Arıza çocuğu olan anneler bi bana moral olun lütfen 😞

Sakin olursanız cocuk da sakinlesir😏
Sordunuz söyluyoruz
Krese gidiyor dememissniz sonucta😏
Anneye cektiyse demek atarlı cocuk😒
cocuk atarli degil.
cocuk sakin
cocuk tüm gün sokaklarda yuvada benle disarda ve evde oynuyor uysalca.
Ben yatarken delirmesinden bahsediyorum.
neyse ben yine anlatamadim kendimi..
evet bende sorun kusura bakmayin..
Ben deüsünemedim affola..
Size de cok tesekkür ederim fikirlerinizi paylastiginiz icin.
Umarim ehrhangi cocugunuzda bu yasadiklarimiza denk gelip de , güzelgünler hakliymis demezsiniz tüm dilegim bu:dua:

Yoo, ikinci bebeğim olcak kısmetse.
Evet kızım da gayet uysal. Ağladıgı zamanlarda oluyor.. Pedagoga götürmüşsünüz eğer çözüm olmadıysa söyledikleri işe yaramadıysa demek ki çocugun huyu bu..
Benim kızım 5 yaşında, hiç dolap boşalttıgı bir dönem olmadı bizde.. Ama hiç boş bırakmazdım , bebekliğinden bu yana (Hala) zamanımızı çok verimli değerlendiriyorum.. Ortalık kurcalayacak hiç vakti yoktu, oyunlar etkinlikler vs vs zaman geldi geçti. Şuan 5 yaşında kızım, tek sorunum çok Anne diyor 😁 Soru sorma zamanlarının en yogun oldugu zamanlardayız. Fazla soru soruyor. Ben de sabırla cevaplıyorum.

Bazı çocuklar ailede ne görüyorsa onu yaşar. Şöyle cevap verme tarzınıza baktım da baya asabi davranıyorsunuz yorum yapanlara :) Demek ki genle alakalı gerçekteb.

O zaman Allah Sabır versin size ve çevrenize..
Yok sorunu asla annede degil,ya cocukda ya yorumlayanlarda😂
Anne tamamen normal bizde sıkıntı var🙈
Cocuk bizim genleri aldıysa demek😂

care aramioyorum , dedigim gibi ben gibi analari ariyorum. Birlikte yazisalim yazdim.
yalniz degilim bunu biliyorum. Care aramadigimi yazdim on kere fln, Herkese de tesekkur ettim fikirlerindne dolayi, Ama zaten herseyi denedigimi de yazdim. O konuyu kapadim ben:)
ben sadece ben gibi analarla konsumak istiyorum.
Bilmeyen anlamaz ki bizi.
Öneri öneri öneri nereye kadar.
Siz, ben ve bu şekilde evladı olan herkes bilir ki yapmadığımız maymunluk kalmadı ya da önüne geçmek için neleri feda ettik ama nafile.
Ne yetiştirme ne başka bir şey, 3 aylık çocuğu nasıl yetiştirdiniz mesela diye sorarım bu annelere.

Huy ya bu, insan karakteriyle doğuyor yapacak bir şey yok.
Siz öylesiniz ben böyleyim meselesinden çok öte, nasıl ki her birimiz farklı isek bebekler de farklı, çünkü bizler gbi bambaşka birer insan olacaklar.

Sorun olarak asla düşünmedim , çocukların çogu bizi taklit ediyor. Kızım beni taklit ediyor mesela. Çok sinirlendiğimde Allahım bana sabır ver nolur derim, aynısını söyler sinirlendiğin de 😊 Ben tabi ki de çocuk ısırıyor , anne de ısırıyor demiyorum. Ama çoğu hareketinde bizi taklit edebiliyorlar. Dönem dönem sendromları oluyor, o da olabilir, geçici bir durum oldugunu düşünüyorum umarım öyledir. Zira annenin sağlığı için önemli bu.. Biz de 4 yaş sendromunu dibine kadar yaşadık, elimden geldiğince sakin olmaya çalıştım. Malesef çocuk büyütmek kolay değil. Allah sabır versin.
buldum zaten 4-5 annecik, yazisiyoruz merak etmeyin.
Size de saglikli bir gebelik ve kolay bir dogum diyliyorum :) d
Teşekkür ederim, beni yanlış anlamayın lütfen. Pedagoga bende götürdüm kızım tuvaletten korkuyordu, bize çözüm oldu Pedagog 3.5 yaşındaydı.
Erkek çocukları daha hareketli.
Allah sabır versin. Sakinliğinizi korursunuz hep inşallah. İyi günler.

