Annemin her şeye yorum yapması.

Aaaa hayırlı olsun ceylinn. Yeni mi tanıştın evleneceğin kişiyle?

Onun evi onun kuralları , yapacak birşey yok.

Annenizle çatışma yaşıyor olabilirsiniz yalnız salata konusunda kadın haklı. Salata soğanı, yaptığınız salata gavurdağı salatası değilse; küp küp doğranmaz. Domates salatasına kimyon konulduğunu da hiç duymamıştım; kimyonun domates salatasında işi ne ?

Son düzenleme:
Normal değil.
Üzgünüm ama hiç değişmeyecek. Belki siz bununla baş etmeyi öğreneceksiniz.
Eşimin rahmetli annesi böyleydi.
60 yaşında adamı sinirden zıp zıp ziplattigina da şahit oldum, benim annem neden böyle deyip gecenin bir vakti hüngür hüngür ağladığına da...
Size tek tavsiyem, minimum iletişim kurun. Birlikte bir mutfak etkinliğinden kaçının mesela. Tartışmadan, kırmadan, kırılmadan mümkün mertebe uzak durun. İnanın başka bir yolu yok. İhtiyaçlarını görün ve geri çekilin...

Zor, çok zor. Allah kolaylık ve sabır versin.

Teşekkür ederim evet öyle maalesef. Ne zaman birlikte bir şey yapmaya kalksak sonuç hiç değişmiyor ne yazık ki.

Offf bende anneniz gibiyim maalesef .
Çocuklarimda benden şikayetci , herşeye yorum yapmak fikir vermek zorunda değilsin diyorlar .
Birde birşeyi anlatıyorlar ben hemen üstüne öğütler sayıyorum .
Neden olduğunu bende bilmiyorum
Acaba güvensizlik mi yada çok fazla
kontrolculukmu?

Lütfen yapmayın çok rahatsız edici bu.
Hangisi bilmiyorum ama çok can sıkıcı

öncelikle annen değişmeyecek. bunu bi kabul et. Değişmesini bekleme. ha belki bi yardım alır bakış açısı değişir bi nebze rahatlarsın ama inan bu zor bi ihtimal. Muhtemelen kontrolcü bir yapısı var , geçmişinde zor bir çocukluk falan mı geçirdi ? Anneniz küçüklüğünde ya da gençliğinde kardeşlerinin ya da ailesinin sorumlulugunu falan mı almış. hani altında yatan ne, niye bu kadar kontrol etmeyi seviyor bi bunu anlamak lazım.
Yani bir de hep ağladıgını sinirlendiğini yazmışsın. bence annen sürekli kontrolcü sen sürekli bunlar karşısında tepkini ağlayarak sinirlenerek koyuyorsun. ama yazından anlaşılıyor ki, değişen bi şey yok. O zaman sen değiş. Yapma diyorsa duyma istediğini yap dinleme. Kontrolü ona verme. Bi bak kontrolü vermediğinde ne yapıyor. salata yapıyorsun , beğenmedi mi yemedi mi. bırak yemezse yemesin. Hani annen oldugu için çok seviyorsun, kırmamak için pek çok şeye tamam diyor olabilirsin ama eğer değişirsen eninde sonunda kabullenmek zorunda kalır. bu arada dediklerini yapma derken, kavga etme tartışma kızma ,sadece hayır bence böyle olmalı de geç. bi bak bakalım zamanla seni yönlendiremeyeceğini fark edecek mi. küserse naza çekerse hemen yumuşama. zor bir süreç ama eğer üzülmek istemiyorsan aranızdaki bu döngüyü değiştirmen gerektiğini düşünüyorum.

Bunlar dışında bi şeyleri düzeltemezsen de , görüşmeyi azaltabilirsiniz. ama anne yani o, hani yukarda saydıgın sebepler evet insanı zorlayan bunaltan şeyler ama sevdiğin birini görmemek için yeterli mi? tartışılır. dediğim gibi değişen sen ol. Seni çok rahat kontrol ediyor. İzin verme.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…