Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

wavy medine canan hepnize çok teşekkür ederim.. hepinizi öpüyorum kızlar.iyi ki varsınız.........

kaswam hoşgeldin canım merak ettiydim seniii...

burçin nolur rüyalarada takılıp moralimizi bozmayalım canım yaaa.... zaten durumumuz öyle kolay değil...

selam canlarım...kızımı kardeşime bırakmıştım.. doktordan döneren almaya gittim ama yemekk yemeden göndermedi....neysem hiç bişeyim yokmuş... sanırım dünde deiğim gibi bu ağrılar normal...çok canı az biride değilim..ilk hamileliğimde değil.... ama şu an 9 aylık görüntüsünde ağırlaştığım için zorlanıyorum galiba... anlaşıldı doğurana kadar böyle devam......

hihoyyyt cok sevindim abla

ayy kızlar aklım karışık, canım sıkkın ama belli bir nedeni yok..aslında var da yok..off içim sıkılıyor..
istanbuldaki dr ile konuştuk bugün..bi ara iyi hissedersem kendimi gitmek istiyorum, çok özledim kendisini..bana artık (Allah korusun) erken doğum riskimin olabileceği aylarda olduğumu önümüzdeki haftalarda ciğer iğnesi olmam gerektiğini söyledi..siz oldunuz mu bu iğneyi?ne zaman yapılması gerekiyor?bir fikri olan var mı?aklım karıştı..benim bursadaki doktorum henüz şeker testi bile istemedi, şimdi nerden çıktı bu ciğer iğnesi falan anlamadım ama moralim bozuldu, korktum valla..
en erken ne zaman gelirlerse bir sorun olmaz dedim..28i dolduran bebekler büyük ihtimal yaşıyor, iğneyi olan annelerin bebekleri 32. hafta itibariyle sorunsuz olarak dünyaya gelebiliyor aksi takdirde normal doğum zamanından (40 haftaya göre verilen tarihten) 2-3 hafta önceye kadar dayanmaları lazım dedi..artık her hafta da gitsen doktora olur dedi..ara sıra açılma var mı diye alttan bakması lazım dedi..2 tane siğilim vardı burdaki doktor doğumdan sonra bakarız çaresine demişti, istanbuldaki dondurulması gerek yoksa büyür ya da yayılır dedi..ama buradaki doktorum yakabileceğini dondurmak için gerekli donanıma sahip olmadığını söyledi fakat yakıldığında en az 1 hafta kendime gelemiyorum, uyuyamıyorum ağrı ve sızıdan operasyon esnasında çektiklerim de cabası..dondurma işlemindeyse doktordan çıkar çıkmaz herşey yoluna giriyor..
bir de çok alakasız bişey var canımı sıkan..benim hisleri kuvvatli, rüyaları çıkan, ara sıra bazı şeyler gören, han, şu halk arasında "karışık" denen tipler vardır ya öyle bir teyzem var..rüyasında beni görmüş..1 aralıkta doğum yapacağımı söylemişim ona..o kadar korktum, o kadar canım sıkıldı ki anlatamam biliyorum saçma ama moralim bozuldu işte..
perşembe günü doktora gitmeye karar verdim..inşallah herşey yolundadır ve öyle devam eder de 36-37leri görürüm en azından..
sinirden stresten sanırım karnım ve kasıklarım ağrıyo, sinir boşalması yaşadım resmen, saatlerdir ağlıyorum..o kadar sıkıntılıyım ki anlatamam size..desteğinize çok ihtiyacım çoookkkk..

Tamamen hamilelik sendromu yaşıyorsun...Sen şimdi ortada bir durum yokken neden bu kadar kastın ki kendini...Ben görebildiysem bu haftayı, sende görürsün sakın üzülme..Evet bu bir gerçek.. ikiz gebelik riskli gebelik ve erken doğum riskimiz var malesef.Ama bu illa ki olacak demek mi?Ben ciğer geliştirici iğne vurdurmanı şiddetle öneririm çok önemli bence..Benim ki ilk 26.haftada yapıldı.Çünkü o hafta her an doğurabilirdim ben..Şeker yüklemenin de 24-28. haftalarda yapılması gerekiyor sanrım.Mutlaka isteyecektir.İstemezse bir gariplik var zaten..Ama her şey yolundayken gereksiz sıkıntılara ve haftalık kontrollere de gerek yok bence tabi ki dr.un bilir en iyi bunu.
Siğillerle ilgili bir fikrim yok canım.Rüyana gelince..buradaki doğum yapan arkadaşlarıma da bir sor Ne abuk ,sabuk rüyalar gördük.İster istemez bilinç altımıza giriyor korkular ama bir şey olmadı..Her şeye bir anlam yüklemeye çalışma lütfen.Başkalarının rüyalarına da hiç takılma...
Ah canım ya sıkıldın da ne oldu? Bebeklerini gerdin...Yapma böyle iyi olacak herşey inş..Öperim seni.