Bilmeyen anlamaz ki bizi.
Öneri öneri öneri nereye kadar.
Siz, ben ve bu şekilde evladı olan herkes bilir ki yapmadığımız maymunluk kalmadı ya da önüne geçmek için neleri feda ettik ama nafile.
Ne yetiştirme ne başka bir şey, 3 aylık çocuğu nasıl yetiştirdiniz mesela diye sorarım bu annelere.

Huy ya bu, insan karakteriyle doğuyor yapacak bir şey yok.
Siz öylesiniz ben böyleyim meselesinden çok öte, nasıl ki her birimiz farklı isek bebekler de farklı, çünkü bizler gbi bambaşka birer insan olacaklar.
evet aynen öyle.
Yani bi noktaya kadar ise yarar taktikler var , sabirli olmak, sakin konusmak her olayda tek tek aciklamak. Ac uykusuz birakmamaya calismak, zamanlari iyi kontrol etmek gibi..
ama tamamen cözümü yok.

Sorun olarak asla düşünmedim , çocukların çogu bizi taklit ediyor. Kızım beni taklit ediyor mesela. Çok sinirlendiğimde Allahım bana sabır ver nolur derim, aynısını söyler sinirlendiğin de 😊 Ben tabi ki de çocuk ısırıyor , anne de ısırıyor demiyorum. Ama çoğu hareketinde bizi taklit edebiliyorlar. Dönem dönem sendromları oluyor, o da olabilir, geçici bir durum oldugunu düşünüyorum umarım öyledir. Zira annenin sağlığı için önemli bu.. Biz de 4 yaş sendromunu dibine kadar yaşadık, elimden geldiğince sakin olmaya çalıştım. Malesef çocuk büyütmek kolay değil. Allah sabır versin.

Teşekkür ederim, beni yanlış anlamayın lütfen. Pedagoga bende götürdüm kızım tuvaletten korkuyordu, bize çözüm oldu Pedagog 3.5 yaşındaydı.
bilemedim biz farkli dönemler yasamisiz herseyi.
Herkesin problem yasaidig dönemler biz cok rahattik mesela.
5 aylik emeklyip 6 aylik siralamaya basladi, 9 aylik yürümeye, o dönemler ben o kadar rahattim ki, hic kucagimda cocuk yoktu.
yasina girmeden kelime kelime konusmaya basladi. 2 yasina gelmeden daha neden sorulari yöneldi bize. 2.5 yasindan beri de aciklamadigimiz konu yok.
cift dilli bir aileyiz ve iki dile de gayet hakim, her tür zaman kipini biliyor kullaniyor.
ve bazen günde 120 sorusuna anlayisla cevap veriyorum. Bunlar dedigim uzere benim icin sorun degil.
Wc konusunda da mesela ben fark ettim wc den bizimki de tirsiyor, ben o sebeple 1 yas civari kakasini yapmadan söylemeye baslamsina ragmen adim atmadim. Zaten yikama bez kullandik hep.
3 yas civari artik denerim bi kibarca diyodum ki 2,5 yas civari bigun cit diye gece gündüy kendi birakti. ve hic kacirmadi.
ama ben de baktim buyuk wc lerden korkuyo, asla zorla oturtmadim. Yuvada cocuk wc si, disarda elimde canta lazimlik cözdük..
Bakin her cocugun her dönemi farkli ben de biliyorum, sizi terslemek degil amacim. Her cocuk farkli, uysalsa uysal, inatsa inat, ama inat cocugun tersine gidilince ev kriz ortami, sakin cocugu bile tersine gidip cileden cikarmak mümkün..
kusura bakmayin yazarken insan yanlis anlasilabiliyor, kirdiysam affola.

