Asla Bebek Sahibi Olmak Istemeyen Var Mi?

sosyal hayatım mahvolucak diye çocuk yapmak istemeyen arkadaşlar....
Sizde bir zamanlar çocuktunuz.. yeri geldi sizin yüzünüzden anne ve babanızın
kısıtlaması gereken şeyler oldu.. bazı şeylerden vazgeçmek zorunda kaldılar..
ama ben sanmıyorum ki hiç biride pişmanlık duymuştur..
anneniz sizin için hiç mi babanızı yalnız bırakmadı yada istediği bir şeyi ertelemedi..
bunlar gayet normal çünki hayatı paylaşmak böyledir..
Bu arada laleciğim EŞİ OĞLUYLA DANAS ETTİĞİ İÇİN MASADA YALNIZ KALAN VE SİZE
DERT YAKINAN BEYEFENDİYİDE ESEFLE KINIYORUM.....
Hayat zorluklarıyla engelleriyle tatlı olur.. herşey hop diye elimizde olursa aldığımız haz
bir o kadar azalır.. Umarım demek istediklerim anlatabilmişimdir..
Sizin bu gün bunları yaşamanızda ailenizin payı çoooookkk büyük..
onlar sizin için hiç birşeyden sakınmamışlar.. sosyal hayat, yada eşine zaman ayıramama
gibi bahaneleri olmamış ve size sahip olmaktan mutluluk duymuşlar...
mantar değiliz yerden bitmedik.. hepimzin çocukluğu var.....

arkadaşlar. Asla bebek sahibi olmak istemeyenlere şahsen benim hayranlığım var.
Birincisi böyle iddialı bir kararı verebildikleri için ikincisi de kararları doğru olduğu için hayranım. İşte biz onu yapamadık:nedense bir çocuk özlemi bekarken hep olur. Evlenince de zaten toplum baskısı eşin istemesi durumları olur ve mecbur yaparsın.
Çocuktan sonra asla eski hayat olmaz bölünürsünüz.

birbirlerini çok seven eşler çocuksuzda mutlu olabilirler demişsin canım.çocuğu olanlar birbirini sevmiyorlarmı?mutlu değillermi?nsl bir mantık bu?annelerimiz babalarımız birbirlerini sevmiyormuydu?mutlu değillermiydi?sadece çocuğumuz olsun diemi bizleri dünyaya getirdiler?
çok sevdiğin insandan bir parça çocuk...eşimi sevmesem niye dünyaya bebiş getireyimki?lütfen arkadaşlar yazılarımızın nereye gittiğine dikkat edelim....

canım bence arkadaş öyle demek istememiş... hani çocuk olunca hayatın tadının çıkmayacağını ..
illaki mutlu olmak için çocuk yapmak gerekmiyor çocuk olmasada mutlu olunabilir, demek istemiş..
sadece cümleyi kurarken bir karışıklık olmuş..:1rolleyes:

canım lale ablacım merhaba
kuranı kerimde geçiyoki neslinizi çoğaltmak için evlenin ve çocuk sahibi olun.çocuklar sevilmez mi ablacım zamanında seni de sevmediler mi annen baban senin gibi düşünmüş olsalardı sen olurmuydun.neden sana şükür edicek sana dua edicek ömrünün sonuna kadar senin parçan olan sadece eşinle sana ait olan bi varlık istemiyosun.ALLAH korusun farzet size bi şey oldu ileride anne babanızıda rabbim hayırlı ömürler versin ama ölüm bizim için farzet kaybettiniz.neden size arkadaş olucak size yoldaş olucak bi evladınızın olmasını istemezmisin güzel bi kızın yakışıklı bi oğlun olsun istemesmisin ileride büyüdüğü zaman siz onunla oda sizinle grur duymasını parmakla gösterilmesini istemezmisin.bence doğru düşünmüyosun bebekler adına sakın kısma banna seni çok sevdiğimi biliyosun ama yarın yanlız kalırsan tutunacak bi dalın olur.bilmiyorum ablacım kesinlikle düşüncelerine saygı duyuyorum ama bazı güsel şeyleride sana anlatmak istiyorum.istemesmisin çok güsel bi kıs sana anne!diye seslensin.bence çok iyi düşün ablacım dünyaya bi kere geliyorus bence her tadı elinde imkan varken al.çünkü dönülmez o yere gittiğimiz zaman lütfen izin ver gidiyim şunu yaşayım geleyim malaesef diyemiyoruz.seni seviyorum sevgiyle kal

