Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

herkese hayırlı sağlıklı bayramlar kızlar.hepinize sağlıklı huzurlu günler diliyorum.hymary canım stres yapma sende sağlıkla doğum yapacaksın inşallah.bebişlerin içerde ne kadar kalırsa okadar iyi biliyorsun.vakti gelince sağlıkla gelsinler inşallah.heğinizi çok öpüyorum.

kızlar büyük görümcem aradı bugün,büyüklük sende kalsın,gel elini öp filan dedi kaynanam için,büyüklük bende kalıcakmış bilmemm neee..
eşim hiçbir yere gitmiyorsun dedi,kendi gitti sağolsun..
Ama canım sıkkın..
Dün zaten annemlerden eve gelirken bayramlaşıp çıktık,çikolata sepetimizi de eşim yaptırmış getirmişti,vedalaşıp ayrıldık,bugün onlara bile gitmedim yani,
Eve çıkarken merdivenlerde kaldım resmen,3.kattam sonra çıkamdaım 4.katı resmen tıkandım çıkmadım,
artık son zamanlarım yani kızlar,bebeklerin oynıycak yeri bile kalmadı kıpırdayamıyor yavrularım hissediyorum..
Herkes en az 36ları-37 leri bitirsin inşallah bizim gibi,
işin sıra kısmı şaka kısmı tabi,önemli olan sağlık..
Herkese tekrar sağlıklı sıhhatli nice bayramlar diliyorum..

kızlr herkese iyi bayramlar ben şimdi hastanedeyimm..benim kartallarda sarılık değeri yüksek çıktı biri 18 biri 19 ve şuan mavi ışık veriliyor.. bugün buradayızz..yarın inşallah çıkacağızz..
bebişim kartalları face de gördük eşimle beraber 40 binkere maşallah. allah nazarlardan saklasın canım benim:nazar:
canım benim darısı senin başınaa.. sende face koyy ben onları yiyeyimm tamammıı

Bayramınız Kutlu olsun canımopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

kaydirigubbakcemile3entegre süt fabrikası seniiiiiiiii.......Eminim ömrünün en güzel bayramıdır bu bayram...Çok iyi bak yeğenlerimize,aslında seninle konuşacak ne çok şey var..İnş.Bir düzene girsin hayatın bize yol gösterırsin sende...İyi bayramlar canım.....Şeniz
canım hastaned olduğumuzdan mutlu değilimm..ama yavrular yanımda çok mutluyumm..her zaman konuşabilirizz.. canımm..allahım hepinizi bir solukta ve zamanında yavrularınıza kavuştursunn..

Günaydın kızlar nasıslınız görüşmeli bayramınız mübarek olsun !
Arkadaşlar ben 17.09.09da 23:42 23.43 de doğum yaptım ani oldu bebeklerim kızım 2050 oğlum 2600gr.doğdular küvezdeler kzımda solunum problemi vardı çok şükür aştı 4saat sonra süt sağdık içmiş mamaya süte geçmiş oğlumda daha ileri derecedeydi solunum sorunu hala solunm destek cihazına bağlı durumu biraz iyiye gidiyo bugun kısmetse cihazdan ayrılıp ağızdan beslenmeye geçicek 1-2 gün içinde kızımı alcam oğlum daha belli değil 7-10 günü bulabilir kısmetse hiç tahmın etmezdım 4 doz ciğer geliştirici vuruldugum halde 34+4gibi gbi bir haftaada doğum yaptıgım halde yoğun bakıma bir kez girebildim elleyebildim sadece 4 kezde camdan görebildim bebeklerimi onları orda bırakıp eve gelmek beni çok üzdü..
canım benimmm öncelikle hayırlı olsunn..aramızda 1 gün var..allah analı babalı büyütsünn..canım üzülme tamam mıı sen o yavrulara lazımsınn..allahım seni bebişlereine bir an önce kavuştursunn..ianan okudukça ağladım..
akannehir akannehir akannehir akannehir akannehir akannehir akannehir akannehir akannehir
dursun bu beklenmedik furya,yüreğime inicek artık,
sizinkiler ne kadar acele davranıyorlarsa benimkiler bir o kadar memnun içerden hayret bişeyy yaaawww:mymeka:
öncelikle sağlıkla doğmuşlar,hayırlı uğurlu olsun canım,
fakat yazdıkların çok çarpıcı tülayım,yani ciğer geliştirici iğne olmlarına rağmen,kiloları da harika olmasına rağmen neden böyle oldu acabaafisfisfis
sonuçta iyi olcaklar annesi üzme kendini,bırakıp gelmek zordur ama varsın sağlıklı olsunlar..
Gelişemeleri paylaş lütfen,tekrar hayırlı olsuna.s.,

