Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

peki masajı hangi kremle yapıyosun doktorun krem adı verdimi

Yok cnm orasını bana bıraktı.Tanıdık güvendiğim bi eczacı var ona danıştım ne yapayım diye.Daha 3 ay olmadan karnımda çatlak oluştu benim.En etkilisini almam lazımdı.Yeni çıkan bi rün varmış tamamen bitkisel test edilmiş onaylı yani.
Tummy Honey Butter diye bi krem.Kokusu da çok güzel rahatsız etmiyor.68.50 Tl fiyatı.Ben henüz birinciyi bitiremedim ve ilk çıkan iki çatlak hariç başka çatlak oluşmadı.Günde bi kere kullanıyorum hatta yeri geliyor bi kaç gün atlıyor.Doğuma kadar yetebilir yani kıvamı yoğun,yağlı gibi.Özel ürün olduğu için SSK karşılamıyor soran olur belki

İçindekiler:
Tatlı badem yağı,kakao yağı,shea yağı,balmumu,sorbitan oleate,cadelilla mumu,mısır nişastası,buğday tohumu yağı,kırmızı yoknca bitkisi ekstresi,E vitamini,jojoba yağı,susam yağı,yonca ekstresi,fosfolipidler,zeytin yağı,zambak kökü ekstresi,lesitin,ayçiçeği özü,şerbetçiotu ekstresi,bal,bisabolol,ginkgo biloba ekstresi,kuşburnu yağı,salatalık ekstresi,üzüm ekstresi,matricaria ekstresi,kolza yağı,bladderwrack ekstresi,C vitamini,anatto(doğal sarı),marshmallow ekstresi,organik aloevera ekstresi,silikon,tocopherol(antioksidan),parfüm

puff bu kadar

kızlar günümüzde gebelikler zoırlaştı ....hamile kalmak bir sıkıntı taşımak ayrı bir sıkıntı

tabi ikiz gebelik iki kat yük benden size tavsiye kendinizi çok yormayın ev işi yapmayın

bırakın eviniz pislikten göçsün ama siz yapmayın yapabiliyorsanız yemeğinizi yapın derin

bol dinlenmek kızlar bebeklerinizin gelişimi içinde çok iyi

ben gebeliğim boyunca hiç yapmadım yemekde dahil aşırı bulantım ve kusmam

olduğu için evimde kalmadım hiç.....

doğru düzgün beslnemediğim halde 33 haftada çok iyi kiloda doğdu bebeklerim

bunun tek sebebi ise yatmak oldu ......bir arkadaşım da iki bebeklerine hamişti

o son hafta ev işi yapmış doğuma hazırlık gelişmesi geren haftada bebekleri

gelişmemiş kilo almamış doktor kendini yordunmu demiş evet demiş şimdi yatacaksın demiş

düşünün yaniii.....kızın bebekleri 35 haftalık doğdu ama kilosu düşük olduğu için küveze girdi

hee hoşş onunda gelişimle ilgili sorunu vardı ama yorulması dahda tetikledi....

benim bilgilerim ve gözlemlerim kızlar.....

eşinizle temiz havada havtada bir iki çıkın dolaşın ama işi unutun derimm

kesinlikle dırımın dediğine harfiyen katılıyorum...iş yapmayın mümkünse doğuma kadar evde dinlenin,arada çıkın tabiki ama abartmayın,ikiz gebeliği tek gibi kesinlikle değil,zaten çok sıkıntılarla evlat sahibi oluyoruz birde onları riske atacak işler yapmayalım.bende ilk hamileliğimde hiç birşey yapmadım,eşim ve annem çok yardımcı oldular.hep yattım haftada 1 dışarı çıktım.dikkat dikkat başkada diyecek bir şey yok.