ben yorumdan bisey anlamadim:)
Ama kimseyi kirmak istemedim,
Her cocuk farkli,
böyle farkli cocugu olanlarda anneler zaten herseyi denemis oluyor, bu tür semptomlari azaltsa da yokedememis oluyor. O sebeple ben burda care degil dert ortagi ariyorum yazmistim :)
Yasamayan bilemezden kastim kimseyi kücümsemek degil, zaten oglumun yarattigi sinir harbi ortamina sahip olmadan yasayan anneleri mi kücümsemis olacagim komik olur :)

´bir de taklit konusunda, beni 1.5-2 yas arasi taklit ediyordu. Artik kendi kisiligi ve kendi espri anlayislari var. ve benimkine asla ama asla benzemiyor.
Ben mesela acaip yavas yemek yerim, o cok hizli yiyor.
ya da yudum yudum icerim.
o likir likir iciyor.
Gunde 50 kere wc ye giderim, o 3 kere gidiyor:)
ben cok hareketliyim totomun ustune oturmam, oglum mesela daha sakin bi cocuk.
Yani önündeki figür ben olmama ragmen beni asla öyle baskin konularda taklit etmiyor.
Dogdu dogali zaten kendi kisiligi cok baskin , ne istemedigini cok iyi bilen bir yapida. Zaten ben de asla yönlendirme cabasinda degilim.
Ama mesela öyle gitsin bi cocuga vursun elinden oyuncak alsin falan asla yapmaz, böyle davranan cocukla da kavga etmez, onunle ben oynuyodum der kirgin kenara cekilir.
yani cogu standart cocuktan cok daha sakin , konusarak sorunlarini cözen bir cocuk. Yuvada hatta 1 senedir yarim gün büyük cocuk bölümünde kaliyor, bir kere sikayet duymadim, cok uyumlu ve kavga etmeyen bir cocuk.
Zaten onun icin bu konuda yorumlara tepkim biraz sert olmus olabilir.
cunku bizdeki olay aksam uyku vakti uyumama istegiyle yapilan sacmaliklar.

Ya benim teyzemde annemle fln hep 50 yaşından sonra çıktı. Ama hızlı değil yavaş çalışıyor onlarınki..
Ultrasonları da temiz çıktı.
Benim de bi ara biraz deger yikseldi. Ama yavaş çalışmaya yönelik..
ama ne yorgunluk ne viddi anlamda kilo, hiçbişi yapmadı..
şuan ben de alıyorum ilacı ama, kabullendim.
Özellikle çernobili detaylı okuyunca kansere dönüşebileceğine inandım..
ama bu arada kan fazla diye şakasına söyledim ama bak olabilir aslında, yanakları da al al hep 😂🙈
Ya 3 yaş kontrolüne ben götürücem söyliycem artık kan tahlili yapsınlar. 2 yaş kontrolüne babası götürmüştü, doktoru ikna edip de kan taraması yaptıramamış.
Öf bi de doktorun yanında nası melek, ne dese yapıyor, anlatıyor herseyi de ona...
Ben şekerden de şüpheleniyorum ya aslen, çünkü mesela aç değilim diyor diyor sonra bi anda ufacık bişeye bi başlıyor ağlamaya. Anında bişiler yiyince geçiyor, o yiyecekleri de 5 er 5 er sokuyor ağzına.. ama gözlemlediğim çoğu çocukta var bu durum.. yani bu hep yaptığı bişi deil, arada gündüz falan kriz yaşarsa altından çoğunluk açlık çıkıyor işte.

