Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

biv kullanıcısından alıntı
arkadaşlar ben şeker hastası olduğum için diyetisyenle devam ediyorum hasta olmama rağmen banada en az haftada 4 yumurta verdi.sizler şanslısınız ben hiç birşey yiyemiyorum günde 4 kez insüline başladım 8 kere şekerimi ölçüyorum hamilelik sürecim bayağı zorlu geçicek

Biv canım allah yardımcın olsun canım. sen bize göre iki kat daha dikkatli beslenmen gerek canım. bişey sormak istiyorum canım. şeker hastalarına da sezeryanla doğum yaptırıyolarmı yoksa normal doğum mu öneriyor doktorla.r bi bilgin varsa ve paylaşırsan sevinirim..

sordum doktoruma şuan bunları konuşmak için çok erken dedi
ama şekerini normal seviyede tutarsak sezeryan yapmakta hiç bir sakınca yok dedi

cnm eğer tüp bebekse doktorlar sezeryan yapıyolar tek çift fark etmiyor

normalse fark etmiyor şekeri dengeliyolar çünki
opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan
ya be3nb unu anlamıyorum ya tüp bebek anormal bi gebelikmi gerektiriyor gelişim farklı mı oluyorda illa sezeryan diye diretiyolar. ufff:sinifsinif:

sordum doktoruma şuan bunları konuşmak için çok erken dedi
ama şekerini normal seviyede tutarsak sezeryan yapmakta hiç bir sakınca yok dedi

inşallah dengelenir canım cevabın için teşekkürleropuyorumnanaktan

arkadaşlar ben şeker hastası olduğum için diyetisyenle devam ediyorum hasta olmama rağmen banada en az haftada 4 yumurta verdi.sizler şanslısınız ben hiç birşey yiyemiyorum günde 4 kez insüline başladım 8 kere şekerimi ölçüyorum hamilelik sürecim bayağı zorlu geçicek

allah yardım edecek hiç merak etme..Benim kuzenimde günde 5 kez vuruluyor insülin gebeliğinin 37. haftasında şimdi..Diyetine dikkat etti tabiki ama hepimiz dikkatli olmalıyız canım.ihtiyacımız kadar besin... fazlası sadece kilo..bebişlerin ihtıyacı çok yemek yememizi gerektirmiyor,aptal besin yemeye gerek yok...İnş. sende rahat rahat geçireceksin ..inş.ama çok büyük ihtimalle tosuncuk olacak seninkiler...:nazar:

kızlar geçen gün demstock ' a gittim orda hamile bi bayanla sohbet ettik biraz..bi kremden bahsetti o an yanımda kalım yoktu not alamadım. doğumdan i,ki ay önce meme uçlarına sürmeye başlıyormuşsunuz doğumdan sonrada devam ediyormuşsunuz ve meme üçlarınız çatlamıyormuş ve bebişlere zararlı değilmiş. bu kremi duyan adını bilen varmı. bence çok işimize yarayacak çünkü çoğumuzun ilk gebeliği ve göğüs u.larında kesin çatlama olacaktır:KK43:(

kremi buldum:lepi:
PURELAN 100 KREM
Anne ve bebek için %100 doğal, saf ve güvenli,emzirme dönemindeki meme ucu çatlaklarının tedavisinde idealdir. Gebeliğin 8. ayından itibaren kullanıldığında meme uçlarının çatlamasını önler ve göğüsleri emzirmeye hazırlar. Çatlamış yada ağrılı meme uçlarını rahatlatır, iyileştirir ve korur. Purelan 100 Krem cildin kaybettiği nemi yeniden kazanması ve meme ucu çatlaklarının giderilmesini sağlayan bir nem bariyeridir. Oluşturduğu mükemmel nem bariyeri sayesinde meme uçlarının kurumasını önler. Gözenekleri yada süt kanallarını tıkamaz, hiç bir şekilde süt üretimini ve emzirme sürecini etkilemez.Emziren anneler için idealdir. Hiç bir katkı ve kimyasal madde içermez. (Örn: alkol,parfüm)
Allerjen değildir. Bilinen yan etkisi yoktur. Hem bebek hem de anne için güvenlidir. Purelan 100 Krem %100 doğal olan Lanolin'in en saf halidir. Gebelik döneminde göğüsleri emzirmeye hazırlar, emzirme döneminde ise meme ucu çatlaklarını önlemeye ve tedavisine yardımcıdır. Gebelik ve emzirme döneminde güvenle kullanılır. Bebek için hiç bir zararı yoktur. Cilt çatlak ve tahrişlerinin tedavisinde de etkindir

anaaaaaaaaaaam amma kaynatmışınız,sabah akşam mesai mi yapalım şu KK da yaaww,
eşim evdeydi,uyumuştu,gittim yanına ki,ateş içinde yazık,bir iki mırın kırını vardı da dinlememiştim nazlanıyor diye,yazık,onunla ilgilendim biraz,mecbur işe çıktı şimdi de..
Kilolardan,sodalardan,ilaçlardan bahsetmişiniz anam hangi birini alıp kırpıp yazayım hayretim şaştı yannii,ben de direk gireyim olaya dedim.

