Artık hamile miyim?

Talim hic korkna masalla bebeginjn kg side iyi ablam 34 haftalik gogum yapti 3 kg ydi kuveze girmedi ki sen ignede vuruluyosun hersey guzel olucak

sağol canım yaaa bugün dr kontrolümüz vardı kızımın suyunda pek bir değişiklik yokmuş dr inşallah daha önce sorun çıkmazsa bebeğimle ilgili 3 buçuk hafta sonra doğum yapacağımı söyledi bebeğim 3 buçuk hafta daha dayansa süper olacak 36+.. da doğum yapacağım haftalık kontrole devam 35 te doğum gününü söyleyecek hayırlısı ile şu 3 buçuk haftayıda atlatalım başka birşey istemiyorum bebeğim 36 haftayı doldurmuş 37.haftasına girmiş olacak o vakitlerde de küvöz sıkıntısı olmaz diye düşünüyorum inşallah Allahım kızımı bana bağışlarda sorun çıkmaz

fburak

canim yaa demek alerjisi varmis kuzucugun neyse en azindan biliyorsunuz onlem alinir ve bisey olmaz insallah cigerleride iyi olduguna gore gecmis olsun bidahada hastalik evinnize ugramasin diyorum canim insallah

annelik cok iyi gidiyor valla yorucu ama harika bisey bizim dun 20 kirkimizdi gezmeye bile gittik artik buyuyoruz cok sukur emmeyide ogrendi kuzum sapir supur emiyo artik maasallah diyim ama yeni emmeye basladigi icin sutum az daha emdikce artacagini dusunuyorum ama tabi destek olarak da dereotu yiyorum ve humana still tea iiciyorum umarim biraz artar artik pazartesi kontrol var bakalim kac kilo aldik cok merak ediyorum sanirim 3 kio oldu kiyafetlerin icinde kaybolmuyo artik :) iste bizim boyle geciyo gunlerimiz canim siz neler yapiyosunuz iyilestiniz artik havalqrda guzel gezin bol bolben cok istiyorum da daha cikamiyoruz optum sizi canim kuzulari da sen op yerime

Ibozll cnm bebisine kavusmussun rabbim uzun lmur versin emme sorunlari varmis erken olmasindan sanirim benim oglum 37 haftalik fogdu 3780 olmasina ragmen ablasyla kiyasladigimda emmesi daha yavas ve daha cabuk yoruluyodu gunlu dogan cocukla illa arada fatk oluyo ki senin yavruck 2.8 gr mis ay dusun hala karninda olucakti

canim cok tesekkur ederim ewet emne problemi vardi cok sukur atlattik simdi emiyo ama bu seferde yeni emmeye basladigi icin benim sutm az emdikce artar umarim erken oldugu icindi tabiki bizim normal dogum tarihi 14 mart daha dogmamisti ama cok sukur sagligi iyi kuzumun hersey yolunda yani umarim sen de iyisindir cok opuyorum canim

perilious

canim benim endiselerini anliyorum ama hic korkma bisey olmayacaktir inan hem 36 haftayi doldurmus olcak diyosun benim 35 de girmedi kuveze seninkide girmez merak etme canim ki o igneler ise yariyo hakikaten sag salim kavusucaksin ins sende kizina optum cnm

perilious

canim benim endiselerini anliyorum ama hic korkma bisey olmayacaktir inan hem 36 haftayi doldurmus olcak diyosun benim 35 de girmedi kuveze seninkide girmez merak etme canim ki o igneler ise yariyo hakikaten sag salim kavusucaksin ins sende kizina optum cnm

sağol canım hayırlısı ile bende bebeğime kavuşurum inşallah sizinde emme probleminiz ortadan kalkmış çok sevindim kuzun artık hızla büyür gelişir :KK16:

Perilous cok takip edemedim ama sanırım su problmin var.ben nerdeyse gebeliimjn tamamini sınirda suyla gecirdim.bebegim surekli ayni pozisyindaydi bu yyzden yavrum cok hareket edemiodu ve iyuzden makat gelisliydi.onun disinda sekerim vardi.kan sulandirici igne oluyidum ust uste sorunlarim vardi.erken dogum riskim vardi suyun azligindan ama cok sukur 38 i icinde dogum yaptim bebegimde cok iyi..oyuzden korkma bol bol yat derim