4 gün içinde bir sürpriz olmazsa yine 3lüğe düştük anasını satıyım :dilcikar:
canımmm inşallah 37 i göreceksinn..sen merak etmee.. benim veletler aceleciydii..top oynayalım dedilerr..
kaydirigubbakcemile

canım bebişiiim hoşgeldin canımŞeniz,
yavrular terapideyken sen nasıl giriyorsun sen pc ye helal vallaalkisalkisalkis,
bi dırım daha geldi bize kaydirigubbakcemile3
çok geçmiş olsun canım,
sarılık neredeyse her bebekte oluyor,iyi olcaklar annesi inşallah,ama mümkün olduğunca saat başı bile olsa emzirmek yada ısrarla beslemek gerekiyor diye biliyorum,ben de duyduklarımın yalancısıyım tabi,
nasıl alışabildinmi yavrulara,çok ağlıyorlar mı,bakımları zor mu,anlatsana canım zamanın varsa?
evdeyim ben de çıkamıycak durumdayım,her geçen gün ağırlaşıyorum inan..

canımmmm dırımı geçemem..biz gittiğimiz her yere bilg. götürüyoruzz.. eşimin maçları yüzünden buda benim işimegeliyorr.. ne olsun canım hastanede onlarda odamızda mavi ışıkoı kuvözde..allahımm ağlamaktan helak oldumm..yaa tülayıda duydumm zaten öldümm iyice...alıştımm canımm..prem.anneolmak hemm zor hem de çok güzell..anlatamam o duyguyuuuu..ağlamaları yok canım.huzurlular.hele o küçüğüm tunamm bir alemm..kalkıp yürüyecek neredeyse...bakımları kolayyy hiç gözünde büyütme.ben o kadar beceriksizimki ben becerdim herkes yapar.
canım sen çıkma allahım az kaldıı..heyecan arttıı.allahım kolayn doğumlar versinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

ah bebişim neden ağlıyorsun kuzuumm,
aşkolsunn
yavruların minick olmalarına rağmen kuvöze girmediler bak,maşallahları var ikisinin de,
oldu da sarılık oldular,ne var bunda,asıl köprüyü geçtiler,
bak uslularmış ta maşallahları da varmış hiç üzmüyorlarmış seni de,
daha ne olsun canım benim,,
hiç üzülme,çok çabuk atlatıcaklar hiç merak etme tamam mmıııı,
bizi de üzme,görüşemezsek oldu da ağlamadan duanı eksik etme bizden de olur mu..

herkese hayırlı bayramlar hayırlı dogumlar inş....... hayırlısından bebişlerimizi kucagımıza alırız inş.........

tülaydamı dogum yaptı yaaa hiçhaberim yok yaaa korktum şimdi haa bizde ciger geliştirici igne vurunduk bizimki nasıl olur acaba

herkese hayırlı bayramlar hayırlı dogumlar inş....... hayırlısından bebişlerimizi kucagımıza alırız inş.........
hoşgeldin canııımm,
senin de bayramın hayırlı mübarek olsun inşallahh
sen de benim gibi Kurbana alıcan kuzularını inşallahhopuyorumnanaktan
tülaydamı dogum yaptı yaaa hiçhaberim yok yaaa korktum şimdi haa bizde ciger geliştirici igne vurunduk bizimki nasıl olur acaba
ya ben şaşırdım kiloları da çok iyi gidiyordu neden kuvöz olayı oldu hiç anlayamadım,
benim doktorum ısrarla 34,ten sonra iğnelerle hiçbirşey olmaz Allahın izniyle dedi ama belli de olmuyormuş demek ki..
Korkma yaaa,Allah ne yazdıysa o olur..
Sen de bayaa atlattın maşallah..

