Gebeliğe Hazırlık Aralık Ayı Çatlatma İğnesi Olanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba canım çok teşekkür ederim öncelikle
Ben asılamayla hamile kalmadım aşilamayi aralik ayında yaptirmistim tutmamisti. Ama catlatma iğnesi bi kaç kere kullandığım için hep denedim benimde 8. Günde tamamen siliniyordu. Bu ay ben femara catlatma iğnesi ve hsg sayesinde hamile kaldım. Catlatma ignesinin 12. Günü catlamanin 11. Günü test yapmıştım çok silik çıkmıştı değerim de 12 çıktı.
Yani şuan senin için daha erken canım, ilacın etkisi geçmiş şimdi eğer varsa önce kanda belirecek sonra idrara geçecek. Bence 12. 13. Günde yaparsan erken gebelik testiyle varsa o zaman çıkar
Ama bende keşke erken öğrenmeseydim diyorum yükseliyor mu düşüyor mu diye insan stres yapiyor çok

canım sen yumurtam büyümüş mü diye gittiğinde rahim duvarı kalınlığın kaçtı

Stres yapıyoruz ama Dayanamıyoruz da canımm 8.gün başlıyorum daha bende testlere bakalım kısmet neyse o ilk aşılamam inşallah olur ama adet olacakmışım gibi belim ve bacaklarım ağrıyor hep böyle olur inşallah bende senin gibi pozitif olurum hayırlısıyla ne güzel duygudur şimdi

Evet biliyorum canım benimde 18 ay sonunda oldu o kadar tedaviden sonra. Geçen ay asilamada ben de öyleydim hatta 2 3 ay öncesinden takviyelere başlamıştım tutmayınca da çok üzülmüstüm resmen garanti tutacak diye bakmışım. Ama çoğu şeyde kafada bitiyor aşılama tutmayınca bu ay 2. Kez hsg çektirdim hiç umudum yoktu 18 ay sonunda ilk kez salmistim ve o ay tuttu. Ben daha önceden buna inanamiyordum ama benimde başıma geldi. İnşallah seninde bebisin tutunmustur canim dualarım seninle

Ayy çok sağol canım benim stres çok tetikliyor malesef sürekli düşünmek elimde değil düşünmeden olmuyor çalışıyorum evde de değilim kafam meşgul olmasına rağmen düşünüyorum Rabbim isteyen herkesin yardımcısı olsun Sana da evladını kucağına sağlıklı sıhhatli almak nasip olsun inşallah canım

Bende çalışmıyorum canım, benim hayatımı görsen stres üstüne stres. Ve ben üzülmeyi de birakamamistim sadece eşimin işi yüzünden deneme fırsatımız çok olmuyordu. En son ağlaya ağlaya dua etmiştim allahim ben razıyım beklemeye ama ne olur deneme fırsatım olsun diye. 1 gün sonra da testte silik çizgiyi gördüm. Hayatımın şokunu yaşadım inan. Bu ay da hiç tutacağına inancım yoktu söylediğim gibi, sadece 2 ay deneyip 2 ay boş kalmak istemiyordum öyle daha çok stres oluyordum çünkü. Normal hayatıma devam ediyor gibi denemek istiyordum aralıksız mesela arada ayrılık vs. Olmadan.
Allah razı olsun canım inşallah isteyen herkes mucizesine kısa zamanda kavusur

İnşallah canımm herkesin yüzü gülsün çok şükür yaşadığın streslerin hediyesini vermiş rabbim darısı bizlere

Aşılama yapılacaktı
bu ay incir ve havuç kürü yaptım sabah akşam hiç aksatmadan içtim. Combinol diye bir ilaçla. Adetin bittiği günden diğer adet başlangıç gününe kadar. Bu ay adet olup aşılama yaptıracaktık. Şimdi doktorumla görüştüm pozitifmiş. İlk ovulasyon testiyle(kısa olan)yaptım pozitif çıktı sonra gebelik testiyle (uzun olan) yaptım o da pozitif. İlişkiyi de bi dolu bi boş yumurtlama zamanında yaptık.

Eklentiler

• 59B12E77-6683-4BA5-BBD6-75621D839EAB.jpeg
    114,7 KB · Görüntüleme: 42
B Baharsah merhaba, öncelikle gebeliğiniz hayırlı olsun sağlıkla kucağınıza alın inşallah. Bugün doktorum bana da havuç incir ve soğan kürü önerdi. Combinol yazdı proxyfemin verdi bir de agnucaston verdi. Siz ilk aydan mı fayda gördünüz

Teşekkür ederim darısı isteyen herkese olsun ben clomen kullandım 2 ay sonra 1 ay dinlenme sürecim oldu. Ben sarımsak kürünün söktürücü olduğunu düşüyorum o yüzden soğan kürü yapmadım. Gecikme olduğunda adet olmak için içiliyor. Combinolu sabah akşam aç karnına incir ve havuç suyuyla içmeni öneririm ben öyle yaptım. Agnucaston da 2 kere kullandım bitkisel bir ilaç asla zararı olmaz.

Şifa görürüz inşallah

merhaba doktorunuz ahmet hocamıydı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…