Geçmiş olsun Kayracığım. Ağırlaşmaların erken başladı canım ..Bol bol dinlen olur mu?

Geçmiş olsun Kayracığım. Ağırlaşmaların erken başladı canım ..Bol bol dinlen olur mu?

aynı şeyi kaç kez göndermiş uyuz şey..Silmeyede silinmiyor.Gateway. gateway

Son düzenleme:
wavy medine canan hepnize çok teşekkür ederim.. hepinizi öpüyorum kızlar.iyi ki varsınız.........

kaswam hoşgeldin canım merak ettiydim seniii...

burçin nolur rüyalarada takılıp moralimizi bozmayalım canım yaaa.... zaten durumumuz öyle kolay değil...

haklısın..teşekkürler ilgin ve desteğin için..

Tamamen hamilelik sendromu yaşıyorsun...Sen şimdi ortada bir durum yokken neden bu kadar kastın ki kendini...Ben görebildiysem bu haftayı, sende görürsün sakın üzülme..Evet bu bir gerçek.. ikiz gebelik riskli gebelik ve erken doğum riskimiz var malesef.Ama bu illa ki olacak demek mi?Ben ciğer geliştirici iğne vurdurmanı şiddetle öneririm çok önemli bence..Benim ki ilk 26.haftada yapıldı.Çünkü o hafta her an doğurabilirdim ben..Şeker yüklemenin de 24-28. haftalarda yapılması gerekiyor sanrım.Mutlaka isteyecektir.İstemezse bir gariplik var zaten..Ama her şey yolundayken gereksiz sıkıntılara ve haftalık kontrollere de gerek yok bence tabi ki dr.un bilir en iyi bunu.
Siğillerle ilgili bir fikrim yok canım.Rüyana gelince..buradaki doğum yapan arkadaşlarıma da bir sor Ne abuk ,sabuk rüyalar gördük.İster istemez bilinç altımıza giriyor korkular ama bir şey olmadı..Her şeye bir anlam yüklemeye çalışma lütfen.Başkalarının rüyalarına da hiç takılma...
Ah canım ya sıkıldın da ne oldu? Bebeklerini gerdin...Yapma böyle iyi olacak herşey inş..Öperim seni.

çok teşekkür ederim canım..ellerine sağlık..üşenmemiş, ciddiye almış uzuuunnnn uzuuunnnn yazmışsın..söylediklerinin hepsini dikkate alıcam hiç merak etme..daha dikkatli olacağım, kendimi baştan ayağa yenilemem ve şu düşünce şeklimi artık değiştirmem lazım sanırım..bebeklerime zarar vermek istemiyorum ama anlarsın sen de bişi geldi mi üst üste geliyor çorap söküğü gibi..zaten bayram öncesi bi kontrole gitmek istiyodum..eşim perşembe uygun, olmadı o zaman gidiyim hem şeker tahlilini sorarım, hem ciğer geliştirici iğneyi sorarım, hem de riskli bi durum var mı eğer varsa ne yapabilirim diye sorarım..içimin rahatlaması lazım ki bayramda huzursuz olmıyım..haftaya da guatr için kontrole gitmem lazım..doktorum 6,5 aylık olunca gel tekrar kontrole demişti..inşallah iki doktordan da hayırlı haberler alırım da bayramda mutsuz olmam..
tekrar tekrar çok ama çok teşekkür ederim..

kevser'im sana ayrıca çoookk ama çookkk teşekkür ederim..hemen o an bana müdahale edip moralimi düzelttiğin, desteğin ve sıcaklığın için..sağolasın canım...

valla hepiniz hakkınızı helal edin..

