arkadaslarinin yaninda degisen sevgilim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Okurken baya güldüm eglendim 😂
Ancak hayatımda böyle bir bebe olsun istemezdim :)
Keşke anne babanızın tepkilerini ilk verdikleri anda onada aktarsanız ona göre en azından bi tık daha hareketlerine dikkat eder

Yaptıklarına 1 ile 10 arası bi değer verilecek olsa burada 1 de veren olur, 10 da... Tabular, kurallar, örf, adet, gelenek derken insanlar yaş aldıkça zaten kutu gibi hayatların içine sıkışıyor. Bi insan ne kadar "kendi" olabiliyorsa o kadar mutludur. Sevgiliniz de arkadaşlarının yanında hiç bi kalıba girme ihtiyacı duymadan kendi olabildiği için gayet eğleniyor. Bu ortama herkes sahip olamıyor, bence çok değerli. Yanlış bulan olabilir ama kimseye zarar vermiyorlar sonuçta. Gerisi kendilerini ilgilendirir.

Bu tavırlarından, sadece aileniz konusunda rahatsızsanız. Konuşulur, aile yanında daha dikkatli olunur. Bu onun için çok büyük bi kısıtlama olmaz.

Sakalasirken yaralanabiliyor ve komik eglenceli oluyor. sakalasirken olurse de eglenceli olur mu?
Babaniz saygisindan dolayi ve sizi kirmaktan cekindigi icin bir sey dememis olabilir. Sonucta herkesin hayatina saygili olmak gerekir, okuzluk yaparak eglence anlayisi olabilir insanlarin, baskasina zarar vermiyorsa sayet ..fakat hocayi pencereden sallandirmak gibi bir sey okudum bu kabul edilemez bir seviyesizlik
Bu okuzlukleri eglenceli bulanlar 18 yas civari olsa gerek

buna mi takildik cidden :KK70:

ted ankarali olan varsa bilirler ikinci kattan kantine atlanirdi bizim zamanimizda. onunla ilgili bir seydi. ortaokul/lise doneminde olan bir seyden bahsediyorum. o mesajdaki pointi yanlis almissiniz siz.

Sorun sevgilinin değişmesi değil bence. Herkes arkadaşının yanında daha rahat olur. Özgür davranır. Çünkü arkadaşlık kavramı bunun altında gizlidir. Senin sevgilin kaba ve düşüncesiz biri. Ailenin yanında seni mahçup etmemeliydi. Utandırmamalıydı. Lisede dahi birbirinin yanında küfür eden, her şeyi yapan çocuklar ailenin yanına gidince beyefendi olur. Bu sahtekarlık değildir saygı görmek içindir. Evlenilecek bir insan değil karşındaki. Umarım anlatabilmişimdir ne demek istediğimi.

buna mi takildik cidden :KK70:

ted ankarali olan varsa bilirler ikinci kattan kantine atlanirdi bizim zamanimizda. onunla ilgili bir seydi. ortaokul/lise doneminde olan bir seyden bahsediyorum. o mesajdaki pointi yanlis almissiniz siz.

Yalnız insanın kendi kendine oradan oraya atlaması ayrı öğretmenine saldırması ayrı bir konu. Komik değil.

Bir de gerçekten bakış açın, yazıların çok güzel gelirdi bana hep. Sevgilinin yaptıklarına üzüldüm. Sanırım sana yakıştıramadım ben de annen gibi. Kardeşinin sevgilisi vardır ama içine sinmiyordur ya öyle bir his oluştu. Umarım pişman olmazsın. Oturup güzelce konuş en iyisi ve rahatsız olduğunu belirt. Sana, ailene yansıtmasın.