Ama bazı dönem gece 12 saat gündüz 3 saat uyuyor bana imkansız geliyor, doğduğunda uyumadı bu kadar çünkü...
ve çok uysal oluyor. Bazı dönem ise çirkef...
yani bi rahatsızlık olsa böyle dalgalanma olmaz diye tahmin ediyorum?
Hep devam eder?
Ya bi de gercekten çok uysal bi çocuk, yani kızıp sinirli sinirli bağırıp bişeye vurmaz, kırmaz, bana o desiğim anlar dışında zarar vermez. Kimseye vermez..
mesela bi çocuk geldi vurdu ya da itti diyelim, oturup ağlıyor. Çocuğa karşılık vurmuyor. Kin tutmuyor.
Öyle sinir küpü gibi gezen bi tip değil.

Benimkide yavas calisiyor canim ben tıp dünyasında bir ilkim bence😀😀 hatta hipotiroidi olanlarin metobolizmasi yavas olurmus kilo alınırmış denir ya ben aniden zayiflayarak gittim gerci o zaman dugun stresim vardı bana dedilerki once hipertiroidi dir. Sonra hipoya cevirmistir. Ultrosonda nodulde yok ama tani tiroidit. Euthyrox alıyorum.
Allah korusun.
Ay o agzina biseyleri atma bende de var ama cogu cocukta varsa yani şöyle belki ara ara kan sekeri düşüyordur? Çünkü bende de mesela nadiren olur cok kötü bir his o ya. Agzima tikistirinca kendime geliyorum😀😀 bence yok biseyi ya . O uysal olmasi falan cok iyi birsey
Eger bir rahatsizligi olsa seker gibi bence illa açık verirdi. Sen oyle seyler düşünme 🤗 tabi kontrolleri olsun icini rahatlat ama biseyi yoktur. Gece 12 saat uyumasi anormal mi peki?

Benimkide yavas calisiyor canim ben tıp dünyasında bir ilkim bence😀😀 hatta hipotiroidi olanlarin metobolizmasi yavas olurmus kilo alınırmış denir ya ben aniden zayiflayarak gittim gerci o zaman dugun stresim vardı bana dedilerki once hipertiroidi dir. Sonra hipoya cevirmistir. Ultrosonda nodulde yok ama tani tiroidit. Euthyrox alıyorum.
Allah korusun.
Ay o agzina biseyleri atma bende de var ama cogu cocukta varsa yani şöyle belki ara ara kan sekeri düşüyordur? Çünkü bende de mesela nadiren olur cok kötü bir his o ya. Agzima tikistirinca kendime geliyorum😀😀 bence yok biseyi ya . O uysal olmasi falan cok iyi birsey
Eger bir rahatsizligi olsa seker gibi bence illa açık verirdi. Sen oyle seyler düşünme 🤗 tabi kontrolleri olsun icini rahatlat ama biseyi yoktur. Gece 12 saat uyumasi anormal mi peki?
12 saat uyumasi normal. ama bizimki cok az yapiyor. Ama artik takmiyorum her cocugun farkli duzeni var. su aralar yine sdece 9 saat uyuyor gece, gunduz de yuvada ya hic ya da 1 saat.
ufakken sikintiydi ama. Yasitlari günde 15-16 saat uyurken bizim ki 9 saat uyur kalaninda aglardir.
Ama hepsinin bi sebebi cikti iste..
Cok erken ve hizli dis cikardi. 14 aylikken 16 disi vardi , sonra rahata erdik..
Veya iste cok erken konustu yürüdü emekledi.. bunlari yapana kadar 1 ay sinir krizleri gecirdi evde.. Cok korkunc bir hirsi vardi.. Ben de cok hirsli bi insanimdir, bana kendime dönüp bakmami ögretti. Ben biraz rahatlamayi hayattan keyif almayi ögrendim, o da bu hirs durumlarini azaltti . Cok cabuk cok ince ayrintilari dusunup takmaya basladi, daha 2 yasina gelmeden mesela, aksam oldu, hava karardi, sokak lambalari yandi diye cümleler kuruyordu.
hava neden karardi?
günes nereye gitti?
oglum git bi oyna sen cocuksun..
git top pesinde kos falan..
yani bi ilginc zeka isleyis sekli var.
insallah dedigin gibi sdece normaldir bu acikma sekilleri, cogu cocuk yapiyor diye önemsemedim cok ama sen de deyince bi dusundum olabilir mi diye.
ilk doktorda konusacagim bu konuyu tesekkürler,
Senin ters calisan metabolizman da süpermis, tabii cok gecmis olsun ama ben de kullaniyorum o ilaci. inan bende hic kilo farki yapmiyor.
34-36 bedendim iste yani tsh 4.9 cikti aralikta. ilac aliyorum suan ama 63 kilo falanim ve tiroidim 1.7...
hos benimki kilo degil de, suan da 36 giyiyorum taktigim bi konu degil ama bende de bi kilo farki yapmadi yani.
Ama benim metabolizmam hep hizlidir, hep tezcanli hizliyimdir.
gunde 20 km bisiklet kullanirken nasi yavas olabilir ki:)

