''Artik bende sogudum bu evlilikten'' dedi

Kayra19

Guru
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2012
1.981
998
Kizlar iyi değilim suan, lutfen oyle yaptin böyle ettin niye yaptinlara girmeyin zaten bunlarin pismanligini yasiyorum.

Konu basliklarinda az cok ozet gecerdim. Maddeliyim hemen.

*7 yillik evliyim, 3 senesi esim olacak okuzun ailesi ile bir oturarak gecti. 4 yildir kendi evimizdeyiz.
*isteme aksamindan tutun da, nisan, dugun hepsi berbatti. Ailesinden karismadik kimse kalmadi.isteme aksaminda bir otrcagimiz icin yatak odasini biz aliriz ama sizin almaniz gerekirdi diye laf ettiler okadar diyim.
*neyse varmis bi hikmet maalesefki evlenmisim. Evliligim boyunca 1 kez bile munakasa etmedim ailesiyle. Kendi ailemin bile dedikodusunu duydum sagdan soldan Allaha havale ettim gectim.
*tabi bu sürede ev almaya niyetlendik benim ısrarımla. Aldikta cok sukur. Tabi bu surede calismaksa çalışmak fazla mesaiyse fazla mesai, bu insanlarin dirdiri beni cokertti resmen robot degildim nihayetinde.
*sonra bazi olaylar oldu ailesindeki bazi insanlarla arasi acildi soğukluk girdi bu sayede gordu kimin ne oldugunu.
*bu aksamki asil konu eskilerden açıldı. Hal boyle olunca dediki esim biz cok esseklik ettik bir otrmayacaktik. Cikacaktik kiraya soyle böyle.
*bende dedimki ozaman acamam dedin ev diye. Ben mi ev acamayacaktim ikimizde calisiyorduk tabiiki acabilirdim ben öyle birsey soylemedim.
* ben bosunami oturdum 3 sene dedim. Bide bu insanlari bu kadar idare ettim yuzgoz oldum. Ne hale geldim gormuyomusun yuzgoz olduk seninle az buz tartışmadık kavga etmedik.
*hala oyle yuzgoz oldugumuz icin en ufak tartismalarda hemen salak aptal hayvan diye basliyor.
*iste bende sogudum senden demezmi!!!!!!

Dedimki nisanim dugunum hepsini mahvetti senin ailen. Bir kere bile yanimda olmadin hep beni susturdun. Cevap verseydin dedi. Bir oturduk ailende evi alana kadar neler cektim dedim. Almasaydik dedi. Iste bende sogudum diyince cildirdim artik. Nankor kopek sen sogu diyemi ben bu hale geldim dedim. Ne zaman yanimda durdun dedim. Bir kere koruyup kollamadin dedim. Ustume basima almadim para biriktircez diye.Yuzune kumandalari firlattim. Pzt gunu mahkemeyi ac 7 senemi mahvettim geri kalanini harcayamam dedim.

Dedim ama 15 aylik oglum var. Benimde annem babam bosandi evet dunyanin sonu degil ama benim yaşadıklarımi oglum yasamasin istiyorum :KK43:

Aklimi kacirmak uzereyim.

7 yıl boyunca bugün bunları söylemek için mi sustunuz?

Çok şaşırdım valla. O mükemmel sabır nerede?
Yeni mevzu bile yok ortada.

Gereksiz bir tartışma olmuş. Boşanma olacağını sanmıyorum.

Keşke biriktirip böyle olmadık yerde yakıp yıkmak yerine doğru yerde doğru zamanda versek tepkileri. .

7 yıl boyunca bugün bunları söylemek için mi sustunuz?

Çok şaşırdım valla. O mükemmel sabır nerede?
Yeni mevzu bile yok ortada.

Gereksiz bir tartışma olmuş. Boşanma olacağını sanmıyorum.

Keşke biriktirip böyle olmadık yerde yakıp yıkmak yerine doğru yerde doğru zamanda versek tepkileri. .

Tabiiki 7 sene boyunca susmadim. Ailesi sülalesi hicbirzaman karismayi birakmadigi icin hep isitip isitip onumuze geliyordu konular. Oda bunlardan bikmis kendince

Siz haklısınız tamam ama geçmişte hiçbir şey demeden susmussaniz kabullenip öyle yasamussaniz öyle devam edin
sürekli eskileri acmak kime yarar sağlamış ki
geçmiş gitmiş geri getiremeyiz
ama gelecekte güzel günler gecirmek için bir sürü fırsat var
olmuş bitmiş şeyler için sürekli konusmamalisiniz
madem boşanacak gücünüz yok
rest de cekmemelisiniz

Bence anormal bir şey söylememiş .