Öncelikle biv arkadaşım seni çook tebrik ediyorummopuyorumnanaktan,
hayırlı sağlıklı bir hamilelik ve gönlüne göre bebebkler diliyorum canımma.s.,
ilaçlarını düzenli kullanıcaksın,kendini hep ferah tutacaksın,fazla ince eleyip sık dokumıycaksın,bak nasıl geçiveriyor,ha birde buraya sık takılıcaksınkaydirigubbakcemile3

Ben bisürü ilaç alıyorum,bir sürü de yemek yiyiyorum,geçende eşimin hastanesine gittik o sabah tartılmıştım,9 kilo almışım başlından beri,doktor ilaçlarımızı yazdırırken kaç kilo aldığımı sordu,9 dedim,çok muşşş dedi,Ctesi kendi doktruma gidicem,bakalım o bu kilo artışına ne diycek:kedi:

wavyciğim yine kendin etmiş,kendin bulmuşsunkaydirigubbakcemile3,
çıkmışken bir eczaneye sorayım bakayımm,artık son iki ay da kalmadı belki bizimm:bbo:

wavy cnm tüp bebek anormal gebelik değil kıymetli gebelik cnm ondan sezeryan oluyor

anne ve bebeği riske atmıyolar cnm

wavyciğim yine kendin etmiş,kendin bulmuşsunkaydirigubbakcemile3,
çıkmışken bir eczaneye sorayım bakayımm,artık son iki ay da kalmadı belki bizimm:bbo:

he heheheh valal öyle oldukaydirigubbakcemile3 bencede sor canım bende kullanmayı düşünüyorum. arkadaşımın çatlamıştı kızcağız resmen ağlauyarak emziriyordu bebişini:gitme: biz o yüzden önlemimizi alalımda çatlayacaksakta yapacak bişey yok..

bu arada bi bilgi daha. ama doğduktan sonra işimize yarayacak bişey.. hani bebeklerin ağzında pamukcuk oluytor ya onu engellemek için karbonatlı su ile emzirmeden önce meme uçlarını silecekmişiz. bayağı etkili oluyormuş. buda doğum yapmış birinin önerisiopuyorumnanaktan

wavy cnm tüp bebek anormal gebelik değil kıymetli gebelik cnm ondan sezeryan oluyor

anne ve bebeği riske atmıyolar cnm

anladım canım. ama ne bileyim yaa tüm gebelikler kıymetlidir benceopuyorumnanaktanama bunu doktorlara anlatmak zor yaw.. takmışlar sezeryana ..ben diretiyom ama nereye kadar bilmiyom. çatır çatır doğurmak istiyom minnoşlarımıopuyorumnanaktan

anaaaaaaaaaaam amma kaynatmışınız,sabah akşam mesai mi yapalım şu KK da yaaww,
eşim evdeydi,uyumuştu,gittim yanına ki,ateş içinde yazık,bir iki mırın kırını vardı da dinlememiştim nazlanıyor diye,yazık,onunla ilgilendim biraz,mecbur işe çıktı şimdi de..
Kilolardan,sodalardan,ilaçlardan bahsetmişiniz anam hangi birini alıp kırpıp yazayım hayretim şaştı yannii,ben de direk gireyim olaya dedim.

