Aralık 2008- kaynanalarınız

XSXEKERXIXM

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2008
361
0
kaynanalarınız bebeginizin eşyalarını begendimi benm kaynanam az önce burdaydı eşyalara baktı çok güzel demeyi kendine yediremedi galiba hiç bişey demedi bi hata aradı bulamadı fiatları sordu baktı oda uygun bişey demeden gitti ya sizin kaynanalarınız

benim kaynanam yok canım ama görümcelerim var hem de 5 adet:) amaaan insanın gıcık oldugu şeyler fazlasıyla oluyor merak etme..kıskançlıklardan bıktım artık hayır anneannesi varken halaya mı düşermiş çocukla ilgilenmek..eli boş gönlü hoş bizimkilerin oyalanacak yer arıyorlar..

kızlar allah size sabır versin ozman.
benim kayınvalidem kendi annem gibi arkadaşım,ablam gibi.
herkonuda yardımcı olur kusurum varsa güzelce söyler
yardımına ihtiyacım varsa koşarak gelir.
bebeğin giysilerine değil evime bile karışmaz ben sorarım fikrini hep anne nasıl olmuşş?şöylemi yapsam?nasıl yapsam die?
tabi bu karşılıklı saygı ve sevgiyede dayanıyor.a.s.

kıymetini bil ozaman valla kaynanama yüz versem tepeme çıkar oyuzden fazla samimi olmuyorum allahtan eşim süper benden yana annesini tanıyo aslında kötü biri degil yanlış anlamayın ama benle kaynanam tam ayrı dünyaların insanlarıyız anlaşma ihtimalimiz yok oyuzden ne ben yanaşıyorum ne o

bende çok samimi değilim ama yinede annemin aldıklarına güzel dedi ve fazkla masraf yapmıs kadın yazık dedi sanırım altında kalmamak için bana çok şık hemde oldukça pahalı gecelik pijama vs ler aldı gerçende saolsun yüinede

tahtaya vurayım ben de.. Allah razı olsun çok iyidir kayınvalidem.. aslında kayınvalidem bile demem ben normalde hep annem derim.. insanların yanında kendi annem mi eşimin annesi mi karışmasın diye kayınvalidem derim genelde..
Zaman zaman kafaların uyuşmadığı oluyor ama sağolsun gençsiniz siz daha iyisini bilirsiniz deyip kendi fikrini söyler ve konuyu kapatır..
Bence insanlara taşıyabileceklerinden fazla yük yüklememek gerekli.. kendi annelerimizin yaptığı ufacık şeyler bile nedense hep daha fazla görünür gözümüze.. bu da insanın fıtratından kaynaklanıyor..
Ailesiyle problemi olan arkadaşlara Allah yardımcı olsun..

Benim kaynanam yok çünkü çok kötü bir sözcük bana göre benim annem var eşimin annesi benim ikinci annem belki de benim iyiliğimden belki de onun iyiliğinden bilemiyorum ama iyi ki böyle 2.annem var benim canım çok şanslıyım ALLAH herkese sizin tabirinizle böyle KAYNANA versin inşallah!a.s.

walla benim için bebeğimin eşyalarını hiç kimsenin ne beğendiği ne de beğenmediği önemli..
eşimle benim içime sinsin,bebeğim rahat etsin öenmli olan o.
çirkin olmuş bile deseler,umrumda bile olmaz.
ben kimse için bir şeyler almıyorum sonuçta...

ben kayınvalidemle görüşmediğim için ne bebeğimin eşyalarını gördü nede odasını felan.eğer görseydi yorum yapardı eminim buna.torununu nasıl görcek bakalım

ben de kayınvalidemin ve eltimin görüşlerini önemserim. zaten bende görümce falan da yok.. kayınvalidem de sağolsun daha bu zamana kadar hiç canımı sıkmadı, annemden farklı davranmadı.. doğumdan sonra gelecekler, ama şimdi ihtiyaç duyup çağırsam koşa koşa gelir.. seviyorum onları.

ay ne gzüelmiş ya çok şanslısınız benim kayınvalidemle aram ta düğün zamanından limoni o yüzden yılda sadece bir defa görüşüyorduk ama şimdi hamileyim diye yanımıza geldiler sözde bana yardıma geldi uzatmış bacaklarını yatıyor ben işimi yapmaya başlayıncada ben yapayım istersen diyor uyuz oluyorum valla bebişimin hatırına katlanıcam artık ama nasıl olur bilmiyorum

