Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

bende biraz kalkayım pc başından kızlarr belim ağrımaya başladıı azıcık uzanayım bendeeee :eek:

canım çok sıkıldı kızlar moralim altüst oldu:gitme: annemler yaz için memlekete gitti bilyorsunuz paylaşmıştım daha önce. dün annemle konuştukl babamı sordum merkeze gitti komşuyla dedi ayy nasıl içim burkuldu o an anlatamam. hayırlı gidip gelsinler dedim normalde böyle laflar pek kullanmam.. ama nedense içimden geldi neyse.. dünden beri içim daralıyordu sabah 11 de annemi aradım napıyonuz falan diye. babam nasıl dedim. iyi uzanıyor dedi. dün neler yapmışlar dedim. annem bi duraksadı bak bişey dicem üzülme dedi..:gitme: babamlar dün kaza geçirmişler nerdeyse uçurumdan nehire yuvarlanıyolarmış. araba pert olmuş resmen:gitme:ay elim ayağım döküldü babamı ver konuşcam dedi ama nasıl haykırdıysam annem uzanıyor kaldırma kızım dedi ama ben nasıl bağırıyorum sesini duymazsam inanmam diye. ayy alalhıma şükür sesini duydum rahatladım kolu incinmiş bide emniyet kemerinden dolayı kaburgaları..senağlama allahım büyük onları korumuş. bize bağışlamış. ayy nasıl kötü oldum anlatamam. araba resmen pert olmuş kasko yenisini veriyormuş düşünün o halde yani. ve kimsede bişey yok allahıma şükürler olsun. allahım herkesin sevdiklerini onlara bağışlasın:Saruboceq:

Ah wavy'ciğim Allah korumuş babacığını.Verilmiş sadakası varmış babanın.Pert olan bir arabadan Rabbim korumuş işte.Canım iyi olduğunu öğrenmişsin şükür,artık sıkma içini bebişlerin üzülmesin olur mu tatlım benim?:1hug:

kızlar bugün 50gr seker yüklemesi yapıldı sonucum 98 çıktı.bunun yanında idrar tahlılımde güzel çıktı şimdilik bi sorun yok hamdolsun pazartesıde kan tahlıl sonucunu alacagım önümüzdeki cumartesıde doktor kontrolum var bakalım

kızlar bugün 50gr seker yüklemesi yapıldı sonucum 98 çıktı.bunun yanında idrar tahlılımde güzel çıktı şimdilik bi sorun yok hamdolsun pazartesıde kan tahlıl sonucunu alacagım önümüzdeki cumartesıde doktor kontrolum var bakalım

Çok güzel canım maşallah...

yani iyi dedi seker için hemsire canım.bidaha bakmazlar dimi. benım parmaktan aldılar kanı çok acıyo yaa kolum okadar acımıyo

çok normal penses.. sınır 160 yanlış hatırlamıyorsammmmm..benimde 90 çıktıı

yani iyi dedi seker için hemsire canım.bidaha bakmazlar dimi. benım parmaktan aldılar kanı çok acıyo yaa kolum okadar acımıyo

İlerki aylarda bakarlar gene.Parmak ucundan aldığına göre şeker ölçüm cihazıyla yapmışlar ölçümünü.Senin canında biraz nazik demek ki..Canım ölçün çok normal çıkmış.Açlık şekerin 120 den yukarı olmamalı,toklukta 140 dan fazla olmayacak.Ama bunların bu sınırdan yüksek olmasıyla da hemen şeker taşhisi konulmaz.Şeker adayı olduğun için yakın takibe alınırsın.Hba1c tahliline bakılır.O da 6 'dan yüksekse vücudunda 3 aydan fazladır glikoz fazlalığı olduğunu gösterir.Sen çok iyisin sonucuna göre

kaswacım çok tesekkur ederım engin bilgin için .evet canım yaaa canım çok tatlı kıyamıyom kendıme

Ah wavy'ciğim Allah korumuş babacığını.Verilmiş sadakası varmış babanın.Pert olan bir arabadan Rabbim korumuş işte.Canım iyi olduğunu öğrenmişsin şükür,artık sıkma içini bebişlerin üzülmesin olur mu tatlım benim?:1hug:

canım çok sağol. allahım büyük bize bağışladı babacığımı..opuyorumnanaktan yakında olmayınca gör3emeyince insan bi fena oluyor:sinifsinif: şimdi iyiyim ama toparlandım ilk başta bir sürü şey geçti aklımdan ay ama geçti gitti:1hug:

canım çok sağol. allahım büyük bize bağışladı babacığımı..opuyorumnanaktan yakında olmayınca gör3emeyince insan bi fena oluyor:sinifsinif: şimdi iyiyim ama toparlandım ilk başta bir sürü şey geçti aklımdan ay ama geçti gitti:1hug:

Benim de anneciğim 1 haftadan fazladır yoktu şimdi yolda kazası belasız gelsin inş.O benim elim kolum canım benim.Bilemedi şu gebeliğimden beri bana maddi manevi ne yapacağını.Zaten babacığımı 4 yıl oldu kaybedeli.Aileden tatlı ne var ki.Kimseden fayda yok,Yemin ederim hamileliğimden beri daha boğazımızdan babannemizin ,halalarımızın bir lokması geçmedi.Durumları çok iyidir eşimin ailesinin bakalım torunlarına ne yapacaklar?Hiç soran yok neler yapıyorsunuz diye?Ama torun olunca bizim diye sahip çıkarlar..Tekrar geçmiş olsun canım babacığına..