dırımcım sen tabikii daha iyi bilirsin ama 24 -25 haftadan itibaren tekrar yatışa geçmeyi planlıyorum ben senin dediğin gibi erken doğum ve bebeklerin gelişimi için ben kasların zayıflayıp ta iyice güçten düşmesindende bünyemin korkuyorum ben artık yatışı bıraktım ddiyebilirim

thbutter-lg.gif

Bu da kendisi.Hamile arı yanındaki iki bebiş hihoyt aynı ben =))

canım bunu bende biliyorum göğüs uçları güçlensin diye gerçi yapıomusun dersen hayır yapmıyorum üşeniyorum ama yapsam iyi olucak bide uyarılmaların rahimde kasılma yaptığı doğru ama ileri dönemlerde ilişkiyi bile serbest bırakıyolar uyarılsa da bi sakıncası olucağnı sanmıyorum tabii ilk dönemler değil sonra ki aylarda bide insanda kendi göğüs ucuna masaj yaparkende uyarılırmıymış yaa bu biraz aşırı geliyo bana açıkçası:kedi:

benmi fazla korkagım
karnın belli oldumu biraz canım hamiş elbisesini kaç aylıkken almayı düşünüyorsun tabi almayı düşünüyorsan eger

slm liyodora bende tebrik ederim yeniden derken daha önce hamileliğinde sorunmu yaşadın ne oldu merak ettim... benim doğumum belli değil canım ne zaman gelmek isterlerse...

benmi fazla korkagım
karnın belli oldumu biraz canım hamiş elbisesini kaç aylıkken almayı düşünüyorsun tabi almayı düşünüyorsan eger

canım bana sormamışsın gerçi ama bende cevaplayayım dedim.ben ilk hamileliğimde 3.aydan sonra almıştım.artık karın geriliyor ve baskı oluyor kasıklardan rahat şeyler istiyorsun.sana tavsiyem bel kısmında likralı parçalar dikili hamile pantolonları var onları tercih edersen daha rahat oluyor karın genişledikçe şeklini alıyor.diğer lastikli pantolonlardan daha güzelde duruyor.

benmi fazla korkagım

canım bizim durumumuzda ki ben de öyleyim evham yapmıcan ama yapılıo tabi ama hep korkun olucak sen bildiğin gibi devam et ben kesinlikle bu konuda yönlendirmek istemem seni ben hamile pant. aldım giyiyorum karnım baya bi belli oldu normal pantolonlarım olmuyo zaten artık ama ben çok zayıfım ondan olabilir bu kadar çabuk belli olması bende yağ oranı 0 dı canım hemen ki bi kaç gün içinde diyim birden karnım pötledi bende şaşırdım

ya kızlar geçen gün tv de bir dr.vardı.hamilelikte çatlaklardan bahsediyordu.göğüs uçlarına krem sürün fakat masaj yapmadan diyordu.(göğüs ucu kadındaki cinsel türtüleri tetiklerrmiş ve rahimde kasılmalara sebep olurmuş) ama arkadaşında dr.masaj yap demiş benim kafam karıştı:uhm::uhm:
Ayrıntıyı atlamış olabilirsin belki cnm.Bana bi arkadaş sakın göğüs ucunla oynama o sıvı akmasın erken doğuma sebep olur dedi.Bende gittiğim zaman dr.uma sordum.O nasıl saçmalık öyle dedi.Adama da rezil oldum zaten kaydirigubbakcemile3
Sadece bazı bayanlarda progesteronda sorun olduğu için daha fazla akıntı olurmuş.Onunda çaresi varmış mı ne.
Göğüs ucu cinsel dürtüleri tetikler evet bunu bilmeyen yoktur sanırım.Ama dediğim gibi ben normal zamanda yaptığım zaman (ki çok nadirdir kendim yapmam bile) çok tuhaf birşeyler oluyor dr.uma da tarif etmeye çalıştım kızara bozara.Ama gıcık olduğum türden zevk mevk yok ortada kaydirigubbakcemile3

canım bunu bende biliyorum göğüs uçları güçlensin diye gerçi yapıomusun dersen hayır yapmıyorum üşeniyorum ama yapsam iyi olucak bide uyarılmaların rahimde kasılma yaptığı doğru ama ileri dönemlerde ilişkiyi bile serbest bırakıyolar uyarılsa da bi sakıncası olucağnı sanmıyorum tabii ilk dönemler değil sonra ki aylarda bide insanda kendi göğüs ucuna masaj yaparkende uyarılırmıymış yaa bu biraz aşırı geliyo bana açıkçası:kedi:

Evet aynen o kasılma birlikte olunduğu zamanda oluyor zaten hemde göğüs ucunun etkisinden daha fazla yasaksa o yasak o zaman kaydirigubbakcemile3 :kedi:

canım bana sormamışsın gerçi ama bende cevaplayayım dedim.ben ilk hamileliğimde 3.aydan sonra almıştım.artık karın geriliyor ve baskı oluyor kasıklardan rahat şeyler istiyorsun.sana tavsiyem bel kısmında likralı parçalar dikili hamile pantolonları var onları tercih edersen daha rahat oluyor karın genişledikçe şeklini alıyor.diğer lastikli pantolonlardan daha güzelde duruyor.

teşekkürler canım verdigin bilgiler için

kızlar ya benim genital bölgemde çok akşıntım var:çok üzgünüm:ilk hamileliğimdede vardı doğuma kadar devam etti.bana ne önerirsiniz çok sıkıntılı bir durum ya.

slm liyodora bende tebrik ederim yeniden derken daha önce hamileliğinde sorunmu yaşadın ne oldu merak ettim... benim doğumum belli değil canım ne zaman gelmek isterlerse...

Evet canım,9 ay evvel rahim ağzı yetmezliği ve dr ihmali yüzünden kızımı ve oğlumu zamansız 4 buçuk aylık doğurdum,çok küçük oldukları için yaşamaları imkansızdı...İki meleğim de mezarda...

kızlar ya benim genital bölgemde çok akşıntım var:çok üzgünüm:ilk hamileliğimdede vardı doğuma kadar devam etti.bana ne önerirsiniz çok sıkıntılı bir durum ya.

akıntımı kaşıntımı canım anlamadım akıntıysa bende de var kızlar bana güzel bi fikir verdi havlu kağıt koymak kalınca kaşıntıysa mantar durumu olabilir ütüsüz iç çamaşırı filan giyme hatta bez ütüle koy nemli bırakma doktoruna da mutlaka söyle

Kaşıntı da oluyor mu cnm.Yoksa sadece akıntı mı?
Evet canım,9 ay evvel rahim ağzı yetmezliği ve dr ihmali yüzünden kızımı ve oğlumu zamansız 4 buçuk aylık doğurdum,çok küçük oldukları için yaşamaları imkansızdı...İki meleğim de mezarda...

Canım yaa geçmiş olsun mu diyim ne diyim bilmiyorum ki? :sinifsinif: Diğerini demek bile istemiyorum :umursamaz:
Bebişlerine konsantre ol artık üzülme olur mu diyeceğim ama olmaz biliyorum.Rabbim bebişlerini kucağına alacağın günü göstersin inş a.s.

Allahım bu sefer sağsalim kucağına almayı nasip etsin sağlıkla inşallah bidaha acı göstermesin Allahım canım

akıntımı kaşıntımı canım anlamadım akıntıysa bende de var kızlar bana güzel bi fikir verdi havlu kağıt koymak kalınca kaşıntıysa mantar durumu olabilir ütüsüz iç çamaşırı filan giyme hatta bez ütüle koy nemli bırakma doktoruna da mutlaka söyle

kağıt havlu koymayın mı dedi dr anlamadım demek istediğini canım ?

farkındaysanız ben demin temizlik yapmak için kalkmıştım pc başından bi rehavet çöktü hiç bişi yapamadan bitek yatak ttoplayıp geldim yarın artık yaparım napim

Allahım inşallah bunları kucagına almayı nasipetsin hayırlı uzun ömür versin rabbim inşallah

X