Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

hmmmm sen doğru olanı yapıyomusun canım yaa ben meyve olayını abartıyom herhalde doktorumda aynı sekılde demişti mesela 1 günde 1salkım üzüm 1 dılım karpuz yıyeceksın fazlası yok demıstı ama ben kendıme hakım olamıyom bu konuda sınırı bıraz asıyom galıba .doktorum kılomun hızlı arttıgını söylemıstı gecen ay en son 16 temmuzda tartıldım 74kılo geldım tam 11 kılo almısım sımdıden daha 3 bucuk ayım var bılmıyorum ozamana ne olurum ayrıca sekerıde yükseltıyomuş meyvenın asırısı tokluk sekerım iyi çıkmıstı açlıgı 1 ağustosta yaptıracagım bakalım ne olacak

ya kilo olmasa zaten.ben de 51 kilo başladım daha şimdiden 8 kilo aldım ya 59 oldum,ki hamur işi,tatlı hiç yemiyorum,canım da istemiyor,ben de hızlı gidiyorum

Bu sabah iki bacağımada kramp girdi.Gittiğimde magnezyumuma baktıracağım.Ame benim belimde ameliyetlı olduğu için bilemiyorum bu belimden mi gebelikten mi?Kramp giriyormu kızlar bacağınıza,giriyorsa ne zaman başladı?Bir de 4 gündür hiç hissetmedim hareketlerini canım sıkılıyordu çok.mafoldumben ilk hareketleri başladığında sizinde böyle ara verdiği oluyormuydu?Kramptan sonra hareket ettiler.şükürler olsun.Haftaya salı randevum var.Çok özledim artık,merakta ediyorum,içim sıkılıyor bazen...
canım bende de ara ara oluyor kramplar. ah bıcırıklar iliğimizi kurutuyolar:)) magnezyum kullanmaya başladıktan ve günde en az 1 soda içtiğimden beri daha iyiyim canım. ben mide bulantılarından dolayı çok su kaybettiğim dönemde poliklinik doktoru önermişti günde en fazla iki soda tüketebilirsin. bnünyeni toparlar içindeki minerallar iyi gelir demişti..
bu arada bebek hareketleri ile ilgili hafta sonu bi tecrübe yaşadım.. hafta sonum yorucu ve stresliydi her yönüyle. ve bebeklerim resmen cuma gecesi karnımda taş kestiler ve pazartesi akşama kadar hiç kımıldamadılar tepecik oluşturmadılar. nasıl korktum anlatamam. eşim elini karnıma koyduğu anda akvaryumdaki balıklar gibi elinin olduğu yere toplanırlardı onuda yapmadılar. bu sefer eşim endişelendi. ve beni yakınımızda olan kadın doğum hastanesine götürdü meleklerimin ikiside iyiydi ve pıt pıt atıyordu kalpleri.:)) bu arada kilolarınıda öğrendim biri 345 diğeri 347 grammış.opuyorumnanaktan neyse çok uzattımç doktordan çıkıncaiçimiz rahatladı tabi neşem yerine geldi. eve gelip uzandım ve o neee pıtpıt vuruyor cimcimeler.opuyorumnanaktan stres yapmamaya çalış canım stresten iyice çekiliyorlar çünkü..
bi alıntı yapıcam buda faydalı olacaktır..
21. GEBELİK HAFTASI (20+0, 20+6. GÜNLER)
Bebek haraketleriniz bir iki hafta önce başladı ve bu haftadan itibaren bebeğinizin oynama sıklığı ve hareketlerin hissedilebilirliği artacak. Bu süreçte siz zaman zaman bebeğinizin "daha az oynadığını" hissederek endişeye kapılabilirsiniz. Bilmeniz gereken, bu haftalarda bebek hareketlerinin tutarsız olduğudur. Hareketler bebeğiniz büyüdükçe ve beyin dokusu geliştikçe daha anlamlı ve daha istikrarlı olacaktır. İleri gebelik haftalarında bebeğinizin seslere, yediklerinize ve hatta sizin konuşmanıza tepki verdiğini görecek ve bu duyguyu çok seveceksiniz.

