Artık hamile miyim?

senin adına ne kadar sevindim anlatamam.çnkü bende aynı şeyleri yaşıyorum.aramızda bikaç gün var.bende bikaç gün kala öğrendim gebeliğimi ve 2 gün önce gördük keseyi.şmdi sabırsızlıkla kalp atışını bekliyorum.ben daha önce 2 kere bebeğimi kaybettim.inşlh bu sefer olur.allah isteyen herkese sağlıklı hayırlı evlatlar versin inşlh

canım hayırlı olsun senın de bebısın :nazar: ınsallah sag saglım kucagımıza alırız meleklerımızı :KK16:aramızzda bıkacgun varsa lutfen bırbırımızle haberleselım sureklı ve gelısmelerı yazalım bebıslerımızı beraber buyuturuz göbüşümüzde :KK8::KK9: bu arada bebeklerını kaybetmene uzuldum gercekten neden oldu kı oyle :KK14: kac aylıktılar ? umarım bu sefer sıkıca tutunur bebegın sana tatlım dua et bol bol rabbım hayırlısını versın ınsallah ...

ibozll selamm canımmm senın adına o kadarr mutlu oldumkııı anlatamammmmm
bak ne guzel gıttı herseyyyy sonuna kadarda oyle olur ınallahh canım kendınıı sakın yorma emıı
iş guç onmı dgl bebişş onemlii olann,,
durumumu haber verırımm canımm

tatlımmm cok tesekkur ederım ıyı dıleklerın ıcın evet tum sıkıntım bıttı gercekten darısı senın ve ısteyen herkesın basına ınsallah :nazar: doktor da dedı zaten cok yorma kendını zaten havalar sıcak dıye ben de oyle yapıcam hıcbırsey gercekten ondan onemlı degıl :KK16:

bu arada lutfen bı kadın dogumcuya gıt canım sen de ve gelısmelerı haber ver umarım onemlı bısey degıldır opuyorum seni ...

evet artık strese son :KK8: çok mutluyum ınan canım sankı omuzumda bı yuk varmısta atmısım o yuku gıbı rahatladım vallaa inşallah canım benım o gunlerıde gorucez allahın ıznıylee :nazar::KK16:

Hayirlisiyla canim Insallah o gunlerde gelicek...

canım hadi gözün aydın. hayırlı ugurlu olsun. saglıkla kucagına da alasın inşallah... çok sevindim. allah kimseye aratmasın bebecik. hayırlı cumalar...

canım hadi gözün aydın. hayırlı ugurlu olsun. saglıkla kucagına da alasın inşallah... çok sevindim. allah kimseye aratmasın bebecik. hayırlı cumalar...

canım cook tesekkur ederım ınsallah alırız kucagımıza bebeklerımızı allahın ıznıyle :KK16: amın canım cok zor ben yıne 1.5 senede hamıle kaldım ya daha fazla bekleyenler allahım onlara sabır versın cok zor gercekten bı de kalbının atısını duyabılsem melegımın dunyalar benım olacak sanada hayırlı cumalar canım ve bebısınede :nazar::KK16:

canım hayırlı olsun senın de bebısın :nazar: ınsallah sag saglım kucagımıza alırız meleklerımızı :KK16:aramızzda bıkacgun varsa lutfen bırbırımızle haberleselım sureklı ve gelısmelerı yazalım bebıslerımızı beraber buyuturuz göbüşümüzde :KK8::KK9: bu arada bebeklerını kaybetmene uzuldum gercekten neden oldu kı oyle :KK14: kac aylıktılar ? umarım bu sefer sıkıca tutunur bebegın sana tatlım dua et bol bol rabbım hayırlısını versın ınsallah ...

