gelemez eğer temel meselen istanbuldan çıkmaksa sahil falan deme aklınanyatan her yeri yaz, küçük şehirlerde lojman da kira da çok daha kolay hallolacak şeyler

He yer hersey pahali. Ev sahileri kiracısıni çıkartıyor 2 katına kiralamak için

Lojman özel hastanelerin oluyor, birçok özel hastanenin lojmanı var. Ama maalesef ki devlet hastanelerinin lojmanı yok. Şöyle söyleyeyim, aslında İstanbul'u çok seviyorum. Şöyle bir boğaza oturmak dahi terapi gibi geliyor. Ama işte içindeki aile dedikleri insanlardan tiksindim artık. Çocukluğumdan beri neler neler yaptılar. İstanbul içi bahsettiğim gibi kiralar uçmuş durumda. Bildiğiniz sıvası dökülmüş kulübelere beş bin falan istiyorlar. Ve şimdilik fiyatlar bu, üç beş aya on bin falan yaparlar herhalde. Küçük şehir pek istemiyorum. Birkaç ay köyde kalmıştım, çok zor dayandım. İzmir, Antalya gibi şehirler geçiyor aklımdan. Tek umudum hemşirelik puanlarının çok yüksekten kapatmaması. Tavsiyelerini iç.in tekrardan çok teşekkür ediyorum.

Güvenli oluyor mu peki? Ya bazı yurtlar çok güzel görünüyor. Üstelik hem yemeğini veriyorlar, hem içinde ders çalışman için kütüphane var, spor salonu vs. var, odanda tuvaletin banyon var, temizliğini falan da yapıyorlar falan filan. Ama o hoşuma giden yurtlar için de bir fiyat aşamasını sormaya geçemedim ki, mevzu hep beni kabul eder misiniz etmez misiniz de takılı kalıyor.

Ben atandığımda ev tutana kadar bir kaç ay özel yurtta kalmıştım.
Ev tutmaktan daha ekonomik oluyor ama mesela tatillerde falan öğrenciler evine gidince sen yurtta tek kalıyorsun, yemek çıkmıyor bu tarz sıkıntıları var. Ama kısa süreli çözüm olabilir.

Benim para biriktirmeye de ihtiyacım var. Örneğin meme protezi ameliyatı olmam gerekiyor en başta. Şimdi bu kadar şeyin arasında bunu mu düşünüyorsun diye dalga geçeceksiniz yüksek ihtimal ama bu durum benim için estetik kaygıdan ziyade doktorun da söylediğine göre anormal bir durumum var ve ancak ameliyat ile normal görünüme kavuşabilirmişim. Yani ortada fol yok yumurta yok evet ama elime para geçebilirse bunun gibi giderlerimi de hesaplıyorum istemsizce. Yurt evden daha ekonomik olacaksa çok rahat etmemeye de razıyım yani. Zaten aile evinde de pek rahat yüzü gördüğüm yok.

tabi yurtta da kalabilirsiniz yada ev arkadaşı bulup eve çıkmak da bir alternatif, masrafları paylaşırsınız.

tabi yurtta da kalabilirsiniz yada ev arkadaşı bulup eve çıkmak da bir alternatif, masrafları paylaşırsınız.
KK'ünü bu yüzden sevdim. Bir şey danışınca tecrübe eden birçok kişi çıkıp yol gösteriyor. Şimdiye kadar birçok yere sordum ama net bir yanıt alamadım. Buradan sorunca en azından sizler gibi kalmış veya kalındığına şahit olmuş kişilerin var olduğunu gördüm. Çok teşekkür ederim paylaşımınız için. Ders çalışıp puan almaya bakayım, sonrası bir şekilde hallolur inşallah.

Apartlarda güvenlik bir apartıman dairesinden fazla olmaz, bazılarında gece kalan ve dış kapıyı kilitleyen bayanlar olurdu sadece

Benim bir tanıdığım apart yurt gibi bir şeyde kalmıştı. Belki öyle bir şey düşünebilirsiniz.
Düzeltme: gerçi arkadaşlar demişler yeni bir bilgi olmadı bu

Istanbulu yazmanız mantıksız o halde eve çıkamayacaksınız yolu bahane edip aparta çıksanız en az 4 yil boyunca apartta mi kalacaksiniz

Istanbulu yazmanız mantıksız o halde eve çıkamayacaksınız yolu bahane edip aparta çıksanız en az 4 yil boyunca apartta mi kalacaksiniz
En düşük İstanbul kapatıyor genelde. Hiç atanamamak en kötüsüdür diye düşünüyorum.

Özel yurtlar da evet kalınıyor. (Şartları kendileri belirliyor).Devleti bilmiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…