Arkadaşlar Ben Neden Gün Yüzü Görmüyorum? Yine Dışarıda Kaldım!

Dedi İngiltere prensesi.

Ben seni fazla şımarık buluyorum mahh.
Zor şeyler yaşamışsın amenna ama senden daha da zor şeyler yaşayanlar var.
Sürekli isyanlardasın ve hep bi şikayetçi halindesin.
Birazcık elindekine şükretsen zamanla her şey düzelecek eminim ama sen kendine o fırsatı bile vermiyorsun.
Allah aşkına 562450 562450 keşke şımartacak biri olsaydı da şımarık yetişmiş biri olabilseydim. Sorun şurada, onlar beni eleştirebilecek kapasitede değiller ama kendini aşırı öz güvenli, atılgan, konuşkan falan zannediyorlar. Bir tanesi Türkçe 'nin arasına farklı dilden kelimeler karıştırıyor. En azından ben konuşabiliyorum yani düzgün bir şekilde.

Ya Allah aşkına işleyişi, belli bir grubu övmek için mağdur insanları yalancı çıkartmaya çalışmayın ya. Yurda gittim tabi ki "Bize 'Misafir alımına kapattık. Bu yüzden yer yok deyin.' dememizi istedi yönetim." diyen bir personel vardı. Üstü kapalı yer var ama almıyoruza getirdi yani. Bir başka yurt "Yer yok ama olsa da valilik yerleştirmeli." dedi. O da üstü kapalı yer var ama valilik yerleştirsine getirdi. Ayrıyeten keşke gerçek yaşamda karşılaşmış olsak ve yardımınızı dokunsa, çok isterim. Ama burada kendimi ifşa edemem, üzgünüm. Size nasıl güveneyim?
Kadın size belki yer bulacak, neden vermiyorsunuz bilginizi? Tek kişi sonuçta.

Malatya'dasınız. Ev bulmak çok zor arayan arkadaşlarım var ama hastane ve TOKİ taraflarında uygun ücretlere ev bulan arkadaşlarım da var. Yeni atandınız başlarda zorluklar olacaktır ekstra bir de deprem bölgesindesiniz. Konudan bağımsız genellikle de olumsuz düşünen birisiniz gibi. Güzel düşünün güzel olsun. 🌺
TOKİ evleri yok mu onlara baksan deprem de hasar almadı diyorlar.
Toki sağlam deniliyor kayalara inşa edildiği için evet ama Toki falan kalmadı ki. İlk deprem olduğunda kapış kapış gitti. Şimdi ilana çıksa da yıllık kirasını peşin istiyorlar. Bir de Toki genelde hastaneye uzak kalıyor. Yani verseler zamanı yolda geçirmeye de razıyım ama yok yani.

Ya Allah aşkına işleyişi, belli bir grubu övmek için mağdur insanları yalancı çıkartmaya çalışmayın ya. Yurda gittim tabi ki "Bize 'Misafir alımına kapattık. Bu yüzden yer yok deyin.' dememizi istedi yönetim." diyen bir personel vardı. Üstü kapalı yer var ama almıyoruza getirdi yani. Bir başka yurt "Yer yok ama olsa da valilik yerleştirmeli." dedi. O da üstü kapalı yer var ama valilik yerleştirsine getirdi. Ayrıyeten keşke gerçek yaşamda karşılaşmış olsak ve yardımınızı dokunsa, çok isterim. Ama burada kendimi ifşa edemem, üzgünüm. Size nasıl güveneyim?
Bir grubu ya da bir kesimi övdüğüm tek bir msjı gösterir misiniz? Şuan Malatya yerle bir farkında mısınız? Sevmediğiniz için her şeye bir bahane buluyorsunuz. Ben kimsenin ortada kaldığını görmedim, duymadım

Sorun şurada, onlar beni eleştirebilecek kapasitede değiller ama kendini aşırı öz güvenli, atılgan, konuşkan falan zannediyorlar.
İşte bu sence ama.
Belki de gerçekten özgüvenlilerdir de sen kibirli olduğun için sana yalan geliyordur.
Sırf akrabaların arasında kötüler var diye sayfalarca Malatya insanını kötüledin sen tabii ki şımarık geliyorsun bana.
Kendini o ortama, o şehre değilde daha üstlere layık görüyorsun ama o şehir senin tercihin.