Ibozll fburak cok bakamiyorum bayadir giremedim.malum cimcimeyle ugrasiyoruz :) cok sukur iyiyiz.anladigim kadariyla eymende alerji cikmis ayni bendekinden toza falan.bendede bebeklikten beri var.gecmis olsun.ibozll senin prenseste toparlanmis masallah.ay cok zormus bebek bakmak.aslinda kolay su gunler ama insan pimpiriklenio o uyurken ben zor uyuyorum kustumu bise oldumu diye allah korusun.cnku biraz kusmukluyuzda pasakli bi kizim var.daha ustunu degistirirken yeni kiyafetine kusuyo :KK43: hepinizi opuyorm

fburak

canim yaa demek alerjisi varmis kuzucugun neyse en azindan biliyorsunuz onlem alinir ve bisey olmaz insallah cigerleride iyi olduguna gore gecmis olsun bidahada hastalik evinnize ugramasin diyorum canim insallah

annelik cok iyi gidiyor valla yorucu ama harika bisey bizim dun 20 kirkimizdi gezmeye bile gittik artik buyuyoruz cok sukur emmeyide ogrendi kuzum sapir supur emiyo artik maasallah diyim ama yeni emmeye basladigi icin sutum az daha emdikce artacagini dusunuyorum ama tabi destek olarak da dereotu yiyorum ve humana still tea iiciyorum umarim biraz artar artik pazartesi kontrol var bakalim kac kilo aldik cok merak ediyorum sanirim 3 kio oldu kiyafetlerin icinde kaybolmuyo artik :) iste bizim boyle geciyo gunlerimiz canim siz neler yapiyosunuz iyilestiniz artik havalqrda guzel gezin bol bolben cok istiyorum da daha cikamiyoruz optum sizi canim kuzulari da sen op yerime

ah canım ya büyüdü desene oda artık.. muhtemelen haftasında öğrenmştir emmeyi zaten ancak güçleniyor... avanak dr derdi neydi kuzucukla anlamadımki hala ona sinirim geçmedi saçını başını yolasım var...
neyseki problemler yavaş yavaş aşılacak canım .. ama keşke hiç problem yaşamasaydın daha güzel olurdu..

valal benim oğlan çok nazik teyzesi ottan b..ktan nem kapıyor valla işim var benim bunla.. 2 gündür bi huysuz bi huysuz anlayamıyorum.. neyse yarın dr amcasına gidecek belki onu özlemiştir pek yıldızları uyuşuyor onla:)

annelik çok yorucu ama çok güzel onun bi gülüşü yetecek sana biraz daha büyüsün hele gülücükler başlasın bayılacaksın... şimdi daha minnacıkken bol bol kokla onu o bebek kokusu bizde git gide kayboldu:) şimdi sütcük kokuyoruz:)
bebeğinle bol bol vakit geçir çünkü çok çabuk büyüyorlar anlayamıyorsun:)

Ibozll fburak cok bakamiyorum bayadir giremedim.malum cimcimeyle ugrasiyoruz :) cok sukur iyiyiz.anladigim kadariyla eymende alerji cikmis ayni bendekinden toza falan.bendede bebeklikten beri var.gecmis olsun.ibozll senin prenseste toparlanmis masallah.ay cok zormus bebek bakmak.aslinda kolay su gunler ama insan pimpiriklenio o uyurken ben zor uyuyorum kustumu bise oldumu diye allah korusun.cnku biraz kusmukluyuzda pasakli bi kizim var.daha ustunu degistirirken yeni kiyafetine kusuyo :KK43: hepinizi opuyorm

canım o alerjiden bendede var.. kokulara karşı bide kedi köpek vs bende çok bronşit olurdum:) anasına çekmiş neolcak..

senin cimcimede maşallah çok tatlı.. benim eymende kusuyor hatta kusmasın diye dr iki tane ilaç verdi yinede kusuyor...

onu mutlaka yan yatır hiç korkma yan yattığı sürece hiç bişey olmaz annesi..

kızlar sizleri gördükçe aklıma ilk doğum yaptığım zamanlar geliyor... sanki ozaman daha cesurdum galiba cahillikten ... gerçi hiç zorluk çekmedim bebek bakımı konusunda hemde hiç bi fikrim yoktu:) ben bebekleri yiyip içip uyuyan arada oyun oynayıp gülücük saçan bişey sanıyordum ... sonra ağlamalar vs kolikti derken bebişin içinden resmen canavar çıkmış gibi oldu birden hiç beklemediğim bişeydi:)
2. dede herşeye hazırlıklı oluyor insan sanırım ondan bunda depresyona girmedim hemde fatihten daha zor bi bebek oldu çıktı bu hastalıklarından dolayı..