bilemedim biz farkli dönemler yasamisiz herseyi.
Herkesin problem yasaidig dönemler biz cok rahattik mesela.
5 aylik emeklyip 6 aylik siralamaya basladi, 9 aylik yürümeye, o dönemler ben o kadar rahattim ki, hic kucagimda cocuk yoktu.
yasina girmeden kelime kelime konusmaya basladi. 2 yasina gelmeden daha neden sorulari yöneldi bize. 2.5 yasindan beri de aciklamadigimiz konu yok.
cift dilli bir aileyiz ve iki dile de gayet hakim, her tür zaman kipini biliyor kullaniyor.
ve bazen günde 120 sorusuna anlayisla cevap veriyorum. Bunlar dedigim uzere benim icin sorun degil.
Wc konusunda da mesela ben fark ettim wc den bizimki de tirsiyor, ben o sebeple 1 yas civari kakasini yapmadan söylemeye baslamsina ragmen adim atmadim. Zaten yikama bez kullandik hep.
3 yas civari artik denerim bi kibarca diyodum ki 2,5 yas civari bigun cit diye gece gündüy kendi birakti. ve hic kacirmadi.
ama ben de baktim buyuk wc lerden korkuyo, asla zorla oturtmadim. Yuvada cocuk wc si, disarda elimde canta lazimlik cözdük..
Bakin her cocugun her dönemi farkli ben de biliyorum, sizi terslemek degil amacim. Her cocuk farkli, uysalsa uysal, inatsa inat, ama inat cocugun tersine gidilince ev kriz ortami, sakin cocugu bile tersine gidip cileden cikarmak mümkün..
kusura bakmayin yazarken insan yanlis anlasilabiliyor, kirdiysam affola.

Maşallah, tabiki de bazen bizde hatalar yapabiliyoruz, şöyle ki yapmaması gereken birşeyi bile yaoma diyerek sinirlendirmek yerine , onları söylemenin başka yöntemleri var. Bunları denemek lazım. Tabi ki sakin bir çocukla da inatlaşırsan daha da inatlaşıyor kesinlikle kabul etmiyor. Her çocuk farklı, sağlıkla büyütün. Hiç kırılmadım içiniz rahat olsun 😊

´bir de taklit konusunda, beni 1.5-2 yas arasi taklit ediyordu. Artik kendi kisiligi ve kendi espri anlayislari var. ve benimkine asla ama asla benzemiyor.
o likir likir iciyor.
o likir likir iciyor.
Gunde 50 kere wc ye giderim, o 3 kere gidiyor:)
ben cok hareketliyim totomun ustune oturmam, oglum mesela daha sakin bi cocuk.
Yani önündeki figür ben olmama ragmen beni asla öyle baskin konularda taklit etmiyor.
Dogdu dogali zaten kendi kisiligi cok baskin , ne istemedigini cok iyi bilen bir yapida. Zaten ben de asla yönlendirme cabasinda degilim.
Ama mesela öyle gitsin bi cocuga vursun elinden oyuncak alsin falan asla yapmaz, böyle davranan cocukla da kavga etmez, onunle ben oynuyodum der kirgin kenara cekilir.
yani cogu standart cocuktan cok daha sakin , konusarak sorunlarini cözen bir cocuk. Yuvada hatta 1 senedir yarim gün büyük cocuk bölümünde kaliyor, bir kere sikayet duymadim, cok uyumlu ve kavga etmeyen bir cocuk.
Zaten onun icin bu konuda yorumlara tepkim biraz sert olmus olabilir.
cunku bizdeki olay aksam uyku vakti uyumama istegiyle yapilan sacmaliklar.

