Antalyal Nisan Anneleri...

bende antalyadanım . 33 haftalık hamileyim ama sen bebegine çoktan kavusmussun galiba:) hayırlı olsun.çocuk dogacak hala arayıstayım malesef.sen nerde dogum yaptın acaba.doktorun kimdi.sana ailenle mutlu günler :)

bende antalyadanım . 33 haftalık hamileyim ama sen bebegine çoktan kavusmussun galiba:) hayırlı olsun.çocuk dogacak hala arayıstayım malesef.sen nerde dogum yaptın acaba.doktorun kimdi.sana ailenle mutlu günler :)

Canım merhaba bende düşünüyordum Antalyadan kimse yokmu diye. Hiç merak etme inşallah sende sağlıklı sıhhatli bebişine kavuşursun bişey kalmamış. Şimdi çok heyecanlanıyorsundur birde bakmıssın doğumdasın zaman öle çabuk geçiyorki anlamıyor insan. Benim kızım şimdi 11 aylık geriye dönüp baktığımda nerdeyse doğumunu bile unutmuşum :) Ben doğumu An-deva hastanesinde yaptım doktorum hamileliğimde falan hep havva hanımdı. Çok memnun kaldım normal doğum yaptım. Sen muayeneye falan nereye gidiyorsun?

benim tansiyon problemim oldugu için tıp fakültesine yönlendirdiler oraya gidiyorum.ama dogum için hala karar veremedim.daha önceden andevada calışan ümmü hanıma gidiyordum ama orası ssk ya bakmadıgı için ordan vazgecmek zorunda kaldım.bilmiyorum vallahi heyecan var ama daha çok korku sardı beni.

benim tansiyon problemim oldugu için tıp fakültesine yönlendirdiler oraya gidiyorum.ama dogum için hala karar veremedim.daha önceden andevada calışan ümmü hanıma gidiyordum ama orası ssk ya bakmadıgı için ordan vazgecmek zorunda kaldım.bilmiyorum vallahi heyecan var ama daha çok korku sardı beni.
Öncelikle geçmiş olsun eğer tansiyon problemin varsa bende Tıp Fakültesine git derim . Madem oraya gidiyorsun doğumu orda neden yapmayı düşünmüyorsun? Orada yapan arkadaşlarda memnundu. Ben kızımı oranın yeni doğan bölümüne çok götürdüm doğdugunda sarılığı yüksekti. Ayrıca Ande va ssk ile yeniden anlaşma yaptı ve bakıyor bilgin olsun. Allah yardımcın olsun. Sormak istediğin her konuda yardımcı olmaya çalışırım.

arkadaşlar bende antalyadayım.32 haftalık hamileyim.doğumu nerede yapacağıma karar vermedim.fakat yenidoğanı olan bi yerde yapmak istiyorum.havva hanıma 1 defa gittim.ümmü hanımada gittim.ama karar veremedim.normal doğum istiyorum.

arkadaşlar bende antalyadayım.32 haftalık hamileyim.doğumu nerede yapacağıma karar vermedim.fakat yenidoğanı olan bi yerde yapmak istiyorum.havva hanıma 1 defa gittim.ümmü hanımada gittim.ama karar veremedim.normal doğum istiyorum.

Canım öncelikle merhaba. Dediğim gibi benim doktorum havva hanımdı ümmü hanımı hiç bilmiyorum. Benim hamileliğimde ve doğumumda hiç problem yaşamadım çokda iyi geçti. Belkide o yüzden ben memnun kaldım. Bide doktor ve hastaneler kişiye göre değişiyor ben onu gözlemledim benim beğendiğimi bir başkası başkasının beğendiğini ben beğenmiyordum mesela. Tamamen doktorla aranızdaki elektriğe bağlı, o doktordan memnun kalmak ve kesinlikle çok önemli. Doğum hassas bie konu çünkü. Eğer doktorunuzdan memnunsanız doğumunuz okadar rahat ve kolay oluyor iyi seçim yapın. Ayrıca bende normal doğum yaptım eğer normal doğum şansınız varsa kesinlikle onu tercih edin.

