Artık hamile miyim?

Ayy yavrum nasil cani acıyodur.ama küçükken olması daha iyi daha kolay atlatirsiniz canim. Op tontisi benim için

Canım valla canı acisaydi ağlar yada huysuzluk yapardı.. zaten ağrı kesici veriyordum onuda kestim biseyi yok canım... Birtek evde pansuman yapıyorum ilk pansumanda çok ağladı diğerlerinde aglamadi bile ..

Yani anlican olduda bitti maşallah...

1 yaşa kadar çok daha kolay iyileşiyor canim ondan sonra 15 gunde falan düzeliyor... Suan bizim tam normale dönmesi 1 hafta...

Ama aci yok o kısmı atlattık yanı çünkü pipiyi geri çekip baticonla temizliyip merhem sürüyorum o da ananesine gülücükler saçıyordu o arada...

Öperim teyzesi sende prensesimizi öp..

Evet canim dopplerde kan akışı bide organları bakılıyor omurgası bakiliyor vs.. 4 boyutluda bebegi gerçeğine yakın bi görüntüde görebiliyorsun ... Dr bana renkli usg denen şey ayrıntılı diye bildiğiniz 4 boyutluyla karustiriliyor dedi .. renkli denmesinin sebebi ordaki kan akışı vs gibu seyleri renkli göstermesi dedi..

Avatar dan gördüm simdi 4 boyutada girmişsin ikisini bir yapmis genelde 4 botutu daha sonra yapıyorlar tabi her dr'un tekniği farklıdir ama dopplerde genelde bi hafta aralığı vardir o arada çekilmeli . O yüzden haftana istinaden öyle dedim sekerim..

Bu arada pek tatlı toprak' imiz rabbim kucagina aldigun günleri gostersin Canim kat kat daha tatlı inanki...

Tansyon çok önemli tatlim aman dikkat et yediğine ictigine...
Bide mümkünse seni strese sokan ortamlarda Kesinlikle bulunma.. zaten çoğu gitti azi kaldi kavusacaksin yavruna...

Amin canım amin cok sağol..Nptı bilio musun dr canım ilk normal doppler la kafası,beyni,göğüs kafesi,kalbi işte bütün organlarına o siyah beyaz bi şeklde baktı sonra da 4 boyutlu açıp parmaklarını saydı yüzünü gösterdi kan akım hızına plesentaya vs ayakları düz mü yamuk mu fln baktı işte yani ikisi bir oldu kız artık öyleymiş kk daki kızlar da hep öyle yaptrdı bende bi taşla iki kuş vurdum özel muayhneye gtmekle hastanelerde ayrı ücret cıkarıyolar diye biliyrm ole yani..Doğumdan önce bi kez daha gtcem hatıra yaa face de videosu var babası koydu bende paylaştm cok kısa ama izle bak teyzesi parmakları fln bi tatlı ki sizinkiler gibi maşallah:)Tansiyonum dr hastane ortamnda cıkıyo kız gtmesem napcam:)) evde iyi ya cok şükür aksi olsa gelişimi kötü olrdu 730 gr 30 cm olmuş oğlum..

Yeni cihazlar oyle canimda benim dr daki eski bi Cihaz..

Belki burda bahsetmisimdir şimdi hatırlamiyorum..
Bende bi dr'a gittim bana şu bebegini rahmini alırız senide kurtaramayiz diyen dr onunda cihazi öyleydi 4 boyutlu bakıyordu genelde...bende zaten onun için gitmiştin 40 tl verdim tek...
Doppler sonra yapıldı bana canım çünkü o zaman daha ufakti... O minicik pipisini fatihe göstermişti büyütüp bak buda senin gibi demişti...

Bide bizi oracıkta öldürmeseydi iyiydi...
Benim bu bebegi sağ salim doğuramicami söyledi resmen kadın bana..

Neyseki gayet kanamasiz normak sezeryan oldum hiç biyerimde alınmadı kanamamda olmadi... Ertesi günde evimdeydim ...

O 4 boyut süper bişey canim öyle gerçeğine yakın bi görüntü versede dogunca daha farklı canim..