canım bide hastanelerin tuzagımı acaba yoksa banada dr dedi 34cü haftaya gel rahat rahat alırız dedi eee bide igne olduk dr haftaya bakıcak gerek görürse 2 doz daha olucam kilomuzda iyi oldu cok şükür

canım bide hastanelerin tuzagımı acaba yoksa banada dr dedi 34cü haftaya gel rahat rahat alırız dedi eee bide igne olduk dr haftaya bakıcak gerek görürse 2 doz daha olucam kilomuzda iyi oldu cok şükür

canım 34.hafta erken yaaa,ne bileyim,ben olsam bekletirdim biriki hafta daha..
ama bir hastanenein bundan ne karı olcak ki?

bizde geldik mamamızı yiyip

tülay cım hayırlı olsun canım inşallah tez vakitte çıakrlar küvözden stres yapma sütün gitmesin canım..

bebiş istiyoruz sizede geçmiş olsun canım minikelrin çok güçlü çok cici maşallah çabucak atlatacaklar Allahın izniyle..

wavy im tatlım bende bugün çok duygulandım ağladımda hatta eski bayramlar geldi aklıma hayırlısıyla gelecek bayrama bizde cıvıl cıvıl olucaz .. aklıma geldin arayım dedim bugün sonra dedim wavy im durmuyodur gezmelere çıkmıştır kocişiyle saçlarınıda sardı fıstık olmuştur oh misss zemuszemus

Hymarryim maşallah valla senin kızlar laf dinliyolar vakitleri gelince çıkıcaklar Allahın izniyle bizim oğlanlarada örnek olsunlar inşallah.. yorma kendini sakın canım .. görümcende belliki iyilik olsun istemiş ama sen zaten aklı başındasın doğrusunu yanlışını kendin en iyi ayırt edebilirsin.. aman hiç takma boşver tatlım..

Angel cım ,bizim dr de acele ediyor aslında son zamana kadar beklemek en güzeli sanki.. hayırlısı artık kısmet işi küvöz olayı kiloalrına doğdukalrı zamana hiç bakmıyor sanırım gelişim süreçleri etkiliyor biz kalbimizi bozmayalım en iyisi..

dırım cım oyy iş mi yaptın sen bugün kıyamam bende yemek tatlı filan yaptım ama öldüm sanki :bbo: artık gezersin miss gibi oğluşlarınla beraber ..

penses cim seni görünce hep evim aklıma geliyor ah konyam ahhh.. sanada güzel bayramlar canım..

özgecim canım komşum sen yine duramıyosundur bayram geziyosundur kızlarınıda alıp içimden bi ses öyle diyor opuyorumnanaktan

herkes iyi olur inşalalh hep kızlar..

bizim biraz ağrımız var sabah kahvaltıda girdi sıkıyorum kendimi annem öyle dedi napıyım :kedi:

yine pozitif enerjini dağıtmışsın millete kuşum,bu kadar kişinin mesajını alıntısız nasıl yazıyorsun şaşıyorum,,
canım kendini sıkman gerekn kasılma nasıl bişey bi tarif etsene bakkiimm?
eşim gitti kendi başına,artık koltuktan kalıcak halim olmadığı gibi,birşey olur orda canımı sıkarlar,doğuruveririm diye de korktum zaten,,
ama eşimi doldurmuşlar belli pamuğum,o dolduruşa gelmez ama az konuşuyor,ne olduğunu da pek anlatmıyor,
sadece kızlar bunlardan birine benzemesin de bir daha şansımızı zorlayıp çocuk mocuk yaptırma bana dedi..

Hymarryim canım benim kasılmam yok sayılı sadece üzerine yattığım taraftaki bebeğim üzerine yattığımda taş eksilip geriliyor. ağrım var karnımın ortasından başlıyor aşağı doğru iniyor arada buıçak saplanır gibi giriyor. bide sırtım ve belim bide malum bölge acayip şekilde sızlıyor. eşim üşüttün diyor inşallah öyledir..