Ben anlamadım neden evlenirsen hayatın kaosa dönecekmiş gibi yorumlar yapıldığını. Benim kocam 30 yaşında hala daha böyle arkadaş ortamında tam anlamıyla cozutarak eğlenmek tabirini yapıyorlar evet ama zamanla kademe kademe azalıyor dozu merak etme. Standart bir baba figürü olmuyorlar onu da söyliyim kızım var evde ikisi resmen çete oluşturmuş durumda ama arkadaki enkazı topluyacak bir yardımcı varsa oda sorun olmuyor. Kızım hayat dolu bir çocuk babasıyla eğlenirken ikiside kendinden geçiyor oturup evcilik oynamak yerine kapı eşiklerine tırmanıp itfaiyecilik oynuyorlar belki ama olsun zarar gelmez munzur insanlardan şu güreş olayını biz hala daha yapıyoruz mesela sıkılınca ama hiç yağlanmamıştık tabi. 🤦🏻‍♀️

Sekerim senin mesajın üzerinden bir yorum yapıyım
Sassy'nin sevgilisini tanıyorum , bir iki defa da telefonda konusmuslugum var , inanılmaz , kibar , saygılı ve efendi bir çocuk gercektrn normal hayatta burda anlatılan gibi değil
Bu hareketleri sadece yakın arkadaşlarıyla iken yapıyor , yoksa normalde son derece efendi ve kibar bir adam
Bu konuda o kadar sıkı bir ortam da yetiştim ki milana abla. Hayatımda kullandığım en ağır kelime gerizekalı mısın olmuştur.

Annem va babam bu konuda çok titiz. Onların yanında salak demem bile mesele olabilir.

Bu sebeple bana cok tuhaf geliyor.

Hatırlıyo musun kv ile ilgili konumu. Kadınin laflarini hickimse benim kadar büyütmedi gözünde. Bazıları normal bile karşıladı.

Bu konuda eniştem anneme diyor ki "sen bu kızları fanusta mı yetiştirdin? Bunlar hiçbir şey bilmiyor" 😂

Ben anlamadım neden evlenirsen hayatın kaosa dönecekmiş gibi yorumlar yapıldığını. Benim kocam 30 yaşında hala daha böyle arkadaş ortamında tam anlamıyla cozutarak eğlenmek tabirini yapıyorlar evet ama zamanla kademe kademe azalıyor dozu merak etme. Standart bir baba figürü olmuyorlar onu da söyliyim kızım var evde ikisi resmen çete oluşturmuş durumda ama arkadaki enkazı topluyacak bir yardımcı varsa oda sorun olmuyor. Kızım hayat dolu bir çocuk babasıyla eğlenirken ikiside kendinden geçiyor oturup evcilik oynamak yerine kapı eşiklerine tırmanıp itfaiyecilik oynuyorlar belki ama olsun zarar gelmez munzur insanlardan şu güreş olayını biz hala daha yapıyoruz mesela sıkılınca ama hiç yağlanmamıştık tabi. 🤦🏻‍♀️

yok yahu buradaki hanimlar ingiltere prensesi oldugundan aaaggggaaoooo nasil oyle deegggrrr falan tepkileri normal🤷🏻‍♀️

Bu konuda o kadar sıkı bir ortam da yetiştim ki milana abla. Hayatımda kullandığım en ağır kelime gerizekalı mısın olmuştur.

Annem va babam bu konuda çok titiz. Onların yanında salak demem bile mesele olabilir.

Hatırlıyo musun kv ile ilgili konumu. Kadınin laflarini hickimse benim kadar büyütmedi gözünde. Bazıları normal bile karşıladı.