ilkini 9 haftalıkken kaybettim hiç kalp atışını duymadım kan gelmeye başladı kürtajla alındı.ikincisinide 8 haftalık falandı ondada kalp atışı duyulmadı kan geldi yine ama bu sefer kürtaj olmadım kendi düşmesini bekledik dr um doğal yolla düşsün narkoz yeme bidaha dedi öle oldu işte.bu sefer sürekli yatıyorum.adet günümden 2 gün önce öğrendim hamile olduğumu. ertesi gün minicik kahve renk leke geldi yok sayılcak kadar az geldi 2 gün sürdü aralıklarla.bende sürekli yattım geçti.çok şükür daha leke falan yok.perşembe günü 5+4 olcak acaba kalp atışı duyulcakmı bakalım gerçi daha erken ama.bu arada bu sefer günde 2 kez kan iğnesi vuruluyorum bide haftada 1 kez vurulduğum iğne var.

ilkini 9 haftalıkken kaybettim hiç kalp atışını duymadım kan gelmeye başladı kürtajla alındı.ikincisinide 8 haftalık falandı ondada kalp atışı duyulmadı kan geldi yine ama bu sefer kürtaj olmadım kendi düşmesini bekledik dr um doğal yolla düşsün narkoz yeme bidaha dedi öle oldu işte.bu sefer sürekli yatıyorum.adet günümden 2 gün önce öğrendim hamile olduğumu. ertesi gün minicik kahve renk leke geldi yok sayılcak kadar az geldi 2 gün sürdü aralıklarla.bende sürekli yattım geçti.çok şükür daha leke falan yok.perşembe günü 5+4 olcak acaba kalp atışı duyulcakmı bakalım gerçi daha erken ama.bu arada bu sefer günde 2 kez kan iğnesi vuruluyorum bide haftada 1 kez vurulduğum iğne var.

canım yaaa hemen hemen aynı aylarda olmus cok uzucu gercekten :KK14: rabbım en hayırlısını versın hakkımızda ınsallah bu sefer melegının kalp atıslarını duyarsın tatlım sakın ev ısı bılmem ne yapma bakalım bu aralar hep dınlen ve sıcak banyo da yapma kendını de uzme lutfen stres herseyın dusmanı bol bol dua et canım ben de kalp atısı ıcın gıdıcem 10 gun sonra o zaman 6+1 olacak doktor belkı duyabılırız dedı cok umut etme dedı o yuzden 5+4 dedıgın gıbı erken ama bellı de olmaz canım belkıde duyarsın kuzunun kalbını :KK16:

inşallah tatlım heyecanlı bekleyıs devam edıyor 9 gun sonra ınsallah duyarızzz :KK16::nazar: bu arada sen ne yaptın canım atanma falan bı gelısme varmı merak ettım bi de ovulasyon testlerınden almıssındır umarım bu ay dene lutfen ve guzel haberlerle buraya gel :KK16:

ne güzel tatlı heyecanlar bunlar canım cok dillendirme bide ok eşine dostuna nazar etmesinler hep dua oku..ya ben atanamadım hala seneye tekrar denicem işte kısmet artık ..ovülasyon testlerimin bugün elime geçmesi lazım canım senin sayende büyük bi umutla denicem onları biliomusun komik gelcek ama su süt buharını da yaptım dün bugünde yapcam bakalım nolcak:))

ne güzel tatlı heyecanlar bunlar canım cok dillendirme bide ok eşine dostuna nazar etmesinler hep dua oku..ya ben atanamadım hala seneye tekrar denicem işte kısmet artık ..ovülasyon testlerimin bugün elime geçmesi lazım canım senin sayende büyük bi umutla denicem onları biliomusun komik gelcek ama su süt buharını da yaptım dün bugünde yapcam bakalım nolcak:))