gebelig.org tan alıntıdır.
erolcan kullanıcısından alıntı
mrb arkadaşlar bende akşamları içiyordumsüt ama 4 gundur içemiyorum midembulanıyo amapeynir yiyorumtabi kaşarıda denicem hiç tatlı yemek istemiyorum limon ve ekşi erik yiyorum zararıolurmu sizce acaba öğlende bile hiç bişey yemekistemiyo canım normalmi bu

canım ben gebeliğimin ilk haftaları portakal gibi limon yemiştim. eşim şoka giriyordu. çünkü ben limon sıkarken bile bayılacak gibi olurum. oınu yemek ayy şimdi bile azım bi garip oldukaydirigubbakcemile3 tatlıyıda çok sevmeme rağmen tiksinmiştim resmen. ama 3 aydan sonra ekşiye eğilimim azaldı ve tatlıya eğilimim arttı. ve benim cimcimelerin ikiside kıs:nazar:

kızlar yaa dün bi arkadasım doktora gitti oda hamıle yaklasık 25 haftalık kız bebek beklıyo doktoru suyunun azaldıgı günde en az 20 bardak su içecegini söylemiş o da üzülüyodu 3 hafta sonra tekrar kontrole cagırmış doktoru suyuna bakacakmış suyun önemı cok fazla arkadaslar ben inanırmısınız koca 1 bucuk litre şişeyle evde dolasıyom valla bıtınce tekrar dolduruyom tuvalete gidip gelmekten yoruluyom

hmmmm sen doğru olanı yapıyomusun canım yaa ben meyve olayını abartıyom herhalde doktorumda aynı sekılde demişti mesela 1 günde 1salkım üzüm 1 dılım karpuz yıyeceksın fazlası yok demıstı ama ben kendıme hakım olamıyom bu konuda sınırı bıraz asıyom galıba .doktorum kılomun hızlı arttıgını söylemıstı gecen ay en son 16 temmuzda tartıldım 74kılo geldım tam 11 kılo almısım sımdıden daha 3 bucuk ayım var bılmıyorum ozamana ne olurum ayrıca sekerıde yükseltıyomuş meyvenın asırısı tokluk sekerım iyi çıkmıstı açlıgı 1 ağustosta yaptıracagım bakalım ne olacak

Ben 1 tabak tepeleme yiyorum ama kısıtlamıyorum canım kendimi bu konuda yani canım çok isterse 2 tabak bile yerim.Meyve çok faydalı bir şey ama ben meyveyi öğün olarak yiyorum.tabağımı alıyorum önüme o benim öğle öğünüm oluyor.Ben kiloluyum zaten şimdiye dek 4 kilo oldu benim.Şeker sorunun şimdiye dek yok şükür.

bende çok meyve yiyorum eskiden aklıma meyve yeemk gelmezdi ama şimdi yemeden duramıyorum ama hiç tatlı yemiyorum canım hiç istemiyor çok severdim oysa ki önceden:sm_confused:
bende 51-52 gibi hamile kaldım şimdi 65 oldum sadece koca bir göbeğim var sanırım biraz çok alıyorum :kedi:

kızlar yaa dün bi arkadasım doktora gitti oda hamıle yaklasık 25 haftalık kız bebek beklıyo doktoru suyunun azaldıgı günde en az 20 bardak su içecegini söylemiş o da üzülüyodu 3 hafta sonra tekrar kontrole cagırmış doktoru suyuna bakacakmış suyun önemı cok fazla arkadaslar ben inanırmısınız koca 1 bucuk litre şişeyle evde dolasıyom valla bıtınce tekrar dolduruyom tuvalete gidip gelmekten yoruluyom[/QUO
Bende çok su içiyorum hiç elimden düşmüyor şişem.

kızlar yaa dün bi arkadasım doktora gitti oda hamıle yaklasık 25 haftalık kız bebek beklıyo doktoru suyunun azaldıgı günde en az 20 bardak su içecegini söylemiş o da üzülüyodu 3 hafta sonra tekrar kontrole cagırmış doktoru suyuna bakacakmış suyun önemı cok fazla arkadaslar ben inanırmısınız koca 1 bucuk litre şişeyle evde dolasıyom valla bıtınce tekrar dolduruyom tuvalete gidip gelmekten yoruluyom

