Arıza çocuğu olan anneler bi bana moral olun lütfen 😞

Bence kesinlikle pedagog yardımı alın. En güzeli bu. Nasıl davranmanız gerektiğini söyler. Mutlaka bir çözümi vardır.
İlk çocugunuz mu acaba? Yoksa diğer çocuklarınız çok mu uysal?
Aynı ailenin doğan 2-3 çocugunu biliyorum, gen bu gen... huyu buysa en fazla yüzde 10 değiştirebilio ortam çevre... yoksa oturuyo ağlıyo yani...
pedagoğa da gittim, hem türkiyede hem almanyada. Tğrkiyedeki pedagog dedi ki ( öveyim oğlumu bi saniye - fazla zeki, fışkırıyo yuvaya ver dedi, gördüğünde çocuğu 9 aylıktı. Bütün odayı dolaşıp herşeyi kurcalamayı bitirip pedagogla muhabbete gecmişti.
Yuva biraz gazını alır ama tamamen düzeltmez o kadar da ümitli olma dedi.
Almanyadaki pedagog da bazı çocuk hırslı olur dedi.
Haddinden büyük şeyleri yapmaya kalkıp yapamayıp sinirlenip ağlıyordu.

Allah kurtarsın bacım
Ama seneye baya rahatlayacaksın, öldürmeyen şey güçlendirir diyeceksin.
Almanyadaki analar hiç sallamıyo bilio musun?ağlamış etmiş hiiiç , vicdan yapmıyolar, bizim gibi gün sonu ağlama saati hesaplamıyolar. Ben baya evrildim onlar sayesinde. Bazen görüyorum bazı çocuklar çok zor, tüm gün ağlıyorlar fln, o analar sakince duruyo yanlarında. Göz dahi belertmiyolar. Biz gibi içten tükenmiyorlar.

Küçük oğlan uysal mı bari ? Bazen biri uysal denk geliyor, ?

Küçük oğlan uysal mı bari ? Bazen biri uysal denk geliyor, ?
Valla hayattaki şansım küçüğüm.
Hiç uysal değil aksine düz duvara tırmanma alıştırmaları yapıyor ve abisi ne yaparsa aynısını.
Ama mutlu bir çocuk, yüzünden gülücüğü gelip sırnaşması hiç eksik olmaz.
Ağlama krizleri abisi gibi uzun değil birkaç dakika sürüyor ama aşırı sinirli o da.
Vurur kırar parçalar, uyurken bile hareketsiz duramaz.
Biri bedenimi bitiyor peşinde koşmaktan öbürü ağlamalarıyla ruhumu emiyor.

Bende hata var galiba, doğurduğum arızalı çıkıykr

Ya ben alıştım ağlama sesine ama benimki sadece ağlamıyor ki.
Paçama yapışık, işte ne bileyim hırs almak için tükürüyor, gidiyor kardeşine vuruyor tepki vereyim diye kapı cam tekmeliyor derken ele güne ayıp diye mücadeleye giriyoruz mecburen.
Arabada ağladığında müziği son ses açıp gidiyorum mesela umrumda değil:)
Geçen avm de insanlar ‘ şu çocuk szi kaybetti galiba çok ağlıyor’ diyor mağazada.
Ben gayet normal ‘yoo aksine burada olduğumu biliyor ama beni istemiyor, benden kaçmak için ağlıyor merak etmeyin’ siz deyip alışverişe devam ettim

Gercekten bunu senin icin soylemedim sana söylicek olsam direkt yazardım
Arkadaşi alintiladim o da beni ona yazdim yani kızma neden kızdın ki? zaten senin durumla alakasi pek yok bunlarin

Fazlasi var derken? Kan fazlaligida yapar canim mesela ates gibi yanaklari olur kirmizi olur ve her ay kan vermesi gerekir kani fazla.olanin yoksa mecaz anlamda mi.soyledin
Bence bu tiroid isine bakin ama almanaya da nasil bakmazlar ki yaaa
Bende tiroid hastasiyim 2 senedir
Senelerce doktorlara gittim bende hatta bir donem psikiyatr a gitmistim romatizmam var fibromiyalji
Bana demistiki sizin dis görüntünüz bende tiroid olabilir dusuncesi yarattı baktirdiniz mi demisti seneler once
Ben zayıfım baya.
Zaten sinsi bir hastalık biliyorsun
Sinir de yapıyor herseyi yapiyor bu tiroid
Aslinda genetik.
Cok enteresanki benim annemde babamda yok ama halamda var ondada 50li yaslarinda cıkmış
Mesela turkiyedeki cogu kadinda varmis ama bilmezlermiş tiroidi olduklarini hipotiroidi
Vucut ağrıları tiroid vs hepsi ic ice aslında. Kansizlikta belirti vermeyebilir
Bu 2 sinin uzerine düşmek lazım

Cocuktan mutfak tezgahına kacarsanız oyun zanneder.
Anneyi yendim sanar bence.
Pedagogla görüsmek lazım tabi.Bilmeden konusmak istemiyorum.
Ama tezgahın tepesine cıkan anneyi ciddiye alması,otorite olusması mantık olarak mümkün gelmiyor bana.
Bide 3 yas evde enerjiyi atamıyordur.Kres tek cözüm.

Hıımm...
iyi oldu kreş dediğiniz.. ben zaten 10 aylıkken başlatmadım çocuğu kreşe
Çocugum 10. Ayından beri kreşte, 1.5 yaşından beri tam gün gidiyor.
Ben karşısında bir otorite olarak durmuyorum zaten, biz birlikte oyunlar oynuyoruz.
Gülüyoruz eğleniyoruz, ben benden herseyini saklayan değil benimle konuşan bir çocukla yaşamanın peşindeyim.
Tezgaha çıkmak da zaten ekstrem bir durum,
Herkes de bu kısımda takıldı.
Onlar eskide kaldı, küçüktü. Artık böyle şeyler yapmıyor yazdım zaten..
zaten pedagoğa da gittim iki kere, hem türkiyede hem almanyada...
onun da dışında zaten yardım istemiyorum, çok teşekkürler fikirlerinizi yazmışsınız ama ben kendim gibi olan annelerin anılarını yazması için açtım bu konuyu.

Ya benim teyzemde annemle fln hep 50 yaşından sonra çıktı. Ama hızlı değil yavaş çalışıyor onlarınki..
Ultrasonları da temiz çıktı.
Benim de bi ara biraz deger yikseldi. Ama yavaş çalışmaya yönelik..
ama ne yorgunluk ne viddi anlamda kilo, hiçbişi yapmadı..
şuan ben de alıyorum ilacı ama, kabullendim.
Özellikle çernobili detaylı okuyunca kansere dönüşebileceğine inandım..
ama bu arada kan fazla diye şakasına söyledim ama bak olabilir aslında, yanakları da al al hep
Ya 3 yaş kontrolüne ben götürücem söyliycem artık kan tahlili yapsınlar. 2 yaş kontrolüne babası götürmüştü, doktoru ikna edip de kan taraması yaptıramamış.
Öf bi de doktorun yanında nası melek, ne dese yapıyor, anlatıyor herseyi de ona...
Ben şekerden de şüpheleniyorum ya aslen, çünkü mesela aç değilim diyor diyor sonra bi anda ufacık bişeye bi başlıyor ağlamaya. Anında bişiler yiyince geçiyor, o yiyecekleri de 5 er 5 er sokuyor ağzına.. ama gözlemlediğim çoğu çocukta var bu durum.. yani bu hep yaptığı bişi deil, arada gündüz falan kriz yaşarsa altından çoğunluk açlık çıkıyor işte.

Ama bazı dönem gece 12 saat gündüz 3 saat uyuyor bana imkansız geliyor, doğduğunda uyumadı bu kadar çünkü...
ve çok uysal oluyor. Bazı dönem ise çirkef...
yani bi rahatsızlık olsa böyle dalgalanma olmaz diye tahmin ediyorum?
Hep devam eder?
Ya bi de gercekten çok uysal bi çocuk, yani kızıp sinirli sinirli bağırıp bişeye vurmaz, kırmaz, bana o desiğim anlar dışında zarar vermez. Kimseye vermez..
mesela bi çocuk geldi vurdu ya da itti diyelim, oturup ağlıyor. Çocuğa karşılık vurmuyor. Kin tutmuyor.
Öyle sinir küpü gibi gezen bi tip değil.

Sakin olursanız cocuk da sakinlesir
Sordunuz söyluyoruz
Krese gidiyor dememissniz sonucta
Anneye cektiyse demek atarlı cocuk

Acaba davranis kaliplariniz da bi yanlislik mi var, bi pedagoga danissaniz, uzman gorusu alin. Bi de "arıza çocuk" diye etiketleme size alışkanlık kazanir ve cocuga haksizlik olmaz mi..

Yoo, ikinci bebeğim olcak kısmetse.
Evet kızım da gayet uysal. Ağladıgı zamanlarda oluyor.. Pedagoga götürmüşsünüz eğer çözüm olmadıysa söyledikleri işe yaramadıysa demek ki çocugun huyu bu..
Benim kızım 5 yaşında, hiç dolap boşalttıgı bir dönem olmadı bizde.. Ama hiç boş bırakmazdım , bebekliğinden bu yana (Hala) zamanımızı çok verimli değerlendiriyorum.. Ortalık kurcalayacak hiç vakti yoktu, oyunlar etkinlikler vs vs zaman geldi geçti. Şuan 5 yaşında kızım, tek sorunum çok Anne diyor Soru sorma zamanlarının en yogun oldugu zamanlardayız. Fazla soru soruyor. Ben de sabırla cevaplıyorum.

Bazı çocuklar ailede ne görüyorsa onu yaşar. Şöyle cevap verme tarzınıza baktım da baya asabi davranıyorsunuz yorum yapanlara :) Demek ki genle alakalı gerçekteb.

O zaman Allah Sabır versin size ve çevrenize..

Sakin olursanız cocuk da sakinlesir
Sordunuz söyluyoruz
Krese gidiyor dememissniz sonucta
Anneye cektiyse demek atarlı cocuk
Ben fikir beklemiyorum sadece kendim gibi olan insanlarla derleşmek istiyorum dedim.
Zaten çocugumun heyecanından yana bi derdim yok, pürtelaş insanları severim. Samimi olurlar, ben de öyleyim oğlum da öyle..
ama ben zıyıldayan bi karakter değilim , hiçbirşeye ağlanmam. Herşeyi yaparım.
Yani bu karakteri benle alakasız.. o kadar az ağlarım ki ben, ya da insanlara ses yükseltmem bağırmam öyle bi tip değilim.
Ben birşey sormadım, varsa ben gibi anneler hadi yazışalım içim rahat etsin dedim.

Acaba davranis kaliplariniz da bi yanlislik mi var, bi pedagoga danissaniz, uzman gorusu alin. Bi de "arıza çocuk" diye etiketleme size alışkanlık kazanir ve cocuga haksizlik olmaz mi..
Bu şekilde ben de yazdım da , hanımefendi hem çare arıyor, hem de gen bu , huyu bu diyor. O zaman soru sormanın da bir anlamı yok.

Hıım olabilir tabii..
inşallah sizin yeni çocugunuzda ilk kızınız gibi uysal olur da bizi hiç anlamazdınız

Bu şekilde ben de yazdım da , hanımefendi hem çare arıyor, hem de gen bu , huyu bu diyor. O zaman soru sormanın da bir anlamı yok.
care aramioyorum , dedigim gibi ben gibi analari ariyorum. Birlikte yazisalim yazdim.
yalniz degilim bunu biliyorum. Care aramadigimi yazdim on kere fln, Herkese de tesekkur ettim fikirlerindne dolayi, Ama zaten herseyi denedigimi de yazdim. O konuyu kapadim ben:)
ben sadece ben gibi analarla konsumak istiyorum.

umarım bulabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…