Araba kullanmaya başlayanlar

Suluka

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2022
875
352
28
Merhaba hanımlar ben 2 haftadır araba kullanmaya başladım 5 sene önce ehliyet aldım ama araba kullanmadım şimdi arabamı aldım bir eğitmen tuttum 5 gün toplamda 10 saat çalıştık eşime dedim bir süre de sen yanımda otur diye her oturduğunda kızıyor debriyaja uzun basma arabaya zarar verme debriyaj gaz ilişkisine alışamadım tam sürekli stop ettiriyorum 2 hafta oldu hala yol alamadın olmuyorsa zorlama yani benim ozguvenimi kırıyor. Kayınpederim dedi ben çalıştırayım biraz da tmam dedim 2 gün de onunla çalıştık sadece o da aynı soyle yap böyle yapma tmam diyorum ama bir hata yapım hemen kızıyor sinirleniyor 2 hafta oldu hala neden stop ettiriyorsun diyor. Dur dediği yerden az ileri gidim sende hiç eleştiri kabul etmiyon ne yapcani söylüyoruz dinlemiyon da diyor en son tekerin altında yumruk kadar taş kalmış in artık tmam in dedi çok moralimi bozdular araç kullananlar yeni öğrenenler Allah aşkına bende mi sorun var ben mi ogrenemiyorum yoksa bana öğretenler mi çok pimpirik. Bu arada şehir trafiğine de sadece 1 haftalık tuttugum egitmenle çıktık eşimle ve kp ile köyde çalıştık.

Yanlis mi hatirliyorum esiniz size siddet uygulamisti bosaniyordunuz. Simdi tatli tatli araba kullanmaya mi cikmayi bekliyordunuz?
Ne alaka bu konuyla ilgili bir şey mi sormuş size neden insanların canını acıtmaya çalışıyorsunuz?

Canım üzülme bizde böyleydik her seferinde kavgalar edip arabadan iniyorduk. Aslında en çok eşlerden bekliyoruz bu konuda desteği ama onlarda böyle yapınca üzülüyor insan benim eşim de böyle bende araba kullanmayı öğrendim ama ehliyet sınavını geçemiyorum panikten

Ne alaka bu konuyla ilgili bir şey mi sormuş size neden insanların canını acıtmaya çalışıyorsunuz?
En son dava için dilekçe vermişti. Ailesinin yanındaydı. İnsan ister istemez koca ve kayınbabayla direksiyon eğitimi ne alaka diye düşünüyor.

Canım üzülme bizde böyleydik her seferinde kavgalar edip arabadan iniyorduk. Aslında en çok eşlerden bekliyoruz bu konuda desteği ama onlarda böyle yapınca üzülüyor insan benim eşim de böyle bende araba kullanmayı öğrendim ama ehliyet sınavını geçemiyorum panikten
Ehliyetimi aldim 5 sene önce bende de eşim yanıma binince panik oluyor araba kendimin

Merhaba hanımlar ben 2 haftadır araba kullanmaya başladım 5 sene önce ehliyet aldım ama araba kullanmadım şimdi arabamı aldım bir eğitmen tuttum 5 gün toplamda 10 saat çalıştık eşime dedim bir süre de sen yanımda otur diye her oturduğunda kızıyor debriyaja uzun basma arabaya zarar verme debriyaj gaz ilişkisine alışamadım tam sürekli stop ettiriyorum 2 hafta oldu hala yol alamadın olmuyorsa zorlama yani benim ozguvenimi kırıyor. Kayınpederim dedi ben çalıştırayım biraz da tmam dedim 2 gün de onunla çalıştık sadece o da aynı soyle yap böyle yapma tmam diyorum ama bir hata yapım hemen kızıyor sinirleniyor 2 hafta oldu hala neden stop ettiriyorsun diyor. Dur dediği yerden az ileri gidim sende hiç eleştiri kabul etmiyon ne yapcani söylüyoruz dinlemiyon da diyor en son tekerin altında yumruk kadar taş kalmış in artık tmam in dedi çok moralimi bozdular araç kullananlar yeni öğrenenler Allah aşkına bende mi sorun var ben mi ogrenemiyorum yoksa bana öğretenler mi çok pimpirik. Bu arada şehir trafiğine de sadece 1 haftalık tuttugum egitmenle çıktık eşimle ve kp ile köyde çalıştık.
Eşinizle ve kayınpederle asla çalışmayın. Zamanla olacak biraz rahatlayın herkes ilk başladığında böyle başlar. Biraz YouTube dan direksiyon dersi videoları izleyin mantığı anlamaya çalışın. Biraz daha eğitmenden ders alın . En geç 3-4 aya baya profesyonel sürersiniz

Akil var mantik var 3 gun once seni doven adamin tatli tatli “simdi hayatim ayagimiziii yavasca debriajdan cekiiip gaza goturuyoruz sekerparem tatli patatesim” demesini mi bekliyoruz.

Sinirlenince dövüp size at y*rağı diye hakaret edebilen birinden hele ki direksiyon dersi gibi bir konuda anlayış beklemeniz ilginç. En normal erkek bile sinirleniyor çünkü. Sizin profesyonel birinden ders almanız lazım.

Denemiş olman iyi.
Sana gerçek anlamda destek verebilecek doğru kişiyi bulana dek farklı insanlarla calis.
Dogru kişiler eşin ve kp değil. :)

Özetle kocanızin size karşı kuyruğu dik.
Ne yapsaniz elestirecek.
Bakin şimdi,soyle hayal edelim ; yanına gençten,eli yüzü düzgün bir afeti devran otursa ;
Kocaniz,bırakın ona kizmayi araçla ayaginin üzerinden geçse ses etmez.
"Nazar çıktı,bir ayağım daha var,gerekirse onu da ez,sen yeter ki kullanmaya devam et,çok iyi gidiyorsun hayatım " diyerek de ekler.
Ama konu siz olunca,kullanan siz olunca ; yapimiyorsun bırak,bizi uğraştırma oluyor.
Umarım anlatabilmişimdir 😒

Son düzenleme:
Araç senin mi konu sahibi. Her zaman kullanımına açık mı ona göre tavsiye vericem.

X