Bu konuda eniştem anneme diyor ki "sen bu kızları fanusta mı yetiştirdin? Bunlar hiçbir şey bilmiyor" 😂

Ama gerçekten fanusta buyumussun , hatırlıyorum konunu , senin kb fenaydı ama 😂
Ben küfür ederim , fanusta büyümedim , ailem de trafikte , yada TV de sevmedikleri siyasetçiyi gördüklerinde küfür ederdi , ben küfür ooo coook ayıp diye bakmıyorum ama kullanılacak yer vardır asla kullanılmayacak yer vardır , çok samimi arkadaşlarımlayken ederim kimse de garipsemez , ama ailemin yanında , çocuklarımın yanında ya da dışarıda herhangi bir yerde etmem

Erkeklerin cogu böyle bence.cocuk gibiler yani.eşimin telefonunda is arkadaşlarının boğuştuğu videoyu görmüştüm.cok şaşırmıştim 40 yasinda adamlara.bence erkekler de bizim gibi olsa hayat cekilmez olur.enerjik olmalari daha guzel

Yalnız harika bir baban var..Olayin üzerine bir daha yanımda konuşmazlar olur biter demiş ya..Bir de meslektaşım olunca iyice bir sevdim😊..Sevgilinize arkadaşları ile baş başayken istediğini yapabileceğini ama babanızın yanında saygılı davranmak zorunda olduğunu ciddi bir şekilde ifade ederseniz sorunun hallolacagını düşünüyorum..Ama siz de bunu ifade ederken ciddi olmalısınız..

yok yahu buradaki hanimlar ingiltere prensesi oldugundan aaaggggaaoooo nasil oyle deegggrrr falan tepkileri normal🤷🏻‍♀️
. Sen bakma kimseye iyi anlaşıyosan eğer ailenin yanında daha dikkatli davranmasını tembihlesen yeterli. Bu tiplerden iyi koca oluyor çocuk kalpli oldukları için küsmek,alınmak falan bilmiyorlar 😉

Arkadaş ortamında normal olabilir fakat yanında ailen varken biraz dikkat etmesi konusunda uyarmalısın bence

hanimlar konuya bir update geceyim.

dun sevgilim evde kendi kendine yine futbol oynamaya basladi. bir yandan oynayip bir yandan video cekip arkadaslarina atiyordu “faallcaaooo, radamelll falcaaooo ataktaaaa” gibi sesler cikararak. en sonunda bir vurdu yatak odasindaki blackoutu ortadan ikiye ayirdi. benim de son noktam olmus oldu bu.

once kizdim ama gercekten kizdim yani hatta bagirdim bile. haklisin ozur dilerim dedi. sonra ben de duzgunce konustum. senin boyle eglenceli olman tabi ki cok guzel, zaten biz birlikte surekli egleniyoruz bundan hic sikayetci degilim ama siniri bazen cok asiyorsun dedim. ozellikle su arkadaslarinla birlikteyken yaptiklarina bakinca seni sanki tanimiyormusum gibi hissediyorum vs dedim.

haklisin onlarla biraz abartiyoruz ama kimseye zararimiz yok ki tarzi seyler soyledi. ben de acikcasi ben benim yanimda yaptiklarinizdan rahatsiz olmuyorum ama benim cevreme, anneme, babama yansidigi zaman sen onlarin gozunde kotu oluyorsun beni de bu uzuyor dedim. baban o gun telefondaki seye kizdi dimi, ama ben onun oyle soyleyecegini hic tahmin etmemistim bile, normalde babanin yaninda acmam biliyorsun airpodum bagli zannettim ama degilmis telefon acilinca birden kapatamadim dedi. ben de babam hicbir seye kizmadi ama yine de kotu dusundugunu hissettim dedim.

cok uzuldu, benim salakligim yuzunden sen mahcup oldun vs dedi. ben de onemli degil sen tabi ki arkadaslarinin yaninda icinden geldigi gibi davran ama disari karsi daha dikkatli ol artik dedim.

dunden beri de suclu cocuklar gibi sessiz sessiz oturuyor. :KK70: umarim ise yarayan bir konusma olmustur artik.