evet canım gercekten hayatımdakı en guzel heyecanlar allahım herkezlere yasatsın ınsallah :KK16::nazar: dua zaten en bastan berı tek sıgındıgım sey canım ben cok ınanırım duanın gucune ama dıllendırme konusunda kayınvalıdem cok basarılı sulalede ılk torunun ılk cocugu olucak ınsallah benım melegım o yuzden kayınvalıdem herkese soyluyor :KK8: nazar olmaz ınsallah :nazar: aslında o da kotu nıyetınden degıl cok heyecanlılar sımdıden orgulere basladı ıkıdebır hadı sunu alalım cıkalım bunu alalım deyıp duruyor ben de daha erken dıyorum ama dınleyen kım :KK9: neyse umarım bısey olmaz :26: atanamamana uzulcum canım ama turkıyedekı cogu kısının kaderı bu uzulme ınsallah seneye olur 4-5 sene oku ve tekrar sınav bıde cok basarılı olmak zorundasın kı ataanabılesın ... ooo süper ovulasyonu mutlaka denemelısın canım kac gunde bı adet oluyorsan ona gore baslaman gereken zaman var ıcınde kullanımı yazıyor ınsallah ıse yarar canım umudunu hıc yıtırme allahın ıznıyle olur bebısın sen gerekenı yap ve dua et gerısı rabbımın takdırı süt buharını duymadım acıkcası ama sıcak suya oturanları duymustum onun gıbı bısey olsa gerek umarım bu sefer olur tatlım dualarım sen ve senın gıbı ısteyen herkes için allah yardımcınız olsun ...

hayırlı olsun canım ne kadarlık hamilesin ?

canım cok tesekkur ederım 5+1 olduk allahın ıznıyle kesemız de gorundu sıra kalp atısında 10 gun sonra randevumuz var gercı bu gunu saymazsak 9 kaldı doktor cok umutlanma duyamayada bılırız dedı ama bakalım hayırlısı neyse o olsun artık :KK16:

canım cok tesekkur ederım 5+1 olduk allahın ıznıyle kesemız de gorundu sıra kalp atısında 10 gun sonra randevumuz var gercı bu gunu saymazsak 9 kaldı doktor cok umutlanma duyamayada bılırız dedı ama bakalım hayırlısı neyse o olsun artık :KK16:

aaa canım seninle aynıyız 3 gün fazlayım senden bende keseyi gördüm dr benide kalp atışları için 10 gün sonra cağırdı hepimize hayırlı uğurlu olsun diyelim :))))))

:nazar: KIZLAR BU GÜN GİTTİK DOKTORA VE KESEYİ GÖRDÜK ŞU AN BULUTLARDA UÇUYORUM RESMEN YA HARİKA BİŞEY BU GERÇEKTEN VE DOKTOR HERŞEY O KADAR GÜZELKİ SENİN GEBELİĞİN HAKKINDA KONUSMAK BILE ISTEMIYORUM HERSEY OLMASI GEREKTIGI GIBI KESE TAM GÜZEL YERDE HARİKA DEDİ :KK16: :nazar: O AN NASIL Bİ MUTLULUK ANLATAMAM VE DOKTOR HİÇ ARAMADI BULMAK İÇİN ELİYLE KOYMUS GIBI ALTTAN BAKTI VE GİRDİĞİ ANDA İŞTE KESE DEDİ 1 SN BİLE SÜRMEDİ ... HERŞEY YOLUNDA YANİ 10 GUN SONRA GEL TEKRAR HEM BEBEGIN YERINE BAKALIM HEM BELKI KALP ATISI DA OLABILIR DEDI AMA KALP ATISI ICIN COK HEVESLENME BELKI DUYABILIRIZ DEDI ŞİMDİ GELELİM DİĞER DOKTORUN DEDIKLERINE O DKTORUN TUM DEDIKLERINI SOYLEDIM DOKTORA DOKTORDA DEDIKI BU BEBEK SIMDIYE KADAR DUSERDI O ZAMAN NEDEN HALA DURUYOR SENIN KANAMAN BILE HIC OLMAMIS BURAYA GELEN HASTALARIMIN KANAMASI OLDUGU HALDE BEBEKLERINE BISEY OLMUYOR SENIN NASIL OLSUN DEDI DEGERLERININ DUSUK OLMASI NORMAL SEN DE SOYLUYORSUN REGL TARIHIMDEN ONCE OGRENDIM GEBELIGIMI DIYE NASIL DUSUK OLMASIN DEGER DEDI BANA VE SEN MERAK ETME DUSUK RISKI HER ZAMAN VARDIR TABIKI ILK 3 AY AMA ILLA DUSECEK BU BEBEK DIYE KESINLIKLE BIR SEY SOYLENEMEZ KI SENIN DUSUK SANSIN SU ANDA YOKGİBİ BENCE DEDİ :nazar: ALLAHIM O AN DİĞER DOKTORU OLDURESIM GELDI BENI MAHFETTI RESMEN :KK47: HERNEYSE SONUCTA HERSEY YOLUNDA DENİZ - CİNSEL İLİŞKİ- UZUN YOL VE TUZ YASAK :KK20:(ASLINDA SORUN OLMAZ BUNLARI YAPARSAN AMA BEBEK SU ANDA HALİHAZIRDA TUTUNMA ASAMASINDA OLDUGU ICIN RAHATSIZ ETMEYELIM LUTFEN DEDI :KK8:) BOL SIVI KURU INCIR VE KAYISI CEVIZ VE BADEM SEBZE VE MEYVEDE MUTLAKA YEMEM GEREKENLER :KK56: ONUN DIŞINDA HERSEY YOLUNDA VE 10 GUN SONRASINI SABIRSIZLIKLA BEKLIYORUUM UMARIM KALP ATISLARINI DA DUYABILIRIZ :KK16:

:KK16::KK16::KK16:BANA DESTEK OLAN EN BASTAN BERI BENIMLE ILGILENEN BENI MERAK EDEN HERKESE COK AMA COK TESEKKUR EDERIM KIZLAR :KK16::KK16::KK16:
:) tebrik ederim canim,bak gordun mu sana soylemistim,ablam doktordur o deyerlerin normaldir soyledi merak etme diye,ama sen bosu bosuna uzdun kendini...ama sukur Allaha iyi oldu,artik sen de rahat rahat hamileliyinin tadini cikarirsin,sonra da bebisine kavusursun insallah :KK1:

evet canım gercekten hayatımdakı en guzel heyecanlar allahım herkezlere yasatsın ınsallah :KK16::nazar: dua zaten en bastan berı tek sıgındıgım sey canım ben cok ınanırım duanın gucune ama dıllendırme konusunda kayınvalıdem cok basarılı sulalede ılk torunun ılk cocugu olucak ınsallah benım melegım o yuzden kayınvalıdem herkese soyluyor :KK8: nazar olmaz ınsallah :nazar: aslında o da kotu nıyetınden degıl cok heyecanlılar sımdıden orgulere basladı ıkıdebır hadı sunu alalım cıkalım bunu alalım deyıp duruyor ben de daha erken dıyorum ama dınleyen kım :KK9: neyse umarım bısey olmaz :26: atanamamana uzulcum canım ama turkıyedekı cogu kısının kaderı bu uzulme ınsallah seneye olur 4-5 sene oku ve tekrar sınav bıde cok basarılı olmak zorundasın kı ataanabılesın ... ooo süper ovulasyonu mutlaka denemelısın canım kac gunde bı adet oluyorsan ona gore baslaman gereken zaman var ıcınde kullanımı yazıyor ınsallah ıse yarar canım umudunu hıc yıtırme allahın ıznıyle olur bebısın sen gerekenı yap ve dua et gerısı rabbımın takdırı süt buharını duymadım acıkcası ama sıcak suya oturanları duymustum onun gıbı bısey olsa gerek umarım bu sefer olur tatlım dualarım sen ve senın gıbı ısteyen herkes için allah yardımcınız olsun ...

