Asla Bebek Sahibi Olmak Istemeyen Var Mi?

Canım bi süre sonra eminimki allahü teala içine bebek sevgisini sokacaktır sende eminimki anne olmak isteyeceksindir.
Yeni evlisin başlarda böyle düşünmen normal olabilir.
Ailenin isteğiyle olaak şeyde değil tabiki bu sen istediğin zaman istediğin tarihde ne zaman istersen ama eminimki kendinden bi parça olması çok güzel bir duygudur.

sevgili arkadaşım sen istemiyorsun bebeksizde evlilik olur diyorsun tabiki arkadaşım sende kendince haklısın çünkü herkes kendi hayatını yaşar.ben 2 defa hamile kaldıgımda onun içinde olmasının belirtileri örnegin migde bulantısı bile içinde bir can taşıdıgının habercisi.birde kalbinin atşını duy senin kalbin kuş olup atar .ama ben 2 hamileligimin ikisindede kursagımda kaldı 1 defa duyabildim 2 gittigimde iser ikisininde kalp atışları durmuştu.canım arkadaşım istemiyorsan istemem bunu açıkça dfile getirme allahın gücüne gider biz ne mücadeleler veriyoruz bak..allah kimseyi çaresiz bırakmasın kucaklarımıza en yaklın zamanda saglıklı bebekler versin

Ben bebeğim olduktan sonra eşimi daha çok sevmeye başladım, belki oğlum babasına benzediği içindir:emir_bebek: Bebek sahibi olunca mutluluğumuz iki katına çıktı.
Bebeğimizin ilk agusunu, ilk diş çıkarmasını, bize gülümsemesini beraber gözemleyip bunlardan okardar mutlu oluyoruzki hiç birşeyle ölçülemez bence, bebeğin ayrı bir sevgisi, ayrı bir mutluluğu oluyor gerçekten
Rabbim isteyen herkese hayırlısıyla versin

sevgili arkadaşım sen istemiyorsun bebeksizde evlilik olur diyorsun tabiki arkadaşım sende kendince haklısın çünkü herkes kendi hayatını yaşar.ben 2 defa hamile kaldıgımda onun içinde olmasının belirtileri örnegin migde bulantısı bile içinde bir can taşıdıgının habercisi.birde kalbinin atşını duy senin kalbin kuş olup atar .ama ben 2 hamileligimin ikisindede kursagımda kaldı 1 defa duyabildim 2 gittigimde iser ikisininde kalp atışları durmuştu.canım arkadaşım istemiyorsan istemem bunu açıkça dfile getirme allahın gücüne gider biz ne mücadeleler veriyoruz bak..allah kimseyi çaresiz bırakmasın kucaklarımıza en yaklın zamanda saglıklı bebekler versin

Canım çok güzel anlatmışsın.Evet yenı evlendıgımde kesınlıkle 1 sene bebek ıstemıyordum.Ama şimdi bebeğim olsun diye çıldırıyor 1.5 senedırde olmadı.çektiğim hasretı bır allah bır ben bilirim.Allahım en kısa zamanda sana canım sağlıklı bir bebek verir inşallah.

Kızlar merhaba! Aranıza yeni katıldım ve burayı çok beğendim. Biraz geç bir saat olmasına rağmen böyle bir konu açmak istedim zaten yarın tüm gün forumda olacağım inşallah yorumlarınıza katılırım..

Mesela ben; bebeklerle aram hiç iyi değildir açıkçası pek sevmem de... Bu ağustosta evliliğimin 2.yılını kutluycaz inşallah.. Annem ve ablam çok baskı yapıyor ama bir türlü bu derdimi anlatamıyorum...

Ben birbirini seven iki kişinin çocuğu olmasa da ömür boyu mutlu olacağına inanıyorum.

Bu konuda siz neler düşünüyorsunuz?:uhm:

Hepinize tekrardan sevgilerimi gönderiyorum...