Öncelikle biv arkadaşım seni çook tebrik ediyorummopuyorumnanaktan,
hayırlı sağlıklı bir hamilelik ve gönlüne göre bebebkler diliyorum canımma.s.,
ilaçlarını düzenli kullanıcaksın,kendini hep ferah tutacaksın,fazla ince eleyip sık dokumıycaksın,bak nasıl geçiveriyor,ha birde buraya sık takılıcaksınkaydirigubbakcemile3

Ben bisürü ilaç alıyorum,bir sürü de yemek yiyiyorum,geçende eşimin hastanesine gittik o sabah tartılmıştım,9 kilo almışım başlından beri,doktor ilaçlarımızı yazdırırken kaç kilo aldığımı sordu,9 dedim,çok muşşş dedi,Ctesi kendi doktruma gidicem,bakalım o bu kilo artışına ne diycek:kedi:
ay hymarry ben bugun kendımden korktum bılıonmu sabahtan berı basındayım sunun
kaydirigubbakcemile2 bı seyı kacıracagım dıye nasıl hırslanmısım.kafamçokkarıştı yalnızım bugun ve canım sıkılacak burda olmazsam....:eek: kız 9 kılonun nesı çok ıkı bebek için allah aşkına.senın kılo alımın çok normal.Allah yardım ediyor bize ....benimde 4 kilo oldu şükür.....zemuszemus

ya diyorlar ki bu memelere bebeğinizi ilk emzirmeden önce yarım soğanı göğüs uçlarına sürün,hiçbişey olmaz,
yeni doğan bebeğe emzirmeden önce bir nar tanesini ağzına sıkın,hiç gaz sorunu yaşamaz,diyorlar
bir de yine yeni doğan bebeğin damağına ilk olarak bir gıdımcık hurma ezilip tadı sadece damağına sürülürse bebek zeki olurmuş,bu da Peygamber sünnetidir.
denemekte zarar görmüyorum,biz şimdi hastane çantamıza hurma,soğan,nar koyucaz,pazar çantası gibi muhahhahahh:roflol:

anladım canım. ama ne bileyim yaa tüm gebelikler kıymetlidir benceopuyorumnanaktanama bunu doktorlara anlatmak zor yaw.. takmışlar sezeryana ..ben diretiyom ama nereye kadar bilmiyom. çatır çatır doğurmak istiyom minnoşlarımıopuyorumnanaktan

elbette tüm gebelikler kıymetli ama normal yolla hiç beklemeden uğraşmadan çocuk sahibi olanla milyarlarca para döküp sabırla tüm çağresizliklere göğüs geren tüp bebekcilerle birmi cnm.......

ve ayrı keselerdeki bebekler normal yolla doğamaz anne riske girer tek yumurta olabilir ama ayrı kese asla

kilon çok iyi kaswacımm,ben şu son zamanda alıverdim 1er 2 şer.Ama normal diyorlar,amaaan keyfime bakıyorum vallaa

kıslar bende bugün tartıldım 1 kilo almışım. sanırım kilo alımı başlıyor bende de.. ama bıcırıklarımında her biri 345 gr olmuş nerdeyse normal dimi:)) bu arada doktorların çoğu bizi tek gebelikle kıyaslıyor o yüzden takmayın hamilelik sonuna kadar 17 kilo normal kızlar ikiz gebelik için. iki bebişe 9 kilo neki yaww..

ya bize deseler ki ayrı keselerde bebekler doğmaz,bu bir açıklamadır,ama anne ben normal istiyorum diyorsa da sonuçta bir dinlemek lazım bence,

1 kilo da cebindeki selpaklar olabilir kanımca canım,onları çıkarıp tartılsaydınkaydirigubbakcemile3

elbette tüm gebelikler kıymetli ama normal yolla hiç beklemeden uğraşmadan çocuk sahibi olanla milyarlarca para döküp sabırla tüm çağresizliklere göğüs geren tüp bebekcilerle birmi cnm.......

ve ayrı keselerdeki bebekler normal yolla doğamaz anne riske girer tek yumurta olabilir ama ayrı kese asla
verdiğin bilgiler için sağol canım .opuyorumnanaktan benimnki cahil cesareti heralde. :kedi:aslında ben sezeryandan korkuyorum bütün derdim o aslında ben kolay uyuşmuyorum oy üxden tedirginizm. ama canlı canlı dikiş atsalar umrumda olmaz ağrı eşiğimde yüksek bi o kadar. alalh hakkımızda hayırlısını versin..:nazar:

ya bize deseler ki ayrı keselerde bebekler doğmaz,bu bir açıklamadır,ama anne ben normal istiyorum diyorsa da sonuçta bir dinlemek lazım bence,

çok fazla anladım dediğini ama normal ayrı kesede çok zor mesela benimkilerinin birinin ayakları rahimdeydi birinin bası....

ve ben 4 cm açıklıkla girdim doğuma 4 cm açıklık normal doğum için çok iyi üstelik ben sancı durdurucu alıyordum sancım durdurmasalar doğururdum ama devlet hastanesi böle bişeyi riske almak istemedi

X