anneme tahammül edemiyorum artık

Allah yardımcın olsun diyorum öncelikle.
Hep söylüyorum maalesef ailemizi seçemiyoruz.
Kesinlikle çocuğuna annen bakmasın.
Yarın bir gün seni yarı yolda bırakabilir ve kaldığı süre boyunca lohusa halinle seni daha da yıpratabilir.

Annen bakmasın ama kim bakarsa baksın. Bu anne seni boşanmaya bile götürür. Çok tuhafıma gidiyor böyle şeyler duyunca. Allah yardımcın olsun tek çare mesafeni korumak galiba.

bakıcıyı neden düşünmüyosun? maddi sebeplerle mi?

yok canım maddiyatla ilgisi yok yaşadıklarımız duyduklarımız gördüklerimiz..
güvenemem çalışmam 3 yaşına kadar büyütürüm diyorum ama o zamanda sektör alıp başını gitcek.. çok zor bir karar yani.

Ne tuhaf anneler var.
Cagirirsin gelmez.
Cagirmazsin gelecem diye tutturur.
Etrafimdada var.kizi evlenmis cocuk sahibi olmus 5yasindaki kiz cocugu gibi davraniyor kizina .
Bazen dusunuyorum bir annenin boyle herseye mudahil olmasi mi iyi herdk ne yaptigini bilmesi mi(duskunlugu).
Yoksa sende evlendin artik yuvan var deyip kendini geri ceken annemi.

Ama senin annenin gercekten duygusal anlamda bi problemi olabilir.
Bu nedenden yapiyodur .
Babaniz evlenmis cocuk sahibi olmus felan yani.

İnan okurken zıvandan çıktım.......Allah sana ve eşine sabır versin....Kesinlikle tedavi gerek.

evet çpk doğru bir tespit var bir karın ağrısı kardeşime de bana da kusamadığı bir öfkesi var..

bu iki annedense bakıcı diyorum ben. gerekirse biri belli süre alışana kadar bakıcı ile durur.

cidden pişman olursun gibi geliyor onlara güvenirsen. ben senin kaynananın kolay kolay düzeleceğini sanmam. kendi evinde baksa sizin eve girip durmak isteyecek sizin evinizde baksa yine herşeye musallat olacak.
annen desen dediğim gibi size bakmamış. bi de kusura bakma ama ağzı çok bozuk. hani siz yine iyi yetişmişsiniz. tahsillisiniz vs ama ben sana daha önce de demiştim tepkilerin konuşmaların çok sert vs diye. annenden kaynaklı olabilir. çocuğunda belki dah akötü sonuçları olur annenin kişiliğinin eğer o yetiştirirse.

valla boşanma aşamasında bile babama o kadar iftira attı ki asla mutlu olamaz evliliğimizi baban bitirdi falan dedi.. hiç kimse aile içinde olmadıgı için bilmedi gereçek sebepleri herkes babamı sucladı.. kadın hep magdurdur ya toplumumuzda..

şimdi babam karısı ve yeni doğan kardeşimle acayip huzurlu bir hayat sürüyor..
adam ömrüm uzadı resmen diyor.. yani er geç herkes hakettiğini yaşıyor babam adına o kadar mutluyum ki..

benim bazı hareketlerim anneme çok benziyor.. bebekten sonra sırf bu huylarımı değiştirmek için doktora gitmeyi düşünüyorum.. çünkü çok korkuyorum ilerde onun gibi bir kadın olmaktan.
çocuğa büyük konuşmayayım ama kesinlikle baktırmayı düşünmuyorum güvenmiyorum kesinlikle..

hani bakıcı tutup babanesi de onların başında durabilir bu fikir de var aklımızda ama en son tercihimiz yinede..

Pembe annene de kayınvalidene de ihtiyacın yok. İnan gerecek ebeveyndense bilmese etmese de eş daha iyi.