Yasa be abla öyle güzel yazmissinki bunu üstüne diyecek bisey yok artik konu kapanmistir bence....
Ben evleneli bi sene oldu ve iki ay önce anne oldum kararsizdim cocuk konusunda istemiyordum evliligimiz bozulcak eskisi gibi olmicak saniyordum ama kizimin dogdugu gün hersey bambaska oldu resmen stress topum oldu bütün gün esimle onun basindayiz bize aguu yapiyo gülücük yapiyor insana herseyi unutturuyo bide biran evvel anne dese daha ne isterim!!!!
COCUK BAMBASKA DÜNYADA ESI BENZERI OLMAYAN BI DUYDU YASATIYO INSANA!!!!!!!!

bende gerçek anlamda ailenin bebek ile olacağını düşünenlerdenim lalecim.yasakkelime
sana ait olduğunda eminim çok seveceksin.şöyle düşün..yazılarından okuduğum kadarıyla eşini çok seviyorsun hiç alakan olmayan,ayrı iki ailenin ayrı yapıların ve farklı karakterlerin insanısınız.bir de düşünsene kendinden çıkan bir şeyi..sadece sana muhtaç.sen olmadan bişey yapamıyor..:1no2:
bilmiyorum ama içimden bir his senin de yakında anne olacağını söylüyor
:1hug:

bende gerçek anlamda ailenin bebek ile olacağını düşünenlerdenim lalecim.yasakkelime
sana ait olduğunda eminim çok seveceksin.şöyle düşün..yazılarından okuduğum kadarıyla eşini çok seviyorsun hiç alakan olmayan,ayrı iki ailenin ayrı yapıların ve farklı karakterlerin insanısınız.bir de düşünsene kendinden çıkan bir şeyi..sadece sana muhtaç.sen olmadan bişey yapamıyor..:1no2:
bilmiyorum ama içimden bir his senin de yakında anne olacağını söylüyor
:1hug:

Gülümsettin beni...yerimseniben
Aslında çok eski bir konu bu,o yüzden hiç cevap yazmıyordum.
Ama senin hamile olduğunu görünce hayırlı olsun dilemek istedim. Allahım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah!:1hug::nazar:
Benim fikirlerim hiç değişmedi be arkadaşım..
Bebek büyütecek,çocuk yetiştirecek sorumluluğu,yüreği ne bende ne de kocamda göremiyorum..:sm_confused:

bir anlık bir şey bu.size bir çocuk çok yakışacaktır..çok eğlenceli bir çiftsiniz düşünsene bir oğlunuzun olduğunu.aynı eşin gibi giydirdiğini onu...kafalarına da aynı birer şapka..pazar yürüyüşündesiniz..:emir_bebek:
yada bir kızzz bal gibi bir şey..
sizin düşüncenizin aksine ben o kocaman yüreği görüyorum,sadece biraz cesaret yok gibi..ama zamanla bu bebek düşüncesine ne kadar zaman ayırırsan,o kadar sevimli hale gelecektir...hayırlısı elbette anne baba olmak da bir mecburiyet değil ama sevdiğin adamdan bir çocuk sahibi olmak çok keyifli..:asigim:
hiç bir şeyi yerine koyamıyorum şimdi bebeğimin.dilerim bunu aşar,ve aynı hisleri yaşarsın(yakında eminim ben)
a.s.

bu arada çok tşk ederim:1hug:

Canım senin topiclerindeki yorumlarına senin düşüncelerine bayılıyorum öncelikle onu belirteyim.Bende kızımdan önce bebekleri kucağına almayan biriydim.ama kendine ait bir bebek heleki sevdiğin erkekten ve hele ona benziyorsa ona benzeyen küçük bir çocuğun evde gezmesi hayatta ulaşılmayacak ve tadılmayacak bir duygu.Heleki 9 .ayın sonuda doğurduğunda ilk kucağına geldiğinde bir nefes alışın var tarif edemem.Eşimde pek çocuk sevmezdi ama şimdi sabahları kızının ayaklarını seviyor ve "kurban olurum ayaklarına,kurban olurum baba deyişine" diyor.
Tabii eşinde seninle aynı fikirdeyse çocuk yapmanında bir anlamı yok zaten.

Canım senin topiclerindeki yorumlarına senin düşüncelerine bayılıyorum öncelikle onu belirteyim.Bende kızımdan önce bebekleri kucağına almayan biriydim.ama kendine ait bir bebek heleki sevdiğin erkekten ve hele ona benziyorsa ona benzeyen küçük bir çocuğun evde gezmesi hayatta ulaşılmayacak ve tadılmayacak bir duygu.Heleki 9 .ayın sonuda doğurduğunda ilk kucağına geldiğinde bir nefes alışın var tarif edemem.Eşimde pek çocuk sevmezdi ama şimdi sabahları kızının ayaklarını seviyor ve "kurban olurum ayaklarına,kurban olurum baba deyişine" diyor.
Tabii eşinde seninle aynı fikirdeyse çocuk yapmanında bir anlamı yok zaten.

Hakkımdaki;güzel düşüncelerin için çok teşekkür ederim..:1hug:
Evet benim anlatmaya çalıştığım da bu zaten. Kocam çocukları sever ama sadece sever. Bazı lükslerinden vazgeçemez çocuk için. Bu konuyu çok konuştuk onunla. Çocuk emek ister,fedakarlık ister. Ben kocamın ve benim bu kadar fedakar ve güçlü olduğumuza inanmıyorum. Bütün bu konuları ve hatta daha da ayrıntısını anlatınca o da bana hak veriyor.CADIARZU
Sana bebeğinle ve eşinle mutluluklar diliyorum..
Biz kendimizi çok iyi biliyoruz güzelim.. Biz daha büyümedik ki.. Çocuk yetiştirmek bizim haddimize mi düşmüş?!?:sm_confused:

laalişim düşünsene tatlım senden ve kocişinden bir parça..ona baktıkça dünyanın en büyük mucizesi diye düşüneceksin ve ona bakmaya hiç doyamayacaksın.Ben bir teyze olarak bile yeğenime bakmaya doyamıyorum bu nasıl bir mucize diye düşünüyorum..Hele bir de annelik bambaşka bişey olsa gerek.Evet kabul ediyorum çok büyük sorumluluk çok yorucu bir şey bütün işlerden daha da yorucu tüm hayatın ona yönelik olacak kendine ayıracak zaman bulamayacaksın ama dünyanın en büyük ve en harika mucizesine değmez mi?Bence değer ama tabiki hayat sizin tatlım..

şunu da söyliyim ablam asla dışarı çıkmadan 1 gün duramazdı her hafat sonu çarşıya çıkardı şimdi 2 aydır eve kapandı ama hiç farkında bile değilim ufaklıkla olmaktan çok mutluyum diyor.Demekki annelik iç güdüleri seni yönlendiriyor..

laalişim düşünsene tatlım senden ve kocişinden bir parça..ona baktıkça dünyanın en büyük mucizesi diye düşüneceksin ve ona bakmaya hiç doyamayacaksın.Ben bir teyze olarak bile yeğenime bakmaya doyamıyorum bu nasıl bir mucize diye düşünüyorum..Hele bir de annelik bambaşka bişey olsa gerek.Evet kabul ediyorum çok büyük sorumluluk çok yorucu bir şey bütün işlerden daha da yorucu tüm hayatın ona yönelik olacak kendine ayıracak zaman bulamayacaksın ama dünyanın en büyük ve en harika mucizesine değmez mi?Bence değer ama tabiki hayat sizin tatlım..

