Aşk-ı Memnu Kanal D

aceba bundan sonra ne olcak ..aslında dızı asıl sımdı baslamalı ya..:ecrin_bebek:

bu ne yaaa kaydirigubbakcemile3

yok artık.laelaelaelaelae.bihter geceliği parfümü vs.den sonra kendini öldürdüğü tabanca mııııı?akannehir
Millet alıp ta naapsın..intihara teşvik ediyor adamlar..kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Bence, şimdi aynen çocuklar duymasın ın yeni bölümleri yani çocukların büyümüş halleri gibi, senaristler romandan bağımsız bi aşkı memnu daha çeksinler..yerimseniben
behlülle nihal hayatta..firdoşla çeto da hayatta..herkes yaşıyor.. onlarla ilgili güzel bi senaryo uydursalar ne kadan mikemmel olurdu.buyrunnnnnnnnn.
:lepi:

yarın akşam tekrarı varmış tahmin edeceğimiz üzre..
fragmana bihterin intihar müziğini koymuşlar yaaaaa....
yarın bi daha izliyim nasip olursa..

nihalin gelinliğini saçını makyajını beğenmedim okadar hazırlığa daha güzel olabilirdi fisfisfis

bencede sacını cok degisik bisey bekliyodum kac kere kuaföre gitti geldi yo prova var bilmem ne sonucta adam elinde bi masayla ancak 10 dk ugrastı

akşam tv de yayınlanıyor kesin izlicem. çok alışmışım ya aşkı memnusuz perşembeler artık bomboş geliyor bana...

Tüm yorumları okumadım belki aynı fikirde olanlar vardır...
Bir aralar Issız Adam filmi fenomendi, izlemeyeni, hakkında bir çift kelam edemeyeni garipsiyordu millet ve son olarak seri halinde Aşk-ı Memnu hafızalara kazındı.
İkisini de izledim ve ben de bu kadar dikkat çeken yapımlardan haberdar olmayanı, karakterlerin bahsi geçtiği zaman "O kim ya?" diyeni garipsiyorum(her yerde bu denli isimler dolaşırken) elbette zevkler renkler tartışılmaz, sürü psikolojisiyle aynı şeyi beğenecek değil herkes ama çevremde bu diziyi takip etmediğini, onun yerine belgesel izlediğini,bu dizinin kültürel yozlaşmayı, ahlaki çöküşü hızlandırdığını söyleyenleri, karakterleri tanımayışını gururla ifade edip farklılığını ortaya koyduğunu sananları ... Bir diziyle bozulacak karakter zaten sağlam değildir...
Yine de Issız Adam'ı da Aşk-ı Memnu'yu da tehlikeli buluyorum ben de... Fakat bambaşka sebeplerle... Issız Adamda Alper karakteri, Aşk-ı Memnu'da Behlül, ideal olmayan, ilişkisine sahip çıkamayan, kişisel tatminsizlik ve eziklik duygularıyla beraber olduğu kadınları yıpratan neticede bunalıma (hatta intihara) sürükleyen karakterler... Düşünsenize, sevdiğimiz adamlar ve herkesin malumu ki bu dizinin takipçisiyiz... Peki neyi izliyoruz, ağlayan acı çeken kadını... Toplumda talep gören ne, ezilen, üzülen kadın... Bu diziyi vazgeçilmez kılan unsurlardan biri de kadının çaresizliğiydi, ruhu zampara adamlar Adnan Beye acısalar da içten içe "Aferin Behlül, bir elin yağda bir elin balda..." diye düşündüler... Adnan zengin, müşfik, özenilesiydi ama toplumda aldatılan, aptal yerine konulan adamdı ve erkekler onun gibi olmaktan, onun başına gelenleri yaşamaktan korktular. Hepsinin hatta belki sevdiğimiz adamların hayali Behlül olmaktı; uçarı, hesap vermeyen ve etrafında güzel kadınların pervane olduğu, onun için ölüme giden kadınların olduğu Behlül... Kadınlarsa lüks içinde yaşayan Bihter'e hem özendiler hem üzüldüler... İddia ediyorum ki final değiştirilip Bihter pişman olsa, Behlül'e mutluluklar dileyip Adnan'la yakınlaşsa ve bir ömür mutlu yaşasa esamesi okunmazdı bu dizinin... buyrunnnnnnnnn
Diyeceğim o ki kimi çekim yasası kimi kader der, acı çeken kadınları görmeyi seviyoruz toplum olarak ve genelde başımıza geliyor gördüklerimiz... Bu hikayelere prim veriyoruz mutlu sonla bitmeyeceğini bile bile... Çok sevdiğim, kaliteli bir diziydi negatif eleştirim diziye değil, toplumda sevilen, talep görülen hikayelerde kadınların yıpranmasına... Dizilerde, filmlerde bile güldürmüyorlar kadınları ve bu hal izlenme rekorları kırıyor... şakkıdı

hadi bakalım şimdi ayrıntılara odaklanma vakti.. kaydirigubbakcemile3
aman bi garip oldum ya.. izleyen yok mu yav sempatiksalakcinni

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…