Sen mi sıkı yetiştin🙄 aslinda belki cok sıkı yetistirildigin icin boylesindir. Cunku kırsal kesimde sonradan bi takim seyleri gören insanlar genelde senin gibi davraniyorlar. Unideyken bunu cok bariz bi sekilde gordum. Ozellikle dogu ve gdadan gelenler unide ozgur olunca marjinal takilmaya calisiyorlardi

Sen mi sıkı yetiştin🙄 aslinda belki cok sıkı yetistirildigin icin boylesindir. Cunku kırsal kesimde sonradan bi takim seyleri gören insanlar genelde senin gibi davraniyorlar. Unideyken bunu cok bariz bi sekilde gordum. Ozellikle dogu ve gdadan gelenler unide ozgur olunca marjinal takilmaya calisiyorlardi
Yok böyle yetiştim. Derdim marjinallik değil.

Ağzı bozuk ortamda olmamak zaten marjinal olmak demek değildir.

Annem ve babam bu konuda çok titiz. Halen daha öyle.

Doğu ya da g.dogu neden vurgulandi bilemiyorum ama. Guneydoguya hayatimda hiç gitmedim.. doğuya da gezmek amacıyla gittim.

Ben de dışarda üniversite okudum
Ama mezun olup evime dönene kadar hiç sevgilim olmadı.

Gece dışarda sevgilimle buluşabilirdim. Buna anne babamın itirazı olmazdı. Fakat ağzımdan çıkan her kelime önemli. Ayarı olmalıydı.

Sizin sanırım birtakım önyargılarınız var. Fakat beni anlamadan alintı yapmanizdan hoşlanmadım.

Sıkı yetiştim derken baskı ile yetiştim demek istemedim. Siz o kısmü anlamamışsınız.

Bu şekilde rahatsız edilmek istemiyorum.

Iyi forumlar.

Yalnız insanın kendi kendine oradan oraya atlaması ayrı öğretmenine saldırması ayrı bir konu. Komik değil.

Bir de gerçekten bakış açın, yazıların çok güzel gelirdi bana hep. Sevgilinin yaptıklarına üzüldüm. Sanırım sana yakıştıramadım ben de annen gibi. Kardeşinin sevgilisi vardır ama içine sinmiyordur ya öyle bir his oluştu. Umarım pişman olmazsın. Oturup güzelce konuş en iyisi ve rahatsız olduğunu belirt. Sana, ailene yansıtmasın.

ogretmenine saldirmasi mi? yahu siz bizi gercekten dag insani mi zannediyorsunuz?

sevgilim lisede hocayla iddiaya giriyor, buradan atlar misin atlamaz misin diye. hoca da sen atlarsan siz ucunuz de tutun beni kantinin catisina dogru sallandirin butun okul gorsun hayatta atlayamazsin diyor. sevgilim de atliyor. bunlar da hocayi asagi salliyorlar okuldakiler de goruyor mudur vs. sevgilimin ve diger arkadaslarinin ailelerini ariyorlar hocaya boyle yaptilar diye ama hoca sakalastik diyor olay kapaniyor. bunu da okuldaki herkes yapamayacagi icin bu sekilde milletin diline dustuler. olay bu.

sizin dediginiz gibi hocaya saldirmis olsalar o kadar buyuk ve koklu bir okul bunlari barindirir mi? gercekten sasiriyorum ya bazen. farkindayim kimse kotu niyetli degil ama benim yillardir tanidigim insan bu, arkadaslariyla eglence sekilleri garip diye sanki dunya uzerindeki tehlikeli bir maddeden bahsediyor gibi yaziyorsunuz ben ciddi anlamda uzuluyorum o zaman.

konunun guncellemesini de yazdim. bu yorumunuz gozumden kacmisti. iyi niyetiniz icin cok cok tesekkur ederim ama belki ben de size gore cok sacma seylere gulup eglendigim icin beni hic rahatsiz etmiyor aileme yansimasi disinda. tekrar tesekkurler iyi gunler.

ekleme:bu “ogretmene saldirma” isinin uzerinden 9 yil gecti. 9 yilda bir insanin ne kadar olgunlasabilecegini hepimiz biliyoruzdur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X