çok teşekkür ederim canım..ellerine sağlık..üşenmemiş, ciddiye almış uzuuunnnn uzuuunnnn yazmışsın..söylediklerinin hepsini dikkate alıcam hiç merak etme..daha dikkatli olacağım, kendimi baştan ayağa yenilemem ve şu düşünce şeklimi artık değiştirmem lazım sanırım..bebeklerime zarar vermek istemiyorum ama anlarsın sen de bişi geldi mi üst üste geliyor çorap söküğü gibi..zaten bayram öncesi bi kontrole gitmek istiyodum..eşim perşembe uygun, olmadı o zaman gidiyim hem şeker tahlilini sorarım, hem ciğer geliştirici iğneyi sorarım, hem de riskli bi durum var mı eğer varsa ne yapabilirim diye sorarım..içimin rahatlaması lazım ki bayramda huzursuz olmıyım..haftaya da guatr için kontrole gitmem lazım..doktorum 6,5 aylık olunca gel tekrar kontrole demişti..inşallah iki doktordan da hayırlı haberler alırım da bayramda mutsuz olmam..
tekrar tekrar çok ama çok teşekkür ederim..

Ne demek canım benim faydamız olsun birbirimize önemli olan bu..İnş. her şey güzel olacak ferah tut içini ..olumlu düşün olur mu?O kadar şanslısın ki yerinde olmak için her şeyi göze alan,tedavide olan kardeşlerimiz var.Rabbim hepsinin muradını versin.Doğuma giderken hepsi duamda olacak inş..Çok öptük seni güzelim ...opuyorumnanaktan

Ben geldimmm..aam alaksız bi saat herkes uykuda beni uyku tutmadı :umursamaz: yarın kontrole gidicez akşam 4 te randevumuz bakalım ne dicek doktorumuz onun heyecanıda var sanırım uykumun olmamasında ...inşallah herşey yolundadır.Çok öpüyorum herkesi iyi geceler.Sabah görüşmek üzere inş...

ay beni deuyku tutmadı, geçmiş 15 sayfayı okudum alıntılar yaptım her birinize ayrı ayrı yazılar yazdım ama kk nın ya da netin gazabına uğradım, canım sıkıldı...
aklımda kaldığı kadarıyla;
KAYRAm canım çok sevindim bişi yok tabi, ama ikiz hamilelik bambaşka ssanırım gerçekten, bizim ilk olduğu için biz şuanda her hamileliği böyle sanıyoruz, yani ben, tıngır mıngır gezen hamile bayanları görünce şok oluyorum. hatta eşim bile diyo, senin yaşıtların fink atıyo bak diye kaydirigubbakcemile3
yeni gelen arkadaşlar hepiniz hoşgeldiniz..
burçinim geçecek hepsi, bunlar da tamamen tatlı bi anıo olcak, bak ben kızları kahvaltıya getircem çınara, sen de seninkileri, ki zaten ben ınların yerinde olsam eve gitmem orada hep çikolataları pastaları yerim heheh.. sonra denizi de arıycaz ohh.. ordan da korupark a çocuk gösterilerine ya da tiyatroya.. gezer dururuz valla..

günaydın kızlar ...nerdesiniz bu topik erken açılırdı hep... herkes uykuda maşallah... dırım yok ortalarda.allah korusun paşalarımıza bişeymi olduki..... herkes iyidir inşallah.... bizim burda okullar tatil edildi... malum grip yüzünden... kızım evde öğlene kadar yatıyoz kızımla.....
kevsercim evet tek gebelik olan bu aylarda hatta 8-9 aylarda bile fink atıyor.. dün doktorda bir hamile gördüm. aynı haftadayız..kız bana sordu kaç aylık 22 hafta deyince ayyy bende bir sorun mu var ki diyo.. yok dedim bende bir sorun var..karnı yok etekle gelmiş. banada hamile kıyafeti dar gelecek nerdeyse.... ben 10 metre yürüdükten sonra elimi aşağımda tutasım geliyor.... aşağı kayıyor gibi bebekler..... estağfirullah taş taşıyor gibi oluyor.... utanmasam elim vaginada gezeceğim. yürüyemiyorum bir süre sonra sünnet çocukları gibi yürüyorum..

