Gebeliğe Hazırlık Aralık Ayı Çatlatma İğnesi Olanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhabalar, bu başlığı sessiz sessiz hem herkes için hem kendim için dua ede ede okuyordum, bir umutla bekliyordum, bu ay letu kullanıp 6 aralıkta çatlatma iğnesi olmuştum, az da olsa umudum vardı sanki ama bu sabah regl akıntısı geldi, o da kalmadı
Çok üzüldüm, ağladım, zar zor işe geldim, ara sıra buraya yazıyordum, buradan başka anlatabileceğim kimse yok, çoğu kişi gibi en yakınlarıma bile yaşadıklarımı hiç anlatmadım, iyi ki burası var
32 yaşındayım, pko var, 1 yıldır istiyoruz, 5 aydır da tedavi görüyorum, bir türlü olmadı, şu an bile yazarken ağlamak istiyorum, beni bir tek siz anlarsınız
Bu arada benim kardeşimde de pko var ama o ilk aydan hamile kaldı, nasılsa olmaz diyip korunmamışlar bile, keşke ben de daha erken yaşta evlenseydim belki o zaman işim daha kolay olurdu…
Benden sonra evlenenlerin hamile kaldığını, benden küçüklerin 2., 3.yü doğurduğunu görünce daha da kötü oluyorum, herkesin kaderi ayrı Allah sağlık versin hepsine ama inşallah beni de sizleei de daha fazla bekletmesin

Canım o kadar iyi anlıyorum ki seni.. benden sonra evlenen herkesin bebişi oldu biz hala bekliyoruz Ama Rabbimin dediği olur üzülerek yıpratarak bir yere varılmadığını çok iyi anladım o yüzden kendini yıpratma inş bir gün bizimde olacak o nazlı bebişlerimiz gelecek

Amiin, ahh inşallah canım, hepimize hayırlısıyla nasip olsun Diyorum ki; bu bekleyişi yaşadıktan sonra 2.çocuk için 1.yi doğurur doğurmaz hiç beklemicem, hatta 1 kız 1 erkek ikiz olsa ne güzel olur

Amiin, ahh inşallah canım, hepimize hayırlısıyla nasip olsun Diyorum ki; bu bekleyişi yaşadıktan sonra 2.çocuk için 1.yi doğurur doğurmaz hiç beklemicem, hatta 1 kız 1 erkek ikiz olsa ne güzel olur
İnş canım ikiz en büyük hayalim benim de Rabbim gönlümüze göre nasip eder inş

ah canımm hepımızın hemen hemen aynı yarası . bızde 3yıllık evlıyız 2yıldıt ıstıyoruz henuz gelmedı nazlı kuş :) 2.aşılamamda dun regl ıle sonuclandı bnde cok uzuldum aglaıdm ama mecburen bugun toplarlanıp işime geldım.
ınsallaahhh yenı yılda olacak ya Allah buyuktur hepımıze nasip etsın ınsallah saglıkla hayırlısı ıle

Yaa çok bekletiyorlar bizi Amin canım inşallah bu yıl bizim için çok çok güzel olur, isteyen herkese kolaylıkla sağlıkla nasip olsun

Sakin ol canım bende 36 yaşındayım hiç çocuğum yok stres üzüntü bizim en büyük düşmanımız biliyorsun bende de pcos var bütün hormonlarım normal benimde 4.ayım femara ile bir ay kimyasal oldu ondan sonra yok her ay yeni bir umutla yeniden başlıyorum kendini oyalamaya çalış ben öyle yapıyorum eğlence arkadaşlarla buluşma kpss çalışıyorum geçen Aydan itibaren başladım kendimi oyalamaya stres üzüntü bütün hormonlarımiza hükmediyor