şimdi yarın böbreklerindeki sorun kontrol edilecek tek temennim kendiliğinden geçmiş olması yada büyümenin artmamış olması... yoksa yine sancılı günler bizi bekliyor malesef:KK43:(

canım dün sabah 5.30 da uyudum kalkıp gidemedim taksimdeki dr'a .. bu civarda bi hastaneye gittim.. ordaki çocuk dr'uda gazı yok dedi.. çocuk cerrahı bide kbb ye yolladı daha detaylı bakılsın dedi .. sürekli ağlama hali çok normal değil dedi.. kolik d ememiz için bunun saatleri olur dedi her uyanık olduğunda ağlamaz dedi :)

gel gelelim çocuk cerrahına gittik o bi bağırsaklarına giden bişeyi popişten içeri yolladı tısss tıssssss gaz dolu dedi bağırsakları şiddetli kolikmiş buda nasıl bişeyse bunlar nomal kolikli bebek gibi durma zamanları olmazmış :KK43:anlıcan 4 veya 5 saat uyursa geri kalan zamanda ağlıyor.. kolik çok zor bişeydi bu şiddetli kolik daha zor hakkatten ..beni büyükte kolikli demiştim ya onun bari saati susma şekli vardı yatıştırılıyordu dr'a bütün yöntemlerimi anlattım hiç birimi işe yaramıyor dedi evet yaramıyor dedim :KK43: çok şiddetli atlatacak bu dönemi ozaman dedi.. yanlız ben bi çok tahlil film usg yaptırmıştım ama idrar kültürü bakılmamış birde onu kontrol edelim dedi oda perşembe günü çıkacak sonucu eğer ondada bişey yoksa dedi dediğimiz gibi şiddetli kolikten başka bişey değil :KK43:
ama kolikte 2 hafta en geç 3 haftada başlar bunun şikayeti 4 haftalıkken başlamasıda garip dedi . anlıcan muallakta eve döndüm .. idrar kültürünü bekliyorum ..

bi dr daha buldum enrico ridolfi diye ama gittim off off bir kalabalıktıki orası yanlızca randevulu alıyoruz dediler dr beyin çok yerden gelen hastaları var çok yoğun aradan bakmamız mümkün olmuyor dediler döndük gitik.. numarayı verdiler bu idrar kültürüde çıksın alayım onuda bütün yaptırdıklarımla gideyim onada... oda bişey bulamazsa sanırım kaderimize mahkum oturucaz evde:KK43:

cok gecmıs olsun benım kızımda aglıyo bu ara kıvranıyo falan :KK43: canım enrıco rıdolfı hangı hastanede???

Selam kizlar uzuuuun zamandir hicbirimiz bakamiyoruz buraya :) bebisler yoruyo tabi bizleri.herkes iyidir insallah.fburak benim kizda cok gazli masallah kusmasida var anasina cekmis valla.gazi icin bitkisel bi surup verdi bi kez denedim pesine baya kustu ama hastane donusu verdim arabada emmisti sanirim cok sallandi yolda eve gelincede kustu sanirim ondan inslh ilactan degildir bakalim simdi bidaha vericem yine ole kusucakmi.

Selam kizlar uzuuuun zamandir hicbirimiz bakamiyoruz buraya :) bebisler yoruyo tabi bizleri.herkes iyidir insallah.fburak benim kizda cok gazli masallah kusmasida var anasina cekmis valla.gazi icin bitkisel bi surup verdi bi kez denedim pesine baya kustu ama hastane donusu verdim arabada emmisti sanirim cok sallandi yolda eve gelincede kustu sanirim ondan inslh ilactan degildir bakalim simdi bidaha vericem yine ole kusucakmi.

merhabalar bızımde kusmamız var malesef :KK43: ne kadar kusuyor bebıs?? normalmı ben cok korkuyorum o kustukca

Valla herkes farkli bise dio canim.ama artik korkmuyorum cunku bende bebekjen oleymisim demek bana cekmis kizim.bazen peynir gibi kusuyo basen su gibi...kusmasin diedr reflu mamasi verdi oda kakasini yapmayi engelledi bağırsaklari tembellestiriyomus o mamalar oyuzeen biraktim reflu mamasinida.simdi kendim yontemler deniyorjm.mesela emdikten sonra 5-10 dk kaldirmiyorum kucagimdan..sonra gazini cikariyorum ole yatiriyorum.hemen kaldirirsam daha cok kusuyo

