Annemle yaşadığım sorun

ay evet yaa bu saçma şey her ailede var bu arada. sadece baskıcı aile olarak düşünme bunu. benim kardeşim lisedeyken de eve geç gelirdi gezerdi. üniye eskişehir e gitti 3 yıldır orda ne yapıyor haberimiz yok :KK70: . adam 22 yaşını bitirdi, memlekete gelince annem niye dışardasın diye arıyor saçmasapan :KK70:
Umarım bizdeki durumda böyle olur :/

Anneniz bana biraz katı geldi sizle bir sorunu var mı? Sanki aranızda bir kopukluk var
Biz arkadaşımla konuşurken bana dedi ki "annen seni düşündüğün kadar umursamıyor.Babanın düşündüklerini, hatta araları bozulmasın diye senin için kendini zora sokmuyor.(geç kalınca senin için yalan söylemesi, senin kurallara uymak için babana şikayet etmesi vb) Babanın düşündüklerini seninkinden daha fazla umursuyor , araları bozulmasın diye. Seni seviyor ama babandan daha arka planda tutuyor" demişti. Aslında haklıydı da benim değil de babamın dedikleri daha önemli onun için bunu bende fark ediyorum üzücü bir şekilde

Biz arkadaşımla konuşurken bana dedi ki "annen seni düşündüğün kadar umursamıyor.Babanın düşündüklerini, hatta araları bozulmasın diye senin için kendini zora sokmuyor.(geç kalınca senin için yalan söylemesi, senin kurallara uymak için babana şikayet etmesi vb) Babanın düşündüklerini seninkinden daha fazla umursuyor , araları bozulmasın diye. Seni seviyor ama babandan daha arka planda tutuyor" demişti. Aslında haklıydı da benim değil de babamın dedikleri daha önemli onun için bunu bende fark ediyorum üzücü bir şekilde
Hiç annenizle konuşuyor musunuz? Mesela gününüz nasıl geçer?

Hiç annenizle konuşuyor musunuz? Mesela gününüz nasıl geçer?
Annem temizliğe gidiyor her gün, bizimle özel olarak vakit geçirmez.Hadi bugün bunu yapalım değil de sürekli iş bulur evde ve bize de onu yaptırır.Annemle geçirdiğimiz vakit budur yani fındık kırarız mesela akşam o eve geldiğinde bizimle geçirdiği vakit sadece bu. Ben unideyken de beni arar ve o gün temizlikte yaşadıklarını vb günlüğe döker gibi anlatır.Bundan ibaret

Annem temizliğe gidiyor her gün, bizimle özel olarak vakit geçirmez.Hadi bugün bunu yapalım değil de sürekli iş bulur evde ve bize de onu yaptırır.Annemle geçirdiğimiz vakit budur yani fındık kırarız mesela akşam o eve geldiğinde bizimle geçirdiği vakit sadece bu. Ben unideyken de beni arar ve o gün temizlikte yaşadıklarını vb günlüğe döker gibi anlatır.Bundan ibaret
Çok soğuk size karsı çözemedim siz anne karnındayken yaşadığı problemler olabilir

Konu konuyu açmıştı öyle devam etti konuşmamiz onun üzerine değildi ama tam o konuyu konuşurken annem geldi :KK43:
Anne evdeyken +18 muhabbet nedir yahu, ergen misiniz siz? Efendi efendi hep beraber oturup birer kahve içemediniz mi? Ayyy anneleri
Anne evdeyken +18 muhabbet nedir yahu, ergen misiniz siz? Efendi efendi hep beraber oturup birer kahve içemediniz mi? Ayyy anneleri üzmeyin lütfen ya ..

üzmeyin lütf

Çok soğuk size karsı çözemedim siz anne karnındayken yaşadığı problemler olabilir
Bunun sebebi benden mi ondan mı kaynaklı bilmiyorum ama bazen bende sinirleniyorum ona biraz oturalım diye ama yine evde kendine iş bulmaya kalkıyor.Ayriyeten bir sorunum olduğunda ben karışmam babana sor, ben karışmam ne halin varsa gör diyor.Ben zamanında telefonumu kaybettim ve 2018 yılında iPhone 7 yeni çıkmıştı ve ben onu caldirdim arkadaşım çaldı hatta.Her neyse üzerinden sekiz yıl geçmesine rağmen hala yüzüme vuruyor bu durum da beni üzüyor

Bunun sebebi benden mi ondan mı kaynaklı bilmiyorum ama bazen bende sinirleniyorum ona biraz oturalım diye ama yine evde kendine iş bulmaya kalkıyor.Ayriyeten bir sorunum olduğunda ben karışmam babana sor, ben karışmam ne halin varsa gör diyor.Ben zamanında telefonumu kaybettim ve 2018 yılında iPhone 7 yeni çıkmıştı ve ben onu caldirdim arkadaşım çaldı hatta.Her neyse üzerinden sekiz yıl geçmesine rağmen hala yüzüme vuruyor bu durum da beni üzüyor
Anneniz de biraz anne olgunluğu yok gibi geldi saha çok böyle sürekli kavga edilen arkadaş vibeı veriyoe

Anneniz de biraz anne olgunluğu yok gibi geldi saha çok böyle sürekli kavga edilen arkadaş vibeı veriyoe
Arkadaşlarımın annelerinden farklı bir anne.Bizi koruyor, kolluyor düşünüyor ama benim için doğru olan yolu göstermez mesela .Ufak bir sorununda beni asagilar. Ben dislerimden rahatsız biri olduğum için ameliyat oldum ama annemden gizli başka bir sehirde... Çünkü gerek yok dişlerin sağlam vb diyerek bana kızdı.Ama bu ameliyatı olmam lazım ki tel takabilsinler

Evet ben arkadaşıma söylemeden önce annemi daha çok severdi arkadaşım ama artık eskisi gibi değil.Benimde aile içinde sürekli birşeyler yapması gereken biri olduğumu görmesi de bunu etkiledi.boule bir durum umarım bir daha yaşanmaz diye umut ediyorum.Benimde kendime çeki düzen vermem gerekiyor öyle değil mi bu ailevi konuda:KK43:
Abartılacak bir şey yok. Arkadaşının davranışına senin sözlerin neden olmuş. Bir daha anneni kötülemezsin olur biter

X