ben de aynı aynı senin gibi düşünüyorum

mrb lale ben 6 senelik evliyim 18 yaşımda evlendim yani kendim daha büyümemiştim ama evlendiğime hiç pişmen olmadım 6 yıldır eşimle sevgili gibiyiz onla dışarda buluşacaksam işe giderken makyaj çantamı alırım güsel çamaşırlar giyerim saçımı başımı yaparım tıpkı sevgilimle buluşacakmışım gibi ve hala aynı cnm bekar arkadaşlarım yaa kocanla buluşacan ne bu böle diyolar ama onu bana bugünde çok güselsiniz deyişi varya dünyalara değişilmez kraliçem der bana sizin gibi gezeriz tozarız yemek yoksa dışarı gidilir yada eve sölenir maç izleriz maça gideriz maç özetleri izleriz maç yorumlarını ondan çok ben dinlerim herşey yolunda yani bebek vs.hiç istemiyorumeşimle aramızda 9 yaş var bu arada ben korkuyorum ya bebek isterse diye başta hiç konuşulmamış bir mevzu yani arkadaşım bekar evlenip anne olmak isterken bana ona hayran hayran baktım ve dedim ki allahım 4 senelik evliyim içimde çocuk svegisi yok benhep bölemi gidecem ya kocam bana çocuk derse ne yaprım dedim veee 5.5 yıl bitti ben anne olmak isityorum beynimin içinde bir ses çocuk diyo çocukları sevmeyen ben her çocuğu seviyor hastaysa üzülüyor onlarla ilgileniyorum
ne oluyo bana dedim ve eşime söledim eeee dedi bende baba olamk sitiyorum dedi ve 6 aydır korunmuyoruz ama çocuk konusunda çok problemlerimiz var çok yorucu bir yoldayız ama ikimzde savaşa hazırız heeee olmazsa dedikl birbirmize yeteriz dedi....sağlık verisn allah diyorzzz..

mrb lale ben 6 senelik evliyim 18 yaşımda evlendim yani kendim daha büyümemiştim ama evlendiğime hiç pişmen olmadım 6 yıldır eşimle sevgili gibiyiz onla dışarda buluşacaksam işe giderken makyaj çantamı alırım güsel çamaşırlar giyerim saçımı başımı yaparım tıpkı sevgilimle buluşacakmışım gibi ve hala aynı cnm bekar arkadaşlarım yaa kocanla buluşacan ne bu böle diyolar ama onu bana bugünde çok güselsiniz deyişi varya dünyalara değişilmez kraliçem der bana sizin gibi gezeriz tozarız yemek yoksa dışarı gidilir yada eve sölenir maç izleriz maça gideriz maç özetleri izleriz maç yorumlarını ondan çok ben dinlerim herşey yolunda yani bebek vs.hiç istemiyorumeşimle aramızda 9 yaş var bu arada ben korkuyorum ya bebek isterse diye başta hiç konuşulmamış bir mevzu yani arkadaşım bekar evlenip anne olmak isterken bana ona hayran hayran baktım ve dedim ki allahım 4 senelik evliyim içimde çocuk svegisi yok benhep bölemi gidecem ya kocam bana çocuk derse ne yaprım dedim veee 5.5 yıl bitti ben anne olmak isityorum beynimin içinde bir ses çocuk diyo çocukları sevmeyen ben her çocuğu seviyor hastaysa üzülüyor onlarla ilgileniyorum
ne oluyo bana dedim ve eşime söledim eeee dedi bende baba olamk sitiyorum dedi ve 6 aydır korunmuyoruz ama çocuk konusunda çok problemlerimiz var çok yorucu bir yoldayız ama ikimzde savaşa hazırız heeee olmazsa dedikl birbirmize yeteriz dedi....sağlık verisn allah diyorzzz..

canım çok güzel yazmışsın eşler birbirini sevmeli saygı duymalı ve bakımından taviz vermemeli tabiki aşk biter derler ama bence bitmez helede sevgiyle buluşursa tutku olur heyecan olur ama bir yerden sonra insan sevgisinin içine iki aşkın birleşmesiyle bir tomurcuk aşk meyvesi gelmesini ister inan ben anne olmayı çok istiyorum hayırlısıyla bazıları aşk biter ilgi çocuga gider diye korkuyorlar bence daha kuvvetli ve köklü bir aşk başlamış olur bence sevdiğinden bebegi olmasını kim istemezki
ben nerde çocuk görsem kucagıma alasım geliyor çok seviyorum.ALLAH SANA EN YAKIN ZAMANDA ANNELİGİ YAŞATSIN EVİNDE VE YUVANDA MUTLULUGUNU DAİM KILSIN

ben de aynı aynı senin gibi düşünüyorum

CANIM ARKADAŞIM HERKESİN DÜŞÜNCESİ KENDİNE GÖRE ÖZEL VE GÜZELDİR.ALLAH GÖNLÜNE GÖRE VERSİN BELKİDE DAHA KENDİNİ HAZIR HİSSETMEDİĞİN İÇİN ŞİMDİ BÖYLE DÜŞÜNÜYORSUN ÖMÜR UZUN İNŞALLAH GÜZEL HABERLERİNİ ALIRIZ