Bende ilk yazdıgınız mesajda , ısırıyor , çimdiriyor uyuma konusunda inatlaşınca dediğiniz ve bir arada babasıyla dışardan gelmemek içni çok agladıgını agzı yüzü kanamış geldiğini söylediğiniz için pedagog önerdim. Çok hareketli ve sinirli mi acaba diye. Oysa uysalmış. Tüm nazı anneye babaya geçenlerden öyleyse. 🙄 Allah sabır versin.

Maşallah, tabiki de bazen bizde hatalar yapabiliyoruz, şöyle ki yapmaması gereken birşeyi bile yaoma diyerek sinirlendirmek yerine , onları söylemenin başka yöntemleri var. Bunları denemek lazım. Tabi ki sakin bir çocukla da inatlaşırsan daha da inatlaşıyor kesinlikle kabul etmiyor. Her çocuk farklı, sağlıkla büyütün. Hiç kırılmadım içiniz rahat olsun 😊
Kafasını patlatsa da kuralları çiğnemediği sürece veya başka birine bişi yapmadığı sürece çocugu darlamıyorum ben.
Şuan deli gibi yağmur yapıyor, hava da 10 derece mi fikrim yok.
Spor ayakkabı tshirt üzeri yağmurlukla yine kumun içinde bahçede oynuyor, öncesinde de dondurma yedi. Sütten buz yapılmış ev buzluğundan. Özgürce takılıyo kendisi.
Bugün az bi huysuz ama akşam ağlamadan uyuyacağını düşünüyorum. 🤔

Onl
arı ben yazmadım kızlar😂😂
Onu diğer dertli
Anne yazdı. Onun 2 oğlu varmış. Durumu benden vahimmiş 😂
Evi işkence yeri görüyolar sanki 😂
Ben de eve getirdim ama daha bahçeden salona sokamadım ıslanıyoruz bahçede şuan

Kızlar 4 gün önce konu açıp allahııaaaam napacaaam ben bu çocukla diye fıttırdığım oğlan var ya , 3 gündür melek oldu 😆😆
Bi kez ağlamadı yahuu🤣🤣
Tüm evi kaldırdım yapmadığım iş kalmadı.
Bu sabah 7:30 a kadar uyudu kalpten gidecektim hala şoktayım.
Öğlen de 2 saat uyudu, bunun üzerine bir de şuan 20:30 olmadan yatağa gitti babasıyla. Hele var ya son iki gündür ağlamaya yaklaştığı bir anı bile görmedim .
Ağzını kolunu bacağını biyere vursa da aaa vurdum diyor devam ediyor. Çatır çatır taşlara düştü falan, aaa bişi olmadı diyip kalktı gitti 😂
Son 3 gündür de çocuğu 2-3 kilometre yürütüyorum , yok ayağım kayıyo yok yapmur yapıyo fln diyorum gıkı çıkmadan elimden tutup yürüyor 😂😂
2 dakka yürüse kucağına al beni diye kendini yerlere atıp ağlayan çocuk 😂
Hala da şoktayım , umarım ben alışmadan normaline döner, dönecekse yani😂 hep böyle kalacaksa canıma minnet tabii ki 😂😂 Sonra tekrar alışmak zor olur yoksa 😂

