arkadaşlar banada yardım edin

maysimirna

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2007
273
4
merhaba arkadaşlar
günaydın herkesin mutlu haberlerini aldığımız bir gün olur inş.
önceden yazdığım konuları okuduysanız haberiniz vardır,Adet düzensizliği yaşıyorum son 5 aydır doktora gittim,ultrason ve jinekolojik muayene yapıldı,bir de gebelik için kan testi ki negatifti,ultrasonda bakıldı,kist yada bir terslikten söz etmedi,adet günün yakın olabilir belki rahmin kalınlaşmış dedi,adet olabilmem için falutal verdi zaten 4.gününde regl oldum,Regl tarihlerim,25 haziran,22 agustos(farlutal yardımıyla),15 ekim,yumurtlama günümü anlayamıyorum doğal olarak ama çok ilginçtir bugünler arasında da 53 gün var,her ay gecikmelerle hamile olabilirmiyim diye şüpheleniyorum,bu ayda tabiki,19 kasımda test yaptım,negatifti.bu kadar düzensizlik içinde yumurtlama gününü bile bilmeden hamile kalmam çok zor belki ama bu ay beni şüphelendiren 10 gündür çektiğim ve hiç geçmeyen kasık ağrıları ve mide bulantısı,kusma yok ama hiç bir şekilde geçmiyor bulantı.
Fikirlerinize ihtiyacım var,test için erken davranmış olabilirmiyim,kanda ne zaman çıkar gebelik varsa,birde benim gibi adet düzensizliği yaşayan arkadaşlar tanı ve tedavi konusunda yaşadıklarını anlatabilirmi,dr randevum haftaya ama bekleyemiyorum,fikirlerinize ihtiyacım var..:uhm:

canım öncelikleçok geçmiş olsun beklenen adet tarihin 3-4 gün geçtiyse kan tahlilinde çıkar gebe olup olamadığın idrar testi yanlış söyleyebiliyor kesin cevapı kan tahlilinde belli oluyor benim bir arkadışımında adetleri düzensizdi yine2ay adet olmamıştı hatta tedavi görüyordu ümidi yoktu yani dr.gitti meğer 2aylık hamişmiş rabbim sanada bizlerde en yakın zamanda tattırır işallah

canım ben de adetin başlangıç tarihinden itibaren 22.günde kan testinden sonuç alınıyor diye biliyorum, Allah gönlüne göre versin..

BAK CNM BEN 52 GÜN SONRA ADET OLDUM BENDE PKO VARDI HAP KULLANDIM KİLO VERDİM DOKTORUM GEÇTİ DEDİ AMA D.KONTROL HAPINI BIRAKINCA İLK 2 AY DÜZENLİ ADET GÖRDÜM AMA 3 AY GELMEDİ BELİRTİLERİ YAZACAM SANA ŞİMDİ .....................

GÖĞÜSLERDE ŞİŞME
DAMARLARDA BELİRGİNLEŞME
GÖĞÜSUCLARININ GENİŞLEMESİ
SİVİLCELENME
KARINDA ŞİŞME
SIK İDRARA ÇIKMA
ACIKMA
MİDE BULANTISI(zamanla kusma)
KABIZLIK
VE ADET GEÇTİİİİİİİ HERKES HAMİŞSİN DİYO BENİM İÇİMNDE ÖLE GEÇMİYO PKOYUMYA DİYORUM KİST OLDU KESİN AMA KİMSE İHTİMAL VERMİYO ADETİMDEN 25 GÜN ÖNCE DOKTORA GİTMİŞİM BİŞEY YOK DEDİ........
DOKTORU ARADIM BEKLE DEDİ BEKLEDİM 42 GÜN GİTTİM
BİRDE NE GÖRSÜN İÇERDE KİST PATLAMIŞ RAHİME YARIM KİLO KAN BOŞALMIŞ EĞER GEBELİK OLUŞTUYSA DIŞ GEBELİK OLUR DEDİ TEST YAPTI ŞÜKÜRKİ ÇIKMADI VE ADET SÖKTÜRÜCÜ İLAÇ VERDİ VE 52 GÜN SONRA ADET OLDUM CNM.........
ŞİMDİ YUKARDAKİ TÜM BELİRTİLERİ ARAŞTIR AYNISI HAMİŞİLİK BELİRTİSİ
AMA HAMİŞİLİK DEĞİL ADET OLAMAMA
HE DERSİN SIK İDRARA ÇIKMA HAMİŞİLİK ADETLE NE ALAKA BENDE RAHİME KAN BİRİKTİĞİ İÇİN BASKI YAPMIŞ VE İDRARA ÇIKIYORTUYORDU ONDNA O KAN BİRİKİNTİSİ YAPMIŞ
bu arada bu duruma boğulma denirmiş yumurtalık büyüyüp çatlayamadığı için önce sıvıyı boşlatıyor sonra ana damar patladığı için kan boşalması oluyo..
tedavi dersen ben şimdilik snein kullandığın hapı içitim 10 gün adet oldum
şimdi yeni bir doktora gideceğim daha önceki doktorum bu sorunu çözemedi
araştır derim.sana

