Gebeliğe Hazırlık Aralık ayı test yapacaklar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben de çok sevdim buradaki ortamı: insallah hepimiz evlatlarımıza çok beklemeden kavuşuruz

Yarin baslayip iki gun ust uste sonraki iki gun gun asiri dedi doktor benimde 13 aralikta falan belli olacak insallah
Ben de bu ay günleri kendim belirledim 15 kasım sat 11 aralık bat 7 gün sürüyor 8.günu yani ilk gün başladım 10 12 devam ettim malesef eşimin yüzünden 13 de oldu 14 16 18 .günler deneyecem yani 8 10 12gece 13sabah 14 gece 16 18 olcak plana bak

Canım benım amın ınnsallahhh cok sagol sende ıyıkı varsın sevılıyosun

ne gibi belirtiler oldu canım ve ne zaman başladı. inşallah sağlıkla kucağına alırsın hayırlı olsun, Allahımm isteyen herkese nasip etsin inşallah

gecen ay da bizim oyleydi. Kayinvalidemle altli ustlu oturuyoruz suyumuz da kartli ne çabuk bitti bu su deyince bisey diyemedim

Bat 30 kasima kadar olan arkadaslar bilgilendirme bekliyorum yarin liste guncellemesi yapalim

Hayırlı olsun canım Rabbim kucağına almayı nasip etsin belirtilerin nelerdi

Hanımlar ben burda bazı kelimeleri ve kısaltmaları yeni ögreniyorum yanliş anlamayın lütfen,bişey sorcam günaşırı ne demek oluyor ? Günde birden fazlamı demek acaba
Yok canim yani bir gun ara ile diyoruz. Mesela bugun iliski var yarin yok diger gun yine var gibi

Hanımlar ben evliligimin 7.ayındayım daha,eylul de bi deneme şansımız oldu,ekim boş gecti,simdi kasım ayında deneme şansımız oldu (cok iyi degerlendiremiyoruz gerci günleri ama).Ben doktora hiç gitmedim.Araştırdıgım kadarıyla 35 yaş altındaki kadınların 12 ay dogal yollarla olmuyorsa öyle doktora başvurun diyordu.Ama çevremde genelde öncesinde önden doktora gidip genel testler yaptırıyorlar.Sanırım daha sağlıklı hamilelik için benimde ilk olarak doktora gitmem gerekiyor.Bu konuda tavsiyeleriniz neler olur ?

Canım ben Ağustos ayında doktora gittim bebek düşünüyoruz dedim. Vajinal muayene yaptı, smear testi yaptı. Bunlar temiz çıktı hatta o gün yumurtlamadan bir gün öncesiydi çatlayacak olan yumurtayı da gördü. Folik asit verdi. Biz tabii eşimle Ağustos’un sonunda bir araya gelebildik ondan sonra denemelere başladık. Bana 3 aya olur demişti gerçekten de oldu çok şükür. Ben gitmeni tavsiye ederim, bir sorun varsa görür kist gibi. Ya da folik asit çok önemli ona başlatır mesela. Ama benim daha da içim tam rahat etmedi çevremde duyduğum olumsuzluklardan dolayı ve gittim hormon testlerini de yaptırdım ama doktora 7 aydır olmuyor diyerek yaptırdım tabii yoksa yapmıyorlar hatta 1 sene olmadan yapmayanlar da var.

ne gibi belirtiler oldu canım ve ne zaman başladı. inşallah sağlıkla kucağına alırsın hayırlı olsun, Allahımm isteyen herkese nasip etsin inşallah

L Laydidiana
Kızlar ben belirtilerimi şu şekilde sıralayım:
Yunurtlama tarihinden itibaren bir artan bir azalan kasık ağrısı. Bazen batma şeklinde oluyordu ve bazen ciddi sancı yapıyordu. Göğüs hassasiyeti. Ama bu hassasiyet ağrı gibi değil, sanki kesik yanık acısı gibi. Yanıyor gibiydi. Onun dışında idrarım son günlerde çok kötü kokuyordu. Bir de bu bir belirti mi bilmiyorum ama önceki hamileliğimde de aynı şeyi yaşadığım için dikkatimi çekti. Ben gecenin bir vakti uyanıp saatlerce uyuyamıyordum. Ciddi uykusuzluk çekiyordum. Hala da çekiyorum.
Umarım yardımcı olur. Ha bir de unutmadan bi yerde okudum hamile kadının kirpikleri karışır bitişik durur diye. Baktığımda kirpiklerim karışık ve top top duruyordu. Ama kirpiklerimin önceki hali nasıldı hiç bilmiyorum o yüzden bu kesin bi belirti değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…