herhalde asla çocuk istemem diyen yok aramızda,ailenin tanımındada vardır bilirsiniz anne,baba ve çocukta oluşur diye ..ya benim fikrim çocuksuz bir ev cansız bir hayat gibi geliyor düşünsenize gez,toz ,eve gel gül,eğlen sonra eşin sana baksın sen eşine...böyle hayat mı geçer ya ama çocuk olunca daha bir büyüyorsunuz,olgunlaşıyorsunuz ve sorumluluğunuz artıyor en güzelide aile oluyorsunuz..çocuğunuzla ilgilenmek ne güzel bir şey biliyormusunuz onun altını değiştirmek,onu uyutmak,dişi çıktığında sevinmek,ilk adımı alk anne yada baba deyişi hastalandığında sabahlara kadar başucunda uyumadan beklemek,kısaca bir hamura şekil veriyorsunuz ve bu benim diyorsunuz ya bunu ben yaptım ve ben büyüttüm her yaptığını ben öğrettim bunu anne olmayanlar bilemez bunun hakkında yorum bile yapamaz sadece hissettiklerini,duygularını anlatabilir ama yaşamak lazım yaa inanın harika birşey bu dünyanın engüzel şeyi çocuk...

hayret birsey yaa biz burada bebek bebek diye yanarken
neler duyuyorum:1shok:
allahim sen olmayan butun kullarina nasip eyle:çok üzgünüm:
istemeyenlerde kendileri bilir!!!!!:kahve:

Bende 1,5 senelik evliyim. Eskiden çok büyük konuşurdum bebek hakkında. Kesinlikle istemiyorum derdim. Ben ona hayatımı adıycam o beni türlü kaprsilerle yıpratıcak, yoracak derdim. Eşimin istemesinden çok korkuyordum. Evlenmeden öncede bu konuyu konuşmuştuk. O da istemiyodu... Ama şimdi işler değişti. Nedense içimde büyüdü çocuk isteği. Hayal ediyorum bazen böyle kıvırcık saçlı, kocaman simsiyah gözlü bi kızım olsa diye.Ve 4 aydır korunmuyorum :) Eşim de çok istiyo. Çocuk istediğimi duyanlar inanamıyorlar.
Hatta bazen acaba olmayacak mı büyük konuştum cezasınımı çekeceğim diyorum. Yani herşey değişebiliyor. Çok güzel bir evliliğim var ve ikimizden bir parça olması heycanlandırıyor çok. hayalini bile kuruyoruz bazen :)

Rabbim herkesin gönlüne göre versin :):eek:

Kızlar merhaba! Aranıza yeni katıldım ve burayı çok beğendim. Biraz geç bir saat olmasına rağmen böyle bir konu açmak istedim zaten yarın tüm gün forumda olacağım inşallah yorumlarınıza katılırım..

Mesela ben; bebeklerle aram hiç iyi değildir açıkçası pek sevmem de... Bu ağustosta evliliğimin 2.yılını kutluycaz inşallah.. Annem ve ablam çok baskı yapıyor ama bir türlü bu derdimi anlatamıyorum...

Ben birbirini seven iki kişinin çocuğu olmasa da ömür boyu mutlu olacağına inanıyorum.

Bu konuda siz neler düşünüyorsunuz?:uhm:

Hepinize tekrardan sevgilerimi gönderiyorum...

canım bu konuyu yeni gördüm laalemmm inş. mutluluğun daim olsun bitanem tabiki mutluluğu çocuğa bağlamak yanlış istemessin olmaz bunun yöntemleri çok ama isteyipte sahip olamamak daha çok can acıtıyo canım benim senağlama

Sevgili Lale,
Cevap : Asla bebek sahibi olmayacağım!..
Dünyaya olan merakımı ve yaşama tempomu bölecek kadar ilgimi çekmiyor çocuklar.. Gördüğümde sevmişliğim de pek yoktur.. Çok az bebek beğenmişimdir bu güne kadar.

Benimle aynı görüşe sahip biriyle evlendim doğal olarak.

Ama ailesiyle başlarda biraz uğraştık. Derken onları atlatmanın bir yolunu buldum. "Ben çok istiyorum ama oğlunuz istemiyor. Onunla konuşun" dedim :roflol:
Onlar da oğullarıyla konuşamadılar tabii... Hatırladıkça hala gülüyorum..

Çocuklarını sevenlere ne mutlu ama ben, sırf onu doğurdum diye sevemem mesela.. Onu sevebilmem için birçok yetisi olması lazım.. Öncelikle gerçek bir "kalp" taşımalı, saygılı ve çok zeki olmalı, sonrasında estetik görünüm anlamında güzel/yakışıklı olmalı, çok kibar ve salon erkeği/kadını olmalı, hayran kalınacak bir genel kültürü olmalı, hassas olmalı, ağzını hiçbir koşulda bozmamalı.. Bunları beceremiyorsa niye dünyaya gelsin? Böyle lüzumsuz +1 nüfusun bedelini neden ben ödeyeyim?