8 gün oldu doğum yaptım. Sezaryenle. 3 gün hastanede yattık. Eşim yeri geldi tuvalete götürdü, yeri geldi uzanamadım bebeği kucağına verdi, adam ped değiştirmek zorunda kaldı daha ne olsun. Eve geldik gece falan benden fazla kalkıyor. Ya da ben kalktıysam o gidip mamayı yapıyor. Yine yalnızız, yapacak bir şey yok en azından huzurumuz tam.

Zira bu süreç öyle bir süreç ki biri sütün var mı dese çıldırıyorsun. (Eşim annesini haşladı o sebeple, sen ikide bir sorunca geliyor mu sana ne mama yiyor benim kızım diye) Cidden ara ara çıplak elle insan boğma arzusu falan geliyor. O yüzden ne kadar az insan o kadar iyi.

Uzak tut anneni, hatta kayınvalideni de. Eşin yeter.

evet çpk doğru bir tespit var bir karın ağrısı kardeşime de bana da kusamadığı bir öfkesi var..

anneniz babanızla kaç yaşında evlendi ve kaç yaşında anne oldu
ya çocuklukta yaşadığı tramva yada evlilik yükü sürekli özgürlükten bahsediyor
herkese karşı öfkesi var oturup hiç konuştunuz mu

son tercih daha mantıklı emin ol. ya da kreş yaşına kadar sen bakacaksın. ama o ara tabi sıkıntı olur sektör açısından. evden çalışma gibi bi şansın var mı?

Kesinlikle katılıyorum.Aynı şeyleri yaşamışız.

annenin yaptığını kocan yapamaz bebek için annenin bebeği kucakladığı gibi kucaklayamaz eşin,benim eşim annemi istemedi çocuğun banyosunu tek başına yaptırıyordu kadın ben zorlanıyordum eşimin isteği ile anneme gelme dedim bebeği tutamayan adamla banyosunu yaptırdım belimi zorlaya zorlaya 2 ay sonra ameliyatlık duruma geldim eğer annem olsaydı ben bu duruma gelmeyecektim annen ile aran iyi olmayabilir annen bencil olabilir bende annem için öyle düşünüyordum beni pek sevmezdi iki kız bir erkek kardeşim daha var onlara çok düşkündü ama şu anda iki kızı onunla benim kadar ilgilenmez şu annem ile aramız çok iyi ve kızıma 6. Aydan sonra o bakmaya başladı ben üç kez belimden ameliyat oldum kızıma bakamıyorum şu an kızım 10 aylık hala bakamıyorum Ve hep öyle olacak gibi bence anneni ve eşini idare et arasında kalma

dogum zamanını bilemm ama coguma asla anneme bırakmazdım 1 yaşına kadar çocuguna bak sonra kreşe ver

valla içim şimdi okurken bile allah yardımcın olsun canm

Canım anneni mümkün mertebe az çağır, doğuma da 2 hafta gelmesin bence, bir de senden hizmet beklerse çok bunalırsın, gerek yok o kadar izin almana falan de ne bileyim.

Kv bebek için en iyi seçenek gib duruyor şuanda, ama eski yaşadıklarını unutmaman gerekir. Bakıcı daha iyi olur diye düşünüyorum ama yine de önce bir deneyin. Belki ben haksız çıkarım:)

Şimdiden işe başlama kısmına odaklanıp bu zamanların değerini görmemezlik etme derim son olarak. Anneni de olduğu gibi kabul etmelisin artık.

iki anneden de ayrı çektin ama senin şansın eşinmiş böyle düşün bence. bak çok anlayışlı davrandı bu süreçlerde sana hep destek.. en önemlisi de bu zaten. bebek işine gelince ben olsam yabancı bakıcıya bu annelerden daha çok güvenirdim ne yalan söyleyeyim.

17 evliik 18 anne hatta 1 yaş küçük bile olabilir..

konuşmaya çalıştım ama konusacak bısı yok ben gayet normalim dıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…