çok sağol canım hepimizin yardımcısı olsun Allah,senin yine iyi benim daha ortada bişey yokken bebek için yatak filn bakıyodu kayınvalidem daha 2-3 aylık evliydim düşün yani öyle hevesleniyolar işte normal:))bakalım canım zaten bu ovülasyon testi sayesinde hamile kalırsam sürekli sana dua edrim vesile olduğun için muckk:))

aaa canım seninle aynıyız 3 gün fazlayım senden bende keseyi gördüm dr benide kalp atışları için 10 gün sonra cağırdı hepimize hayırlı uğurlu olsun diyelim :))))))

amin canım ınsallah :nazar: lutfen gelısmelerden haberdar et benıde ınsallah kalp atıslarını duyarız cok heyecanlıyım yaa gunler bıran once gecıverse dıye annemde dıyokı 10 gun bekleyemıyorsun daha 9 ay nasıl beklıyceksın sen dıyo :KK9: rabbım meleklerımızı korusun :KK16:

:) tebrik ederim canim,bak gordun mu sana soylemistim,ablam doktordur o deyerlerin normaldir soyledi merak etme diye,ama sen bosu bosuna uzdun kendini...ama sukur Allaha iyi oldu,artik sen de rahat rahat hamileliyinin tadini cikarirsin,sonra da bebisine kavusursun insallah :KK1:

canım allah senden razı olsun burdakı bana destek olan tum arkadaslardan da zaten doktor dusuk deyınce mahfolmustum sızın sayenızde bıraz kendımı toparlamıstım cok tesekkur ederım :KK16: evet rabbıme bınlerce kez sukurler olsun kı bana bu guzel duyguları yasattı sımdı kalp atıslarını beklıyorum heyecanla sonrada melegıme bıran once kavusmayı beklıycem rabbım ısteyen herkese yasatsın bu guzel duyguyu ınsallah :KK49:

çok sağol canım hepimizin yardımcısı olsun Allah,senin yine iyi benim daha ortada bişey yokken bebek için yatak filn bakıyodu kayınvalidem daha 2-3 aylık evliydim düşün yani öyle hevesleniyolar işte normal:))bakalım canım zaten bu ovülasyon testi sayesinde hamile kalırsam sürekli sana dua edrim vesile olduğun için muckk:))

ayy evet onlar bızden daha heyecanlılar sanki :KK8: ama kusura bakmada senınkı benımkınden daha tez canlıymıs canım :KK55: ayrıca ben vesıle olamam canım ne haddime rabbım vesıle olur bu ıslere bızımkı sadece onerı ınsallah senın de bebegın olacak bol bol dua et ve gelısmelerı paylas bızımle ben de kocaman opuyorum senı :KK16::KK16::KK16:

Canım bu arada unutmusum ovulasyon testıne adetının suresıne gore adetının baslancıcından sonra kullanman gereken bı zamanı var kacırma sakın o zamanı ben tam anlatamadım o yuzden acıklama alıntıladım sen onu oku ve kacırma gununu lutfen :KK16:

İlk testi ne zaman yapmalıyım ?
1) İlk testin yapılacağı günü tespit edebilmek için önce kendinizin siklus dönemi uzunluğunu hesap etmeniz gerekir.
Siklus dönemi uzunluğunuzu adet kanamanızın birinci gününden bir sonraki adet kanamanızın birinci gününe kadar sayarak hesaplayabilirsiniz.
2) Aşağıdaki tabloya bakarak siklus dönemi uzunluğunuzun karşısında bulunan günde ilk testi yapınız.
3) Siklus dönemi uzunluğunuz her ay değişiyorsa en kısa siklus dönemi uzunluğunu dikkate alarak tabloya bakınız.
4) İlk test günü sonuç negatif ise ertesi günler testi yapmaya devam ediniz.
5) Test sonucu pozitif ise ertesi günler test yapmaya gerek yoktur. Kalan testleri diğer aylar yapabilirsiniz.

TABLO:
Siklus dönemi uzunluğunuz 21 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak beşinci gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 22 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak altıncı gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 23 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak yedinci gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 24 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak sekizinci gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 25 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak dokuzuncu gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 26 gün ise