Allahım sabır versin tatlım sanada zordur tahmin edebiliyorum ama sabır az daha . benzemez bebişler onalra hiç üzme kendini . aklına getirmemeye çalış . kalkma yerindende hiç tatlı dilli gül yüzlüm a.s.

ah bebişim neden ağlıyorsun kuzuumm,
aşkolsunn
yavruların minick olmalarına rağmen kuvöze girmediler bak,maşallahları var ikisinin de,
oldu da sarılık oldular,ne var bunda,asıl köprüyü geçtiler,
bak uslularmış ta maşallahları da varmış hiç üzmüyorlarmış seni de,
daha ne olsun canım benim,,
hiç üzülme,çok çabuk atlatıcaklar hiç merak etme tamam mmıııı,
bizi de üzme,görüşemezsek oldu da ağlamadan duanı eksik etme bizden de olur mu..
teyzesii onlar çok dayanıklılar..allahım sizlerede verecekkk daha güçlülerini..sağol canım benimminşallah yarın evimize gideriz..

angel canım 34 erken ben 34 de doğum yaptımm bence 1 saat bile çok önemlii benim suyum gelmeseydi sonuna kadar giderdimm..bana ciğere geliştirici 5 hafta boyunca yapıldı...bence 2 de yeter...
Hymarryim canım benim kasılmam yok sayılı sadece üzerine yattığım taraftaki bebeğim üzerine yattığımda taş eksilip geriliyor. ağrım var karnımın ortasından başlıyor aşağı doğru iniyor arada buıçak saplanır gibi giriyor. bide sırtım ve belim bide malum bölge acayip şekilde sızlıyor. eşim üşüttün diyor inşallah öyledir..

Allahım sabır versin tatlım sanada zordur tahmin edebiliyorum ama sabır az daha . benzemez bebişler onalra hiç üzme kendini . aklına getirmemeye çalış . kalkma yerindende hiç tatlı dilli gül yüzlüm a.s.
canımm benimm sanada çok geçmişolsunn..az kaldıı sabır sabır...
CANLARIMM EĞER ADET SANCISI GİBİ SANCI ÇEKİYORSANIZ DR ARAYINN YADA HASTANEYE GİDİNN..BEN 1 GECE BÖYLE BİR SANCI ÇEKTİMM VE SABAH SAAT 7 DE SUYUM GELDİİ.DİKKAT EDİN TAMAMMII
SIRA MARRYDE.........
BEN 3. SIRADAYDIM 1 E GEÇTİM TÜLAY 2.SIRADA İDİ..MARRY 1. SIRADA
AMA BEN SIRAYI BOZDUM:kedi:BUNDAN SONRA BOZMAYINN YOKSA GELİR YAVRULARIN POPOSUNA POPOSUNA :eek:

Pamuğummmm..opuyorumnanaktan kıs varya yazdıkların öyle akıcı ve neşebdoluki işnsan kıpır kıpır oluyor...
bugün amaç gezmekti bi kaç gündür bi enerjiktim anlatamam.. annemin komşusu var sağolsun ablam gibidir. sabah aradı namazdan sonra kahvaltıya gelin yanlız kalmayın diye oraya gittik. kahvaltıdan sonra eve geldim. ay sanki bebişler gülle oldu. yattım bütün gün uyudum nerdeyse.seninde dediğin gibi sağa yatıyom o taş oluyor sola yatıyorum diğeri uyanıyorum sırt üstüyüm bu sefer korkuyom aman kordon falan sıkışmnası olur diye. huzursuz bir gündü anlayacağın.biraz öncede bi teyzemiz var sağolsun annem gibidir. ona el öpmeye gittik hava soğumuş dondum resmen geldim kalın çrap kışlık picamalar ancak ısındım valla. kıslar bu bahsettiğim kişi eskiden ebelikte yapmış. bana dediki son aylarda ayaklarını yazda olsa çok sıcak tutacaksın. ilk zamanlar nasıl bi yerlere uzanmıyorsan son zamanlarda da aynısını yapacaksın dedi.. paylaşayım dedim. ayakları sıcak tutalımm.zemuszemus

canım eğer bebeklerin bulundukları yerde geriliyorlarsa o onların normal haytta da gördüğün şekli ile kendi kasılmaları,
ama göbek üstünden tepe yapıp ağrı aşağı doğru iniyorsa ordan da büyük tuvaletini kaçırıcakmışsın gibi yapıyorsa ve 15-20 dakikada bir tekrar ediyorsa o sıkıntılı,,
ben de hastaneen döndükten sonra ikisini ayırdeder oldum,şimdi de bazen günde iki kez yada geceleri tutuyor o sancı fakat önemli olan sıklığı,yani 15-20 dakika kadar sık olması gerekiyor canım..
Kendini dinle,kasılman olursa saate bak hemen..
Sık oluyorsa da kendini tutmanın bir anlamı yok,
gitmedin dimi o doktora konuştuğpumuz gibi?