Öncelikle geçmiş olsun eğer tansiyon problemin varsa bende Tıp Fakültesine git derim . Madem oraya gidiyorsun doğumu orda neden yapmayı düşünmüyorsun? Orada yapan arkadaşlarda memnundu. Ben kızımı oranın yeni doğan bölümüne çok götürdüm doğdugunda sarılığı yüksekti. Ayrıca Ande va ssk ile yeniden anlaşma yaptı ve bakıyor bilgin olsun. Allah yardımcın olsun. Sormak istediğin her konuda yardımcı olmaya çalışırım.

bu kadar sanssız olamaz bi insan yaa :KK43: andevanın yeniden anlaşma yaptıgnı şimdi senden duydum. ben daha önce 5 aya kadar ümmü hanımın özeline gittim.ama çalıştıgı hastanede ssk olmadıgı için ondan vazgecmek zorunda kaldım.gercekten güler yüzlü ve rahatlatıcı bi ruh yapısı vardı.şimdi karsısına cıksam ayıp olur galiba.ayrıca doğumdanda baya yüklü miktarda para sadece kendisi için para aldıgını duydum.acaba sen havva hanıma hastane masrafları hariç kaç lira verdin?
bu saatten sonra tıp fakültesinde dogumumu yapıcam.oraya giderkenki planım orda bulunan bi doktorun özeline giderim dogumumada o girer diye düşünüyordum ama oda ayrıca dogum için para istiyormus.ben devlet hastanesi gibi düşünerek dogum için ayrıca para vermem diye düşünmüştüm ama umdugum gibi olmadı. nerden baksan 1.5 milyarı bulacak gene.sadece rastgele bi doktor girsin diyorsan para vermiyormussun.bende diyorum eger o kadar para vereceksem gider özel hastanede dogururum.hiç bi farkı yokki.off çok karısık işler ya.bunları düşünmekten bebegimin heyecanını yasayamıyorum.
biz hastalar olarak oktorlara hak ettiklerinden fazlasını verdiğimizi düşünüyorum.aman iyi baksın aman iyi ilgilensin diye para veriyoruz aldıgı maaştan hariç.onların işi bu ve bunun için devletten para alıyolar.bazen böyle harican para istiyolarya deli oluyorum.tamam özeline para verelim ama devlet hastanelerinde yapacakları işlem için neden artı para talep ederler anlamıyorum.aslında suç gene bizde biz alıştırdık galiba.off neyse gene efkarlandım valla.bi doğsa hayırlısıyla baska bişey istemiyorum..

Evet sende haklısın güzelim insan başka seyleri düşünmekten o heyecanı yaşıyamıyor bazen ama fazlada takma kafanı hayırlısı olsun. Hatta benim eltimde Andeva da doğum yaptı oda memnun kaldı bu aksam onla konustuk simdi orda normal dogum 250 tl sezeryan sanırım 400 tl mi neymis eger yalnıs bilgi degilse ben normal dogumu ozaman 650 ye yaptım artı hastane masrafları 850 yi bulmustu. Sen genede ara bir sor tam birebir ögrenirsin. Ayrıca Havva hanım andevanın doktoru zaten ve ona ayrıca para verilmiyor dogum için. Sadece hastaneye verdiğin para okadar. Söylediğin gibi ümmü hanımın özel muaynehanesi varsa o andevayı dogum icin falan kullanıyordur ve ondan ayrıyetten para ödeniyordur. Guzelce bir arastır. İnsanın kafasında illa soru işareti oluyor acaba özele gitsem para koparmak için ekstra seyler cıkartırlarmı, devlete gitsen basıma bi iş gelirse ne kadar ilgilenirler veya ortam hijyen falan derken iki arada bi derede kalıyorsun. Valla ben hamile kaldığım andan itibaren kararım kesindi eger bir problem olmassa orda yapcam dogumu derken gercekten sukur öyle oldu ve simdide alışkanlıkmıdır nedir kızım hasta oldugunda direk oraya gidiyor ayaklarım. Cok sukur öle simdiye kadar hasta olmadı sadece ilk cocuk doktorumuz orda oldu diye aylık kontrollerine götürüyorum. Allah sanada yardımcı olsun.

saol canım ilgilendiğin için tesekkür ederim.hafta sonu eşimle gidip bi arastırayım.benim bildiğim ümmü hanımda sadece andevanın doktoru ama o ayrı para alıyo diye biiliyorum.sorup öğrenmek lazım iyice.olmazsa belki havva hanımıda bi sorayım.ama bu saata kaadar nerdeydin deyip terslemezler inşallah :)

Ben teşekkür ederim tatlım. Yok terslemezler zannetmiyorum sonuçta dersin ssk karşılamadığı için gelmedim diye. Hadi bakalım sana bol şans iyi haberlerini bekliyoruz.

