Annemle sevgilimi tanıştırmak

assylium

Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2023
30
132
Herkese merhaba, bir konu hakkında fikirlerinizi almak için bu konuyu açtım. Ben 26 yaşındayım. Bir yıllık bir ilişkim var, ileride işleri yoluna koyunca evlenmeyi istiyoruz ikimiz de. Annem ve babam bir ilişkim olduğunu biliyorlar ama tanışmadılar, ben ise sevgilimin tüm ailesini tanıyorum. Annem ilişkimin ilk gününden beri sevgilim olduğunu biliyor ama kendisiyle henüz tanıştırmadım. Hem çok erken olduğunu düşünüyordum hem de sevgilimle üniversiteden yeni mezun olduk, iş arıyoruz. Sevgilimi annemle ikimiz de iş sahibi olup düzenli maaş aldığımızda, yani ayaklarımız yere bastığında tanıştırmayı istedim hep, annem de böyle uygun gördü zaten. Şimdi sevgilim mezun olduğu bölümle alakalı iyi bir işe girdi, çalışmaya başlayacak. Ben üç dört ay sonra işi oturmaya başladığında annemle tanıştıracağım.

Sorum şu, daha önce hiçbir erkek arkadaşımı annemle tanıştırmadım. (Şu anki sevgilimden önce yalnızca bir ciddi ilişkim oldu ama annemle tanıştıracak kadar önemli bulmadım.) Bu yüzden nasıl bir atmosfer olduğunu bilmiyorum, karşı karşıya geldiklerinde ne konuşulacak, nelerden bahsedilecek, konuşma tıkanır mı tıkanmaz mı, tıkanırsa nasıl davranmalıyım hiçbir fikrim yok. Üstelik iletişim konusunda çok da iyiyimdir, keza sevgilim de öyle. Çok konuşkan, sosyal hayatta aktif insanlarız ama konu annem olunca geriliyorum ister istemez. Bana verebileceğiz tüyolarınız var mı? Tecrübelerinizi, tavsiyelerinizi benimle paylaşırsanız çok ama çok mutlu olurum...

Su akar yolunu bulur. Bu kadar üzerinde düşünülecek, planlanacak, tüyo verilecek bir konu değil.

Sen karşı tarafla tanışmışsın zaten, orada neler olmuştu ordan ilham al. Ayrıca biz anneni tanımıyoruz. Neleri sever neleri sevmez bilemeyiz

Akışa bırak planla olacak bir şey değil, bende annemi bir eski sevgilimle tanıştırmıştım, eski sevgilim ne hikmekse çocukluğunda yaşadığı acıları anlatmıştı, sonra da bana şey demişti sohbet edemiyor sanmasın annen beni

Benim annem de babam da hiccc konuskan insanlar degildir. Esim de aksine konusmayi cok sever. Bizimkilerle tanismaya geldiginde allahtan abimi esini falan da cagirmistim da iki cift laf konustular muhabbet oldu ama simdi annem sanki benimle sohbet ediyomus gibi rahaat rahat konusur damadiyla. O yuzden akisa birakin.

Bu kadar plan programa neden gerek duyuyorsunuz? Neyden çekiniyorsunuz ?
Normal bir tanışma işte rol değil ki bu kim nasılsa öyle davranmalı ki sonra ay bu yüzünü göremedim diye dert yanmayın.
Rahat olun akışına bırakın en güzeli bu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…