Ben kaynanamın bana yaptıklarını anlatmayayım şimdi uzun uzun.Bebeğime alınanlar ya da başka şeyler için yorum yapma şansı yok.Çünkü yurt dışında.Yani bizden çook uzakta:jeyyar:

valla benimn kayınvalide hiçbirşeye karışmadığı için ve görmediği için eleştirme gibi bişey yapamıyor

valla kızlar çok şükür bizde iyiyiz eşimi çoooooook seviyorum oda ailesini çok seviyor biz anlaşamazsak çok üzülür biliyorum elimden geleni yapıyorum sağolsun onlarda yapılanı gören insanlar hayır dualarını eksik etmezler bu halimle bile çalışmama rağmen sabah kahvaltıya çağırırım akşamdan kalan bişeyler varsa onlardan öğlen yemeleri için aşağı kata indiririm okuldan gelirken bi bakarım ne yapıyolar çıkar yemeğimi hazırlar akşam yemeğinede çağırırım zorla getiririm yaa bide bizimkiler çok yaşlı 70 küsür yaşındalar utana sıkıla bizim yediğimiz haram bu halinle derler ama çok şükür Allah fırsatını veriyo sağlığım yerinde hep şunu düşünüyorum sabah kalktığımda olmayacaklar belkide ve ben ne yaparsam aklıma gelecek senelerce çağırıcam 1 gün ihmal etsem onun pişmanlığını yaşarım ben Allah huzurumuzu bozmaz banada sağlık sıhat merhamet verir inş hiç bişeyime karışmazlar eşim onların yanında takılır bana bu ne buna para mı verdin falan diye anında kafaya yastık gelir herzaman beni desteklerler kaynatam o yaşında hamileyim diye bakarım hamen tepsiyi kucaklar uzun old ama dua edin de mutluluğumuz bozulmasın

biz birlikte oturuyoruz şunu alalım böyle yapalım demez herşeyi ben halletmeye çalışıyorum kendi annemde çok hazırlanıyo bizimkinde tık yok yani ayrıca benimkilerde yaşlılar ama bütün iş bana bakıyo evişinde falan yardımcı olmaz ara sıra yemek yapar oda ben yüzsüzlük edip yapmazsam

Çelik'cim Allah bozmasın canım ilişkiniz çok güzel kayınvalidenlerle.Sen de melek kalplisin.Herşey gönlüne göre olsun inşallah.

Valla benim kayinvalidem oturduğu yerden herşeye karişir,herşeye bir bahanesi mutlaka vardir.allahtan ayri oturuyoruz,beraber oturduğumuzu düşünemiyorum bile.bizim aramaz tam nişan zamaninda beri bozuk,tam ayri dünyalarin insaniyiz inanirmisiniz doğum yaptim ne bana nede torununa bir hediye almiştir bir takim bile almadi torununa gerisini siz düşünün yani.

Ben evlendiğim günden beri kayınvalidemlerle altlı üstülü oturuyoruz. İlk zamanlar zor günler yaşamadım diyemem. Ama eşimin sayesinde şu anda çok iyiyiz. Çünkü eşim ne onlarda olanı bizim eve taşır, ne de bizim evdekini oraya. Zaten zamanla birbirimizi de tanıdık. Herkes karşısındakinden neler bekleyebileceğini,neler alabileceğini biliyor. Ayrıca şöyle düşünmek gerek bence. Yeri geliyor annelerimizle bile anlaşamadığımız oluyor. Ben o nedenle genelde alttan alırım. Ama faydasını da gördüm. 8 yıllık evliyim ve gayet iyi idare ediyorum ama 16 yıllık geliniyle hala kedi köpek gibiler.

kızlar ocakta doğum yapacağım allah a şükür herşeyini tamamladım sayılır bebeğimin annemde yardımcı oldu bulduğunu aldı ama kayınvaldem bir patik dahi örmedi hiç birşey almadı bahanesi hele bi doğsun ama görümcem geçen sene doğum yaptı yelek örüldü üstelik hem büyüge hem küçüğe sizce kıskançlık mı yapıyorum ama sinir oluyorum kadına

aman takma kafaya ister beğensin ister beğenmesin sen beğenip almışsın ya
o yeter sana canısı dert etme gülüm
illaki bir bahane bulaçaklar yani peki bir babaanne olarak torununa ne almış
bilmiyom aldımı almadımı ama
kıskançlık yaptıgı ortada kanımça kendi düşünçem yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…