Canım sonucun harikaalkisalkisalkis
bu arada normalde seker sınırı kaç acaba bilen var mı?
sınır 140tır 50gr. glikozda..
Benim de anneciğim 1 haftadan fazladır yoktu şimdi yolda kazası belasız gelsin inş.O benim elim kolum canım benim.Bilemedi şu gebeliğimden beri bana maddi manevi ne yapacağını.Zaten babacığımı 4 yıl oldu kaybedeli.Aileden tatlı ne var ki.Kimseden fayda yok,Yemin ederim hamileliğimden beri daha boğazımızdan babannemizin ,halalarımızın bir lokması geçmedi.Durumları çok iyidir eşimin ailesinin bakalım torunlarına ne yapacaklar?Hiç soran yok neler yapıyorsunuz diye?Ama torun olunca bizim diye sahip çıkarlar..Tekrar geçmiş olsun canım babacığına..
Aaaaah ah canım benim burda az mı konuştuk,ne varsa kız annelerinde var,baban için da Allah rahmet eylesin,ne güzel evlatlar bırakmış arkasındaa,ne mutlu,Rabbim geride kalanlara sağlık huzur mutluluk versinn
Öbür tarafa ise,ne kadar ekmek o kadar köfte ama bundan sonra herkese.Kim bana ne kadar değer veriyorsan ben de o kadar değer vericem.Öyle gelip gidip torun sevmek yok kuru kuru,koycam tavrımı:dilcikar:..

ay neler yazmıştım hepsi gittilaelaelaelaelaeallah sağlıkla annenle kavuşmanı nasip etsin canım. babnı duyuncada içim bi fena oldu başın sağolsun canım:gitme:ahh ahh ana gibi yar olmaz boşuna demiyolar güzelimopuyorumnanaktan

güzelim onlar lafa gelince ay torunlarım canlarım derler ama iş icraata gelince hiç bişey bekleme. benim evimde bi çöpleri yoktur. ne varsa eşimle birlikte yapmışızdır yada annemler yapmıştır. onlar sadece alsana demeyi bilirler alabiliyonmu demeyi bilmezler..annem memlekete gitmeden önce bi zarf uzattı bana al kızım torunların odasına benimde bi katkım olsun dedi.. elinden ip tülbent düşm
yor ağız bezi yelek falan yapıyor. kç. validemde bişeye ihtiyacın varmı ne yapalım dedi sadece ağız ucuyla. bide bişey aldıkmı niye acele ediyonuz demeyi biliyolar. hepsini birlikte almak çok kolay sanki.. ayy neyse öyle işte:umursamaz:

ay neler yazmıştım hepsi gittilaelaelaelaelaeallah sağlıkla annenle kavuşmanı nasip etsin canım. babnı duyuncada içim bi fena oldu başın sağolsun canım:gitme:ahh ahh ana gibi yar olmaz boşuna demiyolar güzelimopuyorumnanaktan

güzelim onlar lafa gelince ay torunlarım canlarım derler ama iş icraata gelince hiç bişey bekleme. benim evimde bi çöpleri yoktur. ne varsa eşimle birlikte yapmışızdır yada annemler yapmıştır. onlar sadece alsana demeyi bilirler alabiliyonmu demeyi bilmezler..annem memlekete gitmeden önce bi zarf uzattı bana al kızım torunların odasına benimde bi katkım olsun dedi.. elinden ip tülbent düşm
yor ağız bezi yelek falan yapıyor. kç. validemde bişeye ihtiyacın varmı ne yapalım dedi sadece ağız ucuyla. bide bişey aldıkmı niye acele ediyonuz demeyi biliyolar. hepsini birlikte almak çok kolay sanki.. ayy neyse öyle işte:umursamaz:

Bana uzak,Allaha yakın olsunlar,çok sustum çok attım içime,bundan sonra aynı olmayacak hiçbirşey:umursamaz:

hepimiz aynı şeylerden dertliyiz galibaaa neden böyle oluo acaba,,bide benim eşim tek çocuk düşünebiliomusunuzzz.... ve ilk başta ikiside erkek olucak die akılları gitmiştiii kaynana habire dua ediodu kız olsun die,,eee biri kız çıktı hala tık yok,,anam bunlara güven olmaz daha bi iğne iplik almadılar...amann almasınlar umrum değil yeterki karışmasınlar...

ya git allasen yaranamıycaksın ya,kız olsa erkekierkek olsa kız derler de derler,,,
tek bir iğnelerini istemiyorum,verenin de atıcam yüzüne,taksınlar k.çlarına,,
üfff yaranamazsın kardeşim,el kızı değilmisin..
Kocalarımız da el erkeği de analarımız babalarımız tek kelime söylemiyorlar,,
ya sinir katsayım artıyor,mevzu ne zaman kapanırsa ben o zaman yazıcam..

tamamm yaww sinirlenme gerçi hepimiz sinirleniozzz kapatttık bu tatsız konuyu dimi kızlarrrrrrr

X