Gebeliğe Hazırlık Aralık ayı test yapacaklar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Haydi bakalm test uzmanlari inceleyin

Eklentiler

• 20181213_081626.jpg
    52 KB · Görüntüleme: 89
  • 20181213_081624.jpg
    52,2 KB · Görüntüleme: 80
  • 20181213_081601.jpg
    83,6 KB · Görüntüleme: 92
Etiket yapmayi unutmuşm canim miktarlar ne kadardi bide sadece sen mi yedin esin ?
göz kararı koydum canım çörekotlarını dövmedim normalde dövülüyor .kendim çiğnedim .çiğnemeden yutulunca hiçbir faydası olmuyormuş çünkü.
ama nette bal tarçın çörekotunun tarifi var miktar yazıyor.ben onlara ek dut pekmezi ve keçiboynuzu tozunuda ekledim içine.
eşimede yedirdim onu yazmayı unuttum .bir tatlı kaşığı başladığım gün onada yedirdim.
bende polikistik over var kist yapar diye korktum yanında böğürtlen kökü kaynatıp içtim .
oğluma da 4.5 sene sonra böğürtlen kökü kürü yaparken hamile kalmıştım.
annem duymuş komşumuzdan kızı böğürtlen kökü kaynatıp içerken hamile kalmış .bana söyledi ozaman denemediğim kür kalmamıştı .
anne senin hatrın için yapıyorum dedim pek inanmamıştım aslında Allahın takdiri o ay hamile olduğumu öğrendim.

Kızlar meraba. Ben öğretmenim ve ikinci bebeğime hamileyim. Birincisini ne yazık ki 9.haftada kalbi durduğu için kaybettim. Ardından testler yapıldı. Kan pıhtılaşması, vitamin eksikliği vb sorunlar olduğu görüldü. Şu anki gebeliğimde progestan, b12, ecopirin, folik asit kullanıyorum. İlk gebeliğimde gayet rahattım ama bu defa çok fenayım. Sürekli gözüm kararıyor ve düşüyorum, hatta bir haftada üç defa bayıldım. Tansiyonum sürekli 8-5, 7-4 civarı. Rapor almak istiyorum ama hayatımda hiç istemedim hiçbir doktordan. Ne yapmam lazım verirler mi bilmiyorum. Tanıdık kimsemiz yok bu şehirde. Çok çaresizim. Köy okulunda gidip geliyorum ve her gün 40 km yol gidip geliyorum.

Canım progestan ilacı ağız yoluyla alıyorsan baş dönmelerinin ve tansiyonun sebebi o olabilir. Çünkü ilacın yan etileri arasında bunlar var. geçen ay ağız yoluyla alıyordum inanılmaz etkilemişti. Bu ay fitil olarak kullanıyorum şuan rahatım. İnşallah ilacın yan etkileridir. Fitil olarak kullanırsan düzelir belki.

aile hekimin rapor verebilir aslında

hayirlisi canim neden normal yolla olmuyor sıkıntun ne canim
Yumurtlama tembelligim var canım ama asıl sorun o değilmiş daha önce doktorlar bilinçsiz çok fazla klomen kullandirmis bu sefer bi prof. Gittim artk klomen kullanırsan yumurtalıkların ölür dedi o yüzden aşılama yapacağız dedi

Kızlar günaydin benim bi sorum olacak 9 10 11 degerlendirdik eşimle. Iki gundur sag kasigimda arada hafif bir sancı oluyordu catliyor diye düşündüm ama bugünde adet olacakmışım gibi bi karin ağrım oluyor arada. Korktum açıkçası böyle olan varmi bat tarihim 27 aralik

Eklentiler

• IMG_20181213_110236.jpg
    105,6 KB · Görüntüleme: 54
Ben öğretmen olduğum için çocuklara da kıyamıyorum. Parça parça rapor alsam yerime öğretmen vermezler. Heyet raporu istiyorum ki yerime öğretmen verilsin dersleri boş geçmesin. Memuriyette beş yılı doldurmuş olsam kimseyi zora koşmam hemen ücretsiz izne ayrılırım. Ama şu an ücretsiz izne ayrılma hakkım yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…