annesi yuzunden teklif reddedilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

yozgatın köyünde yaşıyorsunuz da söz oluyor diye rahat etmek istiyor dese neyse.

acaba kaybetme korkusu çok desem 2. haftadan etmeye başlamaz dicem.

bazı erkekler tam kafalarındaki hayalindeki görünüşteki birini bulunca anında evlilik düşünüyorlar bu arada. az çok hissetmişsinizdir siz öyle misiniz hayalindeki kadın siz misiniz acaba?

Arada bir gelgitleri olur "sen romantik degilsin uhuhuuuu" diye ama sik sik duyarim "dunyaya bin kez gelsem hayatimda sadece bir kisi sabit kalacak olsa o sen ol isterdim" lafini.

Arada bir gelgitleri olur "sen romantik degilsin uhuhuuuu" diye ama sik sik duyarim "dunyaya bin kez gelsem hayatimda sadece bir kisi sabit kalacak olsa o sen ol isterdim" lafini.

yani ilişkide insan az çok hisseder aranızdaki uyumu içgüdüleriniz ne diyor bu konuda? mesela ben eski ilişkimde her konuda çok mutluydum kağıt üstünde herşey mükemmeldi ama içimde bi huzursuzluk bir içgüdü vardı bu sebepten ben de teklifini kabul etmemiştim erken diye ve sonra dedim iyi ki etmemişim iç sesimi dinlemişim.

bence burda ne yazsak da o iç sesinizi dinleyin.

Dedigim gibi bizde de buyuk bir uyum var. İkimiz birbirimize hiiic benzemeyiz bende eksik olan ne varsa sevgilimde, onda eksik olan ne varsa bende var. Bizi onceden taniyanlar hep "nasil ya, yassy ve x mi? İki zit kutup" dedi iliskinin baslarinda ama oyle olmadi.

Severim onu hem de coookk ama ben kendimi dusunmeyi ogrendim bu hastalik surecinde. Annesi bana huzursuzluk verecek adamin askindan belki olurum ama evlenirken tereddut ederim. O yuzden beklemedeyim.

zaten bence şu an evlilik işi rafa kalkmalı seni de sıkıyor bu konu. güzelce konuş sevgilinle bu konu üzmeye başladı beni gibisinden bence biraz geri adım atacaktır.

kendini düşünmek en önemlisi sassy. inan ben geç öğrendim ama hayat bundan ibaretmiş. şu konuyu bile kapattır bence kafanda artık bırak bu konuyu anasını sevgilini vs vs.

çık bir filme git keyif çat düşünme daha fazla.

Öncelikle çok geçmiş olsun.
Asıl konuya gelecek olursak reddedilmez bence. Çünkü insanın gerçekten hayatını geçirmek istediği birini bulması çok zor zannımca. Uyuşması, kafaya yatması gereken o kadar çok şey var ki.Mantığın uyacak da aile yapın uyacak da aşık olacaksın da oooo.
Şahsen benim karşıma tüm bu beklentilerimi karşılayacak biri çıksa ondan vazgeçmem bu kadar kolay olmazdı.Annesi yüzünden onu, bizi harcamazdım yani.
Nişan işleri bir süre rafa kaldırılabilir ama.
Rahatsızlığın sebebiyle böyle bir stres senin için zor olabilir.Bunu sevgiline yapıcı bir dille anlatabilirsin belki.
Sevgilinin nişan ısrarı da şaşırttı beni.Birlikte yaşıyormuşsunuz zaten bu ısrarına anlam veremedim. Çok seviyorsa demek

Rica ederim.
Ortak ev deyince ben geride durayım en iyisi.
Bana çok uzak fikirler/hayatlar/planlar.
Küçücük yaşında yaşadıkların bana göre o kadar gereksiz yorgunluk ki. Kadına hizmetten vs. asla bahsetmedim,beni anlamadığın çok belli.
Dedim ya çok gereksiz bir cenderenin içindesin,Allahım hem hastalığında hem de bu karışıklıkta sana yardım etsin inşallah.

ya işte bu aşamada değil de bir süre sonra diyelim ki nişanlandınız kafasında nasıl bir resim görüyor bunu sor

hatta vur geyiğe

annen bohça alacak mı tüylü terlik de isterim de

kurban bayramında koç gelecek ama malum benim evim ayrı, babamın evi ayrı, annemin evi ayrı

hepsine ayrı ayrı koç isterim de

ha koçun boynuzunda da bilezik olacak sen de bilemezsin belki belirteyim istedim :))))

bak şimdi dalga geçiyoruz ama içinde olunca bu kadar komik olmayacak

zira toplum garip bir olgu sana çevrendekiler eksik hissettirecek sen ondan gelecek terliğe muhtaç değilsin ömrü billah o terliği giymeyeceksin ama bana değer vermiyorlar moduna girmene sebep olacak çok insan, çok sosyal medya platformu var

