Antidepresana yeni başlayanlar

ozg93

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2024
46
1
31
Herkese merhaba. 2 aydır düzenli olarak depresyon ve anksiyete için antidepresan kullanıyorum. Eskiye göre çok daha iyiyim. Fakat zaman zaman depresif düşüncelerim ve küçük ataklarım oluyor. Size şunu sormak istiyorum; Antidepresana başladıktan ne kadar süre sonra iyi hissetmeye başladınız? Bu ilaçlar ne zaman bizi eski normal halimize dönmemizi sağlar.

Öyle bir beklentiniz olmamalı bence. Makina değiliz ki beyindeki eksik kimyasalı yerine koyunca hiçbir sorun kalmasın. Birçok iç içe geçmiş faktör var. Biraz iyi hissediyorsanız ne mutlu. 4 yıl kullandım da yeri geldi ilaçlara rağmen depresyon atakları geçirdim

Doğru söylüyorsunuz. Ama insan kullanırken de acaba işe yaracak mı eskisi gibi olur muyum diye de korkuyor

Yavaş yavaş etki gösteriyor bende kullanıyorum ama karaciğer enzimlerim bozuldu benim

Selam, Her antidepresanın bünyeye etkisi farklı oluyor. Ondan mutlaka doktor destekli kullanılmalı. Ben ilk prozac'a başladığımda kalp krizi geçiriyorum zannetmiştim. Hayatımda hiç panik atak yaşamadım ama prozac kullandığım dönemde panik atak sonucu bayıldım. Ve ilacımı hemen değiştirdik. Şuan lustral kullanıyorum. Özellikle adet dönemi ve öncesi zamanlardaki duygu durumumda ciddi iyileşme oldu.

Bende doktor destekli alıyorum ve terapiye başladım. Ama süreç yavaş ilerliyor. Bazen düştüğüm noktalarda çok umutsuzluğa kapılıyorum.

Bende doktor destekli alıyorum ve terapiye başladım. Ama süreç yavaş ilerliyor. Bazen düştüğüm noktalarda çok umutsuzluğa kapılıyorum.
Ne zamandir ilac kullaniyorsun? Ben terapistimden memnun kalmadım ve bıraktım. Maddi olarak da her seansa o kadar ucret vermek beni zorlamaya basladi. Suan sadece ilac kullanıyorum. Belki bu online gorusme yapilan terapi app’lerindeki doktorlari denerim..

2 aydır ilaç kullanıyorum. Terapiye başlayalı 2 seans oldu. Peki siz ne kadar zamandır kullanıyorsunuz ve etki etti mi ilaç

2 aydır ilaç kullanıyorum. Terapiye başlayalı 2 seans oldu. Peki siz ne kadar zamandır kullanıyorsunuz ve etki etti mi ila
1 ay procaz kullandım, yan etkilerinden dolayı bıraktım. Sonra lustral'a geçtim şuan 7. ayımdayım. İlaçların pozitif etkini 3./4. aydan itibaren daha belirgin görmeye başladım.

1 ay procaz kullandım, yan etkilerinden dolayı bıraktım. Sonra lustral'a geçtim şuan 7. ayımdayım. İlaçların pozitif etkini 3./4. aydan itibaren daha belirgin görmeye başladım.
Ay inşallah bende görürüm. İnanın bunu duymak bile bana çok iyi geliyor. En azından biri iyi geldi diyor.

6 aydır kullanıyorum iyiydim ama bu aralar yine hafif dalgalandı durumum acaba dozumu az geliyor ilacın

Merhaba gecmis olsun hepimize.
Ben 6 yıldır lustral kullanıyorum. Eski normal halime döndüm diyemem. Hiç eskisi gibi olacağımı da düşünmüyorum açıkçası.
Ataklarimi hafifletiyor ilaç. En azından günlük yaşantım bir nebze normal gidiyor. Ama ben de ilaç kullanmama rağmen ara ara küçük ataklar yaşıyorum. İlaçlar büyük ölçüde düzenleyici ama o eski kaygısız, anksiyetesiz hale geri donebilecegimi sanmıyorum. Umarım hepimiz iyileşiriz tamamen.

Umarım ne kadar sürede ilaç size etki etti.

Anksiyete hiç geçmiyor mu nasıl bir illet ya ne var işte salgilasa bol bol dopamin vücudumuz o zaman belki düzelir yok mu bı caresi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…