selam kızlar öncelikle hepinize hayırlı sağlıklı doğumlar dilerim.bende iki gun onceye kadar kara kara düşünüyordum doğum için neresı olur dıye.ben gebelıge başladıgım gunden beri belek anadolu hast. gıttım çalıştıgım otelle anlaşmalıydı.ssk yla anlaşması yoktu ama.fakat masrafları otel karşılıyordu.dr.um sağolsun son dk. süprizi yaptı bana hastanede tek dr.oymusta normal dogum o hastanede mumkun olmazmıs.falan da fılan.insan bunu baştan soylerde bende ona gore tetbırımı alırım degılmı.neyse 3gun boyunca sınır sıtres araştırma yaptım.benım arkadasım dogu garajı andevada kadın dogumcunun yanında tıbbı sekreterdı.kendısınde orda dogum yaptı.hemen onu aradım.epıdural normal ıstıyorum dedım durumu anlattım.emıne hanım varmıs orda bır çok arkadasınıda o dogum yaptırmıs memnun oldugunu soyledı.fıyat hakkında araştırma yapıp bılgı vredı.normal 250 normal epıdural705 dedı.ve bır gun yatıyorsun butun masraflar bu faıyata dahıl.extra ucret yok.tabıkı son dakıka aksılık çıkıpta sezeryana cevıırmezlerse.soran arkadaşlarla paylaşmak ıstedım.havva hanımı çok övduler banada ama ben arkadasım d.garajındakınde dıye oraya gıdecegım.sonuçta tanıdık tanıdıktır.hepinizi öpüyorum tekrar hayırlı dogumlar dılıyorum.:emir_bebek:

selam kızlar öncelikle hepinize hayırlı sağlıklı doğumlar dilerim.bende iki gun onceye kadar kara kara düşünüyordum doğum için neresı olur dıye.ben gebelıge başladıgım gunden beri belek anadolu hast. gıttım çalıştıgım otelle anlaşmalıydı.ssk yla anlaşması yoktu ama.fakat masrafları otel karşılıyordu.dr.um sağolsun son dk. süprizi yaptı bana hastanede tek dr.oymusta normal dogum o hastanede mumkun olmazmıs.falan da fılan.insan bunu baştan soylerde bende ona gore tetbırımı alırım degılmı.neyse 3gun boyunca sınır sıtres araştırma yaptım.benım arkadasım dogu garajı andevada kadın dogumcunun yanında tıbbı sekreterdı.kendısınde orda dogum yaptı.hemen onu aradım.epıdural normal ıstıyorum dedım durumu anlattım.emıne hanım varmıs orda bır çok arkadasınıda o dogum yaptırmıs memnun oldugunu soyledı.fıyat hakkında araştırma yapıp bılgı vredı.normal 250 normal epıdural705 dedı.ve bır gun yatıyorsun butun masraflar bu faıyata dahıl.extra ucret yok.tabıkı son dakıka aksılık çıkıpta sezeryana cevıırmezlerse.soran arkadaşlarla paylaşmak ıstedım.havva hanımı çok övduler banada ama ben arkadasım d.garajındakınde dıye oraya gıdecegım.sonuçta tanıdık tanıdıktır.hepinizi öpüyorum tekrar hayırlı dogumlar dılıyorum.:emir_bebek:

"bilgilendirdiğiniz için çok tesekkür ederim herkese.inanın paylaştıkça rahatlıyorum.bu hafta sonu iyice bi arastırayım. artık bi sonuca baglayayım su işi. yoksa çocuk daha dogmadan dokuz dogurucam ben. mirmirmirmir

Öncelikle merhaba. Valla senin durumunda olmak istemezdim tam son dakka süprizi olmuş insan sinir stres yapar tabikide hele birde hamilelik psikolojisi insanı dahada sinirli yapar. Neyse çözüm bulmussun senin için hayırlısı olsun inşallah kafana takma çokda stres yapma bebeğini düşün ona geçmesin stresin. İnşallah aksilik olmadan bebeklerinize kavuşursunuz.