aşina ve eylül canım çok sağolun Allah'ım size de gönlünüze göre versin inş.
dırımkızı yazdığın bütün belirtiler var bende canım ya hepsi hemde ,doktor çok önemli gittiğim doktor ne hormon testi ne başka bişey yapmadı ve sorduğum sorularada cevap alamadım,senin yeni doktorun kim sende ist.dasın sanırım,canım benim inş sende en kısa zamanda iyileşirsin ve güzel haberlerini duyarız,çok sağolun kızlar

cnm evet ist. daha önceki doktorum bu durumu çözebilridi bana bu kadar acı çektirmeden o yüzdne ben o doktara asala gitmeyecem
şimdiki gideceğim dok. prof.çok iyi diyolar yarın gideceğim cnm sana yazarım
ihmale gelmeyecek bişey biran önce çözüm bul

bende haftaya yeni bir doktor deniycem arkadaş tavsiyesiyle birbirimize görüşlerimizi yazalım canım inş ikimizde çabucak şifa bulur bebişlerimize kavuşuruz,çok geçmiş olsun sağol canım

bende haftaya yeni bir doktor deniycem arkadaş tavsiyesiyle birbirimize görüşlerimizi yazalım canım inş ikimizde çabucak şifa bulur bebişlerimize kavuşuruz,çok geçmiş olsun sağol canım

cnm bi mahsuru yoksa ist.neresinde oturuyorsun?

ben b.evlerdeyim cnm gideceğim doktor nişantaşında yeri ama çapanın hocası

Çapa'nınsa iyidir,inş. en kısa zamanda hallolur sorunumuz,yarın doktordan sonra ne oldu,ne dedi,nasıl geçti haber ver olurmu canım,bakalım haftayada ben gidicem,hakkımızda hayırlısı olur inş

dırımkızı naptın canım doktorla görüşmen nasıl geçti,merak ettim seni,inş herşey yolunda gitmiştir,bende bugün gebelik için kantesti yaptırdım,haftaya gittiğimde isteyecek nasıl olsa doktor diye birde duramadım meraktan:)
ama işten çıkışta akşam verdiğim için yarın akşama kaldı sonuç,umarım senin için herşey yolunda gitmiştir canım

cnm merhaba çok yoruldum bugün ve şimdi yazabilidm sana

öncelikle şunu diyeyim doktorum çok iyi çıktı sakin beyfendi ve ukalalığı olmayan bir insan ...
beni muayne etti bende pko var demişiti önceki dok. ama yumurtlaık yapım pokoya uymuyo yani pko yokmuş cnm bu çok güsel bir haber ama bir kaç test verdi cnm onları yaptırcak ve kocamdanda sperm testi istedi cnm onalrın sonucunu alıp haftaya perşembe veya cuma tekrar gideceğim cnm birde klomen verdi yumurtalık takibi yapılcak ona göre yolumuza devam edeceğiz...benden bu kadar cnm gelişmeleri yazarım öptüm seni.
sende bilgi ver cnm