Kadın size belki yer bulacak, neden vermiyorsunuz bilginizi? Tek kişi sonuçta.
Bir grubu ya da bir kesimi övdüğüm tek bir msjı gösterir misiniz? Şuan Malatya yerle bir farkında mısınız? Sevmediğiniz için her şeye bir bahane buluyorsunuz. Ben kimsenin ortada kaldığını görmedim, duymadım
"Ben kimsenin ortada kaldığını görmedim, duymadım." cümleniz bile sizce kimi övmeye yönelik? Ben depremde oradaydım, çadırda kaldığım da oldu. Gerçekten kimse ortada kalmadı mı? Şimdi aylar sonra şehre yeni atanmış memur olarak dönüyorum yine ortadayım. İyi niyet ile yardımcı olmak için yazıyorsanız çok teşekkür ederim. Ama pat beni yalancı çıkartmak için şu şöyle oldu bu böyle oldu diye sıraladınız yani. Dışarıda kaldım diyorum sizi kandırınca elime ne geçecek mesela?

"Ben kimsenin ortada kaldığını görmedim, duymadım." cümleniz bile sizce kimi övmeye yönelik? Ben depremde oradaydım, çadırda kaldığım da oldu. Gerçekten kimse ortada kalmadı mı? Şimdi aylar sonra şehre yeni atanmış memur olarak dönüyorum yine ortadayım. İyi niyet ile yardımcı olmak için yazıyorsanız çok teşekkür ederim. Ama pat beni yalancı çıkartmak için şu şöyle oldu bu böyle oldu diye sıraladınız yani. Dışarıda kaldım diyorum sizi kandırınca elime ne geçecek mesela?
Hanımefendi 3 depremi de küçük çocuklarımla yaşadım. Çadırda da kaldık, 40 kişi iki oda eve sığınıp iki kilo pirinci pişirip ikişer kaşık da yedik, yeri geldi arabada da kaldık... Evet ilk zamanlar çok ihmaller oldu ama şuan herkes bi şekilde bi yer buldu. Hastane personeli bile size "herkes bir yer buldu bi sen bulamadın" dediyse sizce sorun kimde? Aaa gerçi pardon yardımcı doçentiniz size sen herkesten farklısın çok asilsin demişti değil mi? Ve siz başkalarıyla da kalamazsınız... Ya biz de atandık hiç bilmediğimiz güneydoğunun bi semtine gittik. Yeri geldi 5 arkadaş bir evde kaldık... Siz memnuniyetsiz olabilir misiniz?

Hiç fark etmez ki... Tamam öğretmenlere pansiyon açıldı ama diğer personellere de yurtlar açık ve kimseyi de valiliğe yönlendirmediler. Bakın eski yurt personeliyim. Hala bir çok arkadaşım orda çalışıyor. Hiç böyle bi yorum duymadım. İnsanlar sokakta kalmış ne diyecekler git valilikten izin al mı
Öğretmene yakışmıyor diye hemen mührü bastınız da ona istinaden düzelttim

Bir tanesi Türkçe 'nin arasına farklı dilden kelimeler karıştırıyor. En azından ben konuşabiliyorum yani düzgün bir şekilde.
Türkçeyi konuşamıyor, kendi anadilini konuşabiliyordur senin gibi. Böyle böyle yontulacaksın, tecrübe edineceksin mahh. Bu açıdan değerlendir yaşadıklarını, birer anı birer macera olarak yaz belleğine

Öğretmene yakışmıyor diye hemen mührü bastınız da ona istinaden düzelttim
Ben yanlış anlamış öyle yazmışım ama siz orayı öğretmen olarak değil de insan olarak alın. Çünkü bireyleri sınıflandırmak, sırf Malatyalı diye kötü olduğunu iddia etmek insana yakışmıyor

Ben yanlış anlamış öyle yazmışım ama siz orayı öğretmen olarak değil de insan olarak alın. Çünkü bireyleri sınıflandırmak, sırf Malatyalı diye kötü olduğunu iddia etmek insana yakışmıyor
O Hatay’a gitseydi büyük ihtimalle bin beterini orası için de yazardı kişisel almayın