Valla herkes farkli bise dio canim.ama artik korkmuyorum cunku bende bebekjen oleymisim demek bana cekmis kizim.bazen peynir gibi kusuyo basen su gibi...kusmasin diedr reflu mamasi verdi oda kakasini yapmayi engelledi bağırsaklari tembellestiriyomus o mamalar oyuzeen biraktim reflu mamasinida.simdi kendim yontemler deniyorjm.mesela emdikten sonra 5-10 dk kaldirmiyorum kucagimdan..sonra gazini cikariyorum ole yatiriyorum.hemen kaldirirsam daha cok kusuyo

benımde öyle canım kusması benı cok üzüyor herseyı cıkarıyor ac kalıyor sanki cocuk....ne kadar kusuyor bebısın miktarı azmı peki yada bır keremi??

Canim hic belli olmuyor bazen cok kusuyo bazen az bazen hic.ama genelde kusuyo. Bazen peynir gibi oluyo oda sutun yariyo demekmis.ama bazen su gibi..bi ara kusmayi engelleyen bebelac ar diye mama kullandim oda kakasini yaptirmadi ama ozaman hic kusmadi kaka yuzunden biraktim o mamayi.dr kussada emzircen diyo.ztn kontrole gittiginde kilo almissa ac kalmiyo demektir.bizimki tam 1 aylik ve 700 gram almis.iyi dedi dr mamaya gerek yok dedi.ama ben genelde gece yatarken mama veriyorum 1 sefer rahat uyususn diye.senin bebegin kac aylik mama veriyomusun

Canim hic belli olmuyor bazen cok kusuyo bazen az bazen hic.ama genelde kusuyo. Bazen peynir gibi oluyo oda sutun yariyo demekmis.ama bazen su gibi..bi ara kusmayi engelleyen bebelac ar diye mama kullandim oda kakasini yaptirmadi ama ozaman hic kusmadi kaka yuzunden biraktim o mamayi.dr kussada emzircen diyo.ztn kontrole gittiginde kilo almissa ac kalmiyo demektir.bizimki tam 1 aylik ve 700 gram almis.iyi dedi dr mamaya gerek yok dedi.ama ben genelde gece yatarken mama veriyorum 1 sefer rahat uyususn diye.senin bebegin kac aylik mama veriyomusun

benımkı daha çok küçük canım 2 haftalık olduk bugün..mama vermıyoruz aylık kontrolede gıtmedık tabı haliyle o yüzden kilo alımı konusunda da kesin bişey söyleyemiyoruz...bıkac gun oldu bu kusmalar sabah gene kustu emzirdim uyduktan sonra 1 saat sonra falan uyandı kustu peynir gibi kesik kesik...midesi boşaldı tabi gene emmek istedi gene emzirdim uyudu şimdi...o kadar kusmak bana cok gibi geldi sanki herşeyi cıkardı gibi :KK43: cok tedirgin oluyorum miktarı o yüzden sordum azmı oluyor diye?

cok gecmıs olsun benım kızımda aglıyo bu ara kıvranıyo falan :KK43: canım enrıco rıdolfı hangı hastanede???

Canim o mesaj eski bir mesaj.. ben ömer saltan diye bi dr'a devamediyorum en son ona gittim derdimin çözümünü o buldu.. bakteri uruyor idrarinda sürekli ondan agliyormus okadar...

Ama rifaldi de iyi bi dr Canim doğuş tıp merkezinde.. ama genelde kolik diyip geciyorlar..
Son gittigim dr ömer bey herseyine baktı bişey çıkmazsa ozaman evet kolik evresini siddetli atlatıyordur dedi..
Ve nitekim bakteri varmış ve tedavi sıtadinda hiç uyumayan sabah 5 lere kadar salladigim bebek 6 saat kesintisiz gece uykusuna yatıyordu... Toplamda 14 saat gece uykusu vardi en erken 4 saatte uyanıyordu...

Enrico rifaldi yi çok övüyorlar detayli bakıyor tabi ama ben ömer beyden daha memnun kaldım...

Sen avcılar daydin dimi yanlış hatırlamiyorsam... Ikisinide dene bir hangisini beğenirsen ona devamedersin...

Ömer beyde avcılar hospitalde...

As canim valla bebekker çok zamanımızı alıyor... Ehh hiç bişey eskisi gibi olmayacak tabi...

Kusmasi gaz damlasindanda olur belki bebeklerde olan reflu var ondanda kusabilir...

Bizimde var reflu suan 2 ilaç alıyor yibede kusuyor...

X