Arkadaşımın bana yaptığı şey normal mi? Ben mi abartıyorum? (Konuşmaları yükledim)

Ben nasıl pasif agresif tavırdayım? Aksine agresif davranmamaya çalışmıştım ve ılımlı yaklaşmaya çalışmıştım akşam yine de konuşalım diyerek
Lütfen bir yol gösterir misiniz ne diyebilirdim agresif olmamak için
Kızdın ve belli etmemişsin. Arkadaşınla samimi olsan kızacak samimiyetiniz olurdu. Bu sizin karakterinizlede alakalı olabilir. Ama her duruma ılımlı yaklaşmak zorunda değilsin. O seni düşünmemiş sen de onu düşünme. Kızdığını bile belli etmeyecek samimiyet yoksa neden tatile gidiyorsunuz? Gayette pasif agresif moddasın.

arkadasinin uslubu cok itici, ben olsam ezilip buzulurdum, aylar once planlanmis bir seyi iptal et derken sanki cok basit bir sey soyluyormus gibi bir de sizi maniple ediyor;ilginc vs diyerek.

Toplantı moplantı hikaye. Anladığım kadarıyla zaten sizinle yaptığı plan konusunda zaten gönülsüzmüş, hasbelkader plan yapmış. Şimdi de yan çizmek için yer arıyor. Yoksa toplantı yapacağı şirkete o tarihlerde şehir dışında olacağım, başka bir tarih belirleyelim demek zor olmasa gerek. Uzak bir yer olsaydı nasıl gidecekti mesela? Diyelim ki sizin için değil, iş için şehir dışında. Ne yapacak, ordan oraya mı koşturacak? Hiç de yapmaz öyle bir şey ben size söyleyim. O tarihlerde şehir dışında olacağım der, başka tarih belirler.

Bence madem tatil için her şeyi ayarladınız. Kendi tatilinizi tek başına yapın, arkadaşınız da ne istiyorsa öyle yapsın. Zaten çatırdamış bir arkadaşlığı zorlamanız bir anlam ifade etmeyecek gibi görünüyor, üzgünüm.

Ben inanın ona trip atmayı çok uzun zaman önce bıraktım
Kendisi ben depresyondayken ve hayatımın en kötü döneminden geçerken benim şehrime gelip 1 gün kalıp döndükten sonra bana aylarca yazmamıştı sanki o kötü halime şahit olmamış gibi
Sonra düzelteceğim haklısın telafi edicem falan dedi tekrar barıştık ama hiçbir şey eskisi gibi olmadı benim içimde o günden sonra
Sizde böyle bi insan için yol çekeceksiniz , hayır istemiyorum ben İstanbul’da kalıcam diyemiyorsunuz . Be diyelim gidin toplantı bitene kadar da lobide beklersiniz .

Gitmeyeceğimi ve İstanbulda tek kalacağımı söyledim kızlar. Cevaben halletmeye çalışıyorum gibi bir şey söylemiş.
çok iyi yapmışsın.
boşver gelmezse de kendin gezersin ne güzel.
adaya bile gidebilirsin.
tadını çıkar tek başına gezmek de güzel.
sakaryaya gitmeyi kabul etmediğin için resmen ben mutlu oludm burda:)

Artık insanların sözüne de güven yok
Bir karaktersizlik, ahlaksızlık almış başını gidiyor ve bir bencillik bir ego bu nedir yahu, böylelerine tahammül göstermeden arkadaşlığı bitireceksin

Kızlar merhaba.

Üniden bir arkadaşımla tatile gitme planı yaptık yaklaşık bir buçuk yıldır yüz yüze görüşemiyoruz. Üniden sonra o kendi memleketine gitti ben kendi yoluma gittim.

Benim çok kısıtlı yıllık iznim ve 2 günümü onunla yaptığımız plana kullanacağım. Onun ise kendi işi ve altında çalışanı var işlerini halleden ve işi çok yoğun. Plan yapmadan önce birkaç kez ısrarla sordum emin misin, işini halledebilecek misin, işin varsa söyle ben ona göre kendimi ayarlayayım diye. O da işim yok olsa da çalışanım halleder dedi.

Biz İstanbul’da deniz kenarı bir otelde rezervasyon yaptık ben istanbul için uçak biletlerimi aldım her şeyi ayarladım bugün bana şöyle bir mesaj attı.

O: canım napıyorsun

Ben: iyidir çalışıyorum sen napıyorsun

O: ben de tatildeyim ama iş yapıyorum bir taraftan. Aşkım bir şey danışacağım sana Salı günü 16:30 da bir şirkette toplantım var da eğer senin için sorun olmayacaksa pazartesi kalıp Salı akşamı Sakarya’da kalsak çarşamba ben seni yine havalimanına götürürüm hem sakaryaya geldiğinde o zamanlar çok küçüktük hiç gezememiştik”

Ben: Aşkım işim yok demiştin :/

O: Sadece 1 saat izin isteyeceğim senden yani, İkinci geceyi sadece İstanbul’da kalmasak sorun olur mu

Ben: Yani şu an çalışıyorum pek kafam çalışmıyor ama ilk aklıma geleni söyleyeyim zaten İstanbul’a Pazartesi öğleden sonra varacağız Salı günü kalmayacaksak sabah erkenden check out saatinde çıkmamız gerekecek, ordan Sakarya ordan geri İstanbul bana pek cazip gelmedi, ben bir gece daha İstanbul’da yalnız kalabilirim ya da bileti değiştirbilirim ki pek sanmıyorum flexible almamıştım. Ama yine de detaylı konuşalım akşam mesaim bitince.

O: Tamam da Önemli olanın birlikte olmamz değil mi? Anlamıyorum ilginç. Neyse anlatırsın akşam.Ayarlsyabilseydim seni tanıyan biri olarak bugün söylemezdim. Akşam yazarsın kolay gelsin bebeğim

Henüz cevap vermedim kızlar ne düşünüyorsunuz ben dinlendirici sakin bir tatil hayal ederken plan birden onun memleketinde 1 gece geçirmeye döndü, Çarşamba günü 2 uçağım daha var ve sonra çalışmaya geri dönüyorum çok yorucu olacak bir sürü saat yolda geçecek. Plana uymaması ve son dakika değiştirmesi bana saygısızlık değil mi ne düşünüyorsunuz? Ama bir taraftan da işi çıkmış olmasını anlayabiliyorum ve ne diyeceğimi bilemedim.
Naptınız tatil işini?

X