O 3 yıl sürede , eşinin olaylara müdahale etmeyişi , seni susturması , pasif kalışı bi gr soğutmadı mı senin eşine bakış açını ?

O da haay kafamıza keşke beraber hiç oturmasaydık demiş . Şimdi ve ancak mutlu yani. Sende öyle oldu böyle oldu diyince "evet bende bu yüzden soğudum senden " demiş .

Ben bundan o dönem yok yere yaşanan şeylerden aranıza giren soğukluğu anladım .

Yeni bir soğuma değil.

Keşke üzeri tozlanmış hesapları ısıtıp ısıtıp açmasanız . .

Gerçekten bu sebepten mi bosanacaksiniz ?

Sinirle söylenmiş bir söz olamaz mı ?

Hazır esiniz kıvama gelip beraber oturduguna pişman olmusken

Sizde evet hayatım zor oldu ama bak mutluyuz geçmişi düşünme diyemezmiydin ?

Ve neden asıl patlanmasi gereken kişilere patlamadin ?

Yada patladiysan bunu neden eşinden cikartiyorsun ?

O kadar zor Zaman geçitmişsiniz boşanmamışsınız, şu an başka sorununuz yoksa boşanmayın.

Ama ben size hak veriyorum bu nankörlükleri insanı hasta ediyor. Yaşarken her türlü fedakarlığı bekliyorlar, Zaman geçip gidince de "yapmasaydın" diyorlar, madem yapmamak gibi bir alternatifim vardı, o Zaman deseydin ya !!

Ayy ben de çok doluyum. Huyları kurusun böyle erkeklerin. Bırakacaksın hiçbir şey yapmayacaksın, görecekler o zaman nasıl oluyormuş.

Bence anormal bir şey söylememiş .

O 3 yıl sürede , eşinin olaylara müdahale etmeyişi , seni susturması , pasif kalışı bi gr soğutmadı mı senin eşine bakış açını ?

O da haay kafamıza keşke beraber hiç oturmasaydık demiş . Şimdi ve ancak mutlu yani. Sende öyle oldu böyle oldu diyince "evet bende bu yüzden soğudum senden " demiş .

Ben bundan o dönem yok yere yaşanan şeylerden aranıza giren soğukluğu anladım .

Yeni bir soğuma değil.

Keşke üzeri tozlanmış hesapları ısıtıp ısıtıp açmasanız . .

Nankorluk ettigi icin kiziyorum yapmasaydin etmeseydin lere giriyor sürekli. Cunku hala ailesi mudahale ediyor. Evimizi esyalarimizi herseyimizi biz yaptik ama bunlara dur istemiyor

O kadar zor Zaman geçitmişsiniz boşanmamışsınız, şu an başka sorununuz yoksa boşanmayın.

Ama ben size hak veriyorum bu nankörlükleri insanı hasta ediyor. Yaşarken her türlü fedakarlığı bekliyorlar, Zaman geçip gidince de "yapmasaydın" diyorlar, madem yapmamak gibi bir alternatifim vardı, o Zaman deseydin ya !!

Ayy ben de çok doluyum. Huyları kurusun böyle erkeklerin. Bırakacaksın hiçbir şey yapmayacaksın, görecekler o zaman nasıl oluyormuş.

Kesinlikle dogru. Cok sinirliyim suan ona karsi.

Gerçekten bu sebepten mi bosanacaksiniz ?

Sinirle söylenmiş bir söz olamaz mı ?

Hazır esiniz kıvama gelip beraber oturduguna pişman olmusken

Sizde evet hayatım zor oldu ama bak mutluyuz geçmişi düşünme diyemezmiydin ?

Ve neden asıl patlanmasi gereken kişilere patlamadin ?

Yada patladiysan bunu neden eşinden cikartiyorsun ?

Cunku beni hep susturan kisi o oldu. Karisma etme kim ne derse desin kim ne yaparsa yapsın diyen adam. Simdide tepenemi bindiler diyor.

X