Bende 25 yaşındayım benimde olmuyor 1 buçuk senedir, hatta acele etmemin sebebi çikolata kistim var büyümesinden korkuyorum. Yaş önemli ama nasip işte o daha önce geliyor. Genetik mi oluyor bu onu da bilmiyorum annem çok çekti kadın hastalıklarından ama 3 kardeşiz, hatta beni de çok hastalandıgi zamanlar çevre çocuk yap bak x yaptı düzeldi demesiyle yapmış nasipte varsa hiç bisey engel olmuyor sanırım

Çok haklısın canım, kafaya takmamak lazım iyi yapıyorsun ama ben zaten genel olarak stresli ve takıntılı bir tipim:) bir de tayin sebebiyle ailemizden arkadaşlarımızdan çook uzaktayız, odak noktam bu konu oldu desem yeridir
Yine de dediğin doğru, ben de olumlu düşünmeye kafama takmamaya çalışıcam, hem senin kimyasal da olsa hamilelik olmuş, bu da güzel bişey bence , 2022 yi bekleyelim bakalım

Öyle canım nasip kısmet, bizim ailede de kadın hast genetik, annem de çikolata kisti var, rahmi alındı, dr ona sen bu çocuklara nasıl hamile kaldın demiş şaşırmış, olacak olan oluyor yani
Dedim ya kardeşim de pko ama şimdi çocuğu var
Biraz kelin ilacı olsa kendi başına sürer hesabı gibi olacak ama:) kisti falan kafana takıp iyice engelleme, kısmetse olur her türlü

Pko şanslı grupta diyor doktorlar yumurta çok geliştiği için o yüzden canınızı sıkmayın ❤ ama çikolata kisti lanet bisey ağrısı ayrı çektirdileri ayrı. Şükür ama 1 buçuk senedir de 3 cm boyutu büyümedi inşallah büyümez ama baya engel oldu

Öyle olma ihtimali yuksek dr.erken olduğu için değerimin düşük olduğunu söyledi hayirlsii ile sağlıkla artar allahım hayirlisii ile isteyen herkese nasip etsin ole gelince ben bitti dedim
ay cok guzel amiinnnn kuzummm, maşallaahhh ya,
ıkı gun sonra tekrar kan ver ınsallahh saglıkla artsın degerın

Merhaba canım seni cok iyi anlayanlardanım herkese süresi zor tabii ki ama bekleyişi çok uzun olanlar var ben erken evlilik yaptım 21 yasında evlendim mesela 1 sene istemedim gurbete evlendim diye sonra istedik sanki hemen olacakmış gibi 6.aydan sonra doktorları pco yu vs öğrendim ama haplar igneler aralar sonra aşılama sonra igne ile büyütme sonra en son gecen seneye geldım yani 6.seneme Bi anda tüp bebek dedım yaptırdım tam yine Aralık ayında hamile kaldım iyiydi herşey taki 9.haftada kalbi durana kadar kürtaj oldum ve yattığım kat dogum yapanlarla aynı kattı o anki psikolojiyi anlatamam sana ve ben bu aya kadar durdurdum kendımi yeni bir doktor buldum yanlıs tedaviler gereksiz ilaçlar kullandırmıslar dedi inositol verdi pco da yumurta ilk basta cok sonra çatlamaya yakın 1 2 tane kalırmış oda kalırsa tabi ve yumurtalar cok oldugu için kalitesiz olurmuş uzun oldu ama bence işin pco da şansı hayat kalitesi yaşam kalitesi gönlünce olsun mayısta 7.seneme giriyorum bekleyişi sabır süresini iyi bilirim ama imtihan varsa sonu güzel olacak demektir

Öyle olma ihtimali yuksek dr.erken olduğu için değerimin düşük olduğunu söyledi hayirlsii ile sağlıkla artar allahım hayirlisii ile isteyen herkese nasip etsin ole gelince ben bitti dedim
Yaaaa Rabbım sağlıkla sıhatle ilerlemeyi nasip etsin
Sen dinlen güzelce cok ani hareketler yapma bolca şifa ayetleri oku Allahın izniyle olmayacak iş yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…