mesela Dubai de kız kıza kına eğlencesine gidip de dönemeyen kadınlar var değer miydi yani

ama sen de diyeceksin ki herkes yapıyor ben de kankalarla yapayım böyle bir etkinlik vs vs

yani özetle bu işin içine girdiğin zaman "amannn ne gerek var" hissin çevreye bakıp "bu da olsun"a dönebiliyor

sevgili damata bunları da anlatıp ötelemek gerekiyor nişanı

evlilik ne zamansa nişan da ondan 2 ay önce

Kimsenin zoruyla bir hayat yasamiyorum, cendere vs bana gore nahos tabirler. Buraya hep sikinti yasadigimda yazdigim icin boyle dusundunuz belki. Tesekkurler gecmis olsun dilekleriniz icin.

S sassyassyy herşeyi bir kenara bırakın, erkek arkadaşınızın annesini, babasını, kendi ailenizi, başkalarının düşüncesini, hastalığınızı, siz ne düşünüyorsunuz? Gerçekte sassy ne düşünüyor ona odaklanın.
Yıllarca nişanlı kalmak sıkıntı değil bence, nişanlanınca 5-6 ay sonra evlenilecek diye bir kural yok, uzun bir flört ve nişanlılık dönemi geçiren biri olarak bana göre 5 yıl da nişanlı kalınabilir, askerlik döneminde ayrı kalmak ve aynı evi paylaşmak dışında eşimle neredeyse her günü dipdibe geçmiş 5 yıllık bir flört+nişan evremiz oldu, zaten kafalar uyuşuyorsa, birbirinin karakterinden de eminsen yüzüklü yüzüksüz pek fark etmiyor.

Ben eger evleneceksem bu kisi sevgilim olsun isterim. Hatta belki annesini bile gormezden gelirim o zaman. Ama simdi kendimi evlilik karari vermeye hazir hissetmiyorum ki. Ve duyduklarima, sevgilimden bekledigim tepkiyi almamis olmaya da cok kirginim.

O zaman bir süre sakinleşmek ve duyduklarınızın içinizde yarattığı kırgınlığın soğuması için bekleyin, daha sonra sakince erkek arkadaşınıza hissettiklerinizi anlatın, yüreğinizi açın, zamanla herşey rayına oturur, ikinizde daha sağlıklı kararlar alacak kıvama gelirsiniz.

Senin ekstra ince eleyip sık dokuman gerekli, yaşadıklarının sana verdiği şekilden dolayı. Yani zor birisin ve kafanda en ufak soru işareti olmadan evlenmeni tavsiye ederim.

bence bu dogru degil- nisalilik sürecinin bana faydasi cok oldu.
bende nisanlimla beraber yasiyorum- yani nikah kiymak hayatimizda fazla bir sey degistirmez ama nisanli oldugumdan beri annesinin gercek yüzünü gördüm ve artik görüsmüyorum.
nisanlim israr etse ayrilirim. net.
yüzgöz olmak hos degil, ama evlendikten sonra yüzgöz olmak dahada kötü. en iyisi evlenmeden tanimak, gerekirse yüzgöz olmak daha saglikli. suanda cok damarima basilirsa yüzügü cikartirim ve hayatima devam ederim.

Hazir degilseniz,adim atmayin,dondurun.Kirginlik onemli bir konu.Belki de sevgiliniz hic bir zaman o kirginligi anlamayacak,zamanla benzer seyleri yineleyecek. Su anda sevgiliniz evliligi hedef haline getirmis, israri ondan.Once saglik ve huzur.Nikah memuru her zaman bulunur.

Şu an Nişan ve düğün senin için çok stres olur. Ama sevgilinin sürekli arkanda olacagina gerçekten güveniyorsan senin için değerli ise ve sana değer vereceğine inaniyorsan nişanı ve evlenmeyi sadece su anlik ertele tabi benim düşüncem. En kısa zamanda sagliginiza kavuşursunuz inşaallah.

Senin ekstra ince eleyip sık dokuman gerekli, yaşadıklarının sana verdiği şekilden dolayı. Yani zor birisin ve kafanda en ufak soru işareti olmadan evlenmeni tavsiye ederim.

Yasadiklarim derken hastaligi mi kast ediyorsunuz? Oyleyse o beni olgunlastirdi bile diyebilirim.

Hani o kadar garip yorumlar var ki, sanki sevgilimin annesiyle tanismis olmak buyuk bir hata gibi. Pisman hic degilim, bu dusuncelerini nisan/evlilik olduktan sonra ogrensem daha mi iyi olacakti? Cektim restimi goruldugu gibi, su saatten sonrasini ana ogul dusunsunler. Kadin benden ozur dilemedikce ne yuzune bakarim ne baska bir sey.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…