Yakalayamamışım hymarry seni,bana dua et kuşum..Hepinizi tek tek öptük teyzoşlar...Beynimde bir durgun ki toparlıyamıyorum bir şeyi...Öptüm sizi ....tumba yatak yapalım biz...opuyorumnanaktan:a015:
etmemmi canııımmm,çok duacıyım sana..
Bekliyorum haberini,şuan Medikaldesindir sanırım,hayırlı haberle gel inşallahh..
ohh kaswanında bebeişleri geliyo topik günden güne anneliğe terfi edenlerle doluyo sıra bizede gelsinnnn
nasılsınız kızlarrrr
iyidiy cnm,msjını yanıtlayamadım,bütün msjlarımı yanlışılıkla siliverdim bir anda,bir daha da bulamadım,,
emanetini bişekilde ulaşır sana inşallah canım..
nasıl oldun,geçti mi gribin?
selam canlarım...kızımı kardeşime bırakmıştım.. doktordan döneren almaya gittim ama yemekk yemeden göndermedi....neysem hiç bişeyim yokmuş... sanırım dünde deiğim gibi bu ağrılar normal...çok canı az biride değilim..ilk hamileliğimde değil.... ama şu an 9 aylık görüntüsünde ağırlaştığım için zorlanıyorum galiba... anlaşıldı doğurana kadar böyle devam......
vallaha doğuma kadar böyle de kalmıycan gülüm,
giitkçe büyeceeeeekkk,büyüyeceksin:gitme:
Allah her daim hepimizin yardımcısı olsun..
günaydın kızlar ...nerdesiniz bu topik erken açılırdı hep... herkes uykuda maşallah... dırım yok ortalarda.allah korusun paşalarımıza bişeymi olduki..... herkes iyidir inşallah.... bizim burda okullar tatil edildi... malum grip yüzünden... kızım evde öğlene kadar yatıyoz kızımla.....
kevsercim evet tek gebelik olan bu aylarda hatta 8-9 aylarda bile fink atıyor.. dün doktorda bir hamile gördüm. aynı haftadayız..kız bana sordu kaç aylık 22 hafta deyince ayyy bende bir sorun mu var ki diyo.. yok dedim bende bir sorun var..karnı yok etekle gelmiş. banada hamile kıyafeti dar gelecek nerdeyse.... ben 10 metre yürüdükten sonra elimi aşağımda tutasım geliyor.... aşağı kayıyor gibi bebekler..... estağfirullah taş taşıyor gibi oluyor.... utanmasam elim vaginada gezeceğim. yürüyemiyorum bir süre sonra sünnet çocukları gibi yürüyorum..

kaydirigubbakcemile3 tut kız tuuutt nereni tutarsan tut da düşmesinnnkaydirigubbakcemile3

Herkese günyadın iyisiniz inşaALLAH...

Kayra abla doktora sordun mu neden karnın okadar büyük yani ilk hamileleğinde de öyle miydi

Burcin canım dün yazamadım kk cok yavaştı. Evham yapmışsın canım aman uzak tut kendinden meleklerine hç bişi olmıcak ALLAHın izniyle ..
Sen gene biliyosun ayh benim doktorum hiç bişi vermiyo sizden ögreniyorum cogu seyi doktor yap dyorsa bir bildig vardır gercekten ALLAHım yar ve yardımcın olsun

günaydınnn...
evet kayram ya, benimkilerin kafası aşağıda bide, düşün azcık evde bile ayakta kalınca hoop iniyolar aşağıya, başlıyolar kafalarını oynatmaya, hööyyt diyom ananızın bitarafını mı arıyonus!!! kaydirigubbakcemile3

günaydın güzellerrrr....nasılsıız.günaydın diyorum çünkü uyanamıyorum yaaa çok uyumaya başladım bu aralar.öğlen ezanını duyunca açabiliyorum gözlerimi..

günaydın güzellerrrr....nasılsıız.günaydın diyorum çünkü uyanamıyorum yaaa çok uyumaya başladım bu aralar.öğlen ezanını duyunca açabiliyorum gözlerimi..

aynen yaa, yan dairenin fayansları kırılıyo ustalar var düşün ev yıkılacak üstümeama o sese rağmen uyuyorum..mirmirmirmir

X