canım bol su içince o su problemi çözülüyor görümceme de dr. oyle demiş çocuk bogulmak uzere bol su iç demiş bol suyla su fazlası bile olmuştu .
aynen bende senın gıbı elimde şişeyle dolaşıyorum tabi habire tuvalete taşınıyorumkaydirigubbakcemile3

ikizlerimiz eğer 27.haftanda 14 kılo aldıysan bence iyi ben daha 22 .haftanın içindeyım ve tam 11 kılo aldım bu zaman kadar o yüzden doktorum biraz yavas gıt diyo .mesela bana 5gün yumurta ye dedi ben 7 gün yıyorum dedi bana güldü yanı bz abartıyoru herhalde ama kesınlıkle hamurişi tatlı yemıyorum bunun yanında asırı tuzdan kaçınıyorum yemekler genelde sebze agırlıklı haftada 1 yada 2 kez balıgımı mutlaka yıyorum yanı çok özen gösterıyorumda su meyveyı abartıyom bıraz işte

kaswacım demek meyve konusunda sende benım gibiymişin ozaman bi sorun olmaz dimi bende 1 tabak tepeleme yiyom genelde ne yiyosam

ikizlerimiz evet arkadasım doktoruda öyle demış bol su içecek artık o aklına geldıkce su içiyomuş bende kızdım tabıkı.bakalım bende 8inde randevuya gidecegım benım suyum nasıldır acaba görcez

penses,ben de her sabah 1 yumurta yiyorum,bana ilk tüp bebek merkezimde demişlerdi,her sabah 1 yumurta diye ben de hala vazgeçmedim,ne yapalım kiloyu sonra veririz,sağlıklı olalım da bebekler ve biz

penses , hamur işi ve tatlıyı yemıyorsan meyvenını cok zararı olmaz bebişlerine gider onlar bende oturup kilolarca yıyebılırım de engellıyorum kendimi abartıyorum birasss:kedi:

wavy canım benim ne güzel anlatmışsın.Çok teşekkür ederim canımmmmmmmmmmmmmmm.....soda içmeyede başlayacağım,maşallah fındıkların ne güzel büyümüşler..Hep hareketli olsunlar annesi onlar hep iyi olsun inş...:nazar::nazar:Şeniz

arkadaşlar benim gebelim bu gün 8 haftalık oldu geçen hafta kalp atışlarını duydum doktorum 1 ay sonra kontrole çağırdı bu arada kullandığım ilaç sadece folik asit yani 1 ay daha sadece folik asit kullanıcam sizce normalmi başka herhangi bir vitamin yada kan hapı vermedi.diğer takviye vitaminlere ne zaman başlamam gerekiyor

kaswacım demek meyve konusunda sende benım gibiymişin ozaman bi sorun olmaz dimi bende 1 tabak tepeleme yiyom genelde ne yiyosam

şifa olsun o meyveler ye bol bol şeker olmadığı sürece..ama yumurtayı abartıyorusn bence...zaten havalar sıcak gün aşırı ye..

arkadaşlar benim gebelim bu gün 8 haftalık oldu geçen hafta kalp atışlarını duydum doktorum 1 ay sonra kontrole çağırdı bu arada kullandığım ilaç sadece folik asit yani 1 ay daha sadece folik asit kullanıcam sizce normalmi başka herhangi bir vitamin yada kan hapı vermedi.diğer takviye vitaminlere ne zaman başlamam gerekiyor

canım benim drumda ilk 3 ay folik asit verdi sadece sonra elevit demir calsiyum verecek
25-26 haftadan sonra balık yagı da verebilir

Sağlıkla devam etsin inş. gebeliğin.şikayetlerin var mı? ben 12. haftaya dek crınone jel,folık asıt ve coraspın kullandım canım.vitamın ve kan haplarına daha sonra baslatıyorlar.doktorun sana söyler onu.

hayırlı olsun,ben tüp bebek tedavisinin başından beri elevit kullandım,hala da devam ediyorum tabii,içinde folik asit de var.kan ilacına 4. ay başladım.diğer kontrolünde sor multi vitamin kullanmalı mıyım diye?

canım benim drumda ilk 3 ay folik asit verdi sadece sonra elevit demir calsiyum verecek
25-26 haftadan sonra balık yagı da verebilir

Ben 17. haftamda başladım omega 3 e sende başla.Hiç bir zararı yok faydası var safra kesende problem olmadığı sürece

X