Anneme veda zamanı yaklaşıyor 🥺

Ya sen nasıl bir kadınsin burada çeşitli hikayeler okuyoruz çoğunu unutuyoruz ama ben sizi hiç unutamam herhalde ikiz prematüre bebekle bir de 3 yaş bunalımında bir çocukla felçli birine bakim yapmak nedir muhtemelen sezeryanlısıniz bir de Allah sizi iki cihanda bahtiyar eylesin..size gönül dolusu dua ediyorum hatırladikca edecegim.
Annenizin durumu ile ilgili istihareye yatin derim. Alalh bir çıkış yolu gosterir elbet

Maalesef kimse yok. Olanların da kendi hayatı , kendi sorumlulukları ..
Bir abim var , Türkiye’de yaşıyor ..

Allah sabırların en büyüğünü versin size Annem kadar sevdiğim anneannemde bu sürecin aynısını yaşamıştık, zaman o kadar ağır geçti ve yordu ki sizi çok iyi anlıyorum. En sevdiğinizin o yolun kıyısına geldiğini görmek ama olsun, böyle de olsa bizi bırakıp gitmesin bencilliği ile, çok çekiyor artık huzura kavuşsun duyguları arasında gidip gelmek en zoru... Allah sizin de, anneciğinizin de yardımcısı olsun, dualarım sizinle...

Seni en iyi anlayanlardan biri benim..hamileyken hem annem hem babam rahatsızlandı...annem şükür toparladı ama babam nerdeyse yatağa bağımlı hale geldi..dogumuma 1 gun kala bile hastanede dr peşinde koşuyordum...babami birkac hafta yanıma aldım baktım olcak gbi değil ikinci çocuğuma hamileyim kendimlemi uğraşayım kizimlami ,karnimdaki yavruylami babamlami...baktım olmuyor ben çok kötüyüm kardeşimle ortak bakici tuttuk evde bakıyor...bence siz kendinize çok yük bindirmissiniz....bakım evleri aşırı pahalı onu verebiliyorsaniz bakiciyida verirdiniz...yazık değil mi sana da arkadaşım...evet annelerimiz başımızın tacı ama sen 3 çocukla nasıl basettin ya...helal olsun diyeceğim ama üzüldüm çok üzüldüm ne hamileligini ne lohusaligini anlamışsın
Şimdiye gelince zaten siz kabul etmeseniz de yavaş yavaş ilaçları kesiyorlar...en son vefat ediyor hasta...umut yok cunku...yaşasa bitkisel hayatta olsa daha mı iyi bence değil...yogun bakımda çalışan bir yakınım var bu süreçleri biliyorum .geri dönüşü yoksa süreci uzatmak sanki hastayı zora sokmak gbi geliyor...dediklerime üzülme lütfen sen elinden gelenin çok çok fazlasını yapmissin zaten bu saatten sonra evladlarinla güçlü ol. Rabbım hayırlı yazılar yazsin ins

Allah gücünüze güç katsin dertlerinize çare versin inşallah. Hem ikiz bebeklere bakmışsınız hem 3 yaşindaki çocuğunuza hem annenize.ne kadar fedakar ,güçlü anne ve evlatsiniz.

Allah ölümünde yaşamında hayırlısını versin inşallah.

berlin8982 ablacım annen için her şeyi yaptın, seninle yazışmalarımızda olabildiğince dile getirmeye de çalışmıştım, sen çok merhametli güzel bir evlatsın.

Anneciğin için en hayırlısı ne'yse onu diliyorum Allah'tan, uykudaki melek gibidir şu an, onun da omuzlarında yılların yorgunluğu var belki artık gidip huzura ermek istiyordur, ölüm geride kalanlar için derin bir acıdır ama bir son değildir, bedeni seninle olamasa da o hep seninle olacak, sen ondan bir can bir parçasın annen sende yaşamaya devam edecek.

Senin ne kadar hassas olduğunu da biliyorum, anneni her görmeye gittiğinde dilin istiyorsan git diyordur ama yüreğin ne haldedir, bazı şeyleri bilsek de sevdiklerinin ölüme hiçbir hazır olamıyor insan.

Annen için hayırlısını dilerken seni de hastalık sürecinde olduğu gibi uyarmak istiyorum ablacım, lütfen ama lütfen ne kadar zor olsa da sakın yemeden içmeden kesilme yine, sana ihtiyacı olan 3 evladın var zira.

Son düzenleme:
Allah herkese senin gibi evlat nasib etsin. Sen elinden gelen herşeyi yapmışsın. Anneciğin ömrünün sonuna gelmiş. Allah çektiği eziyeti gunahlarina kefaret etsin.

Şuan onun eziyet çekmediğini düşünüyorsun ama sen eziyet çekiyorsun. Kendini unutmuşsun farkında mısın? Artık dönüşü yok ve bence sonucu doktorlara bırakmalısın. Bu durumda sende hastalık sahibi olacaksın. Çocuklarının sana ihtiyacı var ama annenin artık sana ihtiyacı kalmadı. Durumu kabullenip gereğini yaparsan sen ve annen daha da huzur bulacaksınız bence.

Hayırlısını diliyorum Rabbim sabırlar versin.

Size kocaman sarılmak istedim. Okurken bile çok etkilendim siz yaşarken neler hissettiniz kim bilir. Nelerle uğraşmışsınız böyle. Geçmiş olsun. Dilerim sizin evlatlarınız da sizin gibi hayırlı vicdanlı evlat olurlar size.

Cok üzüldüm.Caresizliginizi cok iyi anlayabiliyorum.Iste Patientenerklärung bu durumlar icin.Eger anneniz bunu yapmis olsaydi bu karari sizin vermeniz gerekmiyecekti.

Hos size böyle diyorum ama ben de henüz doldurmadim o kagidi.Ama eger ben sizin annenizin yerinde olsaydim yasamaya devam ettirilmek istemezdim.

Umarim en kisa zamanda anneniz icin en hayirli olan gerceklesir.

Sen ne güzel bir insansın ya. Üç çocuğa rağmen anneni ihmal etmemiş bakımını üstlenmişsin helal olsun sana. Bu mübarek günlerde Rabbim yükünü hafifletsin. Güç ve sabır versin bolca. Annen içinde en hayırlısı olsun dilerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…