Hanımefendi 3 depremi de küçük çocuklarımla yaşadım. Çadırda da kaldık, 40 kişi iki oda eve sığınıp iki kilo pirinci pişirip ikişer kaşık da yedik, yeri geldi arabada da kaldık... Evet ilk zamanlar çok ihmaller oldu ama şuan herkes bi şekilde bi yer buldu. Hastane personeli bile size "herkes bir yer buldu bi sen bulamadın" dediyse sizce sorun kimde? Aaa gerçi pardon yardımcı doçentiniz size sen herkesten farklısın çok asilsin demişti değil mi? Ve siz başkalarıyla da kalamazsınız... Ya biz de atandık hiç bilmediğimiz güneydoğunun bi semtine gittik. Yeri geldi 5 arkadaş bir evde kaldık... Siz memnuniyetsiz olabilir misiniz?
Ben her okuduğunuzdan neden farklı bir şey çıkarttığınızı anlayamadım. Başta yüz yerde hastane, sağlık personeli gibi ifadeler yer almasına rağmen öğretmen olduğumu düşündünüz. Şimdi de hastane personeli böyle demiş diyorsunuz. Hastane personeli konuda da yazdığım üzere "Herkes ev tuttu sen neden tutmadın?" dedi. Ev ile ilgili bunu dedi yerleşme ile alakalı değil. Hatta şuraya şuraya gittiğimden bahsettim "Yok bir şey çıkmaz, bir şey yapmıyorlar." dedi. Arayabileceğim her yeri aradım, gidebileceğim her yere gittim daha ne yapmam gerekiyor da sorun bende? Bir sorunlu tarafımdan bahseder misiniz? Yine üçüncü okuduğunu anlamadığınız nokta da diyorum ki konteyner, yurt gibi tüm seçeneklere razıyım ama erişemiyorum şurada şurada kaldım. Siz diyorsunuz ki "Ya siz başkalarıyla da kalamazsınız..." Yurdu benim için kapatsınlar yazmışım gibi. Gerçekten konuyu okudunuz mu bunu gerçekten soruyorum?

Ben her okuduğunuzdan neden farklı bir şey çıkarttığınızı anlayamadım. Başta yüz yerde hastane, sağlık personeli gibi ifadeler yer almasına rağmen öğretmen olduğumu düşündünüz. Şimdi de hastane personeli böyle demiş diyorsunuz. Hastane personeli konuda da yazdığım üzere "Herkes ev tuttu sen neden tutmadın?" dedi. Ev ile ilgili bunu dedi yerleşme ile alakalı değil. Hatta şuraya şuraya gittiğimden bahsettim "Yok bir şey çıkmaz, bir şey yapmıyorlar." dedi. Arayabileceğim her yeri aradım, gidebileceğim her yere gittim daha ne yapmam gerekiyor da sorun bende? Bir sorunlu tarafımdan bahseder misiniz? Yine üçüncü okuduğunu anlamadığınız nokta da diyorum ki konteyner, yurt gibi tüm seçeneklere razıyım ama erişemiyorum şurada şurada kaldım. Siz diyorsunuz ki "Ya siz başkalarıyla da kalamazsınız..." Yurdu benim için kapatsınlar yazmışım gibi. Gerçekten konuyu okudunuz mu bunu gerçekten soruyorum?
Hanımefendi paylaşımınız o kadar kibir kokuyordu ki tamamını okumadım. Yurda razıysanız bana ulaşın ben sizin adınıza yer ayarlayacağım. Aynı şeyden bahsetmişiz farkında mısınız? Herkes ev tutmuşsa siz neden tutamadınız? Ve evet paylaşımlarınızdan ortaya çıkan tek başınıza kraliçe gibi yaşamak istediğiniz

