Arkadaşın eşinin sarkıntılık etmesi

işte dondum kaldım o elle tacizde. Anlamamış gibi yaptım

Davranışları büyük ölçüde durdu

benim asıl ğzüldüğüm arkadaşım. Eminim başkalarına da aynısını yapıyordur eşi.
hiç de üzülmüyorsunuz kusura bakmayın.

Sanırım hepimizin başına bir noktada gelmiş bir durumdur.

Nadiren , erkeklerin ilgisi ile beslenen kadınlar da oluyor ve onlar kim ne diye bakmadan flört edip yaşam enerjilerini alıyorlar. Histriyonik grup.

Onlardan değil ama standart bir kadından söz ediyorum

örn kendi başıma gelen olayı paylaşayım:

Bir evli arkadaşımın eşi bana hep “evde X yok gelsene” gibi mesajlar atmaya cüret ediyordu. Adam bu cüreti nasıl buluyor bilmem - ben cesaret vermedim.

Bir gün toplu dıları çıktığımızda eşi gelip bana elle tacizde bulundu (popo ve göğüs). Hepimiz çakırkeyf olduğumuz için anlamamazlıktsn geldim

Arkadaşım da hani, dünya iyisi ama böyle evlilik meraklısı dediğimiz kadınlardan. Her birkaç ayda bir başka düğün fotoğrafı koyuyor sosyal medyasına (8 senelik evli). Yani evli barklı olmak onun için çok önemli bir değer.

Öyle birine çıtlatmak da çok daha zor. Zaten bu tarz şeyler söylenir mi bilmiyorum.

yakın zamanda eşinin kıza çok kaba ve umursamaz davrandığını duydum. Arkadaşım hem sosyal olarak hem de örn cinsel anlamda aşağılanarak muamele görüyor.

annesi şey demiş “evli kadınlar eve bekar kadın almamalı”. Annesi bunu dşyecek son kişi. Dünyanın en modern insanlarından biri. Eminim o da damadını sezdi

Bu herifin bir de yakın arkadaşı var.(bizim arkadaş grubumuzda değil, ama tanışıklığımız vardır) Hepimize sulanan ama evli olan. O bi ara kendi eşini aldattı.
Arkadaşımın bu olaya tepkisi “evet aldattı ama karısına söylemedim çünkü ben de olsam bilmek istemezdim”

Ama bu pislik eşi sosyal medyadan siliyorum yine ekliyo (engelleyemem çünkü yakın arkadaş grubuyuz niye diye sorarlar), bakışlar vs rahatsız edici.

ne bileyim işte zor bir durum

ark grubumuz çok iyi şanslıyım ama (bu nşye sorgulandı anlamıyorum, dünya iyisi insanlar çiftler, bir sapık yüzünden mi kötü oluyor) iş ortamında filan olunca bu tarz olaylarda kadın suçlanır ya hep (kuyruk salladı, ilgiden o da hoşlanıyor) vs gibi.
Bazılarımız da bu sebepten sessiz kalabiliyor

(bu durum artık devam etmiyor. Öneriler için teşekkürler ama mesafemi koyum ve önünü kestim)

(arkadaş grubum çok düzgün ve oturaklı insnalardan oluşuyor. Grubumuza sonradan arkadaşımızla evlilik yoluyla katılan bir sapık yüzünden, diğer düzgün insanlara esilen hakaretleri edenlere iade ediyorum)

BENIM MERAK ETTİĞİM:

size de oldu mu ve söylediniz mi?
söylediğinizde ne tepki aldınız arkadaşınızdan?

bu durum haksızlık olduğu için “acaba söylesem ne olurdu” diye düşünüyorum. O yüzden bununyaşamış birinin tecrübeleri önemli
Oldu söyledim.
Benimle konuşmuyor arkadaşım
Ama umurumda değil siyahsa siyahtır beyazsa beyaz.

Ben okudum da bişey sorcam şimdi bu dediğiniz her şey yaşandı elledi sizi sarhoşken sonra karım evde yok gel diye mesajlar attı sulandı değil mi sonra da bıraktı artık yapmıyo gibi bişey demişsiniz. Başka mesajda da eskiden oldu bunlar zaten ama ben arkadaşıma üzülüyorum söylesem mi acaba diye yazmışsınız. Yani adamın ilgisi bitince mi arkadaşınıza söylemek aklınıza geldi diye bir soru sorasım geldi gerçekten kötü niyetim yok zamanlamanız gerçekten de yanlış değil mi????
Evet zamanlama konusunda haklısınız

şu var adam artık kıza b.k gibi davranmaya başladı. Ama kız onu gözünde büyütüyor.

ve ara ara akşıma gelşyor acaba söyleseydim ne olurdu diye. Gözünden düşerdi de ayrılır mıydı ya da katlanmaz mıydı kabalıklarına vs vs

Muhtemelen baya taşlanırım bu yorumuma ama eşimle hiçbir kız arkadaşımın samimi olmasını istemem.
Ben de keza arkadaşlarını tanırım ama erkekli kızlı karışık bir etkinlik yapmayız.
Eşimde benim kafadandır.
Sadece bir tek böyle bir olay yaşandı.
Ondan sonrada bir daha karışık bir ortama girmedik.

Tacizin küçüğü büyüğü olmaz bence sessiz kalinmamali. O ortamda sağlıklı bir iliski de kurulmaz ki. Allah im boyle adamlari bizlerle karşılaştırma. Böyle karma bir arkadaş ortamim yok. En son komşumun eşi hepiniz yiyorsunuz da x kişisi niye kilo almıyorda siz aliyorsunuz demiş eşine. O günden beri çay muhabbetimiz kesildi. En ufak lafa tahammülüm yok.

İşte aynen konuşmayanlar olabiliyor

ben de bu mantığı anlamıyorum

ne düşünüyorlar acaba

sonuçta madur sizsiniz
Ne düşündüğü umrumda olmadı açıkçası.
Ben çok ayrıntılara kafamı yormam.
Onu ilgilendirir

Muhtemelen baya taşlanırım bu yorumuma ama eşimle hiçbir kız arkadaşımın samimi olmasını istemem.
Ben de keza arkadaşlarını tanırım ama erkekli kızlı karışık bir etkinlik yapmayız.
Eşimde benim kafadandır.
Niye taslanasaniz ki. Bu herkesin kendi seçimi. Bende istemiyorum şuan. Benim kız arkadaşlarım gelince üst kata alıyorum. Eşim kendi arkadaşlarıyla dışarıda buluşuyor. Ve bu halden çok memnunuz.

Tacizin küçüğü büyüğü olmaz bence sessiz kalinmamali. O ortamda sağlıklı bir iliski de kurulmaz ki. Allah im boyle adamlari bizlerle karşılaştırma. Böyle karma bir arkadaş ortamim yok. En son komşumun eşi hepiniz yiyorsunuz da x kişisi niye kilo almıyorda siz aliyorsunuz demiş eşine. O günden beri çay muhabbetimiz kesildi. En ufak lafa tahammülüm yok.
Benim tüm ortamlarım karma
Öyle yetiştim öyle büyüdüm

Sapık kilisede de oluyo kuran kuraunda da yani bence karma ortamla ilgisi yok

komşunuzun eşinin ne demek istediğini tam anlamadım

nası yani kilo almak ne alaka

• Beğen
Reactions: Z P
Niye taslanasaniz ki. Bu herkesin kendi seçimi. Bende istemiyorum şuan. Benim kız arkadaşlarım gelince üst kata alıyorum. Eşim kendi arkadaşlarıyla dışarıda buluşuyor. Ve bu halden çok memnunuz.
Genelde bu durumu geri kafalılıkla ya da güvensizlik bağdaştırıyorlar da ondan öyle dedim☺️
Kesinlikle ben de o şekilde yapıyorum.
Hatta eşim hanımlarla tokalaşmaz bile.
Arkadaşları gelir onlara hizmet dahi ettirmez kendi çaylarını vs koyar.

Üç komsuyduk benim onlardan fiziğim daha duzgundu. İkiside kiloluydu. Biz birde akşamları dürüm yemeyi çok severdik. O yüzden böyle bir konu geçmiş eşiyle arasında.

Ben sizin karma ilişkinize asla laf etmem ki yeri geldi bizde karma etkinlikler yaptık çok da güzeldi piknik vs. Ama biz artık tercih etmiyoruz tabiki. Siz ya o x kişisine söyleyin eşine söylerim diye yada esine direk söyleyin. Sizdez yüz bulmasa bile sizin sessiz kalmanız belki onu cesaretlendirir

Eşimde benim kafadandır.
Yok canım kimsenin haddine değil taşlamak bu sizin tercih meseleniz

öyle değerlerle yetişmişsiniz, kendinizi öyle rahat hissediyorsunuz. Zaten eşiniz de hemfikirse en güzeli öyle düzen tutturmak

iş yerinde bir kıza ama mesela başka bir bayan sarkıntılık etmişti. Kız çok sessiz aşırı muhafazakar diye ses çıkarmayacağını tahmşn etmiş. Aynen de kızcağı konduramamış sonra inkar etmiş kendi içinde vs vs. Aradan bir sene geçince öğrendik durumu.

Genelde bu durumu geri kafalılıkla ya da güvensizlik bağdaştırıyorlar da ondan öyle dedim☺️
Kesinlikle ben de o şekilde yapıyorum.
Hatta eşim hanımlarla tokalaşmaz bile.
Arkadaşları gelir onlara hizmet dahi ettirmez kendi çaylarını vs koyar.
Evet bizde öyleyiz öyle yetismisz 🥰Tamamen kültür farkına bağlıyorum ben bu işi :) herkese de sonsuz saygım var.

Sapıklıkla alaksı yok aslında.
Zamanında en yakın arkadaşımın eşime takıntılı aşık olduğunu öğrendim.
O yüzden hiçbir kadına o konuda güvenmem.
Eşimde hamdolsun güvenim tam
Ama neden huzursuz olayım mesela?

Sanırım okumadınız

“göz yummaya devam etmek” diye bir durum yok

çünkü durdurdum

benzer durumda kadınlar ne yapmış öğrenmek için açtım başlığı
Ben aynı ortamda durmanizdan bahsediyorum iyi okudum merak etmeyin...
Ilave olarak biraz sinirli cevap veriyosunuz herkese

Üç komsuyduk benim onlardan fiziğim daha duzgundu. İkiside kiloluydu. Biz birde akşamları dürüm yemeyi çok severdik. O yüzden böyle bir konu geçmiş eşiyle arasında.

Ben sizin karma ilişkinize asla laf etmem ki yeri geldi bizde karma etkinlikler yaptık çok da güzeldi piknik vs. Ama biz artık tercih etmiyoruz tabiki. Siz ya o x kişisine söyleyin eşine söylerim diye yada esine direk söyleyin. Sizdez yüz bulmasa bile sizin sessiz kalmanız belki onu cesaretlendirir
Hmm evet öyle övgüler olabiliyor. Ve erkeklerin partneri olan kadınların çok hoşuna gitmiyor açıkçası başka kadına lan ögü.

Belki adam kendi karısı da motive olsun zayıflasın sşye demiştir günahını almayalım

ben hallettim meseleyi başka kadınları öğrenmek istedim

• Beğen
Reactions: Z P
Yok canım kimsenin haddine değil taşlamak bu sizin tercih meseleniz

öyle değerlerle yetişmişsiniz, kendinizi öyle rahat hissediyorsunuz. Zaten eşiniz de hemfikirse en güzeli öyle düzen tutturmak

iş yerinde bir kıza ama mesela başka bir bayan sarkıntılık etmişti. Kız çok sessiz aşırı muhafazakar diye ses çıkarmayacağını tahmşn etmiş. Aynen de kızcağı konduramamış sonra inkar etmiş kendi içinde vs vs. Aradan bir sene geçince öğrendik durumu.
Bana da o şekilde oldu bir bayan arkadaşım o şekilde rahatsız etti.
Benim hiç aklıma gelmemişti.
Sonradan kendisi bi kıza baya baya tecavüz ettiğini duyunca anladım ben

X