şunu da söyliyim ablam asla dışarı çıkmadan 1 gün duramazdı her hafat sonu çarşıya çıkardı şimdi 2 aydır eve kapandı ama hiç farkında bile değilim ufaklıkla olmaktan çok mutluyum diyor.Demekki annelik iç güdüleri seni yönlendiriyor..

Aaahh ahhh yorum yapmıyordum yine tutamadım kendimi..
Başladım artık yazmaya tutamazsınız...:roflol:
Çocuk yetiştirecek yürek olmadan bebek sahibi olmayı doğru bulmuyorum.
Evet benim de ablamın bebeği var,çok tatlı. Sevmesi güzel de ya bakımı?
Annelik dünyanın en kutsal ama en zor işi.. Allahım tüm ana babalara sabır ve güç versin inşallah!:nazar:

laalecim valla bende hic bebek istemiyordum evlendigim zaman yani iki sene önce
esim istiyordu istemiyordu aradaydi yani önce biraz yasayalim gunumuzu dedik erteledik
esim bir ara cokk istedigini söyledi
ama ben israrla istemedigim icin
direttim
istemedimde istemedim yani
ve iki yil oldu evleneli ve halen cocugumuz yok cunku esim
kanser oldu ve bebek olma sansi sadece ve sadece yüzde on ve yedigi ilaclar yuzunden iki senede yapmak yasak cunku yuzde on ihtimalde var dediler oyuzden koruncaz eger bu halukarda cocuk dogarsa sakat dogucakmis
esim yikildi resmen ama ben halen dimdikim
kendimi sucluda hissetmek istemiyorum
cunku cocugum olmasada ben esimi seviyorumm:asigim::asigim:
bebeksizde yasayabilirima.s.

laalecim valla bende hic bebek istemiyordum evlendigim zaman yani iki sene önce
esim istiyordu istemiyordu aradaydi yani önce biraz yasayalim gunumuzu dedik erteledik
esim bir ara cokk istedigini söyledi
ama ben israrla istemedigim icin
direttim
istemedimde istemedim yani
ve iki yil oldu evleneli ve halen cocugumuz yok cunku esim
kanser oldu ve bebek olma sansi sadece ve sadece yüzde on ve yedigi ilaclar yuzunden iki senede yapmak yasak cunku yuzde on ihtimalde var dediler oyuzden koruncaz eger bu halukarda cocuk dogarsa sakat dogucakmis
esim yikildi resmen ama ben halen dimdikim
kendimi sucluda hissetmek istemiyorum
cunku cocugum olmasada ben esimi seviyorumm:asigim::asigim:
bebeksizde yasayabilirima.s.

Allahım tez zamanda sağlık ve şifa versin inşallah!:teselli:
Sen hep dik dur arkadaşım.. Eşinin sana en çok ihtiyaç duyduğu zamanda ona hep destek olman ne güzel..Şeniz

Allahım tez zamanda sağlık ve şifa versin inşallah!:teselli:
Sen hep dik dur arkadaşım.. Eşinin sana en çok ihtiyaç duyduğu zamanda ona hep destek olman ne güzel..Şeniz

haklisin canim:asigim:
bende dedigin gibi olmaya ugrasiyorum:asigim:
amin canim
allah kimseye yasatmasin böyle birseyi
evet haklisin cocugu doguruyorlar doguruyorlar sonrada bakmiyorlar ya sokak cocugu oluyor ya kapkacci ya baska bisey
bakacagin kadar cocuk dogur oohhh
saldim cayira mevlam kayira diye olmazz bu islerr
kisss lalisimm protestomu etsek ya böyleleriniijeyyar

insanın tabi ki kendini hazır hissetmesi gerek ama sanırım o bebişi kucağına alınca annelik iç güdüleri seni zaten hazır duruma getiriyor..Kim varsa istemiyorum yapamam diyen çocuğumu kucağıma aldıktan sonra niye daha önce istemedim bu güzel şeyi diye yakınıyor..

X