oyy canım ya bakarmısın pko diye kimbilir ne canını sıktın sen aylarca,çok sevindim bu çok güzel bi haber canım benim ya,inş bak herşey yolunamı giriyor ne,daha güzel hatta en güzel haberlerini alıcaz inş,bende haftaya gideceğim doktorla ilgili bi haber aldım bugün,çok umutsuz bir arkadaşım sadece klomen ve yumurtlama takibini denemeyi o doktor önermişti ona,hamilee hemde ilk aydan,hadi bakalım darısı senin başına,benim yarınki testin pozitif çıkması çok düşük hatta imkansız,2 ayda bir reglle ve 0 yumurtlama takibi,zaten çıksa 1 hafta önce evde çıkardı,ama nasıl olsa ilaç öncesi isteyecekti testi,neyse hayırlı haberlerini alıcaz inş,iyi olacağız canım benim,umudunu sakın yitirme,iyi gecelerr

cnm mrb inş hakkında hayırlısı olur benimde dört senelik doktorum böle bişey yapmadı bırak yumurta takibini en ufak tahlil bile istemdi şimdi yumrtlama takibi tahliler ve arkası inş.bebek olur hayırlı bir zamanı bekliyordur .....

bence doktoruna danış bu konuyu bilmiyorum ne kadar zamandır korunmuyon ama söle sen yinede cnm öpüyorum güsel haberlerini duyarız umarım bu arada eğitmensin öğretmensen öğretmenler günü kutlu olsun hakkınız çok çocukalrda ..:1hug:

evet öğretmenim çok teşekkür ederim canım,4 aydır korunmuyoruz,anlatacağım bakalım doktora herşeyi,hakkımızda hayırlısı olsun,bebişlerimizde hayırlı zamanı bekliyor bence,herşey gönlünce olsun canım,umudunu yitirme...

merhabalarr...
bir sorum olacak yardımcı olabilir misiniz??
bir arkadaşım var evli,çocukları çok seviyor ve kendine ait bir bebişinin olmasını da çok istiyor.fakat bir süre önce doktora gittiğinde çocuğunn olmamasını kürtaja bağlamışlar.bir kaç ay önce arkadaşım sağlık nedeninden dolayı kürtaj olmuş.mecburen yani.bu siteden bahsettim ama şu anda kendisini herşeye karşı tamamen kapatmış durumda. ben henüz evli bile değilim ,bir bilgim de yok bu konularda.sizce gerçekten kürtaja bağlı mıdır çocuğunn olmaması.?? ya da iyi bir doktor ya da hastane ismi verebilir misiniz bana??arkadaşımı böyle görmek beni çok üzüyor.

Böyle birşeyin olması mümkün değildir yaaa bu nasıl bir doktor ben geçen yıl bir düşük yaşadım ve kürtaj olmak zorunda kaldım ve şu anda 6 aylık hamileyim çok mantıksız bir açıklama yapmış doktor bence benim bir arkadaşım 2003 yılında nişanlıyken hamile kaldı ve düğününe 1 yıl vardı daha mecburen kürtaj olarak ilk bebeğini aldırmak zorunda kaldı 2004 yılında evlendi ve geçen yıl ramazan bayramında bir kızı oldu şu an 13 aylık.Yani bence arkadaşın daha iyi bir doktora gitsin ankarada doktor ve hastane bilgim yok ama ankaralı arkadaşlar baya var burada onlar doktor ve hastane önerisinde bulunabilirler zannediyorum.
Bence boşuna kendini üzmesin arkadaşın.:1no2:yerimseniben

büyük bir umutla gitmiş doktora sanırım bu yüzden bilemiyorum ama doktora gitmeyi ve insanlarla görüşmeyi reddediyor şu anda.böyle birşeyi öğreneli de 3 gün oldu henüz.iyi bir doktor araştırıyorum,tutup kolundan ben götürcem.doktorlara bile güven olmuyor bu zamanda.inş.sizin gibi onnda bi bebişi olur en kısa zamanda.teşekkürler FULERC .yazdıklarının bi çıktısını aldım zorla da olsa okutcam arkadaşıma...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…