Öncelikle merhaba. Valla senin durumunda olmak istemezdim tam son dakka süprizi olmuş insan sinir stres yapar tabikide hele birde hamilelik psikolojisi insanı dahada sinirli yapar. Neyse çözüm bulmussun senin için hayırlısı olsun inşallah kafana takma çokda stres yapma bebeğini düşün ona geçmesin stresin. İnşallah aksilik olmadan bebeklerinize kavuşursunuz.
teşekkür ederim canım.senınde bebeğini allah bağışlasın.henüz arkadasımla konustum dr.hanımı görmedım daha bakalım nasıl birisi önce benım dr.a içimin ısınması gerek.güven meselesi tabi.8ay boyunca gittiğim dr.u değiştirmek kolay olmayacak benım için.arkadaşımın tavsıyesı üzerine gidecegım bende haftaya bakalım nasıl birisi.adını ılk defa duydum zaten emine hanım dedı soyadını söylemedı.aslında ona doğum yaptırmış bır kaç kışı bulup fıkır almak gerek ama zaman kısıtlı.tanıyan kımsede yok sanırsam.neyse hayırlısı olur inşallah.iyi günler sanada canım.bebeişini öp benım yerıme.:emir_bebek:

"bilgilendirdiğiniz için çok tesekkür ederim herkese.inanın paylaştıkça rahatlıyorum.bu hafta sonu iyice bi arastırayım. artık bi sonuca baglayayım su işi. yoksa çocuk daha dogmadan dokuz dogurucam ben. mirmirmirmir
selam canım.bence tıpa devam et.çünkü tansiyon problemınde varmış.tabıkı karar senın istedıgın yerde dğm yapmak senın tercıhın.inşallah hayırlısıyla bebişlerimizi kucagımıza alırız.hersey gönlüce olsun.hayırlı,sağlıklı doğumlar dılerım.

teşekkür ederim canım.senınde bebeğini allah bağışlasın.henüz arkadasımla konustum dr.hanımı görmedım daha bakalım nasıl birisi önce benım dr.a içimin ısınması gerek.güven meselesi tabi.8ay boyunca gittiğim dr.u değiştirmek kolay olmayacak benım için.arkadaşımın tavsıyesı üzerine gidecegım bende haftaya bakalım nasıl birisi.adını ılk defa duydum zaten emine hanım dedı soyadını söylemedı.aslında ona doğum yaptırmış bır kaç kışı bulup fıkır almak gerek ama zaman kısıtlı.tanıyan kımsede yok sanırsam.neyse hayırlısı olur inşallah.iyi günler sanada canım.bebeişini öp benım yerıme.:emir_bebek:
Valla o doktoru tanıyan arkadaşının onda doğum yaptıgını söylemiştin ondan iyi tavsiye edecek başka birini bulamassın o arkadaşına da güveniyorsan sorun yok demektir. Bir gider doktorla görüşürsün olmadı başka arayışa girersin. Seninde iyi haberlerini bekliyoruz. Hayırlısı bakalım. Bebişimide yerine öptüm teyzesi...

sanesni cim bende antalyadayım .burda yeniyim ve benimde kafam çok karışık.ilk doğumumu başka bi şehirde devlette yaptım bidaha yapmam ebeler doğurtuyo.şimdi andeva da düşündük ama doğumu yapan doktormu ebemi bi bilgi verirsen sevinirim bide burda bi sürü andeva var hangisini tAVSıYE EDıYOSUN ŞıMDıDEN TEŞEKKÜRLER

sanesni cim bende antalyadayım .burda yeniyim ve benimde kafam çok karışık.ilk doğumumu başka bi şehirde devlette yaptım bidaha yapmam ebeler doğurtuyo.şimdi andeva da düşündük ama doğumu yapan doktormu ebemi bi bilgi verirsen sevinirim bide burda bi sürü andeva var hangisini tAVSİYE EDİYOSUN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
Canım ben Perge cad. olan An-deva hastanesine gittim hep diğerlerini bilmiyorum sanırım diğerleri zaten poliklinik olarak geçiyor. Doğumuda tabiki doktorun yaptırıyor yanında ebelerde oluyor. Allah sana yardımcı olsun.

kizlar bende yasam hastanesinde dogum yaptim ogluma...doc.dr gurkan zorlu doktorum...ilk baska bende havva hanima ve andevaya gidiyordum ama hic memnun kamadim yani size paramla rezil oldum diyebilirim andevada ozel saglik sigortasiyla gidiyordum..ama gurkan beyn ustune dr tanimiyorum mukemmel biri tavsiye ederim ayrica 4 boyutlu falan da var bilginiz olsun benim tavsiyem

X