Annemin her şeye yorum yapması.

Ya sürekli yapmaz ama geçenlerde eşimle marketteyiz. Günlük ped aldım en küçük paketinden. Diyo ki bu hemen biter ki büyüğünü al Dedim sen hayatında kaç kere ped kullandın da fikrin var. Kaç tane ped kullandığımın bilincindeyimdir yani kaç senedir Bi gün de babam diyor ki pilav daha kaynayacak mı suyu azalmış. Annem de oradan dedi sen ömründe pilav yaptın mı acaba. Karışan insan sevmiyorum ya. Bırak he yaparsam yapayım söylenme.

Bir de ben tam iş yaparken karışan olursa o işi yapamıyorum daha sinir basıyor.

Aynı benim annem bu yüzden çocukken ve ileriki yaşlarda hep kendimi özgüvensiz yetersiz ve eksik hissettim. Şuan 14 yıllık evliyim. ev hanımıyim. Bilmediğim yemek yok hatta bazı yemekleri annemden güzel yaparım( en azından eşim böyle söylüyor ). Ama hala aynı anda mutfakta iken bana benim mutfağımda sen onu yap ben bunu tamam diyorum. Bu sefer yaptığım yemeğe karışır şöyle yaparsan daha güzel olur. O an varya sinirimden dişlerimi sıkıyorum. Ya bir kere de güven ya diyorum çirkin olursa da olsun. Temizlik yapıyoruz. Sanki ben cahil genç kızım! İşte buradan başla şu deterjanla şurası silinir. Mesela onlar geleceği zaman aşırı agresif olurum bişey beğenmez çünkü. O kadar aynı ki yaşadıklarımız. Malesef ben yuva kurali 14 yıl oldu hala aynı benim annem.

ben boyle yapan insanlara sen daha guzel yapiyorsun sen yap diyorum. sonra karismayi birakiyorlar

Suçlu hissetme canım öyle insanlar var. Doktora da gideceğini sanmıyorum annenin ben hasta mıyım der. İnsanlar çok değişik gerçekten o sana direktif vermeden sen konuşmaya başla bakalım ne yapacak. Bunu nasıl yapayım nasıl süreyim falan de sıkıştır biraz bakalım ne dicek en sonunda dersin sen bana karışmadan ben senin bana karışmana izin veriyorum diye hadi yaptığın şeyde mantık arama sacmala biraz bakalım ne diyecek ne yapacak

bi de elestirmek de ise yariyor. mesela kimyon sevmiyorsaniz. ya anne gecen salataya kattik, cok kotu oldu bence hiiiiic yakismiyor deyin, ezikleyin biraz. size iyi gelir. bir de her seyi duymayin. mesela soyleyince duymamazliktan gelin. sonra tekrar ettirin. cok tepki gormeyince o da azaltir soylenmelerini

Aynennn öyle her söylediğine cevap verdiğinde kendini iyice önemli zannediyor karışmalar artıyor

allahım bu benim annem. bir de bebek oldu şimdi . yoruyor insanı hem de çok yoruyor. hele babama nerdeyse nefes al nefes ver moduna geçip sonrada ben bir şey söylemezsem kendi hiç bir şey düşünmüyor diye kavga çıkartıyor

Kadın sana ısrarla doğruları söylerken sen niye ısrarla yanlışını yapıyorsun mesela kimsede salata soğanını küp küp görmedim uzun doğranır yemeğe küp küp doğranır

Ben salataya kimyon koysam annem deliysen deli akıllıysan akıllı ol( rutin lafı) derdi.Tabi bunu öfkeyle bağırarak söylediği için muhtemelen üst kattaki komşu teyze hep yaptığı gibi ,bize gelir anneni üzme derdi bana.
Anneniz için boşuna kafa yormayın,zaten evlenip o evden ayrılıyormuşsunuz.Sonrasında da mesafenizi koyun.

İyi eşine de kimyon döküp öpersin artık
Alakalı alakasız kimyon
Ne bılıyım eşinize de yakısır belkı
İyi aksamlar. Konuya tekrar dönmem. Sinirim geldi aşırı saçma kimyon.
Damak tadı diye bir şey var. Biri sever öteki sevmez. Yemeğe farklı bir şey konulduğu zaman insanlar ne kadar absürt tepkiler alıyorlar böyle.

Kadın sana ısrarla doğruları söylerken sen niye ısrarla yanlışını yapıyorsun mesela kimsede salata soğanını küp küp görmedim uzun doğranır yemeğe küp küp doğranır
Kime göre ? Ben öyle seviyorum, ailem öyle seviyor annem hariç. Arkadaşım benim salatami yediği zaman aşırı beğenmişti kimyona da bayılmıştı.
Mesele soğanın nasıl doğrandığı değil ama herkes başka yere odaklandı.

Damak tadı diye bir şey var. Biri sever öteki sevmez. Yemeğe farklı bir şey konulduğu zaman insanlar ne kadar absürt tepkiler alıyorlar böyle.
Sanki siyanür koymuşum gibi tepkiler geldi konu bambaşka bir yere gitti maalesef.

Evet aynen öyle. Her şeyi o kadar ayrıntılı anlatıyor ki dediğinin dışına çıksak laf ediyor cikmasak laf ediyor. Korkunç maalesef.

Onu da denedim inanın o kadar yorucu oluyor ki. Ne kadar dokeyim, nerden başlayayım dokmeyem neyle dokeyim vs. Her şeyi sordum ama o devam etti yorulmadi ben yoruldum. Asla onu daraltmadi bu durum.

Ben de biraz bu var bi işi benim dışımda biri ypaıyorsa tamamen istediğim gibi asla olmuyor ve içtne içe kendimi yiyorum bi tek kız kardeşime müdahale edebiliyorum yakınım diye. Oda böyle kızıyor bana hiç bişeyi beğenmiyorsun diye. Diğer tatile gidip oraları sevmemesi felan bunlar ap ayrı konular annen biraz memnunşyetsiz bunu bu yaştan sonra değiştiremezsin. Öyle kabulleneceksin mecbur

Evet aynısı, illa söylenecek yoksa duramiyor.
Yumurta soyma şeklime bile karışıyor misal diğer turlu soy öyle yumurta mı soyulur diyor. E soyuluyor ki soyuyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…