O Hatay’a gitseydi büyük ihtimalle bin beterini orası için de yazardı kişisel almayın
"O" kim ben miyim? Hatay, Maraş gibi iller hastane adı vermedi direkt sosyalleşme bölge diye alıma çıktı. Ben de başta korktum, cesaret edemedim, saçmaladım ve o panikle Allah beni bildiği gibi yapsın ki Malatya 'yı onların üstüne yazdım hastane adı ile alıma çıktı diye. Hatay çadır hastane vardı ve bir müddet o şekilde devam edecek gibi görünüyordu. Ama birkaç ay içinde yirmi dört saat çalışıp pat pat sıfır hastaneleri açtılar. Hatay deniz kenarı, ılıman güzel bir şehir insanları açık görüşlü. Çok çok çok pişmanım yazmadığım için. Deprem öncesi alımda ilk sıralardaydı İskenderun ama işte sosyalleşme bölge ifadesi benim hatalı tercih yapmama neden oldu.

Her hafta bir dram içerikli konu aciyorsunuz başlıklardan görüyorum.İlk defa bir konunuzu okudum cok karamsar bir yapınız var.

Bu gidişle daha çok başınız agrir böyle konular acarsiniz.Biri yardimci olmaya kalkıyor ona karşı bile negatifsiniz bir dövmediğiniz kalmış.

Hanımefendi paylaşımınız o kadar kibir kokuyordu ki tamamını okumadım. Yurda razıysanız bana ulaşın ben sizin adınıza yer ayarlayacağım. Aynı şeyden bahsetmişiz farkında mısınız? Herkes ev tutmuşsa siz neden tutamadınız? Ve evet paylaşımlarınızdan ortaya çıkan tek başınıza kraliçe gibi yaşamak istediğiniz
Ben olsam bu tavırda birine yardim etmem siz yine de yardim etmek istiyorsunuz helal olsun.

"O" kim ben miyim? Hatay, Maraş gibi iller hastane adı vermedi direkt sosyalleşme bölge diye alıma çıktı. Ben de başta korktum, cesaret edemedim, saçmaladım ve o panikle Allah beni bildiği gibi yapsın ki Malatya 'yı onların üstüne yazdım hastane adı ile alıma çıktı diye. Hatay çadır hastane vardı ve bir müddet o şekilde devam edecek gibi görünüyordu. Ama birkaç ay içinde yirmi dört saat çalışıp pat pat sıfır hastaneleri açtılar. Hatay deniz kenarı, ılıman güzel bir şehir insanları açık görüşlü. Çok çok çok pişmanım yazmadığım için. Deprem öncesi alımda ilk sıralardaydı İskenderun ama işte sosyalleşme bölge ifadesi benim hatalı tercih yapmama neden oldu.

Konuşmalara bak ya. Hanımefendi yalvardık mı Malatya'ya gelin diye. Madem anneniz de Malatyalı ondan da biliyor olmanız gerekirdi Malatyalıların ne kadar cahil, açık görüşlü olmadığını, bağnaz olduklarını. Bizzat yaşamış olmanız lazım bunları. Neden tercih ettiniz ki? Ben olsam bunca şikayetçi olduğum şehirde, bu insanlarla çalışmaktansa istifa ederim

Sanki birçok konuda gecikmiş gibisiniz. O yüzden de istediğiniz gibi bir yer bulamıyorsunuz.

Üniversitelerin ve birçok kurumun misafirlikleri var hatta çevre yakın illere de bakabilirsiniz. Mutlaka bir yer çıkar karşınıza..

Konudan bağımsız burda okuduğum en olumsuz üyelerden birisiniz.. Biraz pozitif olun bu modla hastalara da bir faydanız olmaz.

Alya Hanım vallahi şimdi saçlarımı yolacağım. 😅 Neden ev tutmaya korktuğumu on satır yazdım ya konuda hani. Rica ediyorum iki dakika ayırıp okur musunuz? Yurtlar hasarsız diye geçiyor, evet yurda razıyım. Ama kendimi deşifre etmeye cesaret edemem. Keşke sizi normal yaşamda görmüş olabilseydim. Gerçi valilikte bir personel "Yurt personeli arkadaşım. Size yardımcı olmayı çok istiyorum. Numarasını vereyim, hemen ayarlasın." dedi. Kadını aradım "Sırf arkadaşım için bir bakacağım boş yer var mı diye." dedi. Sonraki aramam da engellemişti.

X