wavymm hoşgeldin canım,ben de de bu ara bi uykuuuu,bi uykuuuu,
son günlerin tadını çıkarma psikoljisi sanırsam..
kız biz anneme bile çıkmadık valla,dün vedalaşarak ayrıldık,
bugünde kız kardeşimin görümceleri falan gelmiş,aman sizde öyle çeyiz oluyor demek,bi bohçalar,bi çeyizler,anam bi anlatıyor ki nasıl altından kalkıcaz biz bunların diye,ki biz de Trakyalıyızdır,bizde de çeyiz çömlek meşhurdur,
annemler bizde görmediler yazık,şimdi bunlarda ne yapıcam diye karnını ağrı girmiş kadının..

bebişim siz de gece uyuyacak yer bulabiliyormusunuz orda kendinize,gelin bana misafir olun kıııızzzz:eek:

wavy im yine gezmişsin maşallah varya bazen akrabadan daha iyi oluyor eş dost .. ömür boyu kalıcı vede düşünsene çıakrsız.. Allahım eksik etmesin.. ayakları sıcak tutma konusunu iyiki dedin benim sorunumd ao işte. üşütüyorum sanırım ondan ağrılarım. o korkular varya öldürüyor olumsuz şeyler düşünmemeye çalışamız lazım. zaten istesemde yatamıyom ben sırt üstü mafoldumben neyse hayırlısıyla sona yaklaşıyoruz canım :emir_bebek:

Hymarryim ağrıları ayırt edemiyorum sanırım ben belkide yorgunluk ve üşütmeden kaynaklanan ağrıdır. her seferinde anlattığın ağrının şekli aklıma geliyor eşime doğuruyorum diyorum adamın yüreği ağzına geliyor garibim naniknanik gitmedim dr ye canım ben çarşambaya erteledim tabi olağandışı bişey olmassa.. o gün doğum hastanesine gidicemde bu sefer korkuyom alıverirlerse hastaneye yada doğuma diye sırnaşık şey sanki tutup hemen beni doğurtcaklar gözleri yolda beni bekliyorlar gibi mirmirmirmir

bebişim ben sıramı bekliyorum inanki 2 kişi kaldı önümdee angelım bide hymarryimmm vereliniortak vurma bebeklerimizin poposuna emii zaten küççücük popoları olcak minikleriminnn uyyy :dance:

ya varya uyus oluyorum eşim durup durup elime telefon tutuşturuyor birileriyle bayramlaşıyor telde sonra hemen beni sorduklarında elime telefon veriyo yaaa kafamçokkarıştı bide durumumdan öyle vahimmiş gibi bahsediyoki görende yatalağım kalkamıyom sanır :eek:lmaz: neyse uyus oldum naniknanik

wavymm hoşgeldin canım,ben de de bu ara bi uykuuuu,bi uykuuuu,
son günlerin tadını çıkarma psikoljisi sanırsam..
kız biz anneme bile çıkmadık valla,dün vedalaşarak ayrıldık,
bugünde kız kardeşimin görümceleri falan gelmiş,aman sizde öyle çeyiz oluyor demek,bi bohçalar,bi çeyizler,anam bi anlatıyor ki nasıl altından kalkıcaz biz bunların diye,ki biz de Trakyalıyızdır,bizde de çeyiz çömlek meşhurdur,
annemler bizde görmediler yazık,şimdi bunlarda ne yapıcam diye karnını ağrı girmiş kadının..

bebişim siz de gece uyuyacak yer bulabiliyormusunuz orda kendinize,gelin bana misafir olun kıııızzzz:eek:
hemde ne bohçalar olur güzelim. mesela kayınvalideme görümcelerime ayrı ayrı pike takımları bile işlenip konmuştu bohçaya. ama kardeşin şanslı bizd3e yeni geline yada nişanlıysa nişanlıya bilezik yada bütçesi neyte yetiyorsa o alınır takılır bayramlarda. kıyafetleri alınır bayramlıkları. yani bizim kız almamız ağırdır aslında. ama ben bişey görmedim. kız tarafı olarak ne bohçalr yapmıiştık valla dudağın uçuklardı:kedi:

X