Arkadaşımın yaptığı aklıma takıldı?

Munzurum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2020
575
457
Merhaba herkese,
20 yıllık dostum bir ay önce istemesi oldu 2 hafta öncede nişanı. Benide çağırdı yardım şu bu derken yıllardır çok iyi anlaşırız zaten. Ama aklıma takılan bir şey oldu kardeşime anlattığımda sana öyle gelmiştir falan dedi emin olamadım. İstemesinde damadın uzaktan akrabası herkesin içinde oğlu ile görüşmemiz istedi, tavrını sevmediğim için olumsuz yanıt verdim. Neyse nişan günü damadın kuzeni görmüş ben zaten hareketlerden anladım eve gittiğimizde arkadaşıma söyledim dikkatimi çekti falan diye. Sonra damat arkadaşıma söylemiş bir sorsan konuşsalar diye arkadaşımda sormam gerek yok istemez o demiş. Bana da söylemedi ben başka biri numaramı alınca konu açtım ya evet böyle birşey var dedi. Bir kaç gün önce onlardayken böyle böyle dedi bende olumsuz yanıt verdim falan dedi. Bende buna bozuldum ben olsam sorardım ki sormuşluğumda vardır ben karışmam siz bilirsiniz derim. Bilerek arkadaşıma neden görüşmeyeyim ki dedim benlik sorun yok dedim. Oda iyi kimseye söylemeden biz buluşunca sizde gelirsiniz diye cevap verdi.
Benim amacım çocukla görüşmek değil ama fikrim sorulmadan hemen cevap verilmesini yadırgadım.
Bu benim ilk kez gelmiyor başıma bir kere ablama sormuşlar ablam mezhep farklılığı var diye yok demiş bunuda kardeşimden duymuştum. Ve bir arkadaşımın akrabasıda sormuş arkadaşım bana sormadan olumsuz yanıt vermiş. Bende mi sorun var yoksa insanlarda mı anlamadım. Ben böyle birşeyi heleki yakın ark kesin sorarım karışmam.
Siz ne düşünüyorsunuz? Konuşmayı düşündüm neden böyle yapıyorsun diye kardeşim olabilir boşver dedi. Sizin fikrinizide almak isterim. Teşekkür ederim.

Merhaba herkese,
20 yıllık dostum bir ay önce istemesi oldu 2 hafta öncede nişanı. Benide çağırdı yardım şu bu derken yıllardır çok iyi anlaşırız zaten. Ama aklıma takılan bir şey oldu kardeşime anlattığımda sana öyle gelmiştir falan dedi emin olamadım. İstemesinde damadın uzaktan akrabası herkesin içinde oğlu ile görüşmemiz istedi, tavrını sevmediğim için olumsuz yanıt verdim. Neyse nişan günü damadın kuzeni görmüş ben zaten hareketlerden anladım eve gittiğimizde arkadaşıma söyledim dikkatimi çekti falan diye. Sonra damat arkadaşıma söylemiş bir sorsan konuşsalar diye arkadaşımda sormam gerek yok istemez o demiş. Bana da söylemedi ben başka biri numaramı alınca konu açtım ya evet böyle birşey var dedi. Bir kaç gün önce onlardayken böyle böyle dedi bende olumsuz yanıt verdim falan dedi. Bende buna bozuldum ben olsam sorardım ki sormuşluğumda vardır ben karışmam siz bilirsiniz derim. Bilerek arkadaşıma neden görüşmeyeyim ki dedim benlik sorun yok dedim. Oda iyi kimseye söylemeden biz buluşunca sizde gelirsiniz diye cevap verdi.
Benim amacım çocukla görüşmek değil ama fikrim sorulmadan hemen cevap verilmesini yadırgadım.
Bu benim ilk kez gelmiyor başıma bir kere ablama sormuşlar ablam mezhep farklılığı var diye yok demiş bunuda kardeşimden duymuştum. Ve bir arkadaşımın akrabasıda sormuş arkadaşım bana sormadan olumsuz yanıt vermiş. Bende mi sorun var yoksa insanlarda mı anlamadım. Ben böyle birşeyi heleki yakın ark kesin sorarım karışmam.
Siz ne düşünüyorsunuz? Konuşmayı düşündüm neden böyle yapıyorsun diye kardeşim olabilir boşver dedi. Sizin fikrinizide almak isterim. Teşekkür ederim.
Yeterince kisiye siz yok dediginiz icin onlarda boyle bakis acisi olusturmussunuz😁 ilk soyleyen bayanin soyleme seklinden dolayi hayir demissiniz ya belki sizin soyleme seklinizde o tarzdir

Bide mezhep farki bazi kulturlerde hos karsilanmiyor ki benim esim safi ben hanefiyim hicte sorun olmuyor ama 😁 ablaniz da muhtemeln boyle biseyden dolayi size sormamistir..sadece bu arkadasa takilsaniz arkadasinizla bi konusun bu mevzuda size bozuldugu bisey var dicem ama...3 5 kez bu olmus demekki sizin yansittiginiz bi algi var gibi geldi bana

A
Tavrini sevmedigi uzaktan akraba, sonradan sorulan damadin kuzeni ikisi farkli yani 🤗
Ay pardon :KK70:
Bazı kişiler aynı aileden tanışma olmasın diye böyle yapıyor :KK70:
Size çoook mutluyus, kaynanam el üstünde tutuyor diyecek, ama siz gerçeği bileceksiniz :KK70:

Merhaba herkese,
Demek ki sürekli olumsuz yanıtlarınız olmuş. Herkese karşı da " o istemez nasıl olsa" izlenimi bırakmışsınız sanırım.

Sizin adiniza cevap vermesi hic hos olmamis ama insan yakin arkadasinin da ne tipten hoslanacagini az cok kestirebilir
Bizim boyle bir kuzenimiz vardi
Kriterine uymuyorsa bastan biz yok diyorduk ama yine de teklif goturuyorduk tabii
Bu noktada hakli olabilirsiniz

Arkadasiniza gelince acaba dogru mu anladim o zaten herkesin icinde soyledigi icin olumsuz buldugunuz kisinin oglu degil mi
Eger oyleyse ona gore reddetmistir belki de

Ya da akrabayi taniyor ve uygun bulmuyor mu acaba
Veya baska araciliklar olmustur ve size olumsuz yansimistir boyle bir seyden cekinmis olabilir
Ya da siz boyle aracilik durumlarinda onu mahcup etmis olabilirsiniz

Yani o kadar cok ihtimal var ki

Siz sizin hic iyi iliskinizin olmamasini istedigi icin mi sizden once reddettigini dusunuyorsunuz
Eger boyle kotu bir fikriniz varsa o dostluk sayilmaz zaten

Bunlari cok samimi dostunuza sorabilmelisiniz de
Olay size gorundugu gibi olmayabilir, mantikli bir aciklamasi olabilir
Mesela o gun madem konu acildi konustunuz ve bu isin evveli de var diyorsunuz
Kanka bi bana sorsaydin diyebilirdiniz

Mantikli bir aciklamasi yoksa da bir daha adima karar verme deyip mesafe koyabilirsiniz

İyi de zaten tavrını sevmemiş ve bunu da söylemişsiniz. Neyi sormalıydı ki ? Madem niyetiniz vardı niye öyle davrandınız ?
Kafamda deli sorular :KK70:
İkisi farklı kişiler biri damadın abisinin eşinin kardeşi diğeri kuzeni. Ben yengesi in annesi diyince onun tavrını begenmedim. Kuzeni olanında bana sormadı onu diyorum

Sizin adiniza cevap vermesi hic hos olmamis ama insan yakin arkadasinin da ne tipten hoslanacagini az cok kestirebilir
Bizim boyle bir kuzenimiz vardi
Kriterine uymuyorsa bastan biz yok diyorduk ama yine de teklif goturuyorduk tabii
Bu noktada hakli olabilirsiniz

Arkadasiniza gelince acaba dogru mu anladim o zaten herkesin icinde soyledigi icin olumsuz buldugunuz kisinin oglu degil mi
Eger oyleyse ona gore reddetmistir belki de

Ya da akrabayi taniyor ve uygun bulmuyor mu acaba
Veya baska araciliklar olmustur ve size olumsuz yansimistir boyle bir seyden cekinmis olabilir
Ya da siz boyle aracilik durumlarinda onu mahcup etmis olabilirsiniz

Yani o kadar cok ihtimal var ki

Siz sizin hic iyi iliskinizin olmamasini istedigi icin mi sizden once reddettigini dusunuyorsunuz
Eger boyle kotu bir fikriniz varsa o dostluk sayilmaz zaten

Bunlari cok samimi dostunuza sorabilmelisiniz de
Olay size gorundugu gibi olmayabilir, mantikli bir aciklamasi olabilir
Mesela o gun madem konu acildi konustunuz ve bu isin evveli de var diyorsunuz
Kanka bi bana sorsaydin diyebilirdiniz

Mantikli bir aciklamasi yoksa da bir daha adima karar verme deyip mesafe koyabilirsiniz
İkisi farklı kişiler biri damadın kuzeni diğeri abisinin eşinin kardeşi.
Ben abisinin kaynanası ın söyleme şeklini tavrını hiç begenmedim ben istemiyorum düşünmüyorum dedim o kadar beni zorladı ki saçma konuştu kadın. Hatta ark bana iyi dedin dedi. Gerçekten kadın bir garip herşeye karışıyor falan. Bu kuzeni başka biri ki benim dış görünüşe çok takıntılı olmadığımı biliyor. Kıskandı desek öyle biri değil bugüne kadar görmedim ama bu başıma 3. Kez gelince neden diye bir sorguladım.

Yeterince kisiye siz yok dediginiz icin onlarda boyle bakis acisi olusturmussunuz😁 ilk soyleyen bayanin soyleme seklinden dolayi hayir demissiniz ya belki sizin soyleme seklinizde o tarzdir
Hayır söyleme tatsız kötü değildi ark bile gelip iyi dedin dedi. Kadın gerçekten tuhaftı🤷‍♀️

Bide mezhep farki bazi kulturlerde hos karsilanmiyor ki benim esim safi ben hanefiyim hicte sorun olmuyor ama 😁 ablaniz da muhtemeln boyle biseyden dolayi size sormamistir..sadece bu arkadasa takilsaniz arkadasinizla bi konusun bu mevzuda size bozuldugu bisey var dicem ama...3 5 kez bu olmus demekki sizin yansittiginiz bi algi var gibi geldi bana
Bilemiyorum benden mi kaynaklanıyor. Ama geçen konuştuğumuzda bana bak ben boy konusunda büyük konuştum sen hiç öyle değilsin dedi dış görünüşe takan biri değilimdir pek. Hadi taksam bile söylemesi gerekmez miydi diye düşünmüyor değilim?

e zaten birine yok demişsiniz bilmiyor mu arkadaşınız? istemiyor diye düşünmüş diğerine de yok demiştir kafadan.
Hayır ben bu yıl ark evlencem artık sanırım diyip durdum. Bende anlam veremedim çünkü dış görünüş falan çok takan biri değilim benim için konuşma uslup vb şeyler daha önemli biliyor bunuda ben sadece bana danışmadan böyle birşey demesine bozuldum. Yani ya bende birşey var insanlar böyle bir tavırda ya da bende yok insanlarda var

X