Arkadaşın eşinin sarkıntılık etmesi

Aynı ortamda bulunmaktan kastım yalnız olmak değildi. Ama toplu olarak bile olsa o kişinin olduğu ortama ayak basmam ben olsam.Siz kendinizi kısıtladığınız için değil kendinizi korumak amacıyla o ortama girmeyeceksiniz.Açıkcası o ahlaksız devam edecek aynı ortamda olduğunuz sürece. Ayrıca arkadaşınız bir yerden duydu öğrendi diyelim. O kişi sizin üstünüze atar suçu. O ses çıkarmadı,rahatsız değildi diyerek. Bunu göze alabilir misiniz
Evet aynen suçu atıyolar bazen işte

ama benim ailem gibi olan yıllardır süren dostluklarım. Tacizci bir pislik yüzünden onları kaybetmek istemiyorum.

haksızlık yani bu olayın sonunda kaybedenşn ben olmam o değil

Arkadaş ortamınızın istikrarını önemsiyor iseniz size tavsiyem görmemeniz. Ellendiğiniz durumlar da nasıl bir tavır sergilediyseniz devam etmelisiniz.
Zira şuan sizin meseleniz "eşine söylemeliyim mi?"den ziyade tüm bağlarını asıl koparabilirim olmalıydı.
Ayrıca, kuyruk sallamak da göreceli mıncıklayana göz yummak sarkıntılık edene -aman Ali Rıza bey tadımız kaçmasın- modunda görmezden gelmek de bir çoğumuzın nezninde müsade etmek olayı akışına bırakmaktır.
Bu tavrınızdan ya da tavırsızlığınızdan sizin avantajınıza hiç bir şey çıkmayacaktır!
Buna müsade ettiğimi düşünmenize üzüldüm

hangi kadın müsade eder ben düşğnemiyorum

Evet aynen suçu atıyolar bazen işte

ama benim ailem gibi olan yıllardır süren dostluklarım. Tacizci bir pislik yüzünden onları kaybetmek istemiyorum.

haksızlık yani bu olayın sonunda kaybedenşn ben olmam o değil
Suçu susarsanız sizin üstünüze atabilir. Sesinizi çıkarırsanız ya da mesafe koyarsanız ne kadar suç atmaya çalışırsa çalışsın inandıramaz kimseyi.

Suçu susarsanız sizin üstünüze atabilir. Sesinizi çıkarırsanız ya da mesafe koyarsanız ne kadar suç atmaya çalışırsa çalışsın inandıramaz kimseyi.
Doğru

İşte ben de mesafe koymayı seçtim

gerçi o kadar çirkin bi adam ve benden 20 cm kısa. Asla tipim tarzım değil yani arkadaşımı nasıl ikna etti evlenmeye bilmçyorum. Ama benim ona bakmayacağım bir fact gibi bir şey bir yandan

Buna müsade ettiğimi düşünmenize üzüldüm

hangi kadın müsade eder ben düşğnemiyorum
Ben kadın olduğunuzu düşünmüyorum. Çünkü tacize uğrayan bir kadın bunu bu kadar rahat anlatmaz. Yok mememe elledi, yok öpmeye kalktı. O yüzden yönetime sizi bildirdim kib

Doğru

gerçi o kadar çirkin bi adam ve benden 20 cm kısa. Asla tipim tarzım değil yani arkadaşımı nasıl ikna etti evlenmeye bilmçyorum. Ama benim ona bakmayacağım bir fact gibi bir şey bir yandan
Açıkcası çok anlam veremedim söylediklerinize yanlış anlamayın ama tacizcinin yakışıklı ya da çirkin olması birşey ifade etmez.Yakışıklı olsa bakacakmıydınız gibi sorular akla gelebilir. Bu cevabınız yanlış anlaşılmaya çok müsait .

Doğru

Tipiniz olsa ne olacaktı pardon?

Sanırım hepimizin başına bir noktada gelmiş bir durumdur.

Nadiren , erkeklerin ilgisi ile beslenen kadınlar da oluyor ve onlar kim ne diye bakmadan flört edip yaşam enerjilerini alıyorlar. Histriyonik grup.

Onlardan değil ama standart bir kadından söz ediyorum

Bir evli arkadaşımın eşi bana hep “evde X yok gelsene” gibi mesajlar atmaya cüret ediyordu. Adam bu cüreti nasıl buluyor bilmem - ben cesaret vermedim.

Bir gün toplu dıları çıktığımızda eşi gelip bana elle tacizde bulundu (popo ve göğüs). Hepimiz çakırkeyf olduğumuz için anlamamazlıktsn geldim

Arkadaşım da hani, dünya iyisi ama böyle evlilik meraklısı dediğimiz kadınlardan. Her birkaç ayda bir başka düğün fotoğrafı koyuyor sosyal medyasına (8 senelik evli). Yani evli barklı olmak onun için çok önemli bir değer.

Öyle birine çıtlatmak da çok daha zor. Zaten bu tarz şeyler söylenir mi bilmiyorum.

yakın zamanda eşinin kıza çok kaba ve umursamaz davrandığını duydum. Arkadaşım hem sosyal olarak hem de örn cinsel anlamda aşağılanarak muamele görüyor.

annesi şey demiş “evli kadınlar eve bekar kadın almamalı”. Annesi bunu dşyecek son kişi. Dünyanın en modern insanlarından biri. Eminim o da damadını sezdi

Bu herifin bir de yakın arkadaşı var.(bizim arkadaş grubumuzda değil, ama tanışıklığımız vardır) Hepimize sulanan ama evli olan. O bi ara kendi eşini aldattı.
Arkadaşımın bu olaya tepkisi “evet aldattı ama karısına söylemedim çünkü ben de olsam bilmek istemezdim”

Ama bu pislik eşi sosyal medyadan siliyorum yine ekliyo (engelleyemem çünkü yakın arkadaş grubuyuz niye diye sorarlar), bakışlar vs rahatsız edici.

ne bileyim işte zor bir durum

ark grubumuz çok iyi şanslıyım ama (bu nşye sorgulandı anlamıyorum, dünya iyisi insanlar çiftler, bir sapık yüzünden mi kötü oluyor) iş ortamında filan olunca bu tarz olaylarda kadın suçlanır ya hep (kuyruk salladı, ilgiden o da hoşlanıyor) vs gibi.
Bazılarımız da bu sebepten sessiz kalabiliyor

size de oldu mu ve söylediniz mi

söylediğinizde ne tepki aldınız arkadaşınızdan
X adlı kişi size mesaj attiginda olayı bitirebilirdiniz, tamam arkadsınızla konusmaya cesaret edemiyorsunuz, adama şöyle okkalı bi cevap verseydiniz, davranışlarına devam edemezdi.. Bu kadar uzamazdı mevzu.

Açıkcası çok anlam veremedim söylediklerinize yanlış anlamayın ama tacizcinin yakışıklı ya da çirkin olması birşey ifade etmez.Yakışıklı olsa bakacakmıydınız gibi sorular akla gelebilir. Bu cevabınız yanlış anlaşılmaya çok müsait .
Yok hayır etmez tabii de hani dediniz ya suçu atar diye

öyle bir şey dese de kimse inanmaz benim ona bakacağıma o anlamda dedim

X adlı kişi size mesaj attiginda olayı bitirebilirdiniz, tamam arkadsınızla konusmaya cesaret edemiyorsunuz, adama şöyle okkalı bi cevap verseydiniz, davranışlarına devam edemezdi.. Bu kadar uzamazdı mevzu.

işte dondum kaldım o elle tacizde. Anlamamış gibi yaptım

Davranışları büyük ölçüde durdu

benim asıl ğzüldüğüm arkadaşım. Eminim başkalarına da aynısını yapıyordur eşi.

İşte daha önce olmuştu söylemiştim ama lisedeydik küçğk bi olaydı

arkadaşıma söylesem de kesinlikle kocasını bırakmaz. Öyle bir kadın o. Ama kalbi kırılır
Ya bir şekilde öğrenirse? Neden sessiz kaldığınızı nasıl açıklayacaksınız? Korktum üzülmenden deseniz inanır mı?

X