İçinde insan sevgisi olmalı insanın..Benim sevgim çok ağır koşullara bağlıdır insan mahlukuna karşı. Yalancıktan işleri de sevmediğimden, insan ve benzerlerinden (kedi) uzak dururum olabildiğince.. E, dolayısı ile bebekler de bu kategoriye giriyor.. yerimseniben

Bu aslında çooooooooook daha uzun anlatılacak konu da.. Bu kadar yetsin. Ben şimdi eldivenlerimi giyip ringin köşesine çekileyim.. Bakalım hoşgörünün dibe vurduğu bu günlerde saldırılar nasıl olacak?

İyilikler diliyorum. a.s.

Ahh Püskütcüğüm, nereden buldun bu konuyu?:roflol:
Çok tepki almıştım çok!
Bugün bakıyorum da fikirlerimde hiç bir değişiklik yok.:1rolleyes:
Başarılı olamayacağımı bile bile bir hayatın sorumluluğunu almak bana büyük günah geliyor.
Allah herkesin gönlüne göre versin.
Benim çok daha büyük dertlerim var Yaradan benim de dertlerime derman olsun inşallah!:teselli:

püskütt ve laale yorumlarınıza katılıyorum cocuk yapmak beş dk ama onu buyutmek ıcın bır omur boyu sorumluluk alacaksın emın adımlarla yurumelısın her sordugu soruya dogru cvp vermelısın kulturel her acıdan ıyı bır egıtımlı cocuk olması gerekıyor bunlarla da ugrasabılecek su an cesaretım yok kendıme guvenmıyorum ve kendımı eksık goruyorum bu konuda bazen ama kk da bu kadar cocuk konusu gorunce heveslenmıyorda degılım sonra dur bakalım dıyorum allah herkese hayırlısını nasıp etsın tabııı bız esımle su an yenı alısıyoruz evlılıge bırde ıkımızde de su dusunce var sevıgımız bıraz daha yasayalım ıyı tanıyalım bırbırımızı ve ıkımızde cocuk olunca bırbırımızı kıskanacagımız ıcın ıstemıyorum acıkcası

Laalişim neden tepki gösterdiklerini ben hala anlayamadım..Allah olmayıpta isteyen herkese nassip etsin inş buna tabiki bir sözümüz yok..ama istemeyenlerede saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum..

Ki..heleki bu devirde bir çocuk büyütmek,yetiştirmek o kadar zorki..:1no2: Allah herkese sabırlar versin...Bende evlenir evlenmez çocuk düşünmüyorum.hiç değilse 2-3 sene kadar..Ondan sonrada Allah izin verirse olur..Severim ben çocukları :asigim: Ama dediğim gibi..Bir taraftanda çok korkuyorum..:1no2: Anladın sen onu..

laalecim konunu görünce bende kendimi yokladım şööle bende senin gibiyim hala aynı düşünüyorum hatta eşimde ben sevmediğim için istemiyor, halada o masrafları zamanı kendimize ayırmak gibi bencillik içindeyim, olursa yiğen severiz artık

Lale bu konuda bende seninle aynı şeyleri düşünüyorum...
Çocuklugumda zaten çok şeyler gördüm kendimi hazır hissetmeyecgim sürece bi bebegim olması fikri bana hep uzak gelmiştir...

Çocuklarını sevenlere ne mutlu ama ben, sırf onu doğurdum diye sevemem mesela.. Onu sevebilmem için birçok yetisi olması lazım.. Öncelikle gerçek bir "kalp" taşımalı, saygılı ve çok zeki olmalı, sonrasında estetik görünüm anlamında güzel/yakışıklı olmalı, çok kibar ve salon erkeği/kadını olmalı, hayran kalınacak bir genel kültürü olmalı, hassas olmalı, ağzını hiçbir koşulda bozmamalı.. Bunları beceremiyorsa niye dünyaya gelsin? Böyle lüzumsuz +1 nüfusun bedelini neden ben ödeyeyim?

Şimdi efenim öncelikle insanı şekillendiren yine insandır, bunu hatırlatmak isterim naçizane.

Elbetteki bebek sahibi olmak istemeyebilirsin sevgili finger, ama katılmadığım yerleri alıntı yaptım. Çocuk ne görürse onu öğrenir, onu yapar. Anne baba çocuğa ne verirse çocuk onu alır. Çocuğun saygılı, zeki, merhametli, kibar, kültürlü, hassas vs vs olması yine anne babaya bağlıdır. Çünkü hiçbirimiz mükemmel donanımlı doğmadık annemizden. Bizi donatan çevremiz, ailemiz, anne babamızdır. Dolayısıyla sen lüzumsuz yetiştirmezsen +1 nüfusun bedelini de ödememiş olursun.

Sevgilerimle yerimseniben

X