Özalman hastane dışında dikkat et fazla gerilimli ortamda durma. .
Sen ozaman normal doğumu yapamazsın doğum anında baya yükselir buda seni ve bebegi riske sokar...
Sezeryan daha mantıklı o durumda..
Belki sancılar basladuginda bile fırlayabilir allah korusun..

Aptal şey ya ben sunu anladım kadınlardan bi cacık olmuyo bu konuda erkekler daha başarılı ve daha donanımlı..Bize de gösterdi pipisini dr cok merak ediyodum ya değilse fln diye de korkuyodm herkese söyledik alışverişin yarısı yapıldı fln ama neyse doğruymş hoş kız olsa da yine aynı heyecanla devam ederdm Allah bebek nasip etmiş neticede hayırlı evlat olsun yeter..4 boyut hakkaten cok güzel biraz daha büyüsün daha da net olur ayy doğunca tabi bambaşkadır ya hayal ediyorum şimdiden altını değiştrdiğimi emzirdiğimi yıkadığımı cok hevesliyim ama ben cok pimpirikliyim biraz manyak bi anne olablrm ondan korkuyrm:)Bende öyle dedim de dr a yapablrsin sıkma canını dedi bebeğin dönsün yeterki dedi ne bilim canım ya..benm hamileliğim kolay gecti aslında su zamana kadar ama sıkıntılarım cok oldu eşimin işinde sorun cıktı annem ameliyat oldu biyandan ders calıştım sınav stresi,şimdide babam olcakki onunki daha ciddi yine sınavlarım vaar oo yani stres olmasın da nolsun ama bi yandan mutlu olcağım şeyleri yapıyrz pozitif düşünmeye calışıyrm sağolsun eşim cok destek bukonuda bakalım nolcak hem canım düşüremezler mi onu serumla fln epidural normal doğumu cok istiyorum çünkü..

canim benim sen çok iyi bir anne olacaksın çünkü onun icin endiseleniyorsun daha simdiden... Hem bende çok pipirigim hiç öyle geniş rahat bi anne olmadım...ikisi icinde endişe ediyorum het zaman titizlikle bakıyorum...

Canım suan hassas bi dönemdesin o yüzden hiç bişey demek istemiyorum inanki ama dr'a sadece en ufak bir risk varsa dahi riske girmmen gerektigini belirt...

Normal doğumda sanırım surekli nst bağlı bi sekilde yapılıyor bi taraftan sezeryan içinde hazir bekliyorlar o durumda bebek veya annenin riske girmemesi için önlem alınıyor... Yani ben risk alamiyorum ya çok pipirik olduğun için sanırım ..

Ayy sağol canım ya inşallah:)Yok canım bende gercekciyimdr detaylıca konuşurum hatta bi drla kalmam ben sen merak etme eğer tehlike yaratcaksa kendimi de gectim bebeğimi niye riske atim ilk sezeryan olan ben değilim ya ne kadar korksam da katlanrm sonucu iyi olsun ozman bana genel anestezi yaparlar dimi

Canım bebek sikintiya girdigi an alırlar yani epiduralle vs uğraşmazlar...

Ben mesela dr'um 2. Sezeryaniydim ve diğeri hazırlanmış gidecekken daha ben hazir bile değilken apartopar gittim doğuma nst ve tansiyonum fırlamış oysaki hic tansyonum yoktu sancim başlamis tansyonda ona bagli fırlamış...

Sonda takıldı kavman yapıldı iyice sıkışmadan gitme dendi..
Ben beklerken eşimle kankim çiçek ve süslemeleri yaptirmak icin gitti hemen... Hemşirede geri geldi hadi çabuk gidiyoruz dedi bende wc ye gitmedim daha dedim nerdeyse wc ye gitmeden götürüyordu dur dedim olduğu kadar.. hadi hadi dedi bi acele gitmemle apar topar bayiltilmam bir oldu...

Giderkende bi kiyamet koptu diğer girecek olanlar olay cikartti hemsire Onlara suan vakit yok dr öyle istedi dr'unuza sorarsınız dedi nedenini...

Yani eşim bile yoktu yanımda..
Kankimde goya asansörde benle inip ameliyathane önünde bekleyecekti...
Onlar geldiginde bebek çıkmış ben garibim bi başıma kalmışım onlar bebege gitmisler... Kadere bak sen ne hesaplıyorsun ne oluyor...

Off cok fena olmuş senin ya ama bianda olmuş nolduğunu anlamamışsındr zaten:)Gercekten plan program tutmuyo bu işlerde hakkımzda hayırlısı olsun ne diyelim canım..

Off cok fena olmuş senin ya ama bianda olmuş nolduğunu anlamamışsındr zaten:)Gercekten plan program tutmuyo bu işlerde hakkımzda hayırlısı olsun ne diyelim canım..

Canım inanki orda benden önce bi sezeryani daha oldugunu duyunca strese girdim haliyle..
Off dedim şimdi 1 saati bulur beni alması.. zaten saat 15:30 da geldi dr hastaneye bende 13:00 da ordaydim..
Bide benden önce doguma gidecek olan sabah 8 de ordaymis.. dr ona 1 de gel demis buda bayram öncesi yogun olur sıra oda kapayim diye sabahtan atmış kendini hastaneye...

Gel görki allahın işini hiç bi planlari tutmamış...

Ben aslinda okadar tansiyonum niye çıktı anlamış değilim.. çünkü hiç yuksek çıkmıyordu ogün oldu öyle sancılarda başlamisti zaten ağrımda vardı muhtemelen o yüzden olmuş olabilir..

Esimede kizgindim ben doğumuma gelme istemiyorum seni demiştim ben dogumdayken o yoktu çiçek bocek işleriyle meşguldu .. bebegi ilk çıktığındada göremedi annemler kuzenler vs vardı Onlar gördü bitek...
Anlican apar topar olması daha cok işime geldi..

Insallah sende ıstediğin şekilde doğurabilirsin canim ben hep normal istedim ama nasip degilmis. Inşallah ogün herşey yolunda giderde epidural normal doğumu yaparsın..

Eh azda kaldı şaka maka geliyor oglus...

Ayy yazık kız eşine vicdansız ana :)) Sağsalim aldın ya kucağına darısı bana benim gibilere canım benim bi fobim var onunla nasıl başetcem ben bebeğim karısır diye korkuyrm hele de sezeryan olrsam ben göremycem kara kara düşünyrm ya bütün bebekler birbirine benziyo :) Bir de bebek odası yapmayı düşünüyorum ikea dan park yatağı da odaya yanıma alcam..şimdi de halamla konuştum hemen yapma oda diyo napim karar veremedim..

Kizlarrrrr sizi takip ediyorum ama inanin bi firsat bulup da yazamadim

ilk once fburak canim tebrik ederim eymenimiz artik delikanli erkek olmus maasallah ona cok iyi yapmissin kucukken yaptirmakla insallah biran once de iyilesir yarasi buragida eymenide cook op benim icin

klasophie canim seninde maasallah baya buyumussunuz zaman cok cabuk geciyor dogumuna ne kaldi surda 1,5 aya kadar gelir ins minik oglumuz hamileliginin iyi gectigine sevindim sinavdi ameliyatti ewet stressli olmus ama bosver hepsi geldi gecti sen ogluna ve kendine dikkat et canim

pinky87 canim sizede gecmis olsun gaz sancisi ortak sorun bizdede var ben nurse harveys kullaniyorum inan cok etkili tavsiye ederim bitkisel bisey tabi doktorunuza bi danisin kullanmadan bize doktor tavsiye etti bu arada maasallah cok tatli ecemiz rabbim nazarlardan korusun prensesi

gelelim bana kizlar inanin dur durak yok tek isim eda eskiden uyurdu simdi artik merak artti cevreye pek uyumuyor en kotusude kizim reflu oldu maalesef 2 hafta once 4-5 kere fiskirarak kustu doktora goturduk reflu dedi uzuldum cok kucucuk bebekte reflu mu olur diye agladim allah baska dert vermesin tabi de insan kiyamiyor iste daha cok minikler
zaten herseye pimpirikleniyorum resmen gak dese doktoru ariyorum neyse iste boyle boyle buyuycekler allahim omurlerini uzun etsin hepinizi opuyorummm yazamayinca kusura bakmayin kizlar noolur anca bu kadar yetisebiliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…