Aşılama yaptıracaklar toplanalım

Eşimde ileri hızlı hareketli sperm hiç yokmuş. İleri yavaş hareketli var o da %22🤷‍♀️
Bu arada aşılamada biliyorsun spermler hızlandırılıyor kuzum. Mesela bana %99 hareketli sperm aşılanmıştı. O sebeple içini rahat tut kuzum. Kendi FSH değerini biliyor musun? Benim o yüksek biraz ama doktorum dert etmiyor. Sıkıntı yok diyor.

Merhabalar.
Ben dün 2. Aşılamamı yaptırdım. Bana o günün akşamı ılık suyla duş alabileceğim söylendi ben bu sabah duş aldım. 2 gün geçme şartı var mı bilgisi olan cevap verirse çok sevinirim

Benimde 2. Negatif oldu bundan sonra ne yapmayı düşünüyorsun peki cnm
Canım benim hsg başta değil sonda çekildi. Biraz karışık ilerledi durumum. Temmuzda çekildim. Çok şükür tüplerim açık. Şimdi iki ay kendim deneyeceğim. Eylülde tekrar aşılama veya yumurta takibine başlayabilirim. Henüz tüp bebek düşünmüyorum..

Yaş 35
15 ay oldu
FSH 11.8 (biraz yüksek ama doktorum dert değil dedi , kendin yumurtlayıp çatlıyorsun diyor)
Eşimin spermi ml'de 32 milyon toplam 130 milyon gibi birşeydi. %3 ileri hız, %32 yavaş/yerinde hızlı, %65 hareketsiz. Doktorumuz bu değerlere de doğal yolla olur dedi.
3 kez klomen + 2 kez iğne + 2 kez de aşılama oldum.

Şimdi hsg çekildim diye biraz umutlandı yine. Bakalım belki iki aşılama daha yaptırıp tüp bebek fikrine yönelirim bilemiyorum canım.

Senin sürecin nasıl? Ve ne yapmayı planlıyorsun?

Canım benim hsg başta değil sonda çekildi. Biraz karışık ilerledi durumum. Temmuzda çekildim. Çok şükür tüplerim açık. Şimdi iki ay kendim deneyeceğim. Eylülde tekrar aşılama veya yumurta takibine başlayabilirim. Henüz tüp bebek düşünmüyorum..

Yaş 35
15 ay oldu
FSH 11.8 (biraz yüksek ama doktorum dert değil dedi , kendin yumurtlayıp çatlıyorsun diyor)
Eşimin spermi ml'de 32 milyon toplam 130 milyon gibi birşeydi. %3 ileri hız, %32 yavaş/yerinde hızlı, %65 hareketsiz. Doktorumuz bu değerlere de doğal yolla olur dedi.
3 kez klomen + 2 kez iğne + 2 kez de aşılama oldum.

Şimdi hsg çekildim diye biraz umutlandı yine. Bakalım belki iki aşılama daha yaptırıp tüp bebek fikrine yönelirim bilemiyorum canım.

Senin sürecin nasıl? Ve ne yapmayı planlıyorsun?
Canım bizde 2 yıldır düşünüyoruz ben 2 yıllık evliyim evliliğimin 4. Ayında gebe kaldım ama boş gebelik oldu sonrasında 5defa yumurta takibi oldu çatlatma iğnesiyle rahim filmi çekindim temiz çıktı hormon testlerimde temiz geldi ama malesef olmadı sebepsiz infertilite diyorlar ama benim doktorum 2. Aşılamayı önermemişti bana tüp bebek demişti ben Bi kere daha deneyelim dedim şimdi ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok tedavidende baya sıkıldım yani

Ben maalesef ertesi sabah aldım duş 😔 bi sıkıntı olmaz inşallah
Tutacağı varsa zaten tutar canım aşılama yaptırıp çalışmaya devam eden insanlar var ve pozitif sonuç alıyorlar rabbim in bileceği bir iş hiç sıkıntı etme doktorun alabilirsin dediyse vardır bir bildiği her doktorun tedavisi farklı

X