Bende sizin oglunuzun 2 li kiz versiyonu var. Biri 3 yasinda biri 6 aylik. Benim kizlarim dogarken prenses doguyor. Hep bir afra hep bir trip halindeler.
Yasamayan anlamaz halinizi. Ben cok iyi anladim sizi. Etkinlikler, oyun, ilgi, tv izletmeme hepsini yapiyoruz. Ama hepsi bir yere kadar...
Bakin daha 6 aylik olan dogdugu gun hastaneyi inletti 1 saniye susmadi gece boyu hemsireler gelip neyi var diye bakip bakip gittiler. Sonuc hic bir sey. Komsular surekli bizim aglama seslerimizi dinler. Disaridan duyan iceride iskence yapiliyor sanar. Esimde bende o kadar sakin karakterleriz ki. Yani bize gram cekmemisler. O kadar cok agliyorlar ki sebepsiz sacma sapan ortada bir sey yokken o anlarda balkondan falan atlayip kacasim geliyor.
Insallah bu surec gecicidir. Bizde boyle huzurlu mutlu gunler gecirebilirz. Bu yasimda icimi curuttuler resmen kendimi bazen boyle 60-70 yasinda falan hissediyorum...

Bende sizin oglunuzun 2 li kiz versiyonu var. Biri 3 yasinda biri 6 aylik. Benim kizlarim dogarken prenses doguyor. Hep bir afra hep bir trip halindeler.
Yasamayan anlamaz halinizi. Ben cok iyi anladim sizi. Etkinlikler, oyun, ilgi, tv izletmeme hepsini yapiyoruz. Ama hepsi bir yere kadar...
Bakin daha 6 aylik olan dogdugu gun hastaneyi inletti 1 saniye susmadi gece boyu hemsireler gelip neyi var diye bakip bakip gittiler. Sonuc hic bir sey. Komsular surekli bizim aglama seslerimizi dinler. Disaridan duyan iceride iskence yapiliyor sanar. Esimde bende o kadar sakin karakterleriz ki. Yani bize gram cekmemisler. O kadar cok agliyorlar ki sebepsiz sacma sapan ortada bir sey yokken o anlarda balkondan falan atlayip kacasim geliyor.
Insallah bu surec gecicidir. Bizde boyle huzurlu mutlu gunler gecirebilirz. Bu yasimda icimi curuttuler resmen kendimi bazen boyle 60-70 yasinda falan hissediyorum...
Çok geçmiş oldun size de.
Siz benden daha tecrübelisiniz tabi, hem iki tane hem büyük kızınız bizim oğlandan büyük..
Kız çocukları erkeklere oranla daha az böyle oluyor aslında... yani olmuyor değil de daha az denk geliyor..
size de iki kızda da böyle denk gelmesi kötü olmuş..
neyse ki benim oğlum sanırım ayda 3-4 gün böyle bi kafa üstünde hale beliriyor falan 😂 kanatları bile var sanki 😂
Sonra yine içine şeytan kaçıyor ama bu günlerin kıymetini biliyorum. Diyorum ki sorun bende değil, dün de aynı ben bugün de... ne eksildim ne fazlalaştım..
yediği içtiği uyudugu tavrım hiçbiriyle bir bağlantısı olmadığını gördüm şu 33 ay içinde..
sanki ayla bi bağı var gibi sadece..
dolunay civarı iyice deliriyor..
ayın hiç olmadığı günler hem bol bol yiyor hem bol bol uyuyor hem de hiç huysuzlanmıyor.
Ama dediğim gibi şuanın kıymetini biliyorum ve kendime tekrar ediyorum, bak bugün de aynı sendin ve oğlun melek gibiydi.. yarın tüm gün ağlarsa bu senin hatan değil , onun içindeki birşeylerle ilgili... o da isteyerek yapmıyor bunu, sadece senin ilgine sevgine ihtiyacı var fln diyorum ..
Elbet geçecek sizinki de , en fazla 2 sene içinde bugünleriniz anı olarak kalacak..
sonra insan yine toparlanıyor.
Olumlu düşünmeye çalışın, kendiniz için 🙏🏻🙏🏻

Sanırım gerçekten ayla ilgili...
oğlum kurt adam olabilir mi 😂😂🤔🤔
2EAD1CF